Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

ANNA u nas takie zmiany na skorze zaczely sie pojawiac ok 3 miesiace temu... na poczatku pojawily sie wlasnie na lokciach, kolankach i na stopkach blisko paluszkow. Wtedy lekarka stwierdzila ze to nic takiego i ze przejdzie. Jednak juz na ostatniej wizycie powiedziala ze jest to niestety egzema. Teraz dalej ma te zmiany na lokciach jednak zginelo z kolanek i stopek a pojawilo sie na klatce piersiowej zaraz pod broda i na brzuszku. Jest to suche i chropowate w dotyku. Na poczatku tez ciezko bylo to zobaczyc teraz niestety jest troche zaczerwienione. Od 2 tygodni kapie malego w emulsji DO KAPIELI EMOLIUM a potem natluszczam go EMOLIUM EMULSJA DO CIALA i musze stwierdzic ze skora nie jest juz taka sucha jak byla.

Moje dziecie wreszcie zaczyna otwierac buzke na papki :D dopiero od dwoch dni ale strasznie sie ciesze. Fakt w malych ilosciach jak narazie ale zawsze to cos. W soboje zjadl sloiczek 70g marchewki a wczoraj tez 70g slodkich ziemniaczkow z marchewka i kurczakiem wiec robimy postepy :D

kaszka dalej jest bleeeeeeeee okropna jednym slowem :/

JULA mysle ze nie masz sie czym stresowac ze mala nie chce sie przewracac. Skoro bierze sie do raczkowania to mysle ze jest wszytsko ok. Ja tez jak wpadlam stres jak maly nie chcial sie przewracac to czytalam w necie ze sa przypadki ze dzieci wogole sie nie przekrecaja tylko od razu raczkuja :)

Ehhhh widze ze nie tylko ja nie mam czasu napic sie nawet kawy. Od kilku dni moj Michalek to jednym slowem terrorysta !!!!!!! Caly czas chce byc noszony a jak juz go poloze na mate to musze sie z nim bawic bo inaczej jak go zostawie chociaz na minute to jest od razu taki wrzask ze nie idzie wytrzymac.... wczoraj juz obydwoje z mezem padlismy i wzielismy go do samochodu i jezdzilismy z nim godzine po osiedlu....
marze zeby sam juz siedzial to wtedy moze troszke zacznie sam sie bawic.
Ostatnio najlepszymi zabawkami sa miski, plastikowe kubki i ogolnie wszytskie rzeczy z kuchni. Czyzby maly kucharz mi rosnie hehe ????

WRAZLIWA Twoja KICIA podpija Ci kawe a moj filip znaczy kot wcina razem ze mna lody !!! Nie daje mu lizac oczywiscie tylko daje mu do miseczki ale tak wcina ze az mu sie uszy trzesa a oblizywania potem godzine :D nie moge mu nie dac.... tak patrzy na mnie tymi oczyskami :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72596.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak czytam o Waszych małych "terrorystach" to przypominam sobie przeboje z moim starszakiem. Na szczęście moja królewna nie jest aż tak absorbujaca i nawet mam czas na gorącą kawke:)
Widzę ze Wasze maluchy sporo juz próbują. U nas jak na razie tylko obiadki i deserki. Kaszki za żadne skarby nie chce, wręcz sie dławi:/
Kasia jak tam główka Michasia, jest poprawa?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wliei33s0jpkjc.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jhpt69bat.png

Odnośnik do komentarza

JULA na mojego łobuziaka sposób z fotelikiem nie podziała. Z racji tego, że bujaczek został wyprany Sebula był karmiony w nosidełku ale niestety nie mógł się dźwignąć do siadu tak jak w bujaczku i nerwy były przeogromne.
Dziś na szczęście już tak bardzo brzuch go nie boli.

UNATU a próbowałaś natłuszczać skórę olejem kokosowym lub ze słodkich migdałów? Olej kokosowy działa cuda na suchą skórę. Ja stosuję go na ciemieniuchę i pupę Sebka.
KASIAAA jakbym Kicię widziała....lody tylko śmietankowe lub waniliowe jej pasują a serki homogenizowane to wszystkie jak leci...nie mogę się opędzić jak tylko wyczai co jem.

http://s1.suwaczek.com/201605041762.png

Odnośnik do komentarza

kasiaaa1
ANNA u nas takie zmiany na skorze zaczely sie pojawiac ok 3 miesiace temu... na poczatku pojawily sie wlasnie na lokciach, kolankach i na stopkach blisko paluszkow. Wtedy lekarka stwierdzila ze to nic takiego i ze przejdzie. Jednak juz na ostatniej wizycie powiedziala ze jest to niestety egzema. Teraz dalej ma te zmiany na lokciach jednak zginelo z kolanek i stopek a pojawilo sie na klatce piersiowej zaraz pod broda i na brzuszku. Jest to suche i chropowate w dotyku. Na poczatku tez ciezko bylo to zobaczyc teraz niestety jest troche zaczerwienione. Od 2 tygodni kapie malego w emulsji DO KAPIELI EMOLIUM a potem natluszczam go EMOLIUM EMULSJA DO CIALA i musze stwierdzic ze skora nie jest juz taka sucha jak byla.

Moje dziecie wreszcie zaczyna otwierac buzke na papki :D dopiero od dwoch dni ale strasznie sie ciesze. Fakt w malych ilosciach jak narazie ale zawsze to cos. W soboje zjadl sloiczek 70g marchewki a wczoraj tez 70g slodkich ziemniaczkow z marchewka i kurczakiem wiec robimy postepy :D

kaszka dalej jest bleeeeeeeee okropna jednym slowem :/

JULA mysle ze nie masz sie czym stresowac ze mala nie chce sie przewracac. Skoro bierze sie do raczkowania to mysle ze jest wszytsko ok. Ja tez jak wpadlam stres jak maly nie chcial sie przewracac to czytalam w necie ze sa przypadki ze dzieci wogole sie nie przekrecaja tylko od razu raczkuja :)

Ehhhh widze ze nie tylko ja nie mam czasu napic sie nawet kawy. Od kilku dni moj Michalek to jednym slowem terrorysta !!!!!!! Caly czas chce byc noszony a jak juz go poloze na mate to musze sie z nim bawic bo inaczej jak go zostawie chociaz na minute to jest od razu taki wrzask ze nie idzie wytrzymac.... wczoraj juz obydwoje z mezem padlismy i wzielismy go do samochodu i jezdzilismy z nim godzine po osiedlu....
marze zeby sam juz siedzial to wtedy moze troszke zacznie sam sie bawic.
Ostatnio najlepszymi zabawkami sa miski, plastikowe kubki i ogolnie wszytskie rzeczy z kuchni. Czyzby maly kucharz mi rosnie hehe ????

WRAZLIWA Twoja KICIA podpija Ci kawe a moj filip znaczy kot wcina razem ze mna lody !!! Nie daje mu lizac oczywiscie tylko daje mu do miseczki ale tak wcina ze az mu sie uszy trzesa a oblizywania potem godzine :D nie moge mu nie dac.... tak patrzy na mnie tymi oczyskami :)


adrapia się?
Odnośnik do komentarza

ANNA moj maly nie drapie sie. Wydaje mi sie ze on tego nie odczuwa. U nas tak samo jak pisala UNATU zaczerwienia zaoogniaja sie w momencie zetkniecia dluzszego z woda. Najgorzej jest wlasnie na piersiach pod broda. Slini sie bardzo i jak nie zdaze zalozyc mu sliniaka i troszke potem za dlugo nie przebieram go to zaczerwienia sie niestety bardziej. Jak bedzie wiekszy to maja mu robic testy na alergie a poki co mamy natluszczac i wrazie pogorszenia smarowac Hydrokortyzonem.

MADZIALENA z glowka wg mnie lepiej ale i tak kask bedziemy nakladac. Teraz robili remont w tym budynku co mamy jechac wiec bylo zamkniete ale niestety juz musimy sie szykowac.... az sie boje co to bedzie. Teraz jestem wykonczona a co mowic z tym czyms na glowie.... masakra...

No chyba za bardzo pochwalilam mojego gagatka :/ znowu pluje papkami..... no nic jutro znowu probujemy :)

CIOCIA VERA gdzie sie podziewasz?????

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72596.png

Odnośnik do komentarza

u nas na dzien dzisiejszy plamek prawie wcale nie ma.byłam u dermstolog i powiedziała ze na 100% to nie azs bo nie wystepuje w tych lokalizacjach typowych dla wueku niewoelcego.i pytała czy miała ciemieniuche i czy w rodzinie sa przypadki azs wszytskie odpwoedzi na nie wiec wykluczyła to.plamki miała podobne to kasi dzieciatkaa bo dzieciątko aleksandry to napewno azs.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny Czytam o tych skórnych problemach waszych maluchów i bardzo im współczuję Jasiek ma suche policzki a zaczęło się odkąd się tyle slini czyli jakiś miesiąc Na dodatek już chłodno więc to też nie pomaga ale smaruje go linomagiem zielonym i po paru dniach skóra jest jak nowa Nie wiem czy w Polsce jest też ale seria produktów Johnson&Johnson - Daktarin Każdemu to się kojarzy z plesniawkami i grzybami ale ja dostałam maść na odpazenia pieluszkowe jak miały miał biegunkę To jest bombowe Nic mu tak nie pomogło jak wlasnie ta maść w jedną noc prawie całe zniknęło a kiedy ja miałam tzw opryszczke na wardze zeszła mi w 4 dni a nie dwa tygodnie Wiem że mają też jakieś kremy pielęgnacyjne Jeśli jest to w Polsce to może warto dopytać w aptece?

Odnośnik do komentarza

Do mam dzieci z AZS.Moje starsze dzieci miały ogromny problem z atopią skórną.Długo by opowiadać całe ich historie ale po wielu próbach itd zaczęłam im stosować krem o nazwie Cetraben wierzcie że skora starszego która potrafiła być pod kolankami tak sucha że pekala i krwawiła po jakimś czasie stała się aksamitną.W serie Cetraben wchodzi również emolient do kąpieli.Zapytajcie lekarza lub poszukajcie na Ebayu.
Mam nadzieję że odrobinę pomogę.

Odnośnik do komentarza

Witam :-)
Czytam,czytam i widze,że dużo z Waszych maluszków mają problemy skórne.Tak jak wiecie mój mały też ma,pamiętacie te zdjecia co tu wysylalam jak tylko mu sie pojawiło? W wakacje w Pl jak bylismy to miał jeszcze gorzej może temu że temperatura? Bo np jak juz wrocilismy i jak jest chłodniej to nie jest tak źle w porównaniu z tym co było to niebo a ziemia..nie musze tak czesto smarować ale i tak smaruje ale zauwazylam że On to drapie,nie cały czas ale jednak.A i od kilku dni zauważyłam że pod bródka ma inną,nową plamke-czerwona i chropowata nie wiem co to ale obserwuje.
Mój mały potrafi wsunąć 190 słoiczka,deserek i jest happy :p
I powiedział wczoraj pierwsze złożone sylaby DYDA :D w ogóle to taki cwaniak już jest,nie myślałam że tak małe dzieci już są takie cwane :p

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3khlifs3pd.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a może spróbujcie kompie w kochała, ponoć bardzo pomaga. Ja raz mała kazalam jak dostała uczulenia od pieluszek i pięknie złagodzilo zaczerwienienie i wysypke.Robi się łatwo, z mąki ziemniaczanej, przepis jest w internecie.

Odnośnik do komentarza

wrażliwa podobno nie można dołączać juz tych kółek do podciagania się. Jakiś wypadek był ale Nie konkretnie na tym kojcu. My dostaliśmy takie kółka "spod lady".
śliwki rzeczywiście działają, też już musieliśmy spróbować. My zjadamy pół albo cały słoiczek mały 120 g, więc nie zawsze jest to cały posiłek, zazwyczaj przed albo po jest cycuś. Z mojego gotowania wyszło 8 słoiczków i świeża porcja. Troszkę się krzywi ale coś tam zjada;)
jula Adaś i tak się już wspina, w kojcu mu trochę trudniej niż np w łóżeczku ale jak poleci do tyłu to lepiej żeby wylądował na siatce niż na barierkach.
po prawie 2 mc-ach pełzania i chodzenia na brzuchu Adaś wczoraj ładniej przemieszcza się typowym raczkowaniem. Fakt jeszcze lata na brzuchu ale jednak już mniej;)
kasia już teraz na pewno będziecie ładniej próbować nowych smaków;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5eyyxx83f7.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxebkmf4qkt3m4.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi szkoda dzieciaczków które mają problemy ze skórą. U nas kilka dni temu coś na udzie wyskoczyło, taka plama czerwona. Mam nadzieję, że to nic złego..
Zapomniałam jeszcze, że mamy ostatnio problemy ze spaniem w nocy. Drugą noc z rzędu ok 5/6 Adaś drze się przez sen. Staram się go nie ruszać bo płakanie niby jest normalne, ale jak już tak mega mega wyje to mi serce pęka i biorę go na ręce i się budzi. Nie wiem o co może chodzić...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5eyyxx83f7.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxebkmf4qkt3m4.png

Odnośnik do komentarza

Brawo dla Igi Mój na brzuchu obraca jak wskazówki zegara
Pixi może to taki okres bo Jasiek o 4 do 5/6 się tlucze Płacze tak ze daje mu mleko ale tylko się uspokoi i odrazu jazda od nowa Potem usypia mi na łóżku ale ile razy pociągnie mnie za włosy to masakra Myslam że albo mu za zimno albo za ciepło ale ciężko się zorientować Jak mi przespal ładnie w sobotę to w łóżeczku leżał w poprzek z nogami na zewnątrz Nie nadanrzam za nim
Zjada wszystkiego oprócz mleka ponad 200 i to w odstępach koło 3 Godz A mleko max 180 i to sukces

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa - ja też nie mogłam doczekać się momentu aż mały zacznie siedzieć, powoli się to właśnie zaczyna i jak narazie mu się podoba ta pozycja, wyciąga sobie zabawki z koszyczka itp. zobaczymy na jak długo. nie chcę go też jeszcze sadzać na długo, bo dopiero się tego uczy.

Mojemu synkowi parę razy zdarzyło się zjeść 250 g obiadku. Nie wiem czy to nie za dużo... ale tak ładnie otwierał buźkę :)
Kaszki dale są "ble" :)
Pixi - czyli te kółka w kojcu są niebezpieczne? bo mam zamiar kupić kojec i w zestawie takie są, czyli lepiej ich nie zakładać tak?

Odnośnik do komentarza

mamusia 2016 - my kupiliśmy w smyku i pani powiedziała, że nie mogą mieć na sklepie w razie kontroli, bo zabronili ale nie wie dlaczego. W innym sklepie jak byliśmy wcześniej to nic takiego nikt nie mówił może byli mniej doinformowani. Ja poprosiłam zeby mi dała te kółka. Później jak będzie próbował stawać na nóżki to będą mu pomocne, a nie zamierzam zostawiać go bez opieki na długo. Kiedyś czytałam o wypadkach dzieci. I było np o wózku chicco na którym się udusiło czy powiesiło dziecko, więc myślę, że trzeba być ostrożnym wszędzie ale z głową. Zawsze możesz ściągnąć albo założyć kiedy jest taka potrzeba;)
jula gratuluję;)
Adaś wypił dziś kilka łyżeczek herbatki rumianek/meliska. Trochę się krzywił trochę wypluł, trochę wylał ale nawet sporo wypił, ale z łyżeczki. Sukces jest ale na razie mały.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5eyyxx83f7.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxebkmf4qkt3m4.png

Odnośnik do komentarza

PALEKSANDRA witaj coś cicho na forum...czyżby dzieciaczkom hurtowo ząbki szły?
My walczyliśmy z brzuszkiem a to zaparcie a to gazy. Mały kręcił nosem na koperek więc zrobiłam go troszkę na szaro i do herbatki koperkowej dodałam soku z czarnegk bzu....i wypił ze 100 ml dzisiaj hi hi. Od rana mamy względny spokój i marudzi tylko jak śpiący jest.
Nowa "umiejętność" to kręcenie główką jakby chciał powiedzieć NIE za każdym razem jak powiem NIE NIE NIE to śmiesznie kreci główką na boki i ma przy tym radochę.
Poza tym je mniej...kiedyś wypijał średnio 160 ml mleka a teraz tak od 80 do 120. Chyba dziąsełka go swędzą. Poza tym non stop się śmieje. Acha i nauczył się włączać i przełączać melodyjki w karuzelce :-).

http://s1.suwaczek.com/201605041762.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...