Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie dziewczyny :) raptem 3 tyg mnie nie bylo a tu tyyyyle do nadrobienia hehe ale w koncu jakos od soboty po trochu po trochu i przebrnelam :D

widze ze zrobilo nas sie tu troche wiecej :) ahh maj taki piekny miesiac i ile dzieciaczkow sie wtedy urodzi :)

w sobote wrocilam z Polski :( szybko minal ten urlop... widze ze piszecie na temat wozkow :) powiem wam ze my dostalismy teraz uzywany w bardzo dobrym stanie z x landera gondola plus spacerowka :) i do tego sa dodatkowe adaptery na fotelik z maxi cosi ktory rowniez dostalismy :) fotelik chcielismy kupic nowy ale tak jak nawet na zakupy gddze bedzie mozna szybko dzieciatko z fotelikiem szybko z samochodu na stelaz wozka wlozyc to mysle ze warto bylo ciagnac :) a na dluzsze trasy zastanawiamy sie nad nowym :) dostalismy rowniez lozeczko turystyczne z materacykiem ktore prawie w ogole nie bylo uzywane bo maluch spal z rodzicami :) dlatego nie myslimy o inwestowaniu w drewniane lozeczko- niewiadomo jak nasz maluch bedzie sie zachowywal :)

w Polsce bylismy na wizycie na usg w 3d i maluszek taki slodki :) kolejny lekarz potwierdzil ze synus bedzie :) mamy tez plytke i na jednym filmiku widac jak zuje w buzi pepowine :D i powiem ze czuje juz go wyraznie nieraz az podskakuje :) a jak raz wypilam goraca czekolade to tak fikal jak nigdy hehe :):)

mamy tylko problem z imieniem.... mi podoba sie Tymon a mezowi nie. mezowi podoba sie Kazimierz a mi nie :D poki co obojgu podoba sie Ignacy ale jeszcze sukamy :) oj bedzie ciezko :) a dla dziewczynki miala byc Pola prawie na 100 % ale coz :)

i ja rowniez poprosze o taka liste :) nie mam pojecia co trzeba kupic takiemu maluszkowi co jest potrzebne ahhh tyle tego powoli mysle zeby jakies ciuszki kupowac :)

ahhh no i dziewczyny wszystkiego dobrego w Nowym Roku :):)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj byliśmy z mężem jeszcze pooglądać wózki, bo wcześniej to głównie adamexa oglądaliśmy, więc nie chcieliśmy ograniczać oglądania do jednej firmy. Trafiliśmy w sklepie na bardzo fajnego pana, który robił wykład o wózkach, głównie Bebetto. Przy wykładzie podawał konkretne funkcje wózka. Sama go prosiłam, żeby porównał mi barlettę adamexa do bebetto holand i chyba jednak zdecydujemy się na bebetto.
Może komuś się to przyda przy wyborze wózka,to piszę o czym pan mówił i na co warto zwracać uwagę przy wyborze wózka. Dla jednego jedna funkcja będzie zbędna dla innego potrzebna, ale warto wiedzieć czym mogą różnić się wózki. My np. potem jak byliśmy w innym sklepie odnosiliśmy się do tego co mówił nam ten pan ;)
Z najważniejszych funkcji, które mi się spodobały:
*podnoszenie plecków w gondoli ma jakąś śrubę taki mechanizm metalowy, kręci się i tych wysokości jest sporo, inne wózki często mają plastikową śrubę(5 czy 6 stopni regulacji to wtedy ma), która potrafi się połamać, gdy reguluje się oparcie z dzieckiem w wózku (nie wiem jak to w praktyce jest, ale tak sobie myślę, że po co mam ryzykować, pewnie w większości się nie łamie, ale co jeśli mi się akurat połamie),
*wyjmowane koła z całymi ośkami, dzięki czemu ośki można przeczyścić z piachu i ponoć się tak rowki nie przecierają, a dzięki temu nie odpadają koła
*spacerówka składa się razem z ramą, nie trzeba jej ściągać,
*amortyzacje ma też taką, że cofają się kółka, a też nie wszystkie wózki to chyba mają.
Co mnie jednak najbardziej przekonało, to wypinanie gondoli. Wypina się ją wciskając przyciski najpierw z jednej, potem z drugiej strony, a na koniec po prostu chwyta się za rączkę z góry. Bardzo wygodne rozwiązanie, że można za rączkę (niestety w adamexie jak spróbowałam tak podnieść za rączkę, już po wypięciu, bo wypina się inaczej, to pani w sklepie niemal na mnie krzyknęła, że tak się gondoli nie podnosi, tylko za boki, w żadnym wypadku z dzieckiem żeby tak nie podnosić, tak tylko pusta można przestawić sobie. Zastanawiałam się dlaczego to taki problem, pan wczoraj mi wytłumaczył, że chodzi o środek ciężkości, że w adamexie jest on jakoś tak ulokowany, że jeśli za rączkę się chwyci, to gondola najczęściej się przechyla i może dziecko z niej wylecieć.
A swoją drogą nawet wypięcie pustej gondoli jest łatwiejsze, gdy można po protu wyciągnąć ją za rączkę do góry, w wielu wózkach rozwiązane jest to w ten sposób, że obejmuje się gondolę i z obu stron jednocześnie podciąga jakby takie przyciski i dopiero ciągnie do góry, ale musi być jednocześnie z obu stron, a gondole zwykle dość szerokie są, więc jest to średnio wygodne (patrzyłam potem w innym sklepie na bardzo rożne firmy i naprawdę wiele firm ma to rozwiązanie, które polecane zresztą jest często jako lepsze, że nie trzeba wózka obchodzić, żeby wcisnąć najpierw jeden guzik, potem drugi) ,może to kwestia gustu, dla mnie to po prostu niewygodne, próbowałam tym sposobem ściągać gondolę i strasznie ciężko mi się tak wypina.
Ponoć z tą gondolą to wypinanie, które opisuję, że mi się podoba, jest szczególnie wygodne dla osób niskich (tak a propo tego co pisałaś Olcia ;) Niskim ponoć jeszcze gorzej wypina się gondolę, jeśli trzeba ją objąć i z obu stron jednocześnie wypiąć. I w to akurat uwierzę, bo nawet ja przy wzroście 170 (gdzie pan mówił, że to już nie najgorzej) próbowałam sobie taką gondolę wypiąć i no wypięłam, ale zdecydowanie mniej wygodne to było niż gdy mogłam pociągnąć za rączkę z góry). Zresztą jak w sklepie oglądaliśmy wcześniej adamexa też miałam wrażenie, że pani to tak za sprawnie nie poszło.
W Bebetto fajne też są zatrzaski magnesowe, a nie takie zwykłe. Na magnesiki jest też osłonka przeciwwiatrowa, nie trzeba zapinać jej guzikiem. Ale to już nie pamiętam czy tylko w modelu holland czy we wszystkich bebetto.

Ogólnie dopiero jak pan opowiadał, to zauważyłam, że tego wszystkiego jest taaak dużo. Masakra jakaś żeby wybrać dla siebie odpowiedni wózek, bo jeden ma to, ale nie ma tamtego. I tak w kółko. W holand nie podoba mi się torba na dole wózka (pakowana od przodu wózka, więc trzeba wózek obejść). Torba na ramie wózka jest na zamki, a w Barlettcie np. ma klapkę i zamek w środku, można by tylko klapkę opuścić a zamka nie zasuwać. Ale to już myślę takie kosmetyczne rzeczy, bez których da się przeżyć. Barletta mi wyglądem bardziej się podoba. Ale coś za coś, w holland za to jest pełno funkcji, które dla mnie są przydatne...

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

mp1 no nareszcie :) juz sie troche zaczynalam niepokoic co sie tam u Ciebie dzieje :) ale na szczescie wrocilas :)
lovi7maj dzieki za opinie :) podpytalam jeszcze jedna kolezanke i ona ma baby design lupo comfort 2w1. Dokupili fotelik maxi cosi i adapter do montazu. Jest w pelni zadowolona z niego. Widzialam go w akcji i powiem ze dawal rade. Wyglada na ciezki i solidny a sama sobie z nim dawala rade nawet po schodach. Tez o nim mysle ale jak zobacze dokladnie w sklepie to sie okaze co i jak.
Monika2016 wstaje o 5 rano wiec mam czas poczytac co naprodukujecie zanim do sniadania sie zbiore :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Ja już po USG połówkowym i wszystko jest wporządku po za jedną rzeczą , a mianowicie mam mało wód płodowych, lekarka kazała mi bardzo dużo pić, po za normalnymi płynami 3l wody...jak ja to zrobię to nie wiem, bo nie lubię tak dużo pić, denerwuje mnie to wręcz bo potem jak szalona chodzę do kibelka...no ale co się nie robi dla dzieciątka...
No ale wracając do USG to potwierdzona dziewczynka :) duża już z niej panna bo ma 600-650g więc nadrobiła od ostatniego USG całkiem sporo, jednak mój apetyt jej również służy ;) sportsmenka się zapowiada tak lekarka stwierdziła bo nogi nad głową miała, nawet zdjęcie mamy jak nad główką kolanka fruwają :) Córcia jak wróci z przedszkola to będzie przeszczęśliwa że będzie miała siostrzyczkę :)

Mp1 dobrze, że juz wróciłaś, bo akurat wczoraj o Tobie myślałam że Cię jakoś długo nie ma :)
Super, że wszystko dla synusia dostaliście :)

Karmelku wstajesz o 5 rano ?? wow podziwiam...ja o 9 mam problem się zwlec z łóżka...
Napisz potem jak tam po USG

Lovi zgadzam się z Tobą odnośnie fotelików w zestawie z wózkami, a najlepiej właśnie popatrzeć na testy bezpieczeństwa na którym miejscu dany fotelik jest

Monika napisz potem jak tam po USG

Ja też mam wózek graco i jestem bardzo zadowolona szczególnie ze spacerówki, bo wygodna dla dziecka, fajnie się prowadzi, łatwo składa, nie zajmuje za dużo miejsca w aucie bo ma małe koła, no i kosz na zakupy obszerny i spokojnie go można opróżnić jak dziecko śpi na leżąco, a właśnie kładzie się również na leżąco na co warto zwracać uwagę

AniaAn u mnie tak samo z tą poduszką do spania, w pierwszej ciąży mąż mi ją kupił i po paru nocach zrezygnowałam, nie umiałam sie z nią ułozyć, jednak wolę kołdrę zwinąć pod brzuch i między nogi i dużo wygodniej mi się śpi

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Hmmm a ja myślę że monitor oddechu to bardzo ważna sprawa. Temat śmierci lóżeczkowej jest tematem o którym się nie mówi a jest dość powszechny:( wiem ,że będę zmęczona i będę chciała się wysypać aby być w pełni siły dla małej. Bardzo chce uniknać spania z małą
;) Chcialabym być bardzo aktywna i mieć fajny okres macierzyństwa. Nie jest to bardzo duży wydatek w porównaniu ile możemy stracić. Tyle czasu czekałam na dziecko a olx pełne ofert używanych monitorów. Moim faworytem jest angelcare ac 401. Zbieram kasę. Wyniki mam dobre więc mam nadzieję że do maja wszystko będzie ok. Mała rusza się rzadko dlatego pożyczylam detektor i słucham serduszka. Czy są u was w mieście spotkania z położna? Czy tylko szkoły rodzenia?

Odnośnik do komentarza

Hejka Brzunie :)

Karmelek to ja poproszę listę must have, koniecznie :D
Mp1 super, że u maluszka wszystko dobrze. Tymi fajne imię, ładnie się zdrabnia ;)
Majka1982 nie zaniedbaj tego picia. Wody płodowe to nie tylko basenik dla dziecka, ale też są niezbędne min. do prawidłowego rozwoju płuc. Także lepiej się zmusić.
m.zielińska hehe dziury to specjalność naszego kochanego progesteronu. Im więcej tym fajniejsze jazdy x) Ja dziś zapomniałam gdzie ze szwagierką zaparkowałyśmy. Fajnie jest ;) Dobrze, że ja do pracy nie chodzę, dopiero by się działo :P

Nie pisałam jeszcze co do wątku pierwszego testu. Ponieważ u nas bywało różnie i dwie kreski na teście to w naszym wypadku niewiele znaczą, więc gdy okresu nie było nie leciałam na betę tylko uznałam, że poczekam do 6tc na usg. Objawów- żadnych. Ani piersi, ani nudności, nic. Więc myślę - nic z tego. A tu proszz, lek na usg mi mówi, że kropka bez wątpliwości jest :D O, więc takie małe zaskoczenie ;) Ciekawe ile 'kropka' już waży. Bo kopie jak szalona. Jutro się dowiem.

Miłego dzionka Paniom :)
http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjo8i3z02bn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/y86z7ddlb3pndx6a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y86z7ddlb3pndx6a.png

Odnośnik do komentarza

Leel to fajnie ze Ci sie polepszylo. Pamietaj zeby zdac relacje jak tam nowy lekarz :)
m.zielinska normalka z ta pamiecia :) czasem w polowie zdania sie zacinam i trybik nie chce przeskoczyc o czym to ja mowilam :)
Majka1982 no super, kolejka mama i zdrowy dzidzius :) a waga faktycznie konkretna :)
Moze jakas akrobatka bedzie? :) jak znajdziesz sposob jak w siebie to wlac to daj znac bo z 3l zeszlam na 0,7 i jakos nie bardzo mi wchodzi :(
5 rano to szczyt moich mozliwosci ale za to o 21 juz mam odlot :) w 1 trymestrze to sie cieszylam jak moglam do 5 dospac bez wstawania siku albo jesc :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Majka to już Twoja corcia to duża dziewczynka i do tego jeszcze akrobatka :D pij ile wlezie a następnym razem będziesz miała już odpowiednią ilość wód :)

Karmelek Ty o 5 rano wstajesz a ja o tej godzinie wpadam dopiero w głęboki sen ;) od kiedy mój mąż jest na zwolnieniu to siedzimy do późna 2-3 i śpimy do 11! Tak nam się poprzestawialo...ale mąż niedługo wraca do pracy wiec mam nadzieje wróci wszystko do normalności :)

Leel to dobre że się dziś lepiej czujesz :) oby tak dalej

Dariaa ja mysle bardzo poważnie nad kupnem monitora oddechu inaczej to chyba w ogóle nie będę spać;)

My właśnie z mężem jedziemy oglądać wózki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Hej..
Super wieści, że z maluchami wszystko okey :-) tak powinno być...ja za trzy tygodnie idę na USG i już nie mogę się doczekać aż zobaczę Predatora...:-)

Ja przed ciążą też więcej piłam, szczególnie wody..teraz jest z tym trochę gorzej... Ale staram się. Raz wkroje cytrynę, innym razem wypije z sokiem zageszczonym i jakoś idzie Ale nie jestem w stanie wypić więcej niż 1,5 litra...do tego dochodzą soki owocowe, kompoty domowej roboty i mięta...

Dziewczyny a jak u was z jedzeniem, pilnujecie się żeby jeść odpowiednio.. Żeby byly te śniadania, obiady, kolację i zdrowe przekąski... Czy aż tak bardzo się nie przejmujecie jak macie gorszy dzień i nie możecie w siebie nic wcisnąć...?

Co do fotelików też jestem za maxi cosi... Jak już macie kupować 3w1, to tylko w zestawach gdzie jest fotelik lepszej firmy a nie tej z której jest wózek... Ewentualnie 2w1 i dokupić fotelik...:-)

Też jestem za listą, jestem zielona w temacie..niby tego dużo w necie Ale czy rzeczywiście te wszystkie rZeczy są potrzebne?

Co do szkoły rodzenia ja jeszcze się nie zapisałam, muszę wpierw zaliczyć wizytę u lekarza czy mogę a ta dopiero 22.01..jeśli tak od razu pojadę do szpitala i się zapiszę...

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvnevvo7qm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Byłam wczoraj na konsultacji w sprawie tej pępowiny dwunaczyniowej. Żeby mieć pewność, że idę do dobrego specjalisty, poszłam do polecanego lekarza, ordynatora, wojewódzkiego konsultanta itp. itd. Zapłaciłam jak za 3 wizyty u mojej gin :p zaraz na wstępie powiedział, że muszę jeszcze echo serca zrobić. Ale ogólnie się przejął, posprawdzał usg z 1 trymestru, zrobił mi pełne badanie i powiedział, że jak dla niego wszystko wygląda świetnie :) Łukaszek jest rozrabiaką, rośnie tak jak trzeba, przepływy w porządku, nerki też, ale co do serca niech lepiej sprawdzi kardiolog, żeby mieć pewność, polecił mi od razu kogoś. Jestem teraz spokojniejsza, choć miałam nadzieję, że od razu dowiem się wszystkiego...
Powiedział też, że nie muszę jakoś specjalnie więcej o siebie dbać, mogę chodzić na szkołę rodzenia, o cc też nie wspominał.

Co do zakupów, to mój mąż akurat bardzo aktywnie się włącza i chce mieć w tym swój udział. Jedynie oddał mi zakup ciuszków i nie chce się w to wtrącać (hurrrrra!). Jemu się Barletta bardzo podoba, chyba tak naprawdę to głównie jego wybór, ja bym mogła się jeszcze zastanowić. Ale cieszy mnie to, ze tak aktywnie w tym uczestniczy i chyba nie chcę mu tej radości z wyboru odbierać.

Co do bólu w pachwinach - koleżanka w 8 miesiącu ciąży narzekała, że to właśnie jak dla niej najgorszy z "uroków ciąży". Była świeżo po wizycie u lekarza i nie mówiła, żeby to był temat do niepokoju.
A co do bólu spojenia łonowego - to grubszy temat, może dojść do rozejścia. Z tego co słyszałam, może wynikać z niedostatecznego ruchu, siedzącego trybu życia. I może też być wskazaniem do cc, więc na to trzeba uważać.

Mp1 dobrze, że piszesz, myślałam o Tobie, czy wszystko w porządku :) mi się Ignacy podoba :)

Hybryda jak byłam w sklepie z wózkami, rozmawiałam z dwoma paniami z rocznymi dziećmi, jedna miała x-landera i była nim zachwycona :)

Zuzulinek ja się staram zdrowo odżywiać, bo mam problemy z cukrem, insuliną i żołądkiem, jak trochę pozwoliłam sobie w Święta, i od razu gorzej się czułam, bolał mnie żołądek, no i waga poszybowała. Wróciłam do swoich nawyków żywieniowych, z żołądkiem lepiej, waga nawet spadła, tylko nadal ospała jestem :(

Dariaaa, Karola ja też chcę monitor oddechu. Widziałam u koleżanki taki połączony z nianią elektryczną, własnie z Angelcare, ale nie wiem, czy to model, o którym Daria pisałaś... w każdym razie polecała tę firmę.

Anka, moja mama też powiedziała, że oni nam kupią wózek (w sensie my wybieramy, oni płacą) i zamierzam skorzystać :)

karmelek ja o 21 też mam odlot, ale nikt mnie o 5 z łóżka nie ściągnie, dopiero o 8 :)

aga daj znać, jakie duże masz dzieciątko :)

m. zielińska ja się dziś baaardzo długo zastanawiałam, jak się nazywa ten lekarz, co żeby leczy ;)

Majka cieszę się, że jest w porządku. Mi też ta jedna nieprawidłowość wyszła, ale bądźmy dobrej myśli. Kup sobie jakąś cytrynkę do wody, miętę. Ja uwielbiam taki mix: woda z cytryną, pomarańczą, malinami i miętą. Wiesz, jaka smaczna i jak gładko wchodzi? :)

Mag no proszę, istnieją jeszcze fajni sprzedawcy... ja trafiłam na jakichś trochę niemrawych...

lovi, olcia mam takie samo podejście, bezpieczeństwo przede wszystkim. Żadnych fotelików pasujących do zestawów - one nie przeszły żadnych testów bezpieczeństwa!

ruda ja też nie wróciłam do lekarza prowadzącego ciążę, którą poroniłam. Zwłaszcza że jakoś się tym nie przejął :(

AniaAn z moim rogalem dzieje się to samo. W nocy mi miejsca brakuje. Sprawdza mi się tylko jeśli się położę w ciągu dnia, żeby odpocząć chwilę, ale na noc nie.

Odnośnik do komentarza

az milo mi ze o mnie nie zapomnialyscie :)

majka ale akrobatka ci sie trafila :) pij najwiecej jak tylko mozesz :) 3 litry to strasznie duzo... nie wiem jak ja bym miala dac rade... teraz nie wiem czy 1.5l wypijam.... wiem ze to nie dobrze zobaczymy w piatek jak to u mnie wyglada bo mam akurat wizyte :)

m.zielinska co do dziur w glowie :) wymienialismy z mezem dowod od samochodu. pojechalismy po odbior nowego to 2 razy sie wracalismy do domu bo najpierw starego dowodu zapomnielismy a pozniej karty pojazdu haha :D no ale co zrobic :)

leel super ze jest lepiej oby tak juz zostalo :) a dobry humorek napewno dobrze wplynie na malenstwo :)

anka_hey daj znac jak wycieczka po sklepach :)

zuzulinek ja jem wtedy kiedy czuje ze czas :) nie mam okreslonej pory ani ilosci posilkow. po prostu jak czuje ze trzeba zjesc to jem a jak mam na cos ochote to se dodatkowo przegryze :) a jak czuje sie gorzej i mniej zjem to tez nie wciskam sobie na sile bo wiem ze wtedy zwymiotuje a maluszek ma witaminki i to jest priorytet zeby je wziac :) chociaz zdarzyly mi sie dni co nawet ich nie bylam w stanie wziac bo od razu wymioty... ale to raz czy dwa tylko :)

ja wlasnie wrocilam ze spacerku ogladalam sliczne male ciuszki i bym juz cos kupila ale tak stoje i mysle - jaki wgl rozmiar hahaha :) a teraz jak siedze i pisze do was to czuje jak maly sie kreci hehe :) chyba spacerki dobrze mu robia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Meeeg fajnie, że wszystko w porządku...:-)
W ogóle cieszę się, że jestem na tym forum...tak bez niego byłoby dziwnie...:-)
Wrzucam wam moje brzusZki, tak dla porównania...
Nie robię za często zdjęć...Bo nie widzę sensu...
Wszyscy się zastanawiaja jak ja będę wyglądać pod koniec...Bo ponoć mam duży brzuch :-) w sumie wiekszosc osób które znam taki brzuch miały w ósmym miesiącu...:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvnevvo7qm.png

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42267.jpg

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42268.jpg

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42269.jpg

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42270.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

To mnie uspokoiłyście, bo już zaczęłam się zastanawiać co jest grane, słyszałam o tych zanikach pamięci, ale żeby aż tak - przynajmniej wesoło mamy ;) Meeeg zanim zorientowałam się, że chodzi Ci o zęby, przeczytałam na początku "jak się nazywa ten lekarz co żaby leczy" i pomyślałam, że na Twoim miejscu, też bym nie wiedziała ;)

Zuzulinek Ale masz śliczności ten Brzuszek! ja powiem Ci szczerze, że mój wygląda jak z Twojego pierwszego zdjęcia (z jakiego tyg. pochodzi?). Chociaż coraz więcej osób zaczyna zauważać, że to ciąża, ale taka anegdotka - w te święta Bożego Narodzenia moja babcia nie wiedząc jeszcze o mojej ciąży (bo oficjalnie poinformowaliśmy rodzinę na święta), przytuliła mnie i powiedziała "jejku jak Ty schudłaś znowu"... Nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać, a to był 20 tydzień ;)

[url=http://[url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/ee63c21465.png

Odnośnik do komentarza

Zuzulinek ale masz duży brzuszek ;) ja mam taki jak na pierwszym zdjęciu dopiero :P
Co do jedzenia to raczej mam codziennie taki sam rytm posiłków.. Śniadanie, obiad, kolacja a w miedzy czasie jakiś owoc lub jogurt.. A obiady często dwudaniowe :P nie ukrywam, że pozwalam sobie na grzeszki typu słodycze lub czasem jakiś fast food ale co zrobić jak nie mam silnej woli :P

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Zuzulinek, nic sie nie martw wielkością swojego brzucha!:) nie będziesz sama, obie bedziemy sie toczyć w 9 miesiacu, bo mój ma podobne rozmiary!
Ogólnie przybyło mi już prawie 7 kg i mam wrażenie ze wszystko poszło w brzuch (oby!!!), który ma teraz 94 cm:)
M.zielinska - no niestety, jednak nie idziemy na te same zajecia. Ja jestem z Warszawy.

Jesli chodzi o dietę to ja na początku bardzo uważałam na to co jem, żeby dieta była zbilansowana, jakość najlepsza itp. Teraz trochę odpuściłam, wyniki krwi zawsze wychodziło dobrze i czasem zdarza mi sie zjeść fastfood na który mam mega ochotę. Ograniczam sie do sprawdzonego kebaba i dobrej pizzy jednak jak już cos. Moze stad ten problemu cukrem?

Urolog powiedział mi ze z tym piciem to jest zawsze tak, ze jak mówi ze mam wypić min. 2,5l dziennie to wlicza sie w to wszystkie płyny jakie przyjmujemy, łącznie z zupą czy arbuzem. Mam w domu szklanki 0,5 l w których pijemy herbatę (oboje. Mężem jesteśmy herbaciarzami:) i dzieki temu łatwiej jest mi te ilości kontrolować. Szklanka mięty, szałwii, herbata zielona, czasem woda lub sok i uzbiera sie te 2,5 l. Polecam Wam przelewać wszystko do takich dużych szklanek i liczyć ilośc wypitych, łatwiej nad tym zapanować. Są tez specjalne aplikacje na telefon, które przypominają żeby sie napić:))

Tez mam poduszkę rogala. Całkiem niezłe mi sie z nią śpi, doszlam już do perfekcji w zmienianiu boku i przekładaniu poduszki miedzy nogi:) Mój Mąż już zapowiedział, ze jak nie bede już jej potrzebować to on ja przejmuje, bo to świetny wynalazek:D kilka razy już sie do niej przymierzal:)) lubi ja tez mój pies, jak wyleguje sie na wyrku to traktuje jej koniec jak swój kojec. Nie bede wiec miała problemu co z nią zrobić jak już sama nie bede jej potzrebowac, Hahahaaa:)))

Moje przyjaciółka, która ma już dwójkę dzieci obiecała zrobić mi listę wyprawkową, ale taka która uwzględnia , oczywiście według niej, najbardziej potrzebne rzeczy, żebym nie kupowała nie potrzebnych. Jak tylko ja dostanę, to sie z Wami podziele:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie wydolę tych 3l wody...mąż mi powiedział że najlepiej jak będę przed obiadem 1,5l piła i po obiedzie 1,5l, a na wieczór już tylko herbatę jak zwykle bo przecież nie będę co 5min w nocy latać siusiu...

Wstawiam u dołu moją akrobatkę bo normalnie niemożliwe jak ona potrafi tak robić żeby nogi prawie na głowie były :) tam powyżej noska to właśnie nóżka ;)

Leel no właśnie mi lekarka powiedziała, że oprócz innych płynów mam pić 3l wody niegazowanej, ale powiem szczerze że jest to niemożliwe, 2l wody + inne płyny to jeszcze jakoś dam radę, ale więcej już chyba nie...

Aga poczytałam o tych wodach płodowych i naprawdę nie zdawałam sobie sprawy że to takie ważne...troszkę mam obawy że mimo tego częstszego picia te wody nie uzupełnią się i co wtedy...ehh lepiej nie myśleć...

Karmelek ehh nie wiem czy dam radę tyle wypić...dzisiaj wypiłam 1l samej wody i zupę zjadłam więc kolejny płyn, ale mam samej wody pić 3l...nie wiem kiedy naprawdę...

Anka też bym chętnie dłużej posiedziała wieczorem na jakimś filmie, ale godzina 23 to już jest maksimum, a wstać i tak rano nie umię...w weekend mimo że poszłam spać szybko to wstałam o 10 a i tak było ciężko...

Zuzulinek u mnie z jedzeniem różne, choć ostatnio jem dużo bo mam apetyt więc spokojnie 5 posiłków dziennie zjadam, ze zdrowotnością to różnie, przekąski to często mniej zdrowe ;) choć i przegryzam jakieś orzeczy czy suszone owoce, albo robię jogurt naturalny z owocami,

Meeg dzięki za rady napewno skorzystam, cytrynka zakupiona i malinki też więc będę kombinować :)
Dobrze, że poszłaś do specjalisty, teraz przynajmniej wiesz na czym stoisz, zrobisz echo serca i napewno wszystko będzie dobrze, a jak Łukaszek dobrze rośnie to najważniejsze

Mp1 ohh tak te małe ciuszki są cudne i kuszą do kupna na każdym kroku :)

Zuzulinek nooo brzuszek masz pokaźny :) mój to taki Twój w 16tc ;) ale naprawdę śliczny masz taki okrąglutki :)

M.Zielinska haha jakbym mojego dziadka słyszała, to samo mi mówił że jakaś lichutka, chudziutka jestem, a ja kurcze w 20tc :)

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42275.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzięki za odpowiedzi uspokoiłyście mnie, że to normalne ten paskudny ból pachwin :( I że nie tylko ja tak mam :( Nie chce sobie wyobrażać co będzie w ósmym miesiącu...
Meeg no właśnie to spojenie łonowe też pobolewa, nie cały czas, ale czasami. Będę rozmawiać z gin. ale wizyta dopiero za dwa tygodnie muszę doczekać. Ostatnio na połówkowym jak byłam (20tc) było wszystko dobrze. :)

Jej...ja też sobie nie zdawałam sprawy, że to picie tak związane z wodami płodowymi i że to takie ważne.

Zuzulinek śliczności masz ten brzuszek! :)

Anka daj znać jak spacer po sklepach, jakie efekty :)

Ja do szkoły rodzenia się jeszcze też nie zapisywałam i tak jeśli będę miała zgodę (dowiem się na wizycie) to chcę iść w marcu - bo wtedy będzie mój mąż i moglibyśmy razem chodzić :)
Dziewczyny która z Was jest z Krakowa? jakie macie pomysły? Gdzie chcecie rodzić? I gdzie wybieracie się do szkoły rodzenia?

Majka1982 cudna ta akrobatka! A jaka pozycja :D

Odnośnik do komentarza

Uuu..a ja za to powoli zaczynam się bać na nadchodzący (być może, ale o by nieee!!!) ból pachwin...skoro Wy na to cierpicie już teraz, to pewnie i mnie nie oszczędzi! eh..wrrr. Jak któraś z Was odkryje cudowny sposób na pokonanie bólu, dajcie znać!

Co do szkoły rodzenia, ja też jeszcze nie chodzę, ale już do mnie dzwonili w grudniu, czy nie chcę się zapisać :p Moja gin powiedziała mi jednak, że spokojnie mogę zacząć od końca stycznia, czy nawet lutego..nie ma co się spieszyć.. A zamierzacie wszystkie chodzić z mężami? Ja jeszcze z moim mężem nie rozmawiałam tak "na serio"...ale zastanawiam, się co on na to :p

~Leel, mogę spytać z której części Wawy jesteś? :)

Co do poduszki rogal...ja mam taką w literę U, więc jest gigantyczna, zajmuje 1/3 łóżka :D dla mnie super sprawa.. Twój mąż zaakceptował Twojego rogala, a mój się złości, że ma ograniczony dostęp do mnie, bo ani się przytulić nie może ani nic :p hehe, sam mi tą poduchę sprezentował, więc....trzeba było myśleć zawczasu :p

Aporpos monitora oddechu to koleżanka zaproponowała, że da mi elekktryczną nianię - oczywiście stwierdziłam, że jak będzie potrzeba, to wypróbuję...aczkolwiek nie wiem, czy się nada, zważając na to, że my mieszkanko mamy tak malusie, że tak czy tak będę Dzidzię mieć ciągle na oku :p

Jak będziecie miały pomysły na wyprawkę, dajcie znać - ja nie wiem od czego zacząć... A właściwie, kiedy zamierzacie kompletować wyprawkę? Już?
Weszłam na pierwszą lepszą stronkę http://www.ofeminin.pl/ciaza/wyprawka-do-szpitala-torba-do-porodu-s570095.html Jest tego maaaaaasa :O

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...