Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Maja, no to super. My też robiliśmy to u chirurga, a słyszałam, że nawet w gabinetach dentystycznych można.
A jeśli mogę spytać - wizyty u logopedy to takie zalecenie mieliście czy sami z siebie chodzicie? Nam nic nie kazali kontrolować, może dlatego, że my to robiliśmy bardzo wcześnie, bo w 3 t.ż. Na szczęście moja kuzynka jest neurologopeda i mówi, że z Zuzią i jej językiem wszystko ok i że sprawnie go używa.

Odnośnik do komentarza

Mamy w ramach rehabilitacji logopede, psychologa i neurologa. Troszkę to na wyrost ale w sumie nie zaszkodzi. Tak maja w tym ośrodku. Trochę mam wrażenie ze naciągane nfz ale z drugiej strony sama zawsze chodzę prywatnie jak coś się dzieje bo na nfz szans nie ma to niech dziecko korzysta. Oczka musieliśmy prywatnie robić bo sama konsultacja dopiero w czerwcu był termin. Robią u stomatologa ale ta logopeda mówiła ze chirurdzy jakoś tak bardziej zdecydowanie tną.

Odnośnik do komentarza

Czesc kochane :)

Najgorsze co moze być to chore dziecko :( dziekuje Bogu ,ze Leos urodził sie zdrowy i nie dopuszczam myśli ze moze być inaczej !

Monmonka kciuki zaciśnięte za wyniki :* pamiętam jak pisalas o swoim cyklu , mnie na szczęście wczoraj powitala @ :)

Alimak za Was tez trzymam kciuki :*

Co do umiejętności dzieci to Leos robi pa pa gaworzy robi akuku rozumie ze jak sie no naciśnie cos na zabawce to gra , wie jak sie mówi gdzie światełko, po swojemu opowiada mi co widzi w książeczce :) mowie co to ? Slonik ? A on odpowiada mi po swojemu , umie wlaczyc swiatlo , pelza po całym domu nie nadążam go klasc na mate :) czego nie robi ? Nie siada nie raczkuje ale nie przejmuje sie tym bo wszystko przyjdzie w swoim czasie :) szwagierki synek ma roczek i dopiero zaczyna wstawać a w wieku 10 miesięcy zaczął raczkować.

Wszystkiego najlepszego dla wczorajszych i dzisiejszych? Solenizantow :*

Agnees pochwal sie co kupiłaś Zosce :)

Musze kupic jakies łóżeczko turystyczne na balkon na lato zeby Leona tam wsadzić z zabawkami :) bo nie chce mi sie na dol latać po zabawki jak będzie zwalal przez szczeliny :) no i na wakacje sie pewnie przyda :)
Mam po chrzesniaczce no ale różowe ... ;)

Monikae pokaz plecaczek :) o i kolejna rzecz ktora musze kupic :) pójdziemy z torbami przez te zakupy :D wszystkie czymś kusza :)

Miłego dnia :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

Maja, pewnie z jednej strony musi być uciążliwe to ciągłe jeżdżenie na konsultacje, ale z drugiej strony przynajmniej masz pewność, że Kasia rozwija się prawidłowo :)

Natuśka, a już miałam nadzieję, że kilka dni temu wykrakałam siostrę Leosiowi ;)

Ale dziś pogarowałyśmy z Zuzią w łóżku. Wstałyśmy pół godziny temu, bo sąsiad zaczął swoją robotę za ścianą. Gdyby nie karmienie o 3:30 i 8:00, to by była idealna noc. Nawet mąż pogarował w łóżku, bo zapomniał ustawić budzik i zaspał do pracy, hehe.

Miłego dzionka wszystkim :*

Odnośnik do komentarza

Witamy się Ja nie wiem co ze mną jest nie tak Ale na nic nie mam czasu.rano zanim poodworze starszaki do szkoły to zakupy,obiad jakiś spacer i znów do szkoły i tak mu dzień przelatuje ze nie wiem kiedy.
Green kurczę dobrze że w czas wycieli Ci dziada ale głowa do góry będzie dobrze teraz medycyna czyni cuda.Ja pokonalam cholerstwo kilka lat temu i jeszcze po tym urodziłam Amelke. Moja bardzo bliską ciocia miała raka na płucach i lekarze nie dawali jej szans na wyleczenie a wczoraj odebrała wynik i guz się całkowicie wchlonol po radio i chemioterapii.Równo rok po diagnozie Ale ona miała straszną determinację i bardzo wierzyła w wyzdrowienie i udało się
Jeśli chodzi o pr eprowadzje to popieram w pełni waszavdecyzje!!!!jeśli chodzi o umiejętności dzieci to ja uważam że nie ma co porownywac dzieci bo każde w swoim czasie dojdzie samo do wszystkiego. Moja Amelka dosłownie z dnia na dzień robi postępy.tydzień temu nie siedziała a od kilku dni pięknie siada i siedzi.Ale za to nie raczkuje nie pełza,nie robi pa pa,czy kosi kosi.
W niedzielę mam komunię chrzesniaka i mam kiecke i marynarke ale jak tak dalej będzie to przeprosze płaszczyk zimowy i kozaki u nas dziś było -5 stop.pochwałę się zqszqlałam i kupiłam sobie szpilki i zakochałam się w nich są tak wygodne jak popucki

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57276.jpg

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57277.jpg

Odnośnik do komentarza

Hejka:)
Sto lat dla wszystkich jubilatow,wczorajszych i dzisiejszych! Przede wszystkim duzo zdrowka:)
Mega kciukasy za wszystkie wizyty i wyniki:)
Jesli chodzi o postepy,to widze,ze moj Igor jest bardzo do tylu... Nie raczkuje,nie pelza i raczej sie nie przemieszcza. Nie lubi lezec na brzuchu,ani na plecach i krzyczy,jak lezy za dlugo. Za to siedzi bez podpierania,nie chwieje sie i nie przewraca sie siedzac. Siega sobie wokol po zabawki i ladnie sie bawi trzymajac zabawki w raczkach. Robi ostatnio cos w rodzaju kolyski,siedzac pochyla sie w tyl,unosi nogi lekko do gory i tak sie buja przod-tyl starajac sie nie przewrocic. Jesli siega zabawke lezaca dalej przed nim wtedy na chwile przyjmuje pozycje jak do raczkowania,ale zaraz laduje na brzuchu. Gdy lezy i poda mu sie rece od razu prostuje nogi i wstaje. Z innych umiejetnosci,robi kosi-kosi,podaje raczki,rozumie proste zdania,patrzy pytany w kierunku np. taty,czy psa. Trenuje jezyk,wytyka go i pluje,probujac wydawac przy tym dzwieki,cos w rodzaju sylab,namietnie piszczy. Tak to u nas z grubsza wyglada. Wydaje mi sie,ze dokladnie tak jest,ze jedne umiejetnosci przychodza wczesniej,inne pozniej. I nie gniewajcie sie,ale wpis na tym blogu,to dla mnie troche bzdura,bo sugerujac sie tego rodzaju wpisami,mozna tez wiele zaniedbac. Uwazam,ze jesli cos niepokoi matke,to powinna to skonsultowac,nawet,jesli teoretycznie miesci sie w normie,bo jednak intuicja matki raczej nie zawodzi. Nie zaglebiam sie w komentowanie,ale pani sama biega z dzieckiem do fizjoterapeuty,wiec niby dlaczego mnie ma uspokoic,to co pisze. Dlatego tez nie czytam takich rzeczy.
Ktoras z Was pytala o psa i siersc. My mamy z tym wielki problem,mielismu codziennie dywan z siersci. Kolezanka polecila mi furminator,to taki specjalny grzebien,wyczesuje wszystkie martwe wlosy garsciami i jest zdecydowanie lepiej. No i u nas fryzjer srednio co trzy miesiace,obowiazkowo. Wstawiam zdjecie u fryzjera,zebyscie mialy obraz,jak to u nas wyglada,ja po dluzszej przerwie wyczesuje z mojej suni jeszcze wiecej:)
Milego dnia:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Witamy sie ze spacerku.tradycyjnie chwila na internetach kiedy Lili spi:)
Agnes,fajne te spodenki i getry,tez mam na nie ochote:)
Emka,super szpilki!powiem wam ze ja majac teraz tak niewiele okazji do ubrania szpilek to czasem na ulicy sie ogladam za babkami ktore smigaja w jakis fajnych bucikach;))zazdraszczam im.ostatnio tak sobie otworzylam szafe i z sentymentem pozagladalam do pudelek z moimi cudenkami,ech,jeden z plusow powrotu do praci,hihi.
My kupilismy niedawno grzebien do siersci ezzy groom czy jakos tak no i jest duzo lepiej.ale szczerze mowiac jak ostatnio bylo tak zimno to nawet nie chcialo mi sie wyjsc na balkon zeby wyczesac psa.takze tak..
Co do umiejetnosci to ja sie tam nie spinam.pewnie to tez zasluga tego ze to moje drugie dziecko wiec jest doswiadczenie a raczej porownanie,no i przy drugim to juz sie chyba wiekszosc rodzicow tak nie przejmuje jak przy pierwszym;)Lilka dlugo,w pirownaniu z waszymi,nie podnosila glowy,nie lezala na brzuchu itp ale jestem przeszczesliwa ze nie poszlam na zadna rehabilitacje.teraz juz sobie siedzi i pelza po macie wiec ok.no i duzo rozumie.Zaintrygowalo mnie to co napisalas Iwa,czy Wiktor juz pokazuje jednym palcem oczy nos itp???

Dostalam wczoraj od meza na zblizajace sie urodziny zestaw semilac do paznokci bo juz od porodu o nim myslalam.jestem w szoku bo tylko raz mu cos wspomnialam w pazdzierniku.ale ponoc popytal kolezanek i zakupil.musze znalezc chwile na przeczytanie instrukcji ze o samych paznokciach nie wspomne;)
Emilka pojechala dzis na wycieczke do Czech,maz w pracy wiec jestesmy dzis same z Lilka.
Milego dnia!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Co tu u nas tak cicho ?

Agness super ciuszki :)

Monikae ohhh zakochałam sie <3 jaki slodki plecaczek :)<br />
Mind my tez byliśmy na spacerze ale zlapal nas deszcz i biegiem do domku , akurat Leon zdazyl mi zasnąć ... Oczywiście tylko przekroczyliśmy próg domu i gugus wyspany ... A to byla jego pierwsza drzemka.

Emka ale cudeńka sobie kupiłaś fiu fiu :)

Mila mi jaki slodki psiaczek :*

Monmonka czyli sie wyspalyscie ? :) Leos pól nocy sie krecil i jeszcze o 3:30 stwierdził ze pora wstawać i sie bawić ! O 4:30 udalo mu się zasnąć i spal do 7:00 :) dobre i to :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie jakoś tu u nas cicho, więc coś naskrobię :D
Agnes ładniutkie spodenki i legginsy, Emka szałowe te szpilki, Monikae odrazu sobie wyobraziłam te nasze szkraby w plecaczkach, super, niech się wszystko dobrze nosi :) ja niestety nie jestem szpilkowa, nie umiem chodzić na wysokościach, jak to ja mówię, czuję się wtedy jak krowa :/ owszem od okazji zakładam obcas ale czuję się wtedy jak w innym ciele, taka mało kobieca jestem pod tym względem.
Dziewczyny jak ja mam dość tej smętnej pogody, ona odbiera energię, nawet na spacery mi się chodzić nie chce, ta mała moja też daje popalić, oj jak to dobrze było jak leżała w jednym miejscu, teraz nie nadążam za nią, no ale wiadomo niech się zdrowo chowa i popyla, matka z ojcem jakoś dadzą radę :)
Monmonka to przykro, że wizyta nie do końca udana, oby już Zuzia nie miała dolegliwości i obiadki jej super wchodziły.
Mila mi jaka Figa poważna u tego fryzjera, chyba grzeczny z niej piesek.
U nas dziś Oleńka wstała już po piątej, może bliżej 6 a ja jeszcze w głębokich snach byłam :) no ale przeważnie chodzi spać po 19,20,więc coś za coś.
Maag co u was słychać? AnkaAnka też ucichła wogóle, Padme też no i wiele innych. A powiedzcie Moli jest na fb? Odzywa się? Jak tam jej Stefanek?

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Moja Gośka dziś taka płaczliwa i marudna że musiałam ją teraz na drzemkę położyć bo miałam jej już po kokardkę. Obiadu nie, bawić się nie. Obiad na trzy podejścia dawałam i guzik może z 4-5 łyżeczek zjadła :( ja nie wiem jak to będzie jak wrócę do pracy...przez tą pogodę też wszystkiego się odechciewa :/

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

No faktycznie jakoś tu cicho jak nigdy może was więcej Z południa Polski a tam ponoć cieplej to korzystacie z pogody bo u mnie to taka pizdziawa że głowę urywa.wyszłam na balkon pranie rozwiesic w bluzie to zmarzlam.
Monikae kupiłam w Venezii szpilki a cena jak dla mnie bardzo wysoką Ale tak ni się kołtun na nie wykrecil że nie mogłam się oprzeć 299zł:-o
Ale tlumacze sobie że do każdej sukienki będą pasowały he he

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim.
Ja jestem w szoku po tym co Iwa napisala. Moja Emisia mowi tyllo baba i to chyba ciagle malo świadomie nie robi kosi i tych wszystkich rzeczy co Wiktorek. Za yo uwielbia wszystko zrzucac, wszystkim rzucac i to bardzo mocno i walić o podloge;)
Dzisiaj jadla mi kluski z talerza i jadlysmy borowki amerykańskie. Oststnio sie martwilam bo nie chciala jesc kawalkow a ona teraz radzi sobie ze wszystkim.
A no i Manmonka z tym ciemiaczkiem to u nas np zarosniete calkiem jest od ponad 2 mies albo chyba i dłużej więc nie uwazam żeby jakos wyjątkowo szybko znowu Zuzi zaroslo;) nie ma sie czym martwic. Najważniejsze zeby wyniki byly dobre.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Monika przepiękne są te placaki, już dawno oglądałam i się zakochałam. Chcesz już Maciusiowi zakładać czy na razie mama będzie pomykać?

Agness super ubranka.

Emka piekne szpilki. Fajnie się czasem tak odstawić ale teraz przy maluchach ciężko.

Byliśmy dzis na szczepieniu. III DTP poprzednie źle znosił aż się boję. Rączka widać że go boli, marudkuje biedulek mój. Teraz już śpi. U nas duże ciemiączko ale pani dr mowi że w normie. Maciek wazy 9300g i 78cm.
Ładnie dzis u nas, chociaż nie za ciepło 12 stopni ale słoneczko wyglądało więc ok.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Szczęściara oczywiście ja z nim będę popylać:-) planujemy w końcu urlop w sierpniu i stwierdziłam że na drobne zabawki będzie akurat. Nie cierpię pakować rzeczy w siatki... A plecaczki też uwielbiam, w ogóle mają piękne rzeczy ze Skip hop, szkoda że tak drogie. Plecaczek kupiłam na Allegro prosto od producenta, ten model przecenił na 49zł:-) polecam zaglądać, bo przyjaciółka upolowała torbę Skip hop za 100zł z pół roku temu, też przecenili 1 model, który jej odpowiadał. A od mojej mamy na dzień dziecka dla Maćka zażyczyliśmy sobie termos na obiadek (ze Skip hop bo takie piękne), bo na wyjazd będzie niezbędny.
No i Szczęściara za Maciusia trzymam kciuki, żeby po szczepieniu było wszystko w normie, bez nop!

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Emka ale się ładnie wpasowała w ten pojemnik twoja słodka wiercipięta ;)
Mind koniecznie się pochwal co ci się uda zmalować prezentem od męża, swoją drogą to bardzo miło z jego strony, że przeprowadził wywiad i zrobił ci taką niespodziankę, a te urodziny to kiedy masz? :)
Szcześciara ja również życzę oby Maciuś po szczepieniu smacznie spał i nic mu nie dokuczało.
Mojej bubie jeszcze ciemiączko nie zarosło .
Dobrej nocy :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Monikae,cudo ten plecaczek:) naprawde sliczny:) Weszlam na ta strone i piekne maja rzeczy...
Szczesciara,kciuki za brak nop u Maciusia,oby noc minela spokojnie.
Emka,szpileczki pierwsza klasa,ja jesli obcasy,to tylko koturny,bo inaczej sie chwieje,hihi:)
Mindtricks,powodzenia w malowaniu:) Moj zestaw,jak najbardziej w uzyciu,tyle,ze nie przeze mnie,ja tylko dokupuje kolory,a moje dziewczyny maja uzywanie:) chociaz jak mam chwilke,to robie sobie cos ladnego,ostatnio kupilam nowy kolor i czeka w kolejce.
I hit. Moja kolezanka zgubila wyplate... Dostala od szefa dwa i pol tysiaca w kopercie i w domu zorientowala sie,ze jej nie ma,a prace ma na drugim koncu miasta. Znalazla numer,zadzwonila do apteki,w ktorej kupowala leki i tam nic. Byla tez w carefourze na zakupach,wiec tam tez zadzwonila i okazalo sie,ze tak,ktos sie zglosil z koperta,jakas pani,tyle,ze nie chciala zostawic tej koperty u ochrony,ale zostawila na siebie namiary. I oddala dziewczynie te pieniadze. Wiec sa jeszcze uczciwi ludzie:) Ale historia niewiarygodna:)
Spijcie spokojnie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Hej!

Macie racje, czyzby forum zamieralo? Coraz mniej postów.. juz nie udziela się tyle dziewczyn co kiedyś. Oby nie. To forum to cała moja ciąża i okres aż do teraz! Fb to jednak nie to samo a widzę ze teraz tam życie się rozwija... :(

Śliczny plecaczek. Tez w coś takiego musimy zainwestować na nasze lipcowe wakacje :)

Mila mi niezła historia. Dobrze ze odzyskała pieniądze..

Śliczne szpileczki Emka! Ja ostatnio miałam i wesele i 18 - nastke w rodzinie wiec miałam okazję się wystroic. Super sprawa. A nie tylko dresy po domu...

Dobrej nocki Wam życzę. Oby przespanej w jak największym stopniu :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane. Faktycznie glucho na forum.
To ja cos wyskrobie .
Otóż nie pisalam,ale mieliśmy kilka konsultacji wyników badan Mileńki. Z roooooznymi lekarzami, ze nawet nie wiem czy potrafię ich wszystkich wymienić. Ale to nie ważne. Jesteśmy po. Asymetria nerek zanika. Watroba,pęcherzyk zolciowy,drogi zolciowe,trzustka,duże naczynia ultrasonograficzne w normie. UKM - y,moczowody nieposzerzone. Wolnego plynu w jamie otrzewnowej brak. Sledziona z 6,1 zmalala do 5,9. Nie dużo ale zawsze cos. Mamy to kontrolować co dwa mies, nie co miesiąc wiec możemy chodzić na nfz( czas oczekiwania na wizytę nfz to 2mies, do teraz chodziliśmy prywatnie częściej) Mamy zrobić alt i ast i morfologie,mocz itd i ja kontrolować . Zmiany w czaszce nie powiększyly sie ani nie zmalaly. Różnica byla 0.1 ale można to zaliczyć jako blad pomiaru bo byl inny aparat usg. Ogólnie dobre wieści. Diagnoza potwiedzona u 3roznych specjalistów. Jakoś po uslyszeniu wyroku (moj nie dawny post o 20%szans) bylo nam ciężko uwierzyć ,ze juz wszystko ok i nie chcieliśmy czegoś zaniedbać stad tyle konsultacji. Woleliśmy być pewni na 1000000% ,ze tym razem to pewna diagnoza. Robiliśmy jeszcze inne badania,ale bez sensu tu wszystko pisać ,bo jest tego multum.
Podsumowanie : MILENKA ZDROWIEJE ! Rozwija sie prawidlowo, mozna powiedzieć,ze na 8mies a nie na 6,5 wg wcześniactwa. Niestety jeśli zmiany w czaszcze zostaną na takim etapie (nie powieksza sie) to prawdopodobnie mala juz bd miala taki ksztalt glowki. Ale urosną jej dluugie wloski jak jej siostrze i będzie przepięknie.
Kochane nie moglam spac spokojnie od tamtej nieszczęsnej diagnozy. Mam nadzieje,ze teraz będzie nam o wiele latwiej.
Co do rozwoju niuni hmm pluje, wymawia sylaby, mowi tata , cwiczy język, lapie i rzuca zabawki, siedzi sztywno,czasem sie zachwieje, bez problemu trafia jedzonkiem do buźki czy zabawka, trzyma butelkę napelniona do 1/3. Chichra sie,odwzajemnia usmiech, zaczepia, na czworaka chusta w przod tyl, nawet kilka razy udalo jej sie przesunac kolanko i raczke , nowa umiejętność z dzis to zaprze sie o mnie raczkami i wstanie na nóżki . I stoi sztywno , jak probuje ja posadzic do jest krzyk i nie chce. Strasznie sie cieszy jak uda się jej stanąć.
Jezuu jak ja je kocham te moje smerfy. Ide spać puki dziubki chrapią. Papatki

Odnośnik do komentarza

Hej kochane. Faktycznie mniej dziewczyn die udziela tutaj, na fcb jakoś szybciej wejść i coś napisać, a i powiadomienia zaraz przychodzą. Ale pewnie też przez to że dzieci już mobilne bardziej to ciężko z czasem tak jak u mnie. Ja cały czas czytam przeważnie przed snem a potem nie mam już sił odpisać .
Najważniejsze to ciesze się Kaśka że z Milenka coraz lepiej. będzie pod stałą kontrolą to na pewno będzie wszystko dobrze. Wyrośnie na mądra i śliczną dziewczynkę. Masz rację że włoski zakryja kształt główki wiec tym się nie martw.
Gren u Ciebie też będzie ok, wiara czyni cuda wiec trzeba myśleć pozytywnie.
Gratulacje dla wszystkich solenizantow. Dzieciaczki słodkie, zdolne i kochane.
Kurcze miałam napisać co u nas ale mały mi nie daje może później coś skrobne. Dziś szczepienie, trzymajcie kciuki.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...