Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Miila jak album to tylko Empik.

Natja miałam anemię i w miesiąc się hej pozbyłam. Gin kazała mi kupić Actiferol forte i brać 2×1 tabl. Z 10.2 na 11.6 mi skoczyła hemoglobina. To jest cała seria tego zekaza odnoworodków po osoby starsze a co najważniejsze rozpuszcza się w jelitach a nie w żołądku i nie ma się po nim żadnych zaparć! Ja mam brać nadal bo mam mieć cc a tak to już bym zeszła do 1 tabl dziennie.

Miszka jak dobrze ze juz ok i pojechałas na IP. Straszne jest to podejście do ciąży w innych krajach. W PL pewnie by Ciebie zatrzymali i przebadali bardzo dokładnie. Pamiętam ze Secondtry tez miała podobna sytuacje i leżała chyba tydzień.

Melly ciesze się ze pomoglo;) nawet jak będzie wołać to bądź twarda i "spij" :))).....jedynie na płacz zareaguje ale też będziesz wiedzieć czy wymusza placzem zebys sie obudzila czy na prawdę coś się stało.

Secondtryjak po usg? Kiedyś szpital? Może jeszcze tydzień wolności dostałaś. ......

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jeszcze raz dziękuję za dobre słowo!
Teraz, jak już mi humor wrócił, to jeszcze Wam powiem, że ta położna pytała czy nie robiłam niczego fizycznie, zaprzeczyłam, na co ona, że pewnie na rowerze za długo jeździłam:D Taaa... Jasne;P Jakież to holenderskie! Od wielu tygodni narzekam na ból spojenia, jestem na chorobowym i nie miałabym co robić tylko rowerkiem śmigać;P
GroszekNo, PaulinaNo u Was to całkiem ciężko, bo u mnie chociaż opieka położnej jest całodobowa, o każdej porze mogę dzwonić.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Ataa, Bbbb dzięki, będę zaglądać! okazuje się, że to nie takie proste kupić coś co mogę ew. sama spersonalizować..

Bbbb ja wzięłam złote i białe kropki i kolor jest dokładnie taki jak chciałam :) one są mega tanie, więc możesz zamówić po kilka szt. tych kolorów, które Cię interesują i zdecydować się po tym jak przyłożysz do ściany.
A jaka jest ściana i kolor łóżeczka? może coś pomogę :)

Odnośnik do komentarza

Ataa bo te myśli co mam i jak sie czuje to ogólnie temat tabu jest . Nie mozna sie broń Boże nikomu przyznać , bo napewno tylko potępienie człowieka czeka wtedy .
A najgorsze sa wlasnie matki i inne kobiety w ciąży ! Nie wiem dlaczego nie mozna troche empatii pokazać a nie tylko jakieś porównywanie jest wsród kobiet w ciąży .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Miila rozważam jeszcze przemalowanie tej ściany, miał być blady zgaszony turkus a wyszedł błękitny. Sąsiednia ściana jest szara. Jeśli kropki to chciałam dać dwa odcienie szarości, jeden ciemny drugi jaśniejszy, ale coś mi się zdaje że chyba się zdecyduje przemalowac, tym bardziej ze mam farbę z której wcześniej zrezygnowałam bo wydawała mi się za bardzo turkusowa ... Ehh ciąża...

Odnośnik do komentarza

Miszka83 uff. Dobrze że wszystko ok. Teraz przynajmniej będziesz spokojniejsza.
Nat ja mam anemia praktycznie od początku ciąży. Od grudnia biorę Szelazo i póki co idzie ku lepszemu :-)
Ja mam wrażenie że każda przyszła matka ma mieszane uczucia i wcale nie powinna się z nimi kryć. Do tej pory śmieje się z mężem że w filmach ciąża jest tak pięknie przedstawiona co ma się nijak do rzeczywistości.

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Atta ja nawet nie wiem czy coś takiego pisze na ulotce poprostu zawsze lekarze tak mówili a i my naszym pacjentom mówimy ze najlepiej brać na czczo. Groszek i atta wy się nie przejmujcie zupełnie tym co wam mówią inne matki. Każda z nas jest inna i inaczej przechodzi przez okres ciąży i inne nastawienie do macierzyństwa. Wogule nasze europejskie podejście jest wyśmiewane w Azji, żadna z tamtejszych kobiet nie ma takiego podejścia jak nasze ( podobno) i śmieszne się im wydaje ze można pokochać tak naprawdę dziecko zanim się urodzi, a samo macierzyństwo postrzegane jest jako poświęcenie a nie jako dar. Tak więc w tej kwestii duże znaczenie ma kultura w jakiej się wychowuje i to co społeczeństwo wmuwi nam jako słuszne. Nie pod dawajcie się temu tylko akceptuje swoje emocje takimi jakie są. Napewno lepiej na tym wyjdziecie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Ataa, GroszekNo chyba mogę do was dołączyć :P Szczerze, to ja do tej pory żyłam tym, cod dzieje się w ciąży, kupowałam ładne ubranka, zachwycałam się wózkami itp.. odliczałam dni do porodu ale to, co będzie PO w ogóle mnie nie interesowało, nie interesowały mnie tematy o wychowaniu, nawet o pielęgnacji noworodka..Czuje że powinnam coś w tym kierunku robić ale mam jakąś blokadę..widzę świat do 15 kwietnia, a potem czarna dziura..nie potrafię sobie wyobrazić co dalej..nie czuję tego.

Za to w wolnym czasie, tak jak niektóre z was zajmuję się różnymi ozdobami dziecięcymi, i to sprawia mi radość, odpręża..nie potrafię robić na drutach ani na szydełku, więc takich cudów jak wy nie stworzę, na naukę też już za późno dla mnie, za to zabrałam się za ozdoby z filcu..i tak oto powstały moje sowy ;) to i ja się pochwalę.. żółto szare są nad łóżeczko, czarno białą karuzelę zrobiłam, bo czytałam gdzieś że noworodki reagują na kontrasty

monthly_2016_02/kwietnioweczki-2016_44566.jpg

monthly_2016_02/kwietnioweczki-2016_44567.jpg

Odnośnik do komentarza

Motylka90 super to Twoje dzieło. O filcu tez myślałam, potrzebna maszyna do szycia do tego? inspirowałaś sie jakaś stroną krok po kroku czy Twoja inwencja? chce takie cos;) tym bardziej ze łóżeczko ma motyw sówek

Odnośnik do komentarza

motylka cudne te karuzele. Gdzie kupilas te drewniane patyczki? Ja chetnie ściągnę pomysl i zrobię sobie takie.

NAT ile razy dziennie pijesz pokrzywe? Czy to jest sok czy herbata?

bbbb o ile dobrze pamietam to ty pytalas o posciel. Ja kupilam posciel kieczmerski. Jest naprawde dobrej jakosci. Ja wybralam taka z koronka, jak z kufra babci. Ale sa tez inne, haftowane, drukowane. Wydaje mi sie, ze mozna rowniez ta posciel kupic na smyku. I jak dla mnie bardzo piekne posciele ma klups, szczegolnie te z sowami.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Dziękuję :) zainspirowałam się różnymi mobilami z filcu właśnie, zwierzątka, balony itp.. wycinałam z papieru szablony na sowę, skrzydełko, oko itp, potem to samo wycięłam z filcu, każdy element obszyłam dodatkowo nitką na krawędziach bo tak wygląda zdecydowanie ładniej, posklejałam, obszyłam (ręcznie) i wypchałam watą :) szablonów jest dużo na necie, ale jeśli podobają wam się taki kształty to mogę jutro wrzucić tu zdjęcia szablonów z których korzysłam ja
anawee patyczki kupilam w castoramie, a wlasciwie to byly 2 dłygie patyki i do tego jeden drąg :) a mój M przyciął patyki, obciął kawałek tego drążka na kostkę i poskładał :)

Odnośnik do komentarza

Anawee pokazałabyś mi tą swoją pościel? mam na myśli linka :) babcina brzmi idealnie dla mnie :D

Motylka wow! wyglądają super profesjonalnie, dobra robota :))

Magda fajnie, że wózek przyszedł, u nas to samo, postawiliśmy fotelik na podłogę i kot się od razu wmontował :P

Bbbb no to tak jak u mnie, do czasu malowania mieliśmy na ścianach jasny beż, kupiliśmy tą samą farbę, ale kolejna warstwa, żeby odświeżyć sypialnie spowodowała, że całość jest ciemniejsza niż była, no myślałam, że mnie szlak trafi i mówiłam mężowi, że ciemno itd. ale on kazał mi sobie wybić z głowy kolejne malowanie :(

Odnośnik do komentarza

Miila no właśnie mój mąż też mi właśnie kazał wybić sobie z głowy kolejne malowanie, kropki tez mu się za bardzo nie widzą, wiec zostaje mi przemalowac półki domki na ten ciemniejszy kolor i zamówić literki w turkusie, nic więcej nie wymyśle. ... aż takiej odwagi jak nasza Heltinne nie mam niestety żeby się zabrać za malowanie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...