Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. Mnie dziś rano przywitała @. Ehhh
W Gdańsku świeci słońce ale pizga jak na Uralu. Od jutra już pogoda ma się popsuć i tak o. Z grilla u nas nici. Zjemy w domu.
Gosia nadal mi słabo je. Kaszek nie chce. Jeszcze obiadek to jak Cię mogę. Właśnie gotuje jej królika.
Najlepszego dla Wojtusia :*

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57088.jpg

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57089.jpg

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Hejka:)
Quarolina,slodko z Gosia wygladacie:))))
Milutka,nareszcie sie doczekalas:) Zyczymy juz tylko takich nocek:) My dzisiaj z pobudkami,za to spalismy do dziewiatej,wiec tez dobrze:)
Monmonka,ale mialyscie przygody,dobrze,ze nic zlego sie nie stalo. Nasz lezaczek niby jeszcze w uzyciu,ale powiem szczerze,nie pamietam juz kiedy sadzalam w nim Malego,wiec chyba pojdzie w odstawke,bo faktycznie troche juz strach.
Ja wlasnie probuje uspic mojego Bobka,ale slabo nam idzie:) Tak majta lapami,ze chyba go zwiaze:) I oczywiscie nozka na nozke i dyskusja w najlepsze:)
U nas za oknem pieknie,ale drzewa rozbujane,wiec wnioskuje,ze wieje. Ale korzystamy ze slonka i spacerek musi byc:) No,padl nareszcie:)
U nas tez problem z jedzeniem. O ile owoce,kaszka i biszkopty wchodza dobrze,tak obiady juz slabiej. Ale dzis sprobuje znowu cos Malemu wcisnac,mam starte buraczki,do tego moze kurczak i kluski? Papki odpadaja zupelnie. Igor chetnie otwiera buzie,pod warunkiem,ze dostaje to samo,co my:) Staram sie to wykorzystywac. Nalalam mu tez wody do kubka,pije,ale zaraz wypluwa wszystko,co ma w buzi.
No i u nas kolejne odcinki serialu z jedzeniem i psem w roli glownej,wczoraj nasza Figa nie mogla sie pogodzic,ze to nie ona,a Mlody je mieso. No i ma stala miejscowke pod krzeselkiem do karmienia:)
Milego dnia:)

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57092.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamma0916

Dziewczyny, czytam Was od dawna ale się nie udzielam. Jednak gdy zobaczyłam jedno z ostatnio wstawionych zdjęć to stwierdziłam że muszę się wtrącić. Agnees nie traktuj tego jako atak. Chcę pomóc bo wiele osób nie ma świadomości co powoduje wożenie tak małych dzieci przodem do kierunku jazdy... Oto link bo tak od tyłka strony zaczęłam http://domowa.tv/12-mitow-na-temat-wozenia-dzieci-tylem-w-samochodzie-rwf/
Mam nadzieję że którejś z Was przyda się ta wiedza :)

Odnośnik do komentarza

Czesc mamusie :)

Monmonka ale mialyscie przygody , dobrze ze Zuzi nic się nie stalo :*

Bordo wspolczuje "Tadka niejadka" :(

Milutka gratuluje przespanej nocy :* oby tak dalej :)

Faktycznie wieje strasznie , na fb wstawie zdjęcie ze spacerku :)

Qarolina , Agnes, Mind super wygladacie ze swoimi gwiazdami :) :*

Mag,Green,Iwa,Emka,Kasia co u Was ??

Czekam na męża,bo pojechał na myjnie i zatankować samochod i idę biegac :) tak mi się nie chce ale idę obiecałam sobie :)

Do później :* buziaczki

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

Maaag ale Hania ma sexi jensy. Moja Gosia w jensy takie obcisłe niestety nie wychodzi. Ach te uda :)
Normalnie dziś mi blender zaniemógł. Dobrze że w biedrze od dziś był ten ichny to kupiłam na szybko po taniości. Ale najlepsze, dziś baba w Lidlu się do mnie spruła że za szybko wyłożyłam swój towar na taśmę i ona nie można zmieścić swojego. Nie dość że miała jeszcze miejsce to w wózku została jej siatka jabłek. Oczywiście ją olałam ale ona żeby pokazać swoją wyższość przesunęła o milimetr moje zakupy. Normalnie żal.
Gosia próbuje sama siadać. Nawet jej się dziś udało z 2 razy bez podpierania. Tylko bidula nie wie co potem i zrobiła bach. Ale u tak jestem z niej dumna ;)

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Maaag wstaw foto do dowodu. Nas to czeka,niestety nasze lale maja adhd i nie usiedzą wiec bd ciężko.
Haniusia zawsze wuglada jak modelka ,a skąd macie buciki ??
Qarolina pięknie z corcia wyglądacie.

Mind u nas ciężko. Nala noc krzyk,placz. Nawet cycka nie chciala,aż w końcu sie przeprosila o 5 ! Od 20:30. Czysty obled.

Dzis byliśmy u teściów . Standard ,ze tesc mnie wkurwial, spalowalam dzieci i ot byliśmy w domu.

Dupki marudzą , ide inhalować moje panie i polozyc.

Trzymajcie się

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie wieczorową porą, a dzieciaczkom życzę słodkich snów:) mój n gagatek już nawet śpi, ale zawsze sie budzi kilka razy przed północą, a po północy to nawet nie liczę:P
Bordo my też mieliśmy kontrole u okulisty po trzecim miesiącu, oni chyba wszystkim takie zalecenia dają. Na szczęście wszystko w porządku i kolejna kontrola po skończonym 2 r.ż. no chyba że coś będzie się działo.

My dzisiaj byliśmy u dermatologa, diagnoza to znamię naskórkowe lub liszaj pasmowaty. Mamy kontrolę za dwa tygodnie, może miałyście z czymś takim do czynienia? Dostaliśmy krem i tyle. Chyba muszę iść i skonsultować z innym dermatologiem... może trzeci coś doradzi albo potwierdzi diagnozę...

Agnes my jak byliśmy w sklepie oglądać foteliki dla małego to nam babeczka powiedziała, że dziecko musi mieć skończone minimum 10 miesięcy... a najlepiej jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy. Ale oczywiście to indywidualna decyzja każdego rodzica.

A tak poza tym to weekend bez szału, wczoraj byliśmy prawie cały dzień na działce, mały zadowolony. Dzisiaj też chwile byliśmy ale zimno sie zdobiło więc powrót do domu. Jutro mój mąż też wyjeżdża. Na szczęście to tylko pięć dni...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki ;) jejku dopiero was nadrobiłam bo dwóch dniach o juz nie wiem co komu pisać.

Monika współczuje wyjazdu męża ja juz mojego nigdzie nue puszczam! On wprowadza taki spokoj do naszej rodziny, od razu czuje sie bezpiecznie i dobrze i dziewczynki tez to czuja ;)

U nas oststnio tylko jedna pobudka w nocy i jedna nad ranem ale za to zdarza sie ze budza sie w nocy z płaczem i trzeba je lulac. Hm moze i u nas wreszcie wyjdą zabki.

A moje dziewczyny nie raczkują ale Blanka zaczyna wstawac i obie domagają sie chodzenia wiec chyba pęknie mi wkrótce kręgosłup :D

Ja urodziny mam 13 ale faktycznie pamietam ze sporo nas w maju świętuje ;)

Tez mamy butelki z rurka tomme tippee i nawet niezłe mam idzie picie;) No i zaczynałyśmy od soków a teraz juz prawie sama woda wiec jednak sie udało ;)

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57101.jpg

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57102.jpg

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57103.jpg

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Bordo, wypis miałam 14.09, ale z tego co wiem to mój mąż jeszcze wtedy nie zdążył opić małego ;-). No i mam starszego syna, 11-latka, Dawida :-). Co do jedzenia to mój Franek nie ma z tym problemu. Schody zaczynają się z butla...też traktuje ją jak gryzak. Daje codzienne w niej wode, którą mały lui, bo aż się rwie jak mu daje w kubeczku, ale z butli nie umie. Chciałabym go nauczyc bo mam w planach zapisac się na zumbe, a tam zajecia zaczynają sie o 20 - a mój kawaler ostatnio czesto się budzi i wtedy butla by się bardzo przydała (bo mu przytulenie nie wystarcza, niestety).
Monmonka, ale miałyscie dzień...tak to jest z tymi maluchami - nie potrafią powiedzieć czy pokazać i weź tu człowieku bądź mądry i wykombinuj co im jest..
Agarek, jak masz możliwość a chcesz się upewnić i uspokoić co do diagnozy to faktycznie wybierz się do innego dermatologa. A gdzie znalazłas? W Goleniowie? Mój Franuś też się tak często budzi...ehhh...

Odnośnik do komentarza

Keleman byłam w Goleniowie, ale w trakcie wizyty wiedziałam ze chce konsultacji i innym lekarzem. Chyba czytała w moich myślach bo dała nam skierowanie do szpitala. Dzisiaj właśnie tam byliśmy, ale diagnoza nie jest jednoznaczna. Sama nie wiem jak mam do tego podejść... Mówię do niej od kiedy jest zmiana a ta mi mówi ze jej zdaniem ona pojawiła sie dużo wcześniej. Jak wróciliśmy z tej wizyty przejrzałam wszystkie zdjęcia małego i potwierdziłam tym samym swoje słowa, ale przecież nie pójdę do niej ze zdjęciami i nie powiem ze to ja miałam racje...ehhh

Odnośnik do komentarza

Agarek u nas z znamionami inna historia choć też trudna do diagnozy,pojawilo się jk miał z 3miesiace,i roslo dziadostwo w dodatku dookoła się kolejne małe pojawiały,peditra nie wie co to,dermatolog podejrzewał zmiany naskorkowe dostaliśmy maść nie pomogła,no to kolejny dermatolog też masc,kazdy ręce rozkladal ale maści przepisywal w końcu trafiliśmy do chirurga dziecięcego i jedna lekarka chciała całość wycinać i badać nie zgodziłam się na to bo chciała mi dziecko całkiem znieczulica a mały miał duża wiotkość krtani stąd nasza decyzja na nie,ostyeczbie polecono nam inna p.doktor z Rzeszowa i owszem też nie wiedziała co to jest ale nie uspila mi całkiem dziecka tylko miejscowo i tylko mały wycinek został pobrany(po co wycinać całość skoro nie wiemy co to jest-slowa lekarza),najdluzsze 3tygidnie w moim życiu na szczęście nic groźnego,potem pobrała drugi wycinek dla pewności i potwierdziła diagnoze,owszem wycinać będziemy ale dopiero za jakieś 8lat(syn ma teraz 2,5) .ja na twoim miejscu bym potwierdziła diagnozę u jeszcze jednego lekarza,i życzę aby po masciach przeszło:)

http://s8.suwaczek.com/201609051756.png

Odnośnik do komentarza

A ja znowu dopiero wieczorem siadam do skrobania posta. Niby mąż w domu, więc czasu na przyjemności powinno być więcej, a jednak ciężko oderwać się na chwilę i posiedzieć z nosem w internetach. Taki paradoks.
A więc tak ;-) :

Milutka, oby więcej takich nocek i żadnych innych, chyba że jeszcze lepszych ;-)

Mind, no widzisz, takie z nas matki wariatki. Dziecko śpi, a my i tak nie możemy. Niezły owocowy potworek z tej Twojej Lilki ;-) Co do kubka Lovi 360 st to poleca go moja kuzynka neurologopedka, ale po 9 miesiącu. Na tę chwilę najlepsza jest słomka. Z kubka 360 ponoć bardzo ciężko się pije i cześć dzieci radzi sobie z nim dopiero w wieku 12 miesięcy.
No i podpisuję się pod Twoimi słowami - Green i Monikae są dzielnymi mamusiami i żonami. Ja to bym nie dała rady przede wszystkim psychicznie. Podziwiam Was dziewczyny :-*

Mila_mi, zdjęcie Igorka z Figa cudowne. Genialnie wygląda to jak psina czatuje pod krzesełkiem i czeka aż w końcu Igorkowi coś spadnie. A co do jedzenia, to Igorek na pewno się jeszcze rozkręci. Idzie mu coraz lepiej, więc myślę, że nie ma co się już martwić ;-)
My minimum do 9 maja mamy przerwę w jedzeniu obiadków i podwieczorków. Na razie tylko mleczko wchodzi w grę :-( Trochę mi żal Pierdziuzi jak się patrzy jak my jemy, ale co zrobić.

Mag, ale z Hani laseczka, na pewno po mamusi ;-)

Kaśka, oby te marudki to tylko na ząbki były ;-)

Green, cudne fotki! A na tym ostatnim zdjęciu jak w końcu pięknie leżą na brzuszkach. A grzywki mają czaderskie ;-)

Agarek, Karii, bardzo Wam współczuję tych znamion, a szczególnie Waszym maluszkom. Najgorsze jest to, że dermatolodzy nawet nie potrafią zdiagnozować w 100% takich zmian na skórze i każdy mówi zupełnie coś innego. Agarek, mam nadzieję, że w końcu uda Wam się poprawnie zdiagnozować i wyleczyć się z tego draństwa.

Qarolina, super dziewczyny z Was ;-) A Gosia to chyba Twoje oczęta ma, co?
BTW. Mamy tego samego bodziaka z Pepco ;-)
No i brawa dla Gosi za siadanie :-)

Zuza już coraz częściej podnosi się z zupełnie płaskiego i siada. Także ciężko zostawić ją samą choćby na chwilkę.
Ja dzisiaj zabrałam się za sadzenie kwiatków na balkonie. Teraz jeszcze tylko trzeba pomyć balustrady obsrane przez wróble i sraluchy i można zawiesić donice :-)

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57104.jpg

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57105.jpg

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57106.jpg

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57107.jpg

Odnośnik do komentarza

Kaleman to napewno nie Twoj maz hehe bo ja wypis mialam 15 wrzesnia hehe. A co do specjalistow od znamion to duzo osob poleca mi Nogaya i tez musze sie do niego wybrac ale sama ze soba bo mam dwa znamiona i juz mama mnie meczy by to sprawdzic. Moge sie jeszcze popytac bo ucze w szkole glownie dzieci lekarzy hehe wiec moze kogos znajdziemy dla Was.

http://fajnamama.pl/suwaczki/193s6pj.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkie dzieciaczki przecudne :*
U nas niestety idą chyba kolejne zabki (dolne dwójki) i standardowo katarek plus pobudki w nocy :( dobrze, ze chociaż dnie sa względnie bez marudkowania. Poza tym Filip zaczął już raczkowac na " na odległość" i potrafi już sam przemieszczać sie za mamą :) chciałabym, aby jak najwiecej raczkował, ale teraz odkrył, ze potrafi już sam wstać i teraz większość dnia spędza na podciaganiu się i upadaniu :)
Wszystkim mamusiom i dzieciaczkom życzymy przyjemnego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Ojej Zuzia przecudna jak zawsze ;* moje dziewczynki tez wyczyniają takie akrobacje w bujaczku :D

Gratulacje dla Filipka za nowe zdolności, to teraz dopiero sie zacznie :D

Jesteśmy juz po śniadanku i ćwiczymy brzuszek ;) zauważyłam ze lepiej im idzie jak zniknę im z pola widzenia wtedy nie marudzą tylko same walczą żeby sie podnieść :)

A dziś u Aluni w miejscu dolnej jedynki zobaczyłam ciemno czerwono kreskę, taka wręcz bordowa i mocno sie odznacza. Myślicie ze ząbek tuż tuż? :D

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Piękne zdjęcia Maluszków. Gosia bardzo do Mamy podobna, śmieszka kochana.
Byliśmy wczoraj na zakupach w galerii ale bylo fajowo zobaczyć świat, ludzi. Ostatnio czuje się trochę uwięziona w domu przy tych ulewach

Jutro Idę do fryzjera jupi!!!

I może uda się w końcu dostać w piątek do dermatologa bo już wyje do ksiezyca z bólu.

Mind tak jak Monmonka pisała ten kubek 360 jest świetny ale dla rocznego malucha. Maciek kiepsko pije zastanawiam się nad sokiem, żeby się nauczyl. Ładnie pociągnie i wypluwa.

Mamusie kp ile razy na dobę średnio jedzą Wasze Maluchy?

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :).
Jeśli chodzi o fotelik to absolutnie nie czuje sie zaatakowana , dostaliśmy ten fotelik i to tez jest dla nas obciążeniem finansowym ... nie będę wchodzic w dyskusje :) jest tak i tak :).

Szczesciara jesli chodzi o kp do Zosia ciągnie moze z 3razy moze 4 ewidentnie jest tego mniej a ze stslych to kaszka, obiadek, deserek i czasem jakis biszkopt czy chlebek

( kurrr jak mozna o 10.00 dudnic tak muzyka wrrrr)

Aaaa i ja tez jutro lecę do fryzjera :)

( no zaraz tam pojde i idusze , dziecko mi obudzi wrrr).

Dzieciaki na zdj cudowne, bardzo lubię ogladac zdjęcia wasze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Hej laseczki :-) Dzisiaj wyjątkowo witamy się z rana. Miała być u nas brzydka pogoda, a jak na razie jest całkiem przyjemnie :-)
Mam pytanko. Któraś z Was pisała ostatnio o nosidle od Pathi, przepraszam nie pamiętam która i czy tutaj czy na fcb. Można prosić o coś więcej? Jaki typ najlepiej kupić? W jakie opcje dodatkowo warto zainwestować? Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki ;-)

Odnośnik do komentarza

Monmonka to ja pisałam o nosidle od Pathi. Mamy ergonomiczne. Dodatkowo dobralismy sobie nakładki zwiększające nisidelko (przyda nam się w kolejnych latach na wakacje :)) i kapturek. Długo zastanawiałam się nad meiTai ale jednak wolę kramle niż meczenie się z zawiazywaniem. Natomiast siostra mojego K mówiła że jakby drugi raz zamawiala to wzięła by hybryde

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...