Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :)

Temat zostawiania dzieci w żłobku z raczkiem jest bardzo wrażliwy jak karmienie piersią czy szczepionki hehe

Ale Jasmine bardzo zgadzam się z Tobą . Dla nas pierwsze 3 lata dziecka są mega ważne i nie wyobrażam sobie zostawienie dziecka w żłobku na cały dzień . Dopiero teraz przyszedł dla nas moment gdzie widzimy ze Colin jest gotowy isc z czwórka do przedszkola ale absolutnie nie na cały dzień tylko 3,4 godziny z rana .

Absolutnie zdaje sobie sprawę ze nie każdy ma taka komfortowa sytuacje ze może zostać tyle czasu w domu . Niestety realia są inne żyć i jeść trzeba dlatego każdy robi jak uważa to było tylko moje zdanie do moich dzieci i mojej rodziny :)
Cieszę się na kolejne 3,4 lata z Gulia w domu widzieć jak robi pierwsze kroczki pierwsze słowa każdy uśmiech i radość .

Ale tez mam teoche odskocznie pomagam mężowi w firmie wiec zawsze ta godzinkę czy 1,5 na dzień mam co innego do roboty chwile przerwy od dzieci pomagając z księgowościa czy wysyłkami .
Niestety wczoraj mój mąż mnie „zwolnił „ Haha . Była pierwszy dzień nowa pracownica która przejmie wszystkie moje zadania. Z jednej strony się cieszę z drugiej Hmm smutno :)

U mnie koniec urlopu :( odwożę zaraz mamę na lotnisko . Najadłam się domowych obiadków Colin szczęśliwy wybawiony pora wrócić do rzeczywistości.

Wybieramy się jutro do zoo . Od poniedziałku znów ma być ochłodzenie .

Miłego dnia mamusie

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka - ja kupowałam co mi się podobało, nie patrząc na rozmiar, tylko daruj sobie duże kombinezony czy letnie sukienki bo nie wiesz na jaka pore roku trafisz z rozmiarem.

Ja też chciałam karmić 6 miesięcy i wracać do roboty, a siedze 1,5 roku i to jeszcze nie koniec bo drugie w drodze. To zawsze wychodzi w praniu :)

Młoda na 100% miała isc do żłobka, ale nie było miejsc i dobrze bo jak zobaczyłam moja drobinke w tym tłumie dzieciaków na drzwiach otwartych to wiedziałam, ze jej tam nie zostawie ;p

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Ja tak właśnie w temacie zostawiania dzieci ,takich malutkich. Wczoraj rozmawiałam ze szwagierką. Jej córcia w lipcu skończy rok, a ona od sierpnia chce wrócić do pracy. Małą zgodziła się zająć teściowa. Również i moja przyszła teściowa.. I ja np nie wyobrażam sobie żeby zostawić jej takie małe dziecko. Wiem, że jest naprawdę w porządku i by sobie bez problemu poradziła. I szczerze wolałabym mieć mniej pieniędzy i mniej odłożyć nic zostawić dziecko. Mimo, że to moje pierwsze i nie wiem jak to jest. Po prostu nie umiem sobie tego wyobrazić.

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)))
Ha... dziś znów pedarda z pogodą :)))) My po śniadaniu i zbieramy się na wiochę i grill będzie na obiad więc mam wolne;) ogarnę tylko z grubsza i rura:))))
Amanalka dzięki za motywację:*******************
Ciuszki możesz kupować jakie chcesz ale faktycznie tak jak pisała Alice nie do końca wiesz jak trafisz z pogodą i rozmiarem troszkę trzeba z tym uważać. Ja mam po młodym także mam nadzieję że wszystko się zgra;) A w razie czego na bieżącą się będzie kupowało;)
Mamusiaszczesciara buziole:*
Co tak rzadko do Nas zaglądasz?:)
W kwestii żłobków i pozostawiania dzieci i pracy i kp czy mm to zawsze sprawa indywidualna i naprawdę nie ma co oceniać A już na pewno krytykować bo nigdy nie wiemy jak zachowamy się będąc na miejscu danej osoby:)
Miłego dnia kochane:******

Odnośnik do komentarza

Amanalka źle Cię zrozumiałam ;)

Dziewczyny ja już jestem wykończona choć dopiero 18 prawie. Sprzątam i sprzątam. Zjadłam dwie kanapki z szynką i jem miseczkę płatków z mlekiem ;) zrobilyscie mi ochotę na grilla ale już więcej nie zmieszcze :) nie będę mieć dziś męża w nocy i jakoś mi głupio bo dawno nie wyjeżdżał

Odnośnik do komentarza

Beti, tak właśnie myslałam, że nie rozumiemy się ;)

Ja na szczescie mam do pomocy swoich rodzicow i tesciowa, wszyscy na emeryturze, chetnie pomoga. Od biedy mąż - pracuje z domu, wiec w sytuacji kryzysowej tez przejmie opieke. Dlatego nie mysle o żłobku nawet.

Każda z nas ma inna sytuacje, ciezko tak rozpisywac sie o najdrobniejszym szczegole. Żeby była jasność: nie mam nic do osob, ktore postanawiaja zostac w domu, jakbym mogla to pewnie tez chetnie zostalabym z malutka jak najdluzej, po prostu sytuacja zyciowa na to nie pozwala :/

Dzisiaj bylam na dniu otwartym w szpitalu, tu w Katowicach. Fajnie bylo, duzo o porodzie mowily polozne, byl lekarz anestezjolog i mowil o znieczuleniu (to ja chyba postoje :D ), pokazali oddzial, porodowke, chustowanie... Dobre wrazenie na mnie wywarli. Dostalismy jakeis gratisy w tym mala butelke Aventu, wiec akurat bedzie do testow. Dlugi ale mily dzien.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Ale dziś był piękny dzień! Takie dni mobilizuja mnie, żeby się zbierać i ruszać, mimo słabego samopoczucia :)
Co do powrotów do pracy i zostawiania dzieci...jak mój synek miał 4 miesiące, że zaczal aklimatyzacje, a jak skonczyl 6 miesięcy to już wróciłam to pracy... Ale bardzo dobrze sobie radził :) tym razem może uda się zapewnić opiekę do roku (6 miesięcy ja, a potem 6 maz).
Co do rozmiarów, ja obstawiam głównie 62 i troszkę 56...poprzednio rozmiar 56 starczy na 2 - 3 tygodnie. A w 62 troszke dluzej pochodzil.. :)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie kp i żłobki to też sprawa indywidualna . Za to co do szczepionek to kompletnie nie rozumiem mody na nieszczepienie :-/ szczególnie jak się słyszy ile dzieci umiera na Odrę czy inne choroby, które już się kompletnie nawet nie pojawiały w cywilizowanym świecie. No cóż...

Dziś kolejny piękny dzień, że aż piwko poszło w ruch :D

Co do wyprawki to kompletuję, no w sumie nie woem na co tu czekać:D:D:D wolę co miesiąc po trochę niż później, żeby mnie to wszystko zasypało.
W C&A są cudne pajacyki! Wpisane jako pizamki. I w dobrych cenach. Niestetybyłam w galerii krakowskiej i w Bonarce (dwie największe galerie w Krk) i nie ma rozmiaru 56! No kuuurde :((( a potrzebuję tak 2-3 sztuki , żeby byl spokój. Ehhh

Była mowa o wadze. U mnie 2kg na plusie , ale aplikacja "mówi" że mogłam sobie przytyć jeszcze 2;)

Hej hej Mamusiaszczesciara!!! Co słychać? :)

Odnośnik do komentarza

Witam was w niedzielny, sloneczny poranek.
Wyprawke zaczne kompletowac w czerwcu, przejrze ubranka po corce i kupie reszte. Poza tym nie znamy plci maluszka. Moze w piątek dowiemy sie o ile znowu nozek nie zacisnie :)
Nie pamietam ktora z was podawala link do uzupelnienia kulkami rogala. Mogę prosić o wrzucenie :)
Mamusiaszczesciara witaj.
Coreczka poszla do zlobka majac niecale 23 mce. Od 13 mca zajmowala sie moja mama, bo musialam wrocic do pracy. Z wielkim zalem codziennie rano zostawialam moja kruszynke, ale wiem ze z babcia nic zlego sie jej nie dzialo. Teraz sama chetnie chodzi do przedszkola, konieczne musi miec na sobie sukienke lub spódniczke bo bedzie tanczyla :) moja mala modeleczka.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam Wam napisać ... już wolę chyba to głupie gadanie o pilnowaniu siusiaków niż to co mnie już kilka razy spotkało jak mówię, że będzie synek. Ludzie to idioci... np *ojej, współczuję, jednak córka to podpora dla matki
* nie przejmuj się, za trzecim razem będzie córa (a wcale nie mówiłam, że chcę córkę itp) - A to usłyszałam w przeciągu dwóch dni od trzech prawie obcych mi osób...
* biedna, tylko sprzątanie i uslugiwanie chłopcom Cię czeka.

I takie tam. No powiedzcie mi JAK TAK MOŻNA???

Odnośnik do komentarza

Silvara, ale chamstwo!! Moim zdaniem i syn i corka bedzie podpora dla rodzicow! Co za brednie! Moja tesciowa jest osoba samotna, owdowiala i to wlasnie maz sie nia opiekuje. Jejku jakie dyrdymaly ludzie opowiadaja!! U mnie na szczescie bez takich tekstow. Nie wiem, moze przy drugim sie zaczna?

Rowerzystka, ja jeszcze krzywej nie mam zleconej. Lekarz znowu zapisal sam cukier we krwi. To nie jest jeszcze za wczesnie na krzywa?

A co do poduszek, ja mam fikuszkę w ksztalcie c. Bardzo wygodnie sie na niej spi i maz wyrywa mi ja :D tesciowa ma chory kregoslup i kupilismy jej poduche w ksztalcie U. Bardzo sobie chwali.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny z tego co wiem to krzywa cukrowa zleca się od 20 do 26 tyg więc liczę się z tym że w czwartek na wizycie mogę już dostać na nią skierowanie. I panicznie się jej boje :D rowerzystka daj znać jak poszło ;-)
Ja wczoraj wypiłam żywca bezalko i dowiedziałam się że ma on 0,5% jak każde bezalko i mam wyrzuty sumienia;-(

https://www.suwaczki.com/tickers/bhywmg7yyrmgc0fv.png

21.02.2017- Aniołek (*)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)
Dziś znów pięknie A mi humor się skończył jakoś mam nerwa od rana i wszystko mnie wkurza i drażni. Coś czuję że będę się kłócić Z każdym kto stanie mi na drodze:/ No chyba że cudem przejdzie;)
Silvara nie słuchaj ludzi! Ciężko teraz o dobre słowo ale to właśnie przez zawiść miedzyludzką i chamstwo:/
Kala nie przejmuj się ;) ja już kiedyś pisałam że w poprzedniej ciąży kupiłam sobie redsa malinowego bo święcię byłam przekonana że to 0,0% i wypiłam całą puszkę za jednym zamachem takie pyszne było A potem jak zobaczyłam że ma 4,5% to mało nie umarłam ze stresu ale to nic w porównaniu z tym że jak rodziłam młodego to przywieźli dziewczynę do porodu z 4 dzieckiem to nie można było przejść przez korytarze tak waliło wódą a już nie wspomnę o porodówce i co urodziła w 15 min A dziecko zdrowe:))) wiem że to żadne argumenty ale wydaje mi się że nie powinnaś się stresować.
Ja wizytę mam w następny poniedziałek i myślę że już dostanę skierowanie na ten cukier i pewnie inne badania też. Miłej niedzieli:*

Odnośnik do komentarza

Coś spokojnie się u Nas zrobiło dziewczynki;)
Trochę zluzowałam choć nie ukrywam że moje komórki nerwowe są dosyć mocno pobudzone;)
Facet mnie wkurza i nie wspomnę już o mamusi jego. Tej baby się nie przegada i nawet jak wie że nie ma racji to i tak upiera się przy swoim żeby tylko zrobić mi kontrę! Pfff. Aleeee kij z nią mam nadzieję że uda nam się przeprowadzka w tym roku choć to jest tylko 4 km ale nie będę jej musiała oglądać codziennie;)))
To co nowy tydzień i kolejne wizyty przed Nami:))) ???

Odnośnik do komentarza

A z samą glukozą tym razem poszło sprawnie, nie mdliło mnie i szybko zleciały mi te 2 h Wypiłam duszkiem, bo wmówiłam sobie, że to przesłodzona herbata. Gorzej było przed podaniem glukozy, zrobiło mi się słabo po pobraniu krwi z żyły i z palca, bo spojrzałam na krew i słyszałam, jak babka, która miała mi pobrać wypytuje drugiej pielęgniarki o wszystko jak ma robić, jakby była 1 dzień w pracy, a wyglądała na wiek przedemerytalny :D

http://www.suwaczek.pl/cache/2973b4603f.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej
A ja właśnie zapuszczam korzenie w poczekalni u endokrynologa ciekawa jestem o ile dziś pani dr się spóźni :/

W weekend był u mnie chlopak z firmy budowlanej zrobić wycenę na łazienkę i stwierdzam że już na prawdę o ptakał z radości podając cenę za przyklejenie płyt karton gips malowanie. Położenie 5m posadzki i podłączenie gotowej kabiny zazyczył sobie 8k

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...