Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

agnieszka.94
Dziewczyny pakujcie sie czym prędzej, bo ja myślałam ze do szpitala pójdę tylko rodzić, a tu o Malo wczoraj nie zostalam z ospa. Oczywiście nie mam jeszcze nic, bo ja przecież jeszcze zdążę.... A tu bach. Jezeli mogę Wam cos doradzić to szykujcie torby juz dziś. Ja zamowilam pare rzeczy z allegro, ale nawet jak przyjdą to się do nich nie dotknę, bo zarazki. Ubranka tez miałam prac po świętach i to samo.... Jak radzicie, dotykać tego wszystkiego czy lepiej nie?

Tutaj wypowiedź pediatry: "Najbardziej zaraźliwy jest płyn zawarty w pęcherzykach, w którym jest najwięcej wirusów, dlatego uważa się, że ospa przestaje być zaraźliwa po przyschnięciu wszystkich wykwitów (gdy zmienią się w strupki), co zajmuje zwykle do 7-10 dni, czasem dłużej. Nie można całkowicie wykluczyć zakażenia przez wydzieliny układu oddechowego." więc może lepiej poczekać...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Ja też wpadłam na pomysł posiłkowania się lekarzem na NFZ, ale byłam w dwóch i niestety żaden nie chciał mi przepisać skierowań na badania, które wg kalendarza badań się wtedy robiło. Ogólnie potraktowali mnie dziwnie. Zostałam więc u swojej prywatnej Pani ginekolog. Nie ma tragedii, ja płacę za wizytę z usg 50 zł, więc z małym żalem zostawiam nadmiar zaoszczędzonych pieniędzy z wizyt np. w laboratorium.

Gosia, u mnie też ten cukier jest dziwny...na czczo już mam powyżej 90 ;/ 8 kwietnia mam wizytę, zobaczymy co to będzie...

Ja teraz mam takiego lenia, że mi się nic nie chce, nawet prania wstawić :-) Chyba mnie te święta rozleniwiły na maksa... Pogoda fajna, z rana skoczyłam się z Zuzą na trochę na plac zabaw na dotlenienie ;) , a zostawię ją do końca tygodnia w domu chyba. Ma leciutki kaszelek, tragedii nie ma, ale dzieciaki w przedszkolu podsmarkują...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

To na maj zostawiam kupowanie stanikow. Mam maly biust wiec mysle ze nie bedzie zadnych problemow :)
Tez sobie narzucilam ze od nastepnego tygodnia powoli kompletuje wyprawke do szpitala. Najpierw jakas liste chce sobie zrobic i tak powolutku, powolutku :)
Tez zamierzam zabrac sie za pranie powoli :)
agnieszka.94 tez bym nie przesadzala z tym dotykaniem. Moze odczekaj z tydzien, bo na poczatku chyba to wszystko sie rozwija a potem juz nie zarazasz ani nic :)
dagmaraa18 dobry pomysl z ta hurtownia :) moze sie skusze i gdzies podjade
gosiakzk jesli chodzi i wyprawke do szpitala to dopiero planuje sobie rozpisac, a jesli chodzi o kosmetyki to mam juz liste tego co chce :) i mam tam: emolient do kapieli-oilatum, oliwke, sol fizjologiczna w ampulkach, bepanthen na codzien do pupy, a sudocrem jak pojawia sie odparzenia, octanisept do pepka, krem przeciesloneczny- daylong kids i chyba wszystko :) na brodawki dla siebie chce najpierw sprobowac bepanthen jak bd miala z tym problem, bo podobno pomaga a jak bd za slaby to chce kupic purelan100 bo niby rewelacja, goi ekspresowo :)

Odnośnik do komentarza
Gość Justa2016

Dziewczyny tak was czytam i jestem daleko z wyprawką w polu w przeciwności do was, ale chcę zamówić łóżeczko z allegro i się zastanawiam czy zostawić je w kartonie czy rozłożyć już w pokoju poprać pościel... Jak wy robicie? Macie już łóżeczka?

Odnośnik do komentarza

Babyjaga
Dagmara, a co to za hurtownia i gdzie? Moze sie przyda, choc wiekszosc rzeczy mam.

Wlasnie moja ulubiona pani w warzywniaku powiedziala mi kolejny przesad, ze jak mam zgage, to dzidzia bedzie miala wlosy. Jeju, jakby to miala byc prawda, to chyba wyszedlby mi jakis malpiszon... ;-)

Hurtownia artykułów dziecięcych bajka na ul. długosza
I jeszcze sklep kubus-kids.pl
-Tam są dosyć tanie rzeczy :)

A co do przesądu też o tym słyszałam :D A ile w tym prawdy to nie wiem.
Chociaż nie wiem czy ostatnio widziałyście jaka dziewczynka urodziła się z super czuprynką :D Link :
http://www.popularne.pl/dziecko-urodzone-z-bujna-czupryna/

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dagmaraa18 czytając między wierszami jesteś coraz silniejsza w całej tej sytuacji i tak trzymaj dziewczyno! :)
gosiakzk najlepiej dowiedz się w szpitalu czego potrzeba, bo u mnie np nie potrzeba wielu rzeczy. Dla mnie prócz wyników badań z ostatnich 6 tyg i dowodu, 2 koszule rozpisane z przodu, majtki poporodowe siateczkowe, wkładki laktacyjne i przybory toaletowe. Nic więcej. Dla dziecka śpioszki plus kaftaniki 3 pary, 5 pieluszek tetrowych, małą paczkę jednorazowych pieluszek, opakowanie chusteczek nawilżanych, 2 pary skarpetek i 2 czapeczki , przybory do czesania.
Zaznaczają żeby absolutnie nic więcej nie pakować.
Kosmetyki dla dzidziusia i cała resztę to już do domu zamawiam. Ja dopiero się w tym tyg zabieram za zamawianie rzeczy, jak na razie mam tu coś, tam coś:) teraz wszystko do kąpieli będę kupowała, kremy, szczotki, okrycia kąpielowe i wreszcie dla mnie piżamki:) dopiero jak dojdą pakowanko.
Stanik może przy okazji jakiś zamówię, niedrogi na próbę jak to wychodzi rozmiarowo . Szczerze mówiąc jeszcze się w tym nie orientowałam. Też mi urosły na początku sporo, od dawna już stoją , także mniej więcej na taki rozmiar zamówię i zobaczymy. :)
Dziś na 18.30 mam usg 3 trymestru. Trzymać kciuki żeby było wszystko ok... no i żebym już mogła prać te różowe sukieneczki albo kupować maleńkie koszule po tym badaniu;)

Odnośnik do komentarza

~Justa2016
Dziewczyny tak was czytam i jestem daleko z wyprawką w polu w przeciwności do was, ale chcę zamówić łóżeczko z allegro i się zastanawiam czy zostawić je w kartonie czy rozłożyć już w pokoju poprać pościel... Jak wy robicie? Macie już łóżeczka?

Ja na razie mam malutkie- dostawkę do naszego łóżka, pokój dzidziusia już pomalowany ,więc stoi sobie elegancko złożone i cieszy oczy.:) Właściwe łóżeczko już idzie z allegro i też je zaraz montujemy:) z pościelą jeszcze chwile poczekam, będę prała wszystko pod koniec tego miesiąca. Ale jeszcze jej nie będę ubierała po co się ma kurzyć:)

Odnośnik do komentarza

Też słyszałam ten przesąd o czuprynce ;) U mnie na stronie szpitala nie pisze co trzeba mieć...Ale w maju planuję się tam wybrać, żeby wiedzieć kiedy mam przyjechać na cesarkę. Ja też mam poprane, ale jak czytam i widzę, że pierzecie po dwa razy to chyba gdzieś za pół miesiąca wrzucę na krótkie pranie jeszcze wyprawkę.
Ja łóżeczko mam już skręcone chyba od dwóch miesięcy, trafiła się okazja, kupiliśmy i od razu małżonek skręcił. Pościel ubiorę gdzieś pod koniec kwietnia, żeby nie była taka sztywna.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Marzi82
Dagmaraa18 czytając między wierszami jesteś coraz silniejsza w całej tej sytuacji i tak trzymaj dziewczyno! :)
gosiakzk najlepiej dowiedz się w szpitalu czego potrzeba, bo u mnie np nie potrzeba wielu rzeczy. Dla mnie prócz wyników badań z ostatnich 6 tyg i dowodu, 2 koszule rozpisane z przodu, majtki poporodowe siateczkowe, wkładki laktacyjne i przybory toaletowe. Nic więcej. Dla dziecka śpioszki plus kaftaniki 3 pary, 5 pieluszek tetrowych, małą paczkę jednorazowych pieluszek, opakowanie chusteczek nawilżanych, 2 pary skarpetek i 2 czapeczki , przybory do czesania.
Zaznaczają żeby absolutnie nic więcej nie pakować.
Kosmetyki dla dzidziusia i cała resztę to już do domu zamawiam. Ja dopiero się w tym tyg zabieram za zamawianie rzeczy, jak na razie mam tu coś, tam coś:) teraz wszystko do kąpieli będę kupowała, kremy, szczotki, okrycia kąpielowe i wreszcie dla mnie piżamki:) dopiero jak dojdą pakowanko.
Stanik może przy okazji jakiś zamówię, niedrogi na próbę jak to wychodzi rozmiarowo . Szczerze mówiąc jeszcze się w tym nie orientowałam. Też mi urosły na początku sporo, od dawna już stoją , także mniej więcej na taki rozmiar zamówię i zobaczymy. :)
Dziś na 18.30 mam usg 3 trymestru. Trzymać kciuki żeby było wszystko ok... no i żebym już mogła prać te różowe sukieneczki albo kupować maleńkie koszule po tym badaniu;)

Wiadomo ! :) W nas kobitkach siła ! Ale wiecie że to też dzięki wam ;* Ciepłe słowa i jak czytam że u was i waszych pociech jest dobrze to serduszko aż skacze z radości :)
Cieszę się waszym i swoim szczęściem jakie noszę w brzuszku i to mi daje dużo siły :)
Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze !

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Babyjaga Ok ok ba pewno dam znać, stres mnie zżera niemiłosiernie, żeby wszystko było dobrze:)

Dziewczyny Jeszcze mi się przypomniało jaki kocyk na lato polecacie??? Bo chciałam jakiś cienki na lato ale jest ich tyle że zglupialam:( macie jakieś konkretne i "wymacane" w sklepie żeby też nie były twarde?? Czytałam że fajne są minky ale cienkie albo womar. Czy któraś z Was już się zaopatrzyla w kocyk??;-)

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Macie takie dni że dzidzi jakoś mniej aktywne? Ja ostatnio tak mam i martwie się. Rusza się ale nie warjuje jak czasami. [/quote]

Ja mam czasem takie dni, że dzidzia się mniej rusza- w sumie to wystarczy ok. 4-8 ruchów po głównych posiłkach i to już jest spoko. Więc chyba warto się czasem po obiedzie czy kolacji położyć i policzyć ;)
Też słyszałam o zgadze i włoskach. Ja póki co to w ciąży jeszcze nigdy nie miałam zgagi, mimo,że przed to całkiem często.
Byłam na KTG i założyli mi też pessar, szybko i bezboleśnie.
No iii...dalej sobie leże, chociaż koleżanka mi mówiła,że jak jej założyli to już chodziła normalnie, ale mi lekarz kazał leżeć.... i tal leże i czytam co tu piszecie :) ściskam wszystkie moooocno :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...