Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ruda05
Hej dziewczyny. Mam pytanie czy Wasze dzieci przesypiaja cale noce? I ile jedzą w ciągu dnia? Mój 26 grudnia skończył 2 miesiące i od tego czasu nie budzi się w nocy na jedzenie. Dodam że odciagam mleko i daje z butelki już od ponad miesiąca.

Mój je w nocy milion razy ;-D
Najdłuższa przerwa to około 3 godzin. Nie robi sobie ze mnie smoczka, ale w nocy je krótko i często. Często budzą go bąki i wtedy musi podjeść i śpi dalej. Podanie smoczka sprawia, że wyje jak syrena i się rozbudza.
Skoro ściągasz i podajesz z butelki to pewnie jednorazowo zjada więcej bo mu fajnie szybko leci.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

Z malym krzykaczem dalo sie pospacrerowac 40min,potem poszlam do rodzicow i babci i dojadalam po Swietach ciasto. Wlasnie wrocilismy do domu i zasypiam,ale malemu to nie w glowie.

Moj roznie teraz z nocnym jedzeniem. Jak spi w swoim lozeczku to co godzine,1
,5 je,a ze mna ok 2/3razy dzis 4.

Ide na mate go polozyc,a ja sobie poodkurzam.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mój Jaś w niedziele będzie miał dwa miesiące ale od jakiegoś czasu kolo 2 -3tyg bardzo mało śpi w dzień w zasadzie przy piersi albo na mnie gdy go odkładam budzi się. Byliśmy w tamtym tyg na szczepieniu wiec mając 7 tyg ważyl 4600 g pani doktor powiedziała ze nie trzeba dokarmiać. Jak śpią wasze dzieci w dzień i ile. Może macie jakiś dobry sposób na usypianie bo ja już się poddaje. No według doktorki przy takiej wadze to ze jest najedzony?!

Odnośnik do komentarza

Izu u mnie sa takie dni ze Macius spi po pół godziny tylko. Na spacerze spi zawsze dluzej. A jedna drzemke w ciągu dnia ma trzygodzinna ale niestety ani wczoraj ani dzis jej nie było.....
Ruda05 u nas w nocy jedna pobudka na karmienie ok 5-6 rano. Mąż zmienia pieluche ja szybko karmienie i dosypiamy do 8.
Pauka juz wiem jak to jest ze ja po swietach dwa kilo mniej :) bo u Macka przybyło :) wyssał ze mnie chyba te dwa kilo :D wygląda jak mały wojownik sumo... ubranka na 68 już na styk. Na metce napisane że na 6msc a u niego ledwo ledwo...cóż tatuś 192cm to i on malutki nie będzie :D

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Moja Zosia ma 2 miesiace i 18dni ale spokojnie mieści się w rozmiar 62, w zasadzie tak od tygodnia dopiero te ciuszki są na nią nareszcie dobre:) niektore nadal za duze, a niektore ciut male, zalezy jakiej firmy:) mysle, ze tak jak napisane ze to od 0-3msc to tak spokojnie bedziemy nosic, pewnie nawet przenosi dluzej :)

Co do drzemek w dzien to jest różnie ale są zawsze, po kazdym karmieniu. Czasami zasypia od razy przy butli, czasami po 1,5-2h po zjedzeniu, wtedy iuz widac jak bardzo jest zmeczona. Jak zasypia zaraz po karmieniu to z reguly tuz przed kolejnym karmieniem robi sobie jeszcze drzemke :) co do dlugosci, to różnie, od 30-40min do 2-3h :) nie narzekam :D w nocy mamy przewaznie je raz - o 4 i pozniej o 8 i z reguly spimy do 9:00-9:30 ;) ale sa tez nocki, ze spi do 6, wiec po zjedzeniu spiochamy do 10:00 :D

A co do tego chudniecia w Święta to powiem Wam, ze sa to moje pierwsze święta kiedg przytylam. Paradoksalnie w Święta zawsze chudlam bo jadłam czesto :D czyli przeważnie te 5posilkow dziennie. A normalnie nie jadam 5 tylko 3 :D zawsze po Swietach mialam do 3kg mniej. W tym roku mam 2kg na plusie - ale szybciutko je zrzuce zaraz po nowym roku, a to dlatego, ze posilki jadlam przeważnie z doskoku i na szybko, bo Mala albo nie spala albo jadla :D

Odnośnik do komentarza

I u nas drzemki po każdym karmieniu, od 30 minut do 3 godzin. Święta minęły nam szybko, w wigilię byłam strasznie zmęczona, bo pomagalam mamie i mało spałam, ale później już w miarę odpoczywalam. Na wigilii jadłam wszystko i to w pokaźnych ilościach i na szczęście wszystko było dobrze. Mały jeden dzień był super grzeczny, a w inne poplakiwal, ale nie ma na co narzekać. Jedynie tatuś się rozchorowal, to zajmowanie się małym spadło w 100% na mnie. U nas jedynym problemem jest okropny krzyk od trzech kąpieli. Wcześniej mały uwielbiał się kąpać, a teraz straszny wrzask, a my nie wiemy dlaczego, przecież nic się nie zmieniło. Co do prezentów, to dostaliśmy ich cała masę i wszystkie super, także ledwo się zapakowalismy do samochodu w drogę powrotną.

monthly_2016_12/pazdziernikowe-mamusie-2016_53525.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

cukinkaa
To o ktorej Wy mala kapiecie????o 16???No nizle,ze tyle przesypia.moj zasnal grubo po polnocy i teraz bylo karmienie.

Moj w ciagu dnia po karmieniach nigdy nie robi drzemek:-(

sowka
Stroj super,chrzciny kiedy?fajnie,ze Swieta udane i gora prezentow.

wawAnia
Zawsze podziwialam osoby,ktore jadly 3razy dziennie i nawet w Swieta
tylko 5. U mnie to Swieta spedza sie za
stolem i je sie ciagle godzinami. Bez Swiat tez jem po 10razy,nie umiem sztywno trzymac sie np 3....

A ja wczoraj bylam pierwszy raz na fitness na 19. Wytrzymalam jakos. Fajnie bylo,caly rok nie bylam. Nie byli az tak bardzo ciezko wiec jak na pierwszy raz to super. Raz w tyg bede chodzila.

Odnośnik do komentarza

Chrzciny będą 22 stycznia, więc myślę że prawie wejdzie w ubranko na 68 :) Jest grubaskiem, ale ciuszki na 62 ma dopiero teraz dobre, tak od tygodnia, ale czuję, że dosyć szybko z nich wyrośnie. Do mam które już chrzcily, co zakladalyscie na wierzch? Zwykły kombinezon? Pauka
super, że udało się wyjść, najwyżej zostawiaj trochę mleka odciagnietego
, żeby się nie stresować na
fitnesie,jak Miki będzie głodny bardzo, to może coś zje z butli. Ja wczoraj zrobiłam sobie mega dluga
kąpiel i poczułam, że żyję. Teraz male
rzeczy cieszą. Dziś może uda się wyskoczyć po kiecke na chrzciny.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

Kurczę wy tak dokładnie wiecie ile i co ile Wasze maluszki jedzą, ja karmię piersią, dokarmiam butelka moim ściągniętym mlekiem i dodatkowo mm, więc zupełnie nie wiem ile może tego zjeść. Są momenty ze wiem że jest głodny więc trafię ale pomimo że przeważnie mleka robię mniej to i tak dużo wylewam.. moim gospodaruje bardziej bo ciężka praca zdobyte więc wylać to grzech ;) a mam do Was pytanie mój mały mial sapke po porodzie najpierw wyciągałam wodę ale że sucho w mieszkaniu to zaczęły mu się zasklepiac, na święta kupiliśmy nawilżacz powietrza i od wczoraj jak kichnie to wylatuja glutki (głównie wodniste)aż do buzi. I nie wiem czy nawilżacz mu to nawilzyl czy ma katar :/ mamy które już przeżyły katar pomóżcie!
Co do chrzcin chociaż ja jeszcze nie wiem dokładnie kiedy będą chyba w lutym już, ale nie mam zamiaru kupowac kombinezonu tylko gruba kurteczke bo patrzyłam w kompletach na allegro. Mam nadzieję że nie będzie za zimno wtedy ewentualnie gruby kocyk do przykrycia..

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Pauka89 Młodą kąpiemy koło 21-22 na śpiocha. Nie raz się nawet nie zorientuje że była kąpiel :D
Nasza dosyć dużo śpi. Dziś dospała do 7 (w sumie 13 godzin) i teraz od 9 znowu śpi. Koło południa pójdziemy na spacer, więc znowu pośpi z 2 h i od 17 już cykl nocny się jej włączy.
Pola nosi już ciuszki na 68, a jeansy na 74! A jak się urodziła, to miała 51 cm. Strasznie szybko rośnie na długość, bo co 3 tygodnie przeskakuje o kolejny rozmiar :) Dziwne, bo z mężem jesteśmy nie wysocy (ja 170, mąż 175 cm)...

Odnośnik do komentarza

cukinkaa
Niewysoka to jestem ja(158). Ty to wyroslas:-)a Twoj maz sredniak. Moj 178 cm.
Mikolaj nosi ciuchyna 68 bo jest mala obfita kula. Szczegolnie zauwazalna jest otylosc brzuszna. Rozlewa mu sie na boki brzuch. Wlasnie lezy na macie i juz placze. Musze go zabrac do bujaczka. Pozmywam,ogarne i...na spacer,ale nie wiem czy zdaze z klatki wyjsc z tym rozdarciuchem czy da dojsc do konca bloku.

sowka
Ja odciagnelam 110ml,od mouch rodzicow nie chcial,a od mojego zjadl 50ml,reszta do zlewu:-((takie marnotrawstwo. No zebys sie nie zdziwila,ze Stas nie wejdzie w 68na chrzciny.jeszcze prawie miesiac,chyba nie ma co zoStawiac na potem.

iuizu
Ja nie mam.pojecia ile moj zjada. Nie wiem ile z cyca wyciaga sie.

Odnośnik do komentarza

Izu ja też nie wiem do końca ile zjada, karmie tylko piersia i odciągniętym mlekiem, wiem tyle, że jak odciagne wieczorem ok 23:00 do konca z obu piersi to jest teraz ok 100ml... a wczesniej było nawet 150ml...
Co do kataru to Paulinka miała chyba chwilowy katar - przez dłuższy czas miała zaschnięty nosek od suchego powietrza, (choc od poczatku mamy nawilżacz) a kilka dni miała gesta wydzilinę, która dało sie odciągnąć aspiratorem - wiec chyba to był katar... Wyglada, że u Ciebie tez katar bo raczej nawilżacz nie spowoduje wyciekania wodnistego kataru... U nas nawilżacz chodzi teraz prawie przez cała noc i nie ma takich objawów, nad ranem tylko znów ma lekko przytkany nosek.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yrl68dqgxhmxw.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ksigskn1n.png

Odnośnik do komentarza

Cukinkaa jestem w szoku :) macie super :) ale mała musi mieć sen żeby sie nie zorientowac ze w wodzie siedzi :)
Pauka u nas ta otylosc brzuszna taka sama :D dobrze ze chodzisz na fitness odzyjesz troche a mały sie szybko przyzwyczai.
Sówka superanckie to ubranko. Ja nie mam pojecia co malemu zaloze na chrzciny ale my planujemy blizej wiosny.
czy u was sa nauki dla chrzestnych????
Izu u nas katar ciagnie sie juz 4 tydzien. Jak mały przerywa jedzenie zeby zaczerpnac oddech to katar jest na pewno bo nosek zatkany. Slychac tez jak mu tam charczy w nosku. A jak lezy na wznak to mu spływa do gardla i sie krztusi dławi. Jak i was takie objawy to pewnie tez katar.
Przy wizycie kontrolnej po podcieciu wedzidelka poradzilam sie laryngologa co z tym katarem i kazal robic inhalacje z rumianku. Kilka razy dziennie malego na kolana i wdychamy. Na noc w garnku zalewam duzo wody wrzacej pare torebek rumianku i niech stoi i paruje.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...