Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ha, jak zacząć najlepiej poniedziałek? Od flaka na kole kiedy ma się wizytę u ginekologa ;) Mąż na szczęście mógł zmienić na zapas a już tylko zawieść do wulkanizatora. Ech, złośliwość losu…

To u mnie ostania wizyta za 2 tygodnie, teraz co tydzień KTG, w niedzielę wielkanocną wizyta u anestezjologa i 8.00 stawić się w poniedziałek na oddział. Oficjalnie jestem na wylocie :D

Miszka dobrze, że sprawdzisz, będziesz mieć spokojną głowę.

Gratulacje dobrych wizyt.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ja już wróciłam do domu. Usłyszałam to samo co od położnej, szyjki też nie zbadano, ale za to zrobiono usg. Łożysko mam na przedniej ścianie (to wiedziałam) i trochę nisko, ale nie zasłania ujścia szyjki macicy. Nic się nie odkleja, lekarz potwierdził, że miałabym inne objawy, jak mówiła Magda. Brzuch mi się napina, ale mam tak codziennie i ciężko mi teraz stwierdzić czy jakoś bardziej może, czy to tylko ze stresu... Generalnie nie znajdują niczego, co świadczyłoby o krwawieniu z wnętrza macicy, obstawiają szyjkę. W międzyczasie krwawienie się zmniejszyło (uffff...) i teraz mogę je nazwać plamieniem. Mam nadzieję, że zniknie całkiem, bo kosztuje mnie to sporo nerwów. Dziękuję, że mnie namówiłyście na ten szpital, zawsze to spokojniej spędzę noc. I w ogóle dziękuję za wsparcie:*
A pisałyście (Nat i Magda) o zagranicznej służbie zdrowia no i z przykrością stwierdzam, że z jednej strony, to naprawdę ma się tu wszystko, jak coś się dzieje, ale jeśli uznają, że coś jest normalne (zwłaszcza w ciąży) to już ciężko o cokolwiek. Zaraz mówią, że np. jakieś badanie jest drogie i nie ma sensu go robić. Najbardziej to mnie uspokaja opinia Magdy, Ty to się z nami masz - sama w ciąży, a pod wirtualną opieką kilkanaście babeczek:*

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miszka cale szczescie, ze nie dzieje sie nic zlego, ale prosze uwazaj na siebie.

Ciesze sie ze jednak w Polsce troche inaczej podchodza do ciazy, ja lezalam na patologi z powodu nadmiernych ruchow Malenstwa. Polowa lekrzy jednak patrzyla na mnie jak na wariatke, ale lekarz ktory mnie przyjmowal stwierdzil ze nie moze wyslac mnie do domu, bo za malo ruchow to zle, ale za duzo tez zle.

Odnośnik do komentarza

Nat nie za często, to prawda, ale z tego co piszą nasze "Norweżki" to częściej niż u nich. A to było takie ekspresowe, padłabyś z wrażenia. Chyba dłużej ten żel z brzucha wycierałam:P Na szczęście w czwartek mam planową wizytę u położnej i będę już mogła umówić się na usg z okazji 3 trymestru, to jeszcze raz dokładnie wszystko sprawdzą.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miszka83 kurczę dobrze ze pojechałaś jednak do szpitala i to sprawdzili . Kurczę u nas nie wiem jak by to było , tzn wiem napewno ze żadna położna by nie przyjechała .
Nat34 ja tez mam anemię , no to biorę żelazo w tabl. Zawsze w towarzystwie czegoś z wit. c , sok albo owoc.
1 tabletka żelaza - 65 mg fe , czuje sie już duzo lepiej . Może sprubuj to ?

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Miszka super wieści :)
I najważniejsze ze jestes spokojna, bo dobrze wiemy co z nami robi stres..

Nat mi ostatnio wyniki bardzo sie poprawily a nawet nie przyjmowalam przez dwa tyg didatkowego zelaza bo zapominalam kupic.. a tylko pilnowalam co z czym łączę. Tj. By nabial nie hamowal mi przyswajania z produktow ktire zawietaja Fe. I zwiekszylam ilosc wit c przy tych produktach bogatych w Fe. Moze a nuz to bedzie jakas wskazowka dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza

Miila czy Ty masz już kropki na ścianie? Jakiej wielkości zamawiałaś? Ja nie mogę załapać koncepcji. Kolos ściany wyszedł nie taki jak chciałam, kombinuje z tymi kropkami tylko nie mam pojęcia jakiej wielkości i ile ich zamówić

Odnośnik do komentarza

miszka całe szczęście, ze pojechałaś do tego szpitala i ze wszystko jest w porzadku, bo znając życie nie mogłabyś w nocy spać nawet przez chwile.
My mamy numer tel do położnej na który możemy dzwonić tylko w godzinach przyjmowania a potem ew. telefon na oddział i konsultacja telefoniczna. Na usg kierują jak pojawia sie skurcze lub odejdą wody.. Szkoda gadać.
Mój mały dzisiaj ładna akrobatykę urządza sobie w brzuchu, boksy na biodra, kopanie pod zebrami i wypychanie dupki tak ze skóra prawie pęka ale uwoelbiam widok tych wystających kuleczek, kocham ta dupke te nóżki :)!

Odnośnik do komentarza

Bbbb ja mam stąd kropki i wzięłam ten najmniejszy rozmiar, 3,5x3,5cm. Mają sporo kolorów, więc myślę, że coś znajdziesz dla siebie :))

Dziewczyny, gdzie kupię PIĘKNY klasyczny album na zdjęcia? chodzi mi głównie o małego ale i o nasze zdjęcia, nie chce żadnych inflantylnych cudów z żabką ;s

Odnośnik do komentarza

Divana widocznie duzo zalezy widocznie od samego organizmu, ja wladnie na tych tabletkach. Od razu mi sie poprawilo tj po 3 tyg. A pozniej mialam przerwe pare dni pobralam i juz w ogole dobry wynik, teraz mam brac co 2-3 dni.
Groszek :) a ja juz poczulam sie o samotniona.. tzn nie to ze sie ciesze z cudzego nieszczescia ale zdecydowanie razniej z mysla ze nie jestem wyjatkiem.. bo jednak w większości dziewczyny ciesza sie i czuja ze kochaja.. odliczaja dni a ha w hakims zawieszeniu trwam, i o ile sa pozytywne chwile to naprawde daleko mi di euforii i jakos niespecjalnie czekam.. i nawet nie chodzi o strach bo z tym sobie jakos poradzilam, czuje sie gotowa na sam porod ale emocje neutralne ze je tak nazwe..

Odnośnik do komentarza

Miila ja mam 2 albumy z empika i jestem z nich zadowolona, grube karty przedzielone pergaminem, jasne, format 30x30 cm okladki twarde w soczystych kolorach, ja mam pomaranczowy i zielony, wudzialam jeszcze turkus i zolty ale taki zgaszony. Z przodi jest okienko na male zdjęcie. Klasyczny bez zadnych ozdobnikow. Oczywiscie do wklejania zdjęć.

Odnośnik do komentarza

Divana niestety żadne żelazo nie wchłania się za dobrze... jak mówią dziewczyny Wit C to nasz jedyny sojusznik w wchłanianiu :) a tardyferon najczęściej się przepisuje bo podobno najlepiej się właśnie wchłania. Ciężko jest jakoś lekami anemię zwalczyć, najlepszy sposób to jednak dieta dużo szpinaku i czerwonego mięsa ( wołowina albo cielęcina najlepsze, tylko takie nie krwiste ;)) Niestety to jak nasz organizm sobie radzi z obciążeniem ciążą jest indywidualne. Ja np. miałam anemię 2 miesiące i brałam ten nieszczęsny tardyferon ale nie pasował mi strasznie bo niby trzeba brać go na czczo a ja tak nie znoszę, wiec przestałam tak z miesiąc przed badaniami krwi i o dziwo okazało się ze wszystkie wyniki mam już ok :) wiec można to dieta wyregulować ale niestety też nie u każdego.

Co do służby zdrowia za granicą i u nas to niestety prawda jest taka ze nie można mieć wszystkiego. Albo stawiamy na jakość i ograniczamy łatwa dostępność wszystkiego dla wszystkich ( jak za granicą w wielu krajach) żeby starczyło kasy na przypadki faktycznie tego wymagające, albo każdy może mieć wszystko jeśli tylko poczeka na badanie np tomografia ok pół roku ( w najlepszym wypadku). Ja jestem zdania że w Polsce za mało rozwinięta jest wczesna diagnostyka która nie jest droga, gdyby tak było to starczyło by pieniędzy na zajęcie się poważnymi przypadkami na wysokim poziomie a tak czekamy z badaniami po pół roku a potem na tanie, szybkie i skuteczne leczenie jest juz za późno. Eh ale pewnie łatwo się mówi.

Miszka super ze sprawdzili to łożysko. Odpoczywaj i sie relaksuj. A co do tego ze nie sprawdzaja u was szyjki to nie jest to jakis dziwny pomysl. Od bardzo dawna madrzy lekarze stwierdzali ze im częściej bada sie kobiete wewnetrznie tym wieksze jest ryzyko porodu przedwczesnego, dotykanie szyjki moze spowodowac jej otwieranie sie, ogulnie wsuwanie, nawet tej koncowki od usg, do pochwy moze wywolac akcje porodowa a i gmeranie tam moze wprowadzic zakazenie ktore rozpocznie akcje porodowa. A i tak sama swiadomosc tego ze coś sie otwiera nic nie daje, a skuteczność szwow na szyjke czy innych tego typu cudow jest coraz częściej poddawana w watpliwosc. A co do was wszystkich to ja uwielbiam "mieć was pod swoją opieka" ze tak powiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...