Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie że co raz więcej osób się odzywa, oby tak dalej! ;)

Też trochę mnie przeraża to odstawianie smoczka, ale z tego co piszecie może tak źle nie będzie ;) A zaczęłam się nad tym zastanawiać bo wydaje mi się że małemu zaczął się ten smoczek na buzi odciskać co raz bardziej i zastanawiam się czy kupować jakiś inny czy może teraz jest dobry moment żeby przestać dawać, bo właśnie mi się wydaje ze co raz rzadziej go uzywamy... na noc mały zasypia bez smoczka, uspokoić go smoczkiem już się też nie daje więc zostaje tylko zasypianie na spacerach no i odzwyczajenie ojca od dawania co moze byc trudniejsze ;) My mamy smoczek tomme tippee i on jest 0-6 miesiąca więc rozmiarowo teoretycznie moze byc ale chyba nie powinien sie tak odciskac? No albo przesadzam i to odciskanie nie ma znaczenia...

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cześć Mamusie :)
Ja sie tu odzywałam jakos na początku ale pózniej juz mniej sie odzywałam ale forum dosyć często śledziłam. Rozumiem decyzje dziewczyn że przeniosły sie na Fb ale mnie tam nie ciągnie...mysle że tutaj stworzy sie nowa grupa dziewczyn ale pewnie już nie taka liczna :) postaram sie moze teraz troszeczkę udzielać co by forum nie umarło :)
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Marudziłam na kolki, a tu syn w ramach urodzinowego prezentu dla mnie, nie dość, że zasnął bez wielu godzin bujania wieczorem, to jeszcze przespał 6h :D Ciekawe, czy to jednorazowe, czy w końcu wychodzimy z kolek. W końcu we wtorek skończy 3 miesiące.
Co do pieluch - u nas dada3 jakoś najlepiej się sprawdza, ale przetestuje chyba już 4, bo mam wrażenie że te obecne zaczynają już go uciskac za mocno w nóżki
A za oknem pada, ale chyba wolę to niż upały..

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgech0l.png

Odnośnik do komentarza

Badylek wszystkiego dobrego z okazji urodzin dziś mój mąż też ma urodziny ;) Ale czuję się jak kiepska żona bo wczoraj sam musiał sobie dokończyć robienie urodzinowego placka bo ja padłam zmęczona po całym dniu i tylko zaczęłam a dziś goście więc trzeba było zrobić.. no ale na szczęście mówi ze wybacza i rozumie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Tak,najlepszego dla maluszków :)
Mój Staś dopiero 24.07 skończy 3miesiace. My już od dobrych kilku tygodni mamy problemy z jedzeniem bo Staś robi sceny przy butelce ale mam nadzieje że to niedługo minie :) poza tym też cos go meczy brzuszek ale juz od samego początku nie wiem co to i nic na niego nie działa także mam nadzieje że z końcem 3miesiaca to minie bo chciałabym mieć już druga cześć nocy przespana :)

Odnośnik do komentarza
Gość MamaJulki20131

Hej :)

Dobrze,że coś się rusza na forum :) Szkoda,że nasze stare wygi nam uciekły.
Moja Zuza z 17.04,a starsza córka w maju skończyła 3 latka. Bywa ciezko,zrobiła się ostatnio złośliwa i nasz bunt 3latka trwa już z 1.5 roku :)
Starsza córka odsmoczkowała się sama. Ja jeszcze nie bylam gotowa,a ona przygryzając smoczka pewnego razu go urwała. Jak chciała smoczka to dałam tego urwanego,ale pewna,ze będzie histeria,w drugiej ręce miałam "dobrego",a ona odpowiedziała,że nie chce takiego i był koniec. Miała jakoś około 1.5 roku.
Jestem zdania,że często nasze dzieci są mądrzejszy od nas i kiedy są gotowe na koniec że smokiem czy pieluchą to na pewno to zrobią. Zmuszanie i sadzenie na nocnik,bo inne dzieci Już to robią nic nie daje. Julka sadzana na nocnik,miała miejsce głęboko gdzieś ,aż pewnego dnia chciała na ubikację i tak zostało. Miała rok i 10 msc.

Kurcze to szalejecie z tymi pampersami :P My cały czas na 2 i jeszcze na pewno trochę na nich będziemy :)

Odnośnik do komentarza

Badylek szczęścia i słodyczy :)
Tak czytam że do roz 4 się przymierzacie a Lenka jeszcze w 2 i nie zanosi się na 3.
My używamy smoczka mam 3-6 bo 0-6 właśnie zostawial odciski na buzce.
Od tygodnia Lena przesypia noc, ok 22 cyc i spi do 5-6 rano ale jak się obudzi to dwa cycki wciągnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0920mm1u48w0j8.png

Odnośnik do komentarza

Rany naprodukowalam sie jak wariat,pol historii swego i dziecka zycia i ucielo...w skrocie. Amelka przyszla na swiat 9kwietnia (cc,po terminie, stan przedezucawkowy). Smok tylko okazyjnie zeby Babcie sie uspokoily,a nie dziecię. Mala gardzi smoczkiem i zasysa tylko jak chce jesc.uzywamy Dada i pampers sleep and play 3. Witam Was wszystkie i mam nadzieje ze razem pociagniemy forum (do tej pory bylam tajnym czytelnikiem)

Odnośnik do komentarza

Część wszystkim nowo udzielający się ;) trochę się tu nas pozglaszalo... I niektóre mamy widzę ze mają już po więcej pociech. Ja na razie mam jednego Wojtka i kiedyś zakładałam ze na jednym skończymy ale teraz tak patrzę na to moje szczęście i co raz częściej myślę o następnym ;)

Jak uważacie jaki jest najlepszy odstęp wiekowy między dzieciakami? Tak żeby jeszcze całkiem nie odejść od pieluch i żeby dać radę z ogarnieciem dwójki... generalnie z mężem jesteśmy z dala od rodziny i na codzień radzimy sobie sami w sumie ja sobie radze bo mąż od poniedziałku do soboty w pracy, ale dużo pomaga jak jest. Na początku bylam przerażona ze sama wszystko muszę ogarnąć ale po dwóch miesiącach stwierdzam ze nie było się czego bać ;) a jak to u Was wygląda?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaJulki20131

U mnie różnica jest dokładnie 3 lata. Tak sobie założyłam jeszcze kiedyś i na szczęście się udało. Teraz sobie myślę,że spokojnie mogłam pozwolić sobie na 2letnią przerwę.
Teraz też jest fajnie,tylko ta starsza strasznie się buntuje i jest złośliwa,wydaje mi sie,że po prostu rozmieszczona. Ale na szczęście nie odbija się to na młodszej. Opiekuje się nią,podaje pieluchy i jak poproszę to poda smoczka itp. Jest już samodzielna,sama zje,sama się załatwi. Więc na pewno jest już wygodnie dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...