Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Babyjaga to super!!! Widzę że Twoja malutka rośnie jak na drożdzach :) mamy termin na ten sam dzień, a moja mała waży dużo mniej, chociaż lekarz mówi że Zuzia jest w normie...

Moja mała też od rana szaleje, wczoraj na badaniu się pozaslaniala i oczywiście buźki nie pokazała...jeszcze nogi jakoś za głowę wzięła... Ja nie wiem jak te dzieci to robią:)) lekarz ja trochę pozaczepial żeby się odsłoniła to tylko kopniaki oberwal i się skończyło...:))

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Babyjaga
czesc Dziewczyny.
Pogoda dziś u nas średnia, kropi, słońca nie ma, ale wczoraj była pierwsza wiosenna burza i bajeczna tęcza.

Właśnie wróciłyśmy z usg. Poziom wód na górnej granicy normy (20), ale jednak na granicy, czyli nie ma alarmu :-)
Malutka waży 1677 gram, naparza mnie piąstkami i generalnie ma wszystko w poważaniu. Nawet wypięła się nonszalancko na mnie i panią doktor.
Humor: 9,5 na 10 (te 0,5 to wiadomo)

Widzę że porządna dziewczyna rośnie :)
Super że jest dobrze. Trzymam kciuki do końca :)
A te nasze dzieci to widzę że wszystkie wydziwiają na USG.
Mój synek też zawsze coś wywinie :)
Albo tyłek wypina ,albo bawi się rączką :)
Już się doczekać nie mogę. Już ostatnia prosta!
Jeszcze trochę i będziemy czytać która już ma swoje maleństwo :D

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszka.w994

A ja nie wiem ile moja Julka wazy, moje ostatnie usg cos kolo 21-22 stycznia, połówkowe. A teraz ospa i wizyta pewnie dopiero pod koniec kwietnia bo żeby to wszystko sir wygoilo i przeszlo. Czyli juz na pewno będzie po 32tc. Wkurza mnie to ze place u lekarza 150zl za wizytę, do tego ostatnie dwie bez usg... Do tego bylam w pon na ip gdzie pracuje, to się mnie zapytali co ja tu robię... Przy kolejnej ciąży zmieniam lekarza i szpital. Bo ten juz mnie przeraża, po wizytach na ip a co mówić poród... :( plakac mię sie chce z tego wszystkiego, jeszcze wyglądam jak sto nieszczesc :( a i juz lepiej mnie przyjmuje dr na nfz niż on :'(

Odnośnik do komentarza

No takie porządne dziewczę rośnie, ze buzi nie pokazała, ale drugim końcem pozowala nieprzywoicie ;-) no i oczywiście, piastki i ćwiczenie kickboxingu na starej matce. Chyba ja zamkną w piwnicy do 18-taki co najmniej. Tak profilaktycznie ;-)
Kurczę jak fajnie po takim poogladaniu Maleństwa.
Ale fakt Dagmara, niedługo już będziemy je mieć na żywo ;-) boję się co wtedy będzie i nie mogę się doczekać jednocześnie.

Odnośnik do komentarza

Cześć ! W Krk piękne słońce tyle, że wieje niemiłosiernie. Miałam jechać z teściową na zakupy bo dziś wraca do Wiednia i okazało się, że zostawiłam kluczyki w aucie wczoraj...ehh. .. i po dobrym dniu. Drugie z mężem w pracy 40 km w jedną stronę..:/ na szczęście udało mu się podesłać bliżej gdzieś na stację, tyle że w drugim aucie padł akumulator haha...no co za dzień...idę budzić teścia, żeby pomógł odpalić i jadę po nie. Zastanawiam się co dalej...

Odnośnik do komentarza

Witam dziś Was piękne.Musiałam nadrobic 20 stron z czytaniem, kawy mi brakło.
Przepraszam Was,miałam w sobote napisać życzenia świateczne ale zrobił mi sie nieplanowany, stresujący,intensywny, bardzo długi dzień i padłam na wyro puźno. a w sob musiałam nadrobić i jechać na rodzinki na święta(mojej:)) i dopiero dziś mi dane zajrzeć tutaj-tęskniłam normalnie:)
Tyle tematów opuściłam, no ale trudno...
babyjago ja te imie kupuje mi się podoba,i do tego bedzie miała mało imienniczek co też w moim stylu.
Dagmara utkwiło mi w głowie ze boisz się ze porwie Ci dziecko.Przykro mi ale nie pociesze Cie,też bym sie tego bała,nieznam tego człwieka, wiem tylko że nie jest polakiem, może zainteresuj sie tematem gadżetów do namierzania,jakiś mini nadajnik do wszycia w ciuszki, by móc dziecko namierzyć.Nawet jak widzenie z Tobą to zawsze może on z kimś współpracować i drobną kobiete nie trudno obezwładnić itp

Co do wyprawki do szpitala to myśle ze warto przygotować wszystko do co możliwe do szpitala ale np jak zastanawiacie sie nad jakimiś rzeczami to wrzucić je w reklamówce do auta,jak już trafi się na oddział z dzieciątkiem to można zapytać połozne i najwyżej podejdzie tatuś do auta i przyniesie.

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Niby powinny być co dwa tygodnie jakoś co 30 tygodniu. Ale to już też chyba zależy od lekarza, od dolegliwości.. Ja teraz chodzę co 3 tygodnie w sumie od prawie połowy ciąży, na każdej wizycie mam badanie i usg. A czytając widzę, że też to różnie wygląda...
A co do przykrycia, w smyku jest końcówka wyprzedaży i śpiworki są po 20-25 zł. Niby rozmiar z metki 56 cm, ale widziałam je na żywo i myślę, że spokojnie posłużą z 3-4 miesiące. Też zależy od punktu siedzenia ;) Jedni mówią, że dziecko w ogóle nie powinno na początku mieć kołderki i poduszki tylko materac i właśnie taki śpiworek, bo nie da rady się niem "zasłonić". Ja mam po córce taki śpiworek, tylko mi zamek się popsuł, i własnie myślę czy nie taniej mi wyjdzie kupić nowy na tej promocji niż naprawiać. Kocyk też mam do wózka, więc w razie "w", a zestaw kołderki zamówiłam już z kompletem do łóżeczka, przyda się na zimniejsze wieczory. Aczkolwiek, Zuzia używała od narodzin kołderki i poduszeczki, ale Ją urodziłam w styczniu, teraz to będzie ze ciepło :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Babyjaga
też miewam takie uczucie jak przed okresem, właściwie od połowy ciąży.

przyznam Wam się do czegoś. Moja zgaga dręcząca mnie od dwóch tygodni non stop osiągnęła dziś apogeum. Nawet woda mineralna nie chciała zostać w środku, o jedzeniu nie wspomnę. A myślałam, że jak nie miałam nudności i wymiotów na początku, to już po wszystkim, a tere fere. Dopadło mnie pod koniec w pięknym duecie z paleniem w przełyku.
Od momentu ukazania się dwóch pasków na teście ciążowym odżywiam się jak chodząca święta, wzór cnót. Zero kawy, czarnej herbaty, surowizny, chipsów, napojów gazowanych, śmeciowego jedzenia, fast foodów. No, chodzący podręcznik dietetyki dla ciężarnych. No i dziś przed chwilą, z tą zgagą cholerną, zapałałam tak wielką chcicą na coca-colę, że przegryzłabym tętnicę za łyka (przez ostatnie 7 miesięcy raz wzięłam jednego łyka coli, ale mnie nie powalił na kolana). Dziś nabyłam szybciorem małą puszeczkę i wychlałam jak nałogowiec. 20 minut temu i... mam pierwsze 20 minut bez zgagi od 14 dni!!!!! (ale czuję się jak bandyta... nie chcę małej poić coca- colą :-/)


Normalnie poczułam się teraz jak wyrodna matka xD pije colę od czasu do czasu jem chipsy i nawet ze dwa razy maca. Jem wszystko no i troche mam wyrzuty sumienia ale jak mam na to ochotę to stwierdziłam ze to mała przedesszystkim to chce ;)

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

goherek
Witam dziś Was piękne.Musiałam nadrobic 20 stron z czytaniem, kawy mi brakło.
Przepraszam Was,miałam w sobote napisać życzenia świateczne ale zrobił mi sie nieplanowany, stresujący,intensywny, bardzo długi dzień i padłam na wyro puźno. a w sob musiałam nadrobić i jechać na rodzinki na święta(mojej:)) i dopiero dziś mi dane zajrzeć tutaj-tęskniłam normalnie:)
Tyle tematów opuściłam, no ale trudno...
babyjago ja te imie kupuje mi się podoba,i do tego bedzie miała mało imienniczek co też w moim stylu.
Dagmara utkwiło mi w głowie ze boisz się ze porwie Ci dziecko.Przykro mi ale nie pociesze Cie,też bym sie tego bała,nieznam tego człwieka, wiem tylko że nie jest polakiem, może zainteresuj sie tematem gadżetów do namierzania,jakiś mini nadajnik do wszycia w ciuszki, by móc dziecko namierzyć.Nawet jak widzenie z Tobą to zawsze może on z kimś współpracować i drobną kobiete nie trudno obezwładnić itp

Co do wyprawki do szpitala to myśle ze warto przygotować wszystko do co możliwe do szpitala ale np jak zastanawiacie sie nad jakimiś rzeczami to wrzucić je w reklamówce do auta,jak już trafi się na oddział z dzieciątkiem to można zapytać połozne i najwyżej podejdzie tatuś do auta i przyniesie.

Jest pół polakiem pół zambijczykiem. No martwię się.... Nigdy nie wiadomo co takiemu do głowy przyjdzie.
Myślałam że znam go a po całej sytuacji okazuje się że nie.... Więc nie wiem co ma w głowie.
On teraz mieszka za granicą boję się że może porwać i wywieźć synka.
Może coś pomyślę nad tym nadajnikiem.

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei na początku ogranicze sie do kocyka jakiegos tylko do łóżeczka, spiworek wyciągne jak mały zacznie się rozkopywać,jak już bedzie miał sily na to.

Powiem Wam ciekawostke co się dowiedziałam i zdziwiłam bardzo.Znajoma mi powiedziała zebym maluszkowi zakładała skarpety, mowie ze to bezsensu,rodze w czerwcu, w chałupie znając życie bedzie 26stopni, nie potrzebuje skarpet,ma stópki przykryte śpioszkami, starczy. A ona mówi ze spioszki są luźne, mały bedzie sie krecił, wierzgał nóżkami, paluszki sie podwiną, zawiną w tych luźnych śpioszkach i może sobie paluszki połamac...

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

babyjaga to gratuluję dużej córeczki i widzę że nasze trzymanie kciuków na forum się opłaciło i wszystko gra ! :) w piątek porównam z moją, bo ciekawość mnie zżera. jak byłam na połówkowym to mówili że to będzie duża dziewczyna ^^
ja prawie nigdy nic nie widzę, bo koleś sobie monitor obraca i dupa. ja leżę i w ścianę się gapie.. raz jak byłam na tym 3d to wszystko tak super się oglądało bo miałam telewizor naprzeciwko siebie <3<br /> dagmaraa18 ja to chyba będę miała co cztery tygodnie aż do końca, bo mnie już położna pozapisywała w przód ;( a właśnie często słyszę że na końcówce wszyscy częściej chodzą
marzi82 uwielbiam takie dni! też jak sobie coś pięknie zaplanuję to wszystko się sypie :P złośliwość losu
cerise ja mam już kupioną kołderkę z poduszką, ale nie wiem czy od razu użyjemy. dostałam też dwa śpiworki. Ale jakoś najbardziej przekonuje mniej kocyk albo pieluszka flanelowa jeśli czerwiec będzie gorący
goherek seriooo ?? czy to wgl możliwe ? mam dużo skarpet i właśnie stwierdziłam wczoraj że nie zdąrze ich o tej porze roku wynosić a tu taka informacja

a ja byłam na spacerku a teraz usiadłam i chcę spisać wyprawkę do szpitala żeby niczego nie przegapić ^^

Odnośnik do komentarza

Tak mi powiedzieli,nie wiem czy serio ale jak tak myśle to możliwe jest to.skarpetka utrzymuje ciuszki,taki syabilizator,nic sie nie zsunie,nie podwinie paluszek żaden.
Ja chodze co 3 tyg bo l4 mam, pytałam ostatnio lekarza jak dalej to bedzie wyglądało i na kiedy mam zaplanować ostatnią wizyte bo chce sie pozapisywać bo miejsc mało i zaś przyjdzie mi płacic 150+50 usg za wizyte a ten dupek mi dał wizytówke.Ale sie zapisałam do końca
co 2-3 tyg, zależy jak terminy wolne wypadały

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Jeju jaki tu dziś urodzaj postów.

Z barkteriami nie wiem, bo idę jutro do mojej lekarki, dziś była prywatnie na usg, bo ta moja mnie nie bada wcale , bo się boi czy co. W poniedziałęk dentysta, więc pewnie dopiero on coś zaradzi.

Dagmara, a w którym szpitalu tak Cię potraktowali brzydko? Ja jak mi coś się działo, jeździłam na Brochów. Ten szpital jest niby niepozorny, ale nie mogę złego słowa powiedzieć, ani ja, ani bardzo dużo znajomych, które tam rodziły, albo leżały na patologii.
Wszystko będzie dobrze, a synuś będzie ślicznym śniadym chłopakiem... już się moja Karinka (przekonuję się do imienia chyba) do niego wierci ;-)

Kciuki trzymacie Kobitki genialnie i bardzo proszę nie puszczać, potrzebujemy jeszcze długo po porodzie Waszych czarów :-) My za Was też trzymamy (widziałam dziś na usg, Mała ma zaciśnięte kciukole w pięści fachowo).

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia123456

Hej dziewczyny , strasznie dawno mnie tu nie bylo . Jak wasze maluszki ? Ja bede miala chłopczyka ale jeszcze nie wybralismy imienia , moze wy mi cos doradzicie ? Chcialam dac Rafał ale moj brat ma tak na imie , dajcie jakies propozycje imion , moze cos wybiore . A co do wizyt to na początku chodzilam co 4 tygodnie , ale teraz juz chodze co 3 , a slyszalam ze przy koncowce ciazy chodzi sie co 2 tygodnie . Moj termin to 6.06.2016 , taka fajna date sobie moj chłopczyk wybral , no ale jeszcze nie wiadomo jak to wyjdzie :) czekam na wasze propozycje imion :)

Odnośnik do komentarza

~Kasia123456
Hej dziewczyny , strasznie dawno mnie tu nie bylo . Jak wasze maluszki ? Ja bede miala chłopczyka ale jeszcze nie wybralismy imienia , moze wy mi cos doradzicie ? Chcialam dac Rafał ale moj brat ma tak na imie , dajcie jakies propozycje imion , moze cos wybiore . A co do wizyt to na początku chodzilam co 4 tygodnie , ale teraz juz chodze co 3 , a slyszalam ze przy koncowce ciazy chodzi sie co 2 tygodnie . Moj termin to 6.06.2016 , taka fajna date sobie moj chłopczyk wybral , no ale jeszcze nie wiadomo jak to wyjdzie :) czekam na wasze propozycje imion :)

mój pierwszy termin był 6.6 :) teraz mówią 8,6
Rafał- bardzo łądne imię. Mnie się podobają wszelkie takie jak: Szymon, Hubert, Norbert, Michał (dużo fajnych znam), Franek, Łukasz, Mateusz :) z babskimi mam większy problem

Odnośnik do komentarza

Ehh..a ja dopiero odebrałam te klucze a zaraz musze jechać i już mam dosyć:( Ja mam na razie jeden kocyk dwustronny i głowa mnie rozbolała bo poczułam się strasznie niezorganizowana i nieprzygotowana ....co ze mnie za matka:/ musze dziś/jutro przysiąść i pozamawiać wszystko czego brakuje.

Witaj Kasiu . My dla chłopca mieliśmy Maksymilian, mnie się podobał jeszcze Natan.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...