Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Kamila-obiad obiadową porą: bezcenny! Jak to kiedyś człowiek nie doceniał takich małych przyjemności ;)

Co do temperatury to czytałam gdzieś na necie, że u noworodków do 38 to norma. Jeśli ktoś ma taki termometr bezdotykowy to należy przez kolka dni dwa razy dziennie o tej samej porze i w tym samym miejscu w domu zmierzuć dziecku temperaturę i wyciągnąć średnią. Potem trzeba się do tego odnosić. Tak mi polecił pediatra, bo te termometry nie są najdokładniejsze przy tak małych dzieciach.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

Sudectiive dzięki. Czuję się jakbym skończyła 100 lat...wory pod oczami jak u staruszki...ehh
Co do termometru to ja mam ten microlife i mierzy ładnie. Maja ma często temp 37,1 37.2 różnie ale do 37.5 lekarka mówiła ze całkiem normalne. 37.7 nigdy nie wyskoczyło na termometrze i zgodnie z jej zaleceniem dałam pedicetamol. Po co miałam czekać aż jeszcze wzrośnie, poza tym mieliśmy zrobić test czy będzie mniej płaczliwa po syropku bo to by znaczyło ze coś ja boli.
Dziś bioderka właśnie próbuje ją spacyfikować żeby umyć włosy.
A co do logowania do forum mnie też ciągle wywala na telefonie, w kółko musze się logować.

Odnośnik do komentarza

Justyna oby obiady obiadowa porą stały się normą :-)
Sudeactiive, oooo to rzeczywiście bez podparcia ciężko karmić. Ja koniecznie muszę się oprzeć,bo jak nie to czuję bardzo dokładnie skład mojego kręgosłupa...
Marzi, a gdzie planujecie wakacje? U nas to kilka dni może 4... J. Będzie pewnie dochodził do siebie po operacji,jakieś rehabilitacje itp. Więc musimy to pogodzić. Zresztą nie wiem jak my spakujemy się w czwórkę z wózkiem jeszcze do mojej yariski ;D jakby jechać na dłużej to chyba bagaże na dachu... w przyszłym roku odpalimy może jakaś zagranice. Trzeba wykorzystać póki jedno dziecko może lecieć za Free do dwóch lat :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Ale dawno mnie tu nie było :/ chyba z 50 stron do nadrobienia, nie no przesadzam, ale i tak dużo ;)
Jakoś nie miałam czasu przez te pierwsze 3 tygodnie tu zaglądać, dopiero od wczoraj jakoś tak czuje,że to wszystko ogarniam, bo wcześniej to do 15 w piżamie, dopiero jak mąż z pracy wracał to miałam chwilkę, rytmu u nas też póki co nie ma. No może poza nocą, bo Marta ładnie budzi sie o północy, potem o 3 i 6 :) i tak od początku. W dzień karmię ją co 2 godziny :)
Dalej walczymy z żółtaczką, ale już jest lepiej, wczoraj zmierzyliśmy bilirubinometrem, żeby już jej nie kłuć w paluszek i wyszło 7,2 :) Mam nadzieje,że to w miarę wiarygodny wynik. Tydzień temu było 12. Daję jej do picia wodę z glukozą, chociaż wiadomo,że niby jak dziecko na piersi to nie dopajać, ale co tam, nie zaszkodzi jej.

Apropos wakacji- też myślałam,żeby gdzieś we wrześniu się wybrać, chociaż mój mąż mówi,żeby w tym roku sobie darować, ale ja bym bardzo bardzo chciała, tak trochę zmiany klimatu ;) Może polecicie jakieś miejsce???

A jak u Was z chrzcinami, kiedy robicie?

Odnośnik do komentarza

My chrzciny 28 sierpień. Jutro jedziemy podpisać umowę na lokal. U nas lipa bo chrziny sa tylko w ostatnie niedziele każdego miesiąca....

Ja juz prawie calkiem zatrzymalam laktacje. Pierś prawie nie bola, obylo sie bez ściągania, zapaleń itd...

Czy któraś z Was tez karmi tylko mm? Czym myjecie butelki? Bo u mnie po wygotowaniu jest straszny osad....
A i jeszcze chciałam zapytać na co są te kropelki SAB cos tam? To tak jak Espumisan?

Odnośnik do komentarza

A mam do Was jeszcze takie pytanie. Kiedys, jeszcze w ciąży byl temat kremów do depilacji okolic intymnych. Możecie powiedziec jakie kremy stosowalyscie? I czy to można na wszystkie te wloski klasc krem czy tylko na wzgórku lonowym a tam dalej nie można? Sorki ze tak bezpośrednio ale nigdy nie używałam a nie chcialabymsobie krzywdy zrobić :)

Odnośnik do komentarza

Aga, Sab simplex na kolki i wzdęcia, mają tą samą substancje czynną co Espumisan tylko w większym stężeniu.
U nas po pierwszym zastosowaniu zadziałały od razu, Jasiek pięknie się odgazowal, za to teraz mam wrażenie że ma pogorszenie, do płaczu po karmieniu doszły jeszcze wymioty kilka razy dziennie, więc podejrzewam że kropelki są zwracane zanim jeszcze zaczną działać.

Odnośnik do komentarza

Temat chrzcin u nas na razie w proszku, tzn chcemy koniec sierpnia ale nic.jeszcze w tym kierunku nie zrobiliśmy. Nie wiemy w którym kościele i restauracji. Poza tym nie wyobrażam sobie jak Jasiek przetrwa godzinę w kościele i ludzie z nim.choć z drugiej strony to jeszcze miesiąc więc może przejdą mu te bóle brzucha.

Aha, idziemy na Usg brzucha bo jakoś trudno mi uwierzyć że to 'tylko' kolka, jak dziecko płacze po 8h na dobę a momentami to aż piszczy z bólu. Niestety termin mamy dopiero 26 lipca

Odnośnik do komentarza

To my chyba chrzcimy sie pierwsi, bo 23 lipca :)
Faktycznie Jola, dobrze ze to sprawdzicie bo to faktycznie malo mozliwe :/ duzo sily Ci zycze :*
Agnieszka, ja uzywam roznych kremow do depilacji. Zaden jak dla mnie stuprocentowo nie dziala :/ i mozesz nakladac wszedzie. nie powinien podraznic

A u nas chyba zaczely sie potowki. Tak ja obsypalo na buzce i szyi :/

Odnośnik do komentarza

My byłyśmy dzis na usg brzuszka i bioderek. Wszystko ok jupi! Bioderka są za darmo w Krk, Jola byliśmy w iMedzie super klinika. A brzuszek 130 to może warto zrobić prywatnie od reki?
Wakacje chcielibyśmy we wrześniu i myślimy dalej o zagranicy. Zobaczymy jak się będzie sprawowała Majeczka jak skończy 3 miesiące. :)
A chrzciny u nas tez są w ostatnią niedzielę a knajpę mamy wstępnie na 7 sierpnia haha no i pytaliśmy o zgodę żeby ochrzcic wtedy ale nie było proboszcza i wstępnie nas zapisał a po 10 idziemy zweryfikować u proboszcza. W razie co szukamy na gwałt innego kościoła.
Jola aż tak źle? :( tez mam wrażenie ze jak Majka robi baczki to jest to bolesne dla niej, bo robi dużo ostatnio i każdy to macha nóżkami albo wygnanie się dziwne i pręży. Czasem krzykmie. Zastanawiam się nawet czy nie za dużo tych kropelek. Kupiliśmy delicol tez a wczoraj probiotyk latopic podobno pomocny w alergii.
Kremy do depilacji kupuje co mi wpadnie w rece;) smaruje wszędzie ale strefy intymne i tak poprawiam maszynką jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Też byliśmy w iMedzie, a teraz pójdziemy prywatnie do Unicardii na usg głowy i brzuszka. Nawet nie sprawdzałam gdzie i kiedy można zrobić usg na Nfz.
Nasza pediatra poleciła nam konkretną lekarke od usg głowy które mamy jako zalecenie z wypisu ze szpitala, dlatego termin mamy dopiero za dwa tygodnie.chcę to zrobić na jednej wizycie. Jakoś musimy dorwać ;))

Odnośnik do komentarza

Jola-chyba za wcześnie "się pochwaliłam". Dziś było o wiele więcej płaczu. Aż się serce kraja. Wydaje mi się, że to jest ta dyschezja, ale czuję się kompletnie bezradna. Jedynie jak dostanie smoka to się uspokaja, ale z drugiej strony boję się, że jak mu będę dawać smoka na uspokojenie to nie będzie płakał i będzie gorzej z wypróżnieniem (bo parcia nie będzie)... Kompletnie nie wiem, jak postępować. Koniecznie daj znać po USG. Mam nadzieję, że noc tam nie będzie poważniejszego. Choć nawet wiedza o tym, że to "tylko" dyschezja nie pociesza. Eh...

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

Mimina-akurat Lovi nie próbowałam, ale leżą nieużywane w szufladzie, więc może spróbuję. Na razie o dziwo najbardziej podeszły mi najtańsze dostępne-Canpol. Medela fajna, bo cieniutka, ale mi się jakoś odkleja. Mam też osłonki MAM, ale mają beznadziejne wypustki (nie wiadomo po co...), które na twarzy Małego się odgniatają.

Generalnie pod koniec trzeciego tygodnia zaczęłam z Małym ćwiczyć karmienie bez i teraz praktycznie większość czasu jemy bez. Chyba, że nie może złapać, jest zdenerwowany albo mam poczucie, że wszystkiego efektywnie nie ściągnął.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

JustynaD
Jola-a stosowałaś Windi (kateter rektalny)? Czytałam o tym i zastanawiam się, czy to by nie pomogło, ale trochę się boję spróbować.

Czy któraś z Was stosowała u malucha?


Ja sama nie używałam, bo nie bylo potrzeby, ale mój bratanek miał okrutne kolki i po sprawdzeniu wielu innych metod tylko Windi przynosilo rzeczywisty skutek i naprawde pomagalo. Bylo wręcz słychać jak uciekają gazy przez tę rurkę. Mysle ze warto spróbować
Odnośnik do komentarza

Justyna my raz użyliśmy jak Majeczka nie puszczała bàków i plakusiała. Działa. Ja zresztą nie miałam odwagi, P.stanął na wysokości zadania:)
Jola to 3mam kciuki żeby wyszło wszystko ok . My mieliśmy usg główki w szpitalu także Mała przebadana już z wszystkich stron.

Odnośnik do komentarza

Też bym chciała wgl zejść z kapturków, ale moje sutki jak były wklęsłe tak są nadal, nie specjalnie przez te 2 tygodnie mi wyciągnęła, ale z drugiej strony tak porządnie to dopiero tydzień je, bo nie miałam wcześniej pokarmu więc może jeszcze nic straconego. Ja z lovi jestem zadowolona także innych już nie próbuje :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...