Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

No to wychodzi na to że moje panny strasznie dużo sikają :). Bo używam pampersów zielonych trójek i jak prześpią ciągiem 9 godzin to już wszystko mokre. Próbowałam też babydream fun&fit i to samo. Jeszcze tylko dady w takim razie do testów zostają. No i moim zdarza się też sporadycznie przespać od 20 do 8 rano, no ale tego to już chyba żadna pielucha nie wytrzyma :).

Odnośnik do komentarza

My na noc zakladamy dady 2ki i są ok - ani razu nie wyleciało nic. A w dzień wykanczam paczkę jedynek ale muszę często zmieniac bo potrafią niestety już się małej zsuwac jak fika nóżkami i wtedy jest do przebierania cała - jeszcze tylko kilka sztuk i wreszcie koniec.

Wczoraj byłyśmy na szczepieniu - druga dawka. Niunia ładnie zniosła sam zabieg. Potem po południu bardzo długo spała. Obudziła się w porze kąpania ale już jej darowalam i tylko przemylam newralgiczne miejsca wacikami, potem jedzonko i spać. Dzisiaj też bardzo długie drzemki w ciągu dnia miała - po 45 min nawet do 2godzin gdzie zazwyczaj 15-20 min w porywach do 30-40. Ciekawa jestem jak jutro będzie i w nocy. Dobrze ze chociaż temperatury nie ma.

Odnośnik do komentarza

Witam Was.

Fajne te Wasze bobasy. Też już włosy wychodzą bo u mojego Michasia bardzo, głównie z przodu przez ciemieniuche.

Co do pampersow to kiedyś któraś wspominała ze ma wrażenie ze dada tak dobrze nie wchłania. Na początku też używałam dady - takie dostałam i potem Premium Care 2 i znów wróciłam do dady i też stwierdzam ze słabo chłoną. Choć na początku tego nie zauważyłam. Może inny producent...

Mój rzadko teraz śpi na boku jeśli nawet go poloze to i tak się przekreci. Ale ostatnio na brzuchu nie chce. Czy Wasze skarby leżąc same podnoszą bardzo wysoko głowę prawie do siadu? Bo jak już za ręce się złapie to siada. Przecież to jeszcze za mały aby być tak silny.

Ostatnio słyszałam ze już na tym etapie rozwoju dziecko nie powinno trzymać dłoni w piąstkach? U nas raczej w piąstkach.

A mam pytanie do mam chłopców czy "poruszacie " siurakiem aby się nie zrastał?

Cukinka A możesz wrzucić zdjęcie tego kremu na krostki?

U nas dzisiaj dzionek senny prawie cały przespany.

Spokojnej nocki. Buziaki

Odnośnik do komentarza

Hejko, witamy sie po świętach. Mlody super zniosl podroz ponad 4h w obie strony spal jak susel nawet sie nie zatrzymywalismy choć moje piersi zniosły to kiepsko. Z jednej po podróży sciagnelam 130 a druga oproznil. W domu super, nosili mi go wiec nawet nie płakał, pospalam, najadlam sie wiec ekstra. Szkoda ze cala rodzinka tak daleko, przydałaby sie taka pomoc choc raz w tyg zeby odgruzowac dom.
My uzywamy pampersow premium care i sa ok. Dwójki juz robia sie male ale mam jeszcze 2 wielkie paki. W nocy nie zmieniam dopiero rano, no chyba ze słyszę albo czuje ze kupa poszla. Wczoraj prevenar zaszczepilismy i narazie jest ok, żadnych powiklan. Ja.uwielbiam karmic piersią, taka bliskość dla mnie jest cudna, choc przyznaje ze drugie dziecko karmi mi sie gorzej, glownie przez to ze moj 2latek siedzi mi wtedy tez na kolanach....
Michalina ja tez staram sie delikatnie odciągac siusiaka, ale strasznie tego nie lubie robić....

Udanej zabawy dziś, my wychodzimy na domowke dosc pokazna, mam nadzieje ze chlopcy dadza rodzicom chwile pogadac ze znajomymi :)

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jybsrf15q.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbx1hpq5mq38zb.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wysmarowalam wiadomość i oczywiście wyskoczył błąd, więc się nie dodało. Jechaliśmy po 17 na parapetowke do znajomych 70 km, ale Staś był mega grzeczny, ciągle się śmiał, a później go położyłam, no i na spiocha wracaliśmy. U nas zaczynamy już z pampersami trojkami, premium care jeszcze nigdy nie przesikal, ale zielone mu się zdarzyło i dziś założyłam dady 3 i też przesikal niestety. Ja się konsultowalam z dwoma pediatrami i kazali nie odciagac, tyle tylko co przy kąpieli, żeby się ujście pokazało, podobno jak chłopak będzie miał mieć stulejke, to i tak będzie miał, a że przy mocnym odciaganiu można tam coś naderwac i dyskomfort dla chłopca na całe życie. Mój rączki też w piastkach, chyba że przy karmieniu, to mnie glaszcze :D No i mój jeszcze się tak nie podnosił mocno w ogóle, więc o siadaniu nie ma mowy, jeszcze główki tak na sztywno nie trzyma, czasem mu ucieka.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

Witamy po świętach. Było bardzo miło, mały w ogóle nie płakał a bardzo się martwiłam, że w tym gwarze będzie marudził. Wyjazd do teściów też nawet udany ale rozwalił mnie na łopatki komentarz teściowej apropos kichania małego : O dziecko trzeba dbać. Szlag mnie trafił. Szkoda gadać. Jak chciała mnie podkur...ć to trafiła w dziesiątkę.
Sylwestra spędzamy z rodzicami, kupiłam sobie dwa karmi i dobrego szampana coby jednego kielonka wychylić. W ogóle ten Sylwester jakoś mnie drażni, właściwie taki przymus zajebi...j zabawy. Czuję sie przez to wykluczona bo siedze w chałupie przy Sylwestrze z dwójką...Ech...
My kupiliśmy dady z biedry 128 sztuk za 39,99 i pampers premium care i na zmianę używamy. W sumie nie ma co narzekać. Dla mnie dady i pampersy 3 są identyczne. No ale te premium wymiatają dla mnie.

Nasz maluch trzymany za rączki też już się dźwiga i próbuje usiąść, czasami nawet nie trzeba go trzymać i sam podnosi ciałko. Może za wysoko go kładę bo
kiedyś na pewno się obali i będzie dziobał nosem po pościeli :))

Drogie Mamusie. Życzę Wam aby ten rok obfitował w pozytywne myśli i zdarzenia, uśmiechu na twarzy i w sercu, radości z rzeczy dużych ale także małych: uśmiechu dziecka, piosence czy motylu na dłoni. Niech ten rok, mimo tej całej zawieruchy życiowej, będzie lepszy, niech upłynie wśród bliskich i kochanych ludzi. Amen.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

U nas święta spoko. CO prawda mała słabo spała, ale po takich wrażeniach to nic dziwnego. Każdy chciał ją zobaczyć, potrzymać i zrobić sobie zdjęcie. Miny strzelała kapitalne :D

Wigilia przeszła bezproblemowo i sympatycznie, w drugie święto mieliśmy chrzciny i też poszło spoko. Mała miała na sukieneczce kombinezonek i w tym byłą chrzczona, okazało się, że było jednak trochę za ciepło, ale już nie było jak jej przebrać. Impreza potem była w domu u moich rodziców, bo lokale zamknięte niestety, ale daliśmy rade.

Któraś z was pytała o te nauki. U nas było 7 chrztów na raz, więc ksiądz wszystkich zebrał 5-10 min przed mszą i opowiedział co i jak i wprowadził przez kaplicę na miejsca. Poszło szybko i sprawnie.

Jesteśmy też już po kolędzie, chodził proboszcz i podziwiał jej świeże zdjęcia z genialnymi minami :D

Teraz przed nami sylwester, spędzamy w domu bo jeszcze jest za mała aby ją gdzieś targać. Szczęśliwego Nowego Roku dla Was i maluszków!

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny!
wszystkiego co tylko najlepsze dla Was i Waszych rodzin na ten Nowy Rok ale przede wszystkim pociechy z Waszych malutkich szkrabów! Żeby zdrówka nie zabrakło i szczęścia w sercach, uśmiechów na twarzy i radości w życiu :)

My też Chrzciny w Święta mieliśmy ale żadnych nauk nie było dla nikogo. Tylko zaświadczenia chrzestni musieli dachu tuż przed mszą i wszyscy podpisać się w księdze chrzcielnej - ślad musi być kto i co i kiedy :)

My też dzisiaj w domku siedzimy a malutka właśnie usnęła smacznie wiec spokojny wieczór we dwoje się szykuje :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego w nowym roku 2017. Obyśmy wszyscy zdrowi byli!!

Moja zasnęła wczoraj przed 20, wstała 7:30 :-D Nic ją nie ruszyło, zupełnie. Huki petard powodowały u niej tylko uśmieszki przez sen.

Jak Wy to robicie, że Wam dzieciaczki pampersów nie przesikują?! Mojej te Premium Care musiałam co 2-3 godziny zmieniać, bo inaczej usikana po szyję była. No i te wiecznie wilgotne spodenki...

Odnośnik do komentarza

Dziekuje dziewczyny za zyczenia.
Zeby nam sie marzenia spelnily:-**za zdrowie naszych dzieci!!
Moj i tak dal sie pobawic. Zasnal 22:30,a pierwsze karmienie 2:45,potem 6:15. Spac poszlam z moim po 3!

mamusiamuminka
Ja moge teraz smialo stwierdzic,ze byl ti jeden z gorszych sylwestrow. Wypilam pol karmi i pol lampki winka.

My wstalismy godzine temu,maly jyz szaleje tzn rece i nogi pracuja. Dzis obiad u tesciowej,a na kolacje do moich pojedziemy.

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego dobrego w Nowym roku dziewczyny ☺☺☺
U nas Sylwester spokojny, mała zasnęła przed 20.00 w salonie na kanapie, nawet jej nie kapalam bo zawsze łapie później. Tylko o 22.30 ja na spiocha nakarmilam i bach do łóżeczka i spała do 3.00, nawet nie drgnela przy fajerwerkach ☺ no i od 3.00 już spała w łóżku ze mną ☺ a potem do 8.00 z przerwą na karmienie o 6.00.
Jeśli chodzi o pampersy, to my używamy Dady, już 3, bo 2 uciskaly małej uda. I jak zakładam pampersa około 21.30-22.30 w zależności czy po kąpieli od razu zasypia czy jeszcze chwilę się bawi, tak do 6.00 praktycznie raz mi się zdarzyło ze spodenki miała wilgotne. A tak, to nic nie przecieka ani nie przesikuje. Te z Lidla kupiłam też, rozmiar 3 jest troszkę mniejszy niż rozmiar 3 z Dady no ale nam to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o rossmanowe pampersy to mam odczucie ze jak mała tam raz czy dwa nasika to czuć je moczem.. mało chłonne są moim zdaniem ( nie wiem jak te z serii ze zwierzatkami bo je miałam już dawno ).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...