Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, po przeczytaniu ze forum umiera stwierdzilam ze wroce do udzielania sie :-) ale jak widze ekipa jest juz nowa :-) ja na faceboka przeniesc sie nie moge bo go nie posiadam.
Kilka slow o mnie, jestem mama Dominika urodzonego 28.04 przez cc. Jest on moim pierwszym dzieckiem, wiec doswiadczeniem nie pomoge, ale dobra rada i swoimi spostrzezeniami jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza

Mummy3 wszystkiego dobrego dla Małej z okazji 3-'miesięcznicy :)

Badylek - 100 lat urodzinowo !! -Jak moja siostra bardzo kochana , raczysko:)
Ja sama saałam palec do 6-ego roku życia ... Mama - nauczycielka w zerówce - musiala mi wejść w końcu ma ambicję i rzuciłam to ;). Syn nie ssał smoka ani kciuka, córka Hania teraz bardzo lubi smoczka jako pacyfikatora :), zasypia przy piersi lub właśnie smok - czyli ssać musi :)Tak wiec co człowieczek to inny przypadek

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

To widzę że mamy mamusie już z dobrym doświadczeniem :) Ja dopiero w to wszystko sie wdrażam,uczę sie.Jestem bardzo młodą mamą i to moje pierwsze dziecko a jakże Kochane :)
Ja uważam że różnica pomiędzy dziećmi 3lat to już całkiem ok,podziwiam te mamy które szybciej sie decydują na kolejne dziecko.Ja myśle że tak szybko sie nie porwieny na następne.
Madzialenaa82 mieszkasz w Uk?

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

U nas smoczek też jest grany,prze pierwsze dni nie chciał ale pózniej już zaczął go ciamkać,mój to mały glodomorek i łatwo mi go tym 'oszukac'.
Lucy K u nas też sie zaczynaja piąstki pchane do buzi i u małego widać 2jedynki na dole ale jeszcze sie nie wyrzynają ale watpię ze to jest spowodowane ich wyrastaniem,bardziej mały piąstki pcha bo poznaje swoje rączki no a oprócz rączek zaraz bedzie więcej rzeczy pchał do buzi :)

Odnośnik do komentarza

MamaJulki moja Hania podobne godziny w nocy 21.30/22-ga pierś, potem 3-cia/4-ta i ok 6-tej i 7- mej jeszcze takie zabawy wSsanie i przysypianie co chwilę, potem Pielucha godzina aktywności i może znowu spać do 11.30. Potem juz gorzej .... Niestety marudzenie jak nie jest przytulona i na rękach - słodkie to:) ale trzeba być z Nią cały czas - tuli się mocno i nie odpuszcza :). Nosidło kupiłam Baby Bjorn jak Vena127, ale teraz martwię sie o Malej stawy, bo sporo czasem muszę Ją nosić więc na szybko Marsupi ogarniam ... Inaczej juz zupełnie nic w domu i przy kompie (praca...) nie będę mogła zrobić

Odnośnik do komentarza

Hej! Czytam forum prawie od początku ciąży i jestem od niego uzależniona, dlatego postanowiłam się ujawnić. Jestem mamą małego Antosia, urodzonego 15.04 przez cc.
Mamusie po cc, czy Wy też odczuwacie po całym dniu ból i drętwienie w okolicy blizny? Kiedy cały dzień ponoszę swoje 6,5 kg szczęścia wieczorem blizna pobolewa.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09kxjaamp3m.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ewelajna1504
Ja jestem 3 miesiące po 3 ciej cesarce.Szybko doszłam do siebie,zresztą nie miałam wielkiego wyboru.Mama pojechała do domu i opieka nad dziećmi została na moich barkach.Tydzień po umyłam okno :) Dochodzenie do siebie po cc to sprawa indywidualna jak również tego jak byłyśmy pozszywane-to moja opinia.Za drugim razem było ciężko teraz extra.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy któraś ma mate piankowa żeby dzieciątko mogło się bawić na podłodze bo przymierzam się do kupna a nie wiem na co zwrócić uwagę bo ceny są różne :)
Lucy jak twoje chłopaki przyjęły siostrę bo mój jak się urodziła to tylko gapi się miny do niej strzela ale na ręce nie chce wziąć :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0920mm1u48w0j8.png

Odnośnik do komentarza

Vera pewnie trzeba patrzeć na wielkość elementów i jakość pianki - ja pewnie tą SkipHop będę kupować , ale drogawa jest.
pAleksandra no to ja zazdroszczę ! Idealne, kochane dziecko! ( moje tylko kochane :PPP) Pewnie, że się pozmienia, ale Zuza nie zapowiada się na "problemową".
Nie będę ukrywać -jest czasem źle to nie jest raczej kwestia rozpuszczenia bo na to zbyt wcześnie , zresztą ma tak od skończenia 3.tygodnia- ciężko bywa, odkładanie po kilka razy usypanej na rękach na dzienną drzemkę, a tu figa z makiem - oczy jak 5 złotych i gotowa do rozmowy lub płaczu ... Kochana :)

Odnośnik do komentarza

Mnie tez blizna tylko przy karmieniu w sumie boli,jak Mala ja okopie. czajownica moja Amelka tez caly czas miala potrzebe przytulania sie do mnie,czasami nerwy mnie w srodku nosily i bywało ze sniadanie jadlam po 16,jak mąż wracal z pracy,ale teraz Mala ma 12tyg i ostatni tydzien zachowuje sie jak Aniol:obudzi sie,to zajmuje sie soba ok. Pol godz,pozniej zje,pobawimy sie i zasypia po 2h aktywności na ok godzine. I nagle nie wiem co z czasem zrobic

Odnośnik do komentarza

Ewelajna1504 moja blizna jest tak jakby zdretwiala do okola i lekarz mowil ze moze utrzymac sie to do ok 6 miesiecy.
Boli jedynie przy kichaniu i kaszlu. Czasem tez przy wiekszym wysilku. Blizna goi sie tak naprawde do pol roku takze moze dawac o sobie znac.

Ssanie piastek i paluszkow. Moj synek robo to namietnie i czesto. Czasem w nocy slysze jak ssie piastki. Dlatego lepsza altenatywa jest smoczek, ktory owszem chce ssac ale nie potrafi. Wysuwa go jezyczkiem i smoczek wypada. Zmienialam juz 4 razy i z kazdym jest to samo.
Przez wkladanie raczek do buzi dziecko poznaje swiat :-)

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Ja za piankową matą sie jeszcze nie rozglądam ale na pewno z czasem ja zakupie :)
Madzialenaa82 Aha :) zmyliło mnie to że Twój 3letni maluszek idzie do przedszkola :)
Evelajna mnie też rana pobolewa jak mały tam nóżka porusza no i muszę mieć wyższe majtki bo biodrówki wrzynają mi sie i to nie jest miłe...a tak to spoko,szybko doszłam do siebie po cc a to moje pierwsze...
W ogóle chyba jest duzo tutaj mam po cc...
No i witam te mamy co też w ukryciu siedziały tyle czasu :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi w sprawie różnic wiekowych, widać że bardzo różnie to wypada.. ja bym chciała tak w dwa lata wycelować ale zobaczymy jak wyjdzie.. może mi się jeszcze odwidzi drugie ;)
Lucy K, Vera wow to naprawdę wyzwanie z takimi różnicami wieku a ja się zastanawiałam czy po 4/5 latach jeszcze chce się wracać do pieluch ;) A jak to teraz jest pamiętacie jak to było jak miałyście te pierwsze maluchy czy uczycie się wszystkiego od nowa?
W związku z urodzinami męża mieliśmy gości i mały jak się rozpłakał po jakiś 20 minutach od ich wejścia tak już płakał z przerwami na trochę snu i bardzo długie jedzenia przez resztę czasu, także większość czasu jak byli goście przesiedziałam w drugim pokoju karmiąc albo go uspokajając. Goście wyszli i w sekundzie mu przeszło. Dziwne to bo jak gdzieś idziemy i jest więcej osób i nie zaczepiają go to jest OK, może być hałas i mały daje radę, ale dziś jak co chwilę ktoś do niego podchodził, się uśmiechał, zagadywał to jednak było dla niego za dużo. Wasze dzieci też tak mają? Mi się to dziś strasznie dziwne wydało, chociaż z drugiej strony ma dopiero dwa miesiące więc prawdopodobnie po prostu przesadzam.
Takie to moje przemyślenia po dzisiejszym dniu ;)
A co do maty to będziemy się zastanawiać jak mały trochę jeszcze podrośnie bo na razie pewnie się taka mata nie sprawdzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za życzenia:)
Co do maty- my mamy SkipHop z dodatkowymi elementami, które można umieścić w macie (m.in. lusterko).
Ja też po cesarce - awaryjna, bo oboje z malenstwem mieliśmy kłopoty, więc biorąc pod uwagę okoliczności, zaskakująco szybko doszłam do siebie. W zasadzie obecnie blizna nie boli. Czasem przy wysiłku jak u Divany.
Bardziej przeszkadza mi kręgosłup, zwłaszcza biorąc pod uwagę masę Mateusza. Czy któraś z was nosi swoje maleństwo w chuście?

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgech0l.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...