Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kobitki!

My też się wybieramy na wakacje z Maćkiem w sierpniu. Jedziemy do Czech, a z Gdańska to wyprawa przez calutką Polskę. Też będziemy mieli fotelik nowy, właśnie na dniach będę już zamawiać nasz joie. Trochę się boję, nigdzie dalej wcześniej nie jechaliśmy. Nawet do Torunia nie dojechaliśmy;-) ale może jak M przyjedzie to w jakiś weekend wybierzemy się właśnie do Torunia lub Malborka. Natuśka Ty nie jesteś z Torunia przypadkiem?

A więc dermatolog powiedziała, że i tak musimy iść na wizytę z tymi plamkami, bo trzeba to zobaczyć. Ale do tego czasu mamy stosować raz dziennie clotrimazol a drugi raz clotrimazol wymieszany z niewielką ilością tego sterydu fucibet. Kurcze mam nadzieję że się tego pozbędziemy bo przecież nie można tyle sterydu użyć na dziecko...

Madzik ale się uśmiałam z tych pomarańczy!:-) Dobrze wiedzieć, bo jeszcze nie dawałam.

A dziewczyny mam pytanko. Jak długo trzeba przegotowywać wodę dla bobasków? W sensie kiedy można dawać np wodę z butelki bez przegotowania? Nie wiem zupełnie... Moja mama mówi że najlepiej jak najdłużej. Moja przyjaciółka jeszcze przegotowuje a ma dziecko ponad 1,5 roku, z tym że ona akurat jest hipochondryczką w wielu sprawach więc sama nie wiem...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Czesc kobitki :)

Ale sie wyspalam :) byly dwie pobudki na mleczko ale pobudka ostateczna o 7:30 :)

Monikae ja do Torunia mam 70 km. Trzymam kciuki za Maciusia placki oby jak najszybciej mu przeszlo :* biedne te dzieciaczki :(

Madzik jakie piękne laseczki z Was :** co do pomarańczy i jej skutków usmialam sie :) nie ma to jak mąż który sprowadzi nas na ziemie :D

Monmonka to teraz trzymamy kciuki za pozytywna odpowiedz z komisji :)

Iwa ale miałaś przygody ! Dobrze,ze udalo Ci sie uratować włosy teściowej :)

Qarolina i jak nocka ? Zdrowka Wam życzę,zeby mąż Was nie zarazil.

Milutka jeszcze troszkę i Wy będziecie wszystko jeść. Nie wiem czy tak wszystko bym dawala Leonowi. Super ze przyjęcie sie udalo :) nie mogli być inaczej :)

Monmonka mam nadzieje i trzymam kciuki ,ze i u Zuzi mina te wszystkie alergie. A co do sytuacji i tesciowa i tortem chyba bym zabiła :)

Lecę robic malemu śniadanie buziaczki :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
U nas juz pierwsza drzemka,bo pobudka o szostej,noc-dramat... nie bede opisywac,bo szkoda slow:( Do tego mam jakis katar i boli mnie gardlo,wiec nie zyje dzis:(
Moja corka ma bilet na Ariane Grande w Lodzi,nie wiem,czy slyszalyscie o tym zamachu...
Iwa,Wiktor w tej nowej bryce... mam nadzieje,ze uda Wam sie opedzic od wielbicielek na spacerze:)
Monikae,ja jesli podaje wode,to przegotowana z kranu,tak jak na herbate,czyli chwile,albo zrodlana bez przegotowania.
Nika,Monikae,zazdroszcze Wam wypraw,Wegry-moje marzenie:)
Monmonka,mam nadzieje,ze opinia po komisji bedzie ok. Zuzia pieknie wygladala,w ogole jest przesliczna:))) Ciesze sie,ze chrzciny sie udaly. No i powodzenia na dzisiejszej wizycie!
Madzikcz,cudne z Was Dziewczyny:) Kto by pomyslal,ze taka delikatna kobietka ma w sobie tyle sily i mocy:))) I niezla historia z tymi 'robakami'.
Mindtricks,w moim zestawie semilac tez kolory zarowiaste i tez mam ten biscuit,wiec moze nie daja wyboru,co do kolorow. Mam jeszcze miete i taki jasny pomarancz,nawet ladny:)
Jutro Corka R.konczy osiemnascie lat,a ja mam imieniny:) Mamo Joasi,Monmonka i Kaska,czy Wasze Dziewczynki swietuja jutro imieninki? Wiem,ze Mileny jest tez w styczniu,ale ja obchodze jutro.
Pogoda u nas srednia,jak dam rade sie wywlec z lozka razem z moim katarem,to wyjdziemy.
Ide przeprosic moja Core,bo nakrzyczalam troche na nia z rana,a tak naprawde sie po prostu wyzylam za niewyspanie i chorobe,a teraz mam wyrzuty sumienia:( Niemniej jest meeeega leniem:)
Spokojnego dnia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję udanych chrzcin monmonka a reszcie komunii :) milutka moja Ola póki co chyba nie ma żadnych alergii ale ja jakoś nie mam odwagi i nie widzę potrzeby żeby jej dawać wszystko do jedzenia, na czas dzieciaczek, ostatnio np. usłyszałam gdy nie chciałam jej dać proponowanej drożdżówki, ptysia i czegoś tam jeszcze, że zobaczę potem będzie miała alergie, ale ja uważam, że przede wszystkim to moja sprawa co jej daje a czego nie a po drugie dziecko było najedzone a widząc, że inni jedzą, wiadomo, patrzyło się i przejadało i wtedy każdy x pomocą a może tego by jej dać a może tamtego, a mnie to odrazu nerw bierze na takie propozycje. Pilnujcie swojej buzi :) każdy myśli, że się lepiej od matki co busy dobre dla jej dziecka. Polaczkowość :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Milami,czytalam rano o tym zamachu...masakra.nic nie jest bialo-czarne w tym temacie ale im wiecej tych zamachow tym bardziej jestem za PISem.Chca nas zastraszyc i przyznam ze obawa przed podrozowaniem w niektore miejsca jest.jak ja sie cieszylam ze Emi juz wrocila z Londynu kiedy byl ten zamach na moscie i pod parlamentem-miejscach gdzie bywali.teraz tez troche sie boje tego koncertu w Sztokholmie bo tam ponoc mega duzo tych uchodzcow....nawet nie wiem gdzie wykupic te noclegi zeby sie nie wkopac w jakies dziwne klimaty:(U nas mysle jest bezpiecznie,wiec skoro na swiatowych dniach mlodziezy nic sie nie wydarzylo to chyba mozna byc spokojnym.Trudno siedziec w domu,choc wiadomo ze boimy sie o dzieci...

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Ja muszę pisać na raty inaczej się nie da :) mała śpi :)
Mind, no właśnie a propos koncertu, to twój mąż jest mega, super pomysł, a strach przed zamachami, hm straszne rzeczy się dzieją na tym świecie :/ a mój młody jedzie na wakacje do ojca do pracy na miesiąc do Anglii, naprawdę strach się bać. Ale chcę by w końcu liznął takiej rzeczywistości bo tak jak ty mila uważam mojego syna za leniucha, a może v to nawet nie o lenistwo chodzi bo jak do kolegów to w 5 sekund się potrafi że wszystkim obrobić, też dziś rano na niego pohukałam :/ale czasem nie mam na niego pomysłu.
Mind no i super, że już macie załatwioną sprawę fotelikową, a jak Lilce się jechało w nowej bryce?
Monmonka Zuzia w kreacji jak zwykle szykowna i śliczna :) i trzymam kciuki za decyzję po komisji, będzie dobrze :)
Woda - ja przegotowuję wodę z filtra, a teraz na wyjeździe dawałam żywca prosto z butelki
Dziewczyny fajne macie plany wakacyjne, my narazie nic nie wiemy, z małym dzieckiem dobre byłoby morze ale ja tak nie lubię tych tłumów :/
My wczorajsze popołudnie spędziliśmy na działce, trzeba korzystać z pogody bo podobno od jutra ma zacząć padać, trochę szkoda ale i deszcz potrzebny :)
Madzikcz miło Cie widzieć :) nasze dwie dzielne kobietki :)
Kasia a ty to notuj na pamiątkę dla dziewczynek te ich rozmowy i przygody, bo są słodkie :) ciekawe jak my ze sobą rozmawiałyśmy, było nas cztery rodzone co dwa lata, musiało wrzeć, mama lekko nie miała.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Witam :).
Ehhh ja to czytajac Was nie mam prawa byc niewyspana jak u mnie 1 pobudka tylko.

Wczoraj dalam Zosi poraz kolejny jajko i mam juz pewnosc ze ja uczula bo w ciagu 15min calą ja zsypalo , miala czerwone plamy... byl placz i drapanie ale ją ululalam na swoim brzuchu i jeszcze jakos z 1,5h pospalysmy razem.

Iwa tak jak pisałam na mesangerze to mam nadzieje ze dzis bedzie dlugi i spokojny spacer w nowej karecie:)

wczoraj swojej dalam chlodny arbuz to jej mega smakowalo. No ale zadnych tortow czy innych dziwnych żeczy nie daje i tez mnie wkurza jak ludzie jej cos daja do jedzenie czego ona nie probowala a jak tylko pojde do tesciowej to moze herbatniczka , moze biszkopcika srutututu wrr wkurza mnie to :).

A na dole z innej beczki ja rok temu :)

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57662.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,moze ktoras potrzebuje rabatu do c&a 20% bo widze ze Charlotte nie skorzystala?

Sevenka,ja gdzies ostatnio przeczytalam: dzieci,niezwykle istoty,ktore nie slysza swojego imienia powtarzanego 10 razy.slysza za to szelest otwieranej paczki chipsow,zza trzech scian,podczas burzy z piorunami".:))Moja Emi jest troche mlodsza od waszych pociech ale tez len.to chyba taki wiek.co prawda miewa przeblyski inicjatywy w porzadkach i obowiazkach domowych ale tak ogolnie to chyba inne rzeczy jej w glowie;)temat rzeka:)
Co do fotelika to dobrze jej sie siedzialo w sklepie w max way a plakala w concorde i radianie:)a nasz joie splin spisal sie wzorowo:)pospala 15min a potem juz sie tylko chichrala.no a byla maksymalnie scisnieta pasami,ja nigdy az tak nie dociskalam bo myslalam ze nie trzeba.Ale ogolnie meega dzielna wczoraj byla ta moja Pysia bo malo spala no i prawie caly dzien w wozku lub foteliku:)Mam tylki nadzieje ze nasz kąt nachylenia fotelika bedzie wystarczajacy i jak Lili podrosnie to glowa nie bedzie leciec do przodu.piki co jest super.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Gosia ok na razie. I spała też dobrze odkąd tatuś wyniósł się na materac :p pobudki 2 na cyca ale od razu kima. Drażni mnie tylko że ostatnio nie chce spać w łóżeczku, a jak śpi ze mną to tak się rozpycha że szok. Nogi musi mieć na mnie położone no kto to widział.
Co do wody to źródlana może podawać moim zadaniem bez przegotowania. Nawet jest taka mama i ja i chyba w tym tyg jest w Lidlu.
Agness to podaj małej osobno żółtko i białko może tylko jedno z tego uczula. Zazwyczaj jest to białko.
Co do zamachów to mnie wkurza że później policja mówi że znała ta osobę odpowiedzialną za zamach albo była na celowniku albo cholera wie co jeszcze. Skoro wiedziała to czemu nic nie robili. Ja uważam że nie każdy uchodźca to terrorysta. Zresztą oni do Polski nie chcą przyjeżdżać bo u nas brak socjalna.
I jeszcze uśmiałam się dziś na ćwiczeniach. Fizjoterapeuta zabrał Gosi zabawkę tzn wyjął z ręki żeby na czymś się skupiła a ona zmarszczyła nos i nenenenenenene do niego ;)
My mamy drzemkę a później lecimy na spacer :*

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki Ninka ma pierwszą drzemkę bo odziwo spala do 7 30:) i tylko jedna pobudka. Także jestem happy.
Sevenka uśmiałam się z tej Twojej polaczkowatosci hihi. Co z jedzenia to ja byłam w szoku. A życiu bym nie dała dziecku loda ciasta. I kielbasy z niewiadomego źródła czym bardziej. No ale ich sprawa.
Iwa super bryka.
Co do wakacji to ja chcialamD Sarbinowo nad morzem. Tam cisza i spokój. Ale prawie 1000 km w jedną stronę. Zobaczymy jak T będzie. Byliśmy 2 lata temu w chlaopowie koło Władysławowa dosłownie niecały 1 km tam też spoko. Nie było tłumów. Dużo zejść. Podobało mi się.
Zdrówka dla chorujących. No i cierpliwości dla nas wszystkich.
Super brzusio Agness

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

My juz po spacerku ,drzemce i drugim śniadaniu na ktore mala dostala danona,czekamy na reakcje.
A propos. Zostawilam Milenke w salonie na podlodze razem z rysujaca Laura. Laura kończyka kanapkę . Poszlam posprzątać po śniadaniu. Przychodzę a mala memla skórkę .
Ja: A kto dal niuni chlebek?
L: Ja ,byla glodna
J: Ale jak to glodna? Przecież zjadla duże śniadanko przed chwilka
L: Mama niunia byla bardzo bardzo głodna, to podzielilam się.
J: To ladnie ,ze sue podzielilas ale zanim dasz cos niuni to zapytaj mamę czy ona może to zjeść ok ?
L: Okej okej zrob chlebka mama,bo niunia mi zjadla
Ha ha ręce opadają

Wspomnę ,ze Mila zjadla dwa kawalki chlebka, danona malego i biszkopta na drugie śniadanie. A i tak nie pogardzila skorka od Laury he
Teraz wakczy z poduchami na podlodze az piszczy , o Laura sie do niej zbliza i juz jest pisk radości, och jak ja je uwielbiam..
choc wczorajszy wieczór to byla jskas tragedia , obie buczaly i chcialy na ręce a mama jest tylko jedna.

Odnośnik do komentarza

My czytamy ale baśnie codziennie wieczorem do snu , przeważnie dwie -trzy i mala spi . Milena jest usypoana szybciej ale tez czasami slucha jeśli nie zaśnie szybciej. To jest nasz rytual i wyciszenie po calym dniu. Oczywiście sa wyjatki jsk nie czytamy gdy np Laura zasypia w aucie czy szybciej samemu. Ale z reguly czytamy codziennie. Do tego w dzien sporo przez jej raczki przewijają sie książki bo je lubi.

Odnośnik do komentarza

Monmonka teraz jak sobie pomyślę to faktycznie smiesznie to zabrzmiało. Nie dopisałem że przenieśli mi palec wskazujący na miejsce kciuka więc powiedzmy że nim jest ;) tak więc trzymam kciuki za pomyślne decyzję ;)
Odnośnie wody, ja nie przygotowuje, daje żywca.
My też wyjeżdżamy na wakacje na przełomie lipca i sierpnia do Niemiec. I zapewne będziemy jechać nocą bo Dawid w dzień nie usiedzi w foteliku a tak liczę że będzie większość drogi spał. Tak też jechaliśmy w góry do mojej chrzesnica na komunie.
Mailami, mind, sevenka moja ma niecałe 5 lat a taki z niej len że szkoda gadać ciągle tylko słyszę później albo ale jestem zmęczona ;) ehh te dzieci.

U nas z jedzeniem różnie. Często wcale nie chce próbować nowych rzeczy. Cały czas najlepszy cycus. A propo pomarańczy, dawid próbował i bardzo mu zasmakowala ;) na szczęście w kupce żadnych "robakow" nie było bo pewnie bym się przestraszyła he he

Odnośnik do komentarza

No więc tata do 30.05 na L4. Kaszle strasznie ale na razie to nic wielkiego - wirus. Ja wsłuchuje się w Gośkę - każdy kich i kaszel jest podejrzany. Podaje profilaktycznie Wit C. Byłyśmy na spacerze i weszłyśmy do lumpa. Kupilam Gosi katanke jensowa ale na za rok bo rozmiar 92 ;) ale firmowa z Tu i aż za 7,50 zł więc głupi by nie wziął :P

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane!

U nas ostatnuo same płacze i marudzenia i kupy kupy kupy ... juz mnie kręgosłup boli od noszenia dziewczyn ale co zrobić jak widzę ze złe sie czuja. Eh padam juz.

Ja nie przegotowuje wody źródlanej z butelki juz dawno i nic sie nie dzieje :)

Tez planujemy wakacje ale gdzieś blisko pewnie w górach, na początku lipca ;)

Kasia ja tez dziewczynkom czytam chociaż one to by wolały zjesc książeczki ;D

Agnees jaki słodki brzusio ;) powiem wam ze czasem tęsknie za ciąża ;)

Aa ostatnio wracamy ze spaceru gorac okropny a sąsiadka nas dopadła i zaczęła lamentować ojoj a gdzie czapeczki, a nic pod szyja nie maja biedne dzieci, tak was mama wyrozbierala a kto to widzial itd:D

Staram sie was czytac i oglądać cudne zdjęcia tu i na fb ale ostatnie 2 dni to u nas dramat. Juz nie wiem czy to ten wirus czy zabki ale pierwszego mamy wiec juz cos ;)

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Ja na szybko. U nas od czterech dni marudki marudki i jeszcze raz marudki. Nie mam czasu podrapac sie po tyłku.
Z testów na alergie wyszly nam nabiał, jajka, jablka, banany, winogrona, kukurydza, pomidor, seler, orzechy laskowe, cielęcina.. jestem podłamana, kombinuję z gotowaniem jak moge..
Stasio dostał kataru i pierwsze dwie noce.. no krótko mowiwc dobrze, ze są juz za nami. Ano i przy tej infekcji zmiany skórne zaostrzone, także drapie się jak wsciekly. Ale dziś juz bylo troche lepciej.
Mind, śpieszę z wyjaśnieniem :) rabatu do c&a jeszcze nie udalo mi się wykorzystać, a powod jest bardzo przyziemny. Czekam na przelew, bo pustka na koncie, a koszyk juz od tygodnia skompletowany. No ale nic, moze innym razem sie zalapie :)

Fajnie, ze udaje Wam się spotkac :)

Iwa masz fajną teściową. Qarolina, ty jeszcze lepszą :)

Aaa mialam jeszcze cos pisac ale lece na kolacje bo Stasio wreszcie zasnął..

Odnośnik do komentarza

U nas dzis 23 w cieniu a w sloncu 28 takze szalejemy w szortach.no ale od jutra pogorszenie pogody:(
Green,niestety wiele osob ubiera dzieci wedlug pory roku a nie temperatury.stad miedzy innymi tyle chorob u dzieci bo przegrzane.dzis maluch ok 6-7mies mial dlugi rekaw i gruby koc jaki uzywalam w zimie.takze tak...
Charlotte,to moze dogadaj sie z Monika.ja zapytalam bo przyszlo mi przypomnienie ze kod wazny jeszcze tylko 2 dni a juz sama o nim zapomnialam:)Szkoda mi Stasia ze taki uczuleniowiec bidulek,moze z czasem choc niektore alergie beda u niego zanikac.
Zdrowka dla wszystkich chorujacych Maluszkow i wytchnienia dla mam.
Dobranoc:*

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...