Skocz do zawartości
Forum

Jak wybrać przedszkole?


Gość saken

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka jest w językowej [reklama usunięta] w Częstochowie. Na co zwracałam uwagę? Przede wszystkim na podwórko, własną kuchnię no i jakiś ciekawszy program. W publicznych dzieci mają kilkanaście minut tygodniowo z językiem. Tutaj córka ma kilka godzin dziennie. Wiadomo, że będzie wyprzedzać rówieśników tak, że hoho...

Odnośnik do komentarza

Jeśli możliwości finansowe wam na to pozwalają, to zdecydowanie przedszkole prywatne z konkretnym programem. Po prostu dziecku zdecydowanie ułatwicie późniejszą naukę. Szybciej opanuje język - w przypadku przedszkola językowego. Przedszkola pubiczne są mocno pod tym względem ograniczone.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności zasięgnij opinii znajomych rodziców o przedszkolach, które cię interesują. Najważniejsze by dziecko było zadowolone. Dla trzylatka ważne by panie były osobami ciepłymi i lubiącymi dzieci. Mnogość zajęć dodatkowych jest mniej istotna.
Dobrze, żeby przedszkole było blisko domu, pracy czy po drodze do pracy. Jeśli zamierzacie korzystać z pomocy dziadków to też bierzcie pod uwagę by mieli dobry dojazd po wnuka.
Poza tym przejdź się po przedszkolach, które cie interesują, porozmawiaj z dyrekcja i personelem. Jeśli problemem będzie, żebyś przyszła porozmawiać, pooglądać sale czy łazienki to nie jest dobry znak.
Co do wyboru między prywatnym a państwowym to w ogóle nie jest istotne (poza wysokością opłat). Wśród jednych i drugich są dobre, średnie i słabe placówki. Moje dzieci uczęszczały zarówno do prywatnego przedszkola, jak i państwowego i oba miały swoje wady i zalety. Ale wszędzie są/były wspaniałe panie. I dzieciaki chętnie zostawały w przedszkolu i wiele się nauczyły.

Odnośnik do komentarza

Ja jak szukałam przedszkola to brałam pod uwagę opinie, bo na stronie internetowej zawsze wszystko pięknie wygląda. Ja swoje dziecko zapisałam do [reklama usunięta], a jesteśmy z Zawiercia, więc tu informacje się szybko rozchodzą. Trochę internet, trochę koleżanki i udało mi się wszystkiego dowiedzieć i dzięki temu teraz moje dziecko nie jest narażone na żadne przykre niespodzianki, bo placówka jest bezpieczna, przyjazna i dobrze zorganizowana.

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że pod tym względem sporo się zmieniło. Dałam dziecko do prywatnego językowego, bo nie było miejsca w publicznym. Ale później już miałam zagwarantowane, ale i tak nie skorzystałam. Po prostu widziałam, jak duże są różnice pomiędzy dzieckiem moim, a dziećmi znajomych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...