Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Babyjaga to dobrze że się "zameldowałaś". Bo my caly czas myślimy o Tobie.
Marzi fajnie że mimo braku prawdziwego urlopu póki co korzystasz u rodziców. Trzeba łapać każdą chwilę.
My siedzimy na ogródku i też odpoczywamy. Filip śpi, Majka zadowolona z dziadkami w górach.
Żeby nie było za dobrze Filipowi zaczęło dzisiaj ropieć prawe oczko. Póki co przemywam herbatą i solą fizjologiczną. W tym tygodniu szczepienie więc obejrzy go lekarka ale jak będzie gorzej to nawet jutro. Napięty mam grafik na ten tydzień jeszcze bioderka i chirurg Filipa i mój ginekolog. Uhhh

Odnośnik do komentarza

Moja siostra mówi ze mały obsikuje sie bo pieluszki są za małe juz na niego.Przeprosiliśmy pampersy białe no i powiem ze jeden tez popuścił. Mi sie wydaje ze są akurat na niego, używamy 2-5kg a mały ma 4,5kg. Kilka dni temu założyłam pieluszke 3-6kg to wg mnie była za duża na niego, miała sporo luzu.Dziwne

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

aga8207

Żeby nie było za dobrze Filipowi zaczęło dzisiaj ropieć prawe oczko. Póki co przemywam herbatą i solą fizjologiczną. W tym tygodniu szczepienie więc obejrzy go lekarka ale jak będzie gorzej to nawet jutro.

Aga moja Zosia od urodzenia ma ropiejące lewe oczko. Ostatnio byłyśmy na wizycie kontrolnej u pediatry i malutka dostała krople. Jeśli po tygodniu nie będzie poprawy to do okulisty, bo może to być zapchany kanalik jakiś w oczku. Póki co po kropelkach jest poprawa od piątku. Także myślę że u Ciebie może być podobnie. Pozdrawiam i trzymam kciuki. :)
Odnośnik do komentarza

Kamila właśnie też myślałam o tym kanaliku bo siostrzeniec tak miał. Masowanie kanaliku pomogło i mie trzeba było przekłuwać. Tylko u mnie nie ropiało wczesniej tylko od dzisiaj wczoraj jakby bardziej łzawiło. Wieczorem było jakby lepiej ale też drzemki miał krótsze a po spaniu to najgorzej. Dopoludnia spał 2,5h. Zobaczymy jutro.
Goherek jak maly waży 4,5 kg to pieluszki 3-6 na pewno nie są za duże. Zapinasz tylko ciaśniej. Ja przy pierwszej córci od razu używałam 2 (3-6) . Przy Filipie miałam 2paczki 1(2-5) bo dostałam ale teraz przeszłam na 2. Jakbym nie miała tych mniejszych to od razu bym tych większych używała
Dziewczyny pytanie z innej beczki używacie albo planujecie używać chusty albo nosidełka?
Do mnie husta zbyt skomplikowana ale zastanawiam się nad nosidełkiem takim z chicco model chicco go. Zwłaszcza jak na wakacje pojedziemy to może się przydać. Ten model jest od urodzenia praktycznie. Nie wiem tylko czy Filipowi sie spodoba

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ! Maja usneła wczoraj na ogródku w wózku ok 20 ! Pierwszy raz w swoim króciutkim życiu tak wcześnie haha zwariowałam. Niestety w związku z tym pobudka po 23, 2.20, 4 i 7.30 czyli więcej niż zazwyczaj.
Moja bratowa twierdzi ze to celowa zagrywka pokazania jaka to jest grzeczna a w domu wróci do normy:)moje bratanice tez tak miały podobno hihi
Dziś teoretycznie do domu ale nie wiem czy jeszcze nie zostanę jeden dzień :) tu każdy po trochę się nią zajmie na przemian ze mną, wszyscy w miarę na świeżo mają takiego malucha, bo młodsza bratanica dopiero skończyła w maju 3 latka, więc nie boję sie zostawić Kurczaka i byłam wczoraj z mama nawet na zakupach :)
Aga tez myślę o nosidełku, chustowanie to nie w moim stylu. Musze się zagłębić w temat bo to musi być jakieś ergonomiczne nosidełko, które trzyma dziecko w zdrowej dla kręgosłupa pozycji. Musze poczytać na ten temat.
Maja to już grubasek w środę miała 4500 na wadze i przy moim bolà cym kręgosłupie naprawdę już to czuję wiec za chwile będzie problem z dłuższym noszeniem jej.

Odnośnik do komentarza

Marzi to super że u babci tak fajnie Majeczce. A i Tobie dobrze zrobi kilka dni odskoczni. Wrócisz chociaż do równowagi psychicznej przed kolejnymi "przebojami".
Mi też Filip padł na ogródku przed 20. Potem tylko po 21 dojadł jak go przenosiłam do łóżeczka i przebierałam a i o 19 walnął mega ogromną kupę więc pewnie dlatego wykończony zasnął.
Pobiliśmy rekord spiochowania! Wstaliśmy o 9:30 byłam w szoku jak zobaczyłam godzinę na zegarku. Od 20 karmienie o 21, 2, 4, 7 ale praktycznie z zamkniętymi oczami o 7 nawet zmiana pieluszki go nie rozbudziła. Jestem dzisiaj mega wyspana. Szok!!!

Odnośnik do komentarza

goherek
Nosidełko fajna sprawa,tylko zwróćcie uwage by dziecko przyjeło w nim odpowiednią pozycje"na żabke" musi mieć nóżki zgięte i kolanka na wysokosci pupy a nawet i wyżej ciut.
Na allegro te prawidłowe mają ceny od ok200zł, w tych modelaxh tanszych dziecko ma wyprostowane nożki

Właśnie tez nie chcę zrobić małemu krzywdy ale dobre opinie ma model chicco go a to nie jest drogi model ok 120zł. Nawet jedna kobitka na jakimś forum używała jak dziecko miało problem z bioderkami. Materiał jest oddychający. Jest jeszcze droższy model " soft&dream" i tu dziecko może nawet leżeć ale nie sądzę żebym tą " opcję wykorzystała bo Filip lubi taką pozycję tylko do karmienia ( jak go mąż polozy sobie na ręce ti zaraz cycka szuka) albo do zasypiania czasem. A poza tym raczej w pionie bo jest ciekawy świata. Tym bardziej za ponad miesiąc jak pojedziemy na wakacje to będzie starszy i będzie jeszcze ciekawszy świata.
Odnośnik do komentarza

Jola AN
Mam pytanie- czy głosy waszych dzieci jakoś się zmieniły? u nas od soboty zupełnie inaczej płacze, tak jakby marudzi a nie drze się. Zastanawiam się co to znaczy.

Haha może Jasiek po prostu się uspokaja już, nie boli go i nie ma potrzeby krzyczeć. Ja tez od 3 dni nie słyszałam prawdziwego ryku Majki. :)
Odnośnik do komentarza

U mnie tez jakies jazdy ostatnio, oj tam... Coraz mniej juz nasze maleństwa śpią w dzień. A najgorzej to nie mogę ugadnac ile ona zje mleka. Robię jej 90, chce więcej. Zrobię 100-110, zostawia czasami pół... A mleko do wylania.

Bylam wczoraj u gina. Mam nadzerke, miałam jeszcze przed ciąża. Czy któraś z Was to miala? Bo ta gin pewnie bedzie chciała mnie wysyłać na zamrażanie czy tam wypalanie, a opinie na ten temat słyszałam różne...

Odnośnik do komentarza

[quote="agnieszka.94"]U mnie tez jakies jazdy ostatnio, oj tam... Coraz mniej juz nasze maleństwa śpią w dzień. A najgorzej to nie mogę ugadnac ile ona zje mleka. Robię jej 90, chce więcej. Zrobię 100-110, zostawia czasami pół... A mleko do wylania.

Bylam wczoraj u gina. Mam nadzerke, miałam jeszcze przed ciąża. Czy któraś z Was to miala? Bo ta gin pewnie bedzie chciała mnie wysyłać na zamrażanie czy tam wypalanie, a opinie na ten temat słyszałam

agnieszka.94
U mnie tez jakies jazdy ostatnio, oj tam... Coraz mniej juz nasze maleństwa śpią w dzień. A najgorzej to nie mogę ugadnac ile ona zje mleka. Robię jej 90, chce więcej. Zrobię 100-110, zostawia czasami pół... A mleko do wylania.

Bylam wczoraj u gina. Mam nadzerke, miałam jeszcze przed ciąża. Czy któraś z Was to miala? Bo ta gin pewnie bedzie chciała mnie wysyłać na zamrażanie czy tam wypalanie, a opinie na ten temat słyszałam różne...


Moja tez nie wiem ile, bo wydaje mi się ze krótko ciumka a jak tak dalej pójdzie to wyrośnie za miesiąc z gondoli hihi a poważnie to teraz prawie nie dostaje z butli ale jak wczoraj dałam odciagnietego 70 ml to jeszcze dojadła z piersi.
Też mam nadzerke od wieków do roboty a zapomniałam zapytać tego mojego o to. Idę 22 po antykoncepcyjne to musze pamiętać. Na żadne wypalanie się nie godzę to nie średniowiecze. Przez te nadzerke to mam cały czas cytologię II. Trzeba się tym zająć.
Odnośnik do komentarza

Babyjaga, pisz do nas częściej.. Ja bardzo często o Tobie myślę, pewnie jak większość z Nas...
Marzi, chyba musisz wrócić na śląsk ;) Majce się tutaj chyba bardziej podoba :)
Aga, czyli jednak dziecię da się Mamie wyspać, świetnie!
U nas nawet nawet okej, Zuza jeszcze ma humory, ale zmierzamy ku dobremu.. i dobrze, bo cierpliwości już nie mam...
A ja czekam 1,5 h na znajomą, która się tyle spóźnia.. Nienawidzę spóźnialskich... a zaraz pora kąpania dzieciaków, usypiania, kolacji... i znowu wieczór będzie na wariackich papierach.. A od rana na baczność zakupy jakieś, kontrola bioderek, urzędy... I to wszystko z dziewczynkami... Czuję, że będzie bosko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Cze dziewczyny. U mnie jest jazda prawie każdego dnia. Tylko dziś to wyjątkowo, cały dzień ładnie jadł i spał a teraz od jakieś 1h może więcej jest ryk i to najfajniejsze że przy cycu. Niby ssie a za chwilę ryk i już nie chce łapać i nie da się uspokoić aż w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać czy po całym dniu karmienia jeszcze mam mleko. Więc mój mąż zrobił mu mm żeby zaspokoić jego głód. Już sama nie wiem co jest grane. Już 2 dzień głowa mnie boli i nie wiem co robić. Mam nadzieję że noc będzie trochę spokojniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...