Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dziewczyny :)
Współczuję wam bardzo tych przeżyć i horrorów ciążowych, jak tylko czytam posty od Secondtry, Veny czy innych to smutno mi się robi i ze zniecierpliwieniem czekam na dobre wiesci od was zawsze. Mam nadzieję, że dotrwamy wszystkie do końca czy leżąc czy tańcząc, trzymam kciuki :)

Ja też jestem pierworódką więc wszystkie symptomy odbieram nad wrażliwie, ale jak do tej pory wszystko układa się książkowo. Mam połowe 26tygodnia i maluszek fika jak oszalały, silny jest jak nic i z tego bardzo się cieszę :)
28 grudnia mam wizytę u gina i mam nadzieję że odsłoni się przed nami, bo nadal nie wiemy kto tam siedzi :)
Ale narazie czeka mnie jeszcze jutro pakowanie, wigilia z teściami i w piątek z samego rana wyruszamy do Polski. Czeka nas troche kilometrów ale mam nadzieje, że wszystko przebiegnie gładko :)
Życzę wam dziewczyny Wesołych i Spokojnych Świąt :)
odezwe się pewnie 28go zeby podzielić się wiadomościamy z brzuszka :)

Odnośnik do komentarza

Secondtry, Flawia dzięki:) mnie ginekologicznie bada gin za każdym razem. Dziś jak mu powiedziałam o kiepskim samopoczuciu to od razu skierował na fotel. A po nim na usg. Najgorzej mam w nocy jak złapie ból i nie wiem jak spać...a w ciagu dnia brzusio robi mi się twardy kilka razy. Gin powiedział, ze to normalne i mam cześciej odpoczywac

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dziewczyny, nie wiem czy was to pocieszy, ale dzis czytalam, ze wedlug statystyk ( ze Stanow ) prawie 90% dzieci urodzonych w 28 tygodniu przezyje i nie bedzie mialo w przyszlosci zadnych problemow zdrowotnych z tym zwiazanych.
Spokoju dziewczyny i wesolych swiat.
Marta 23t2d

Odnośnik do komentarza

Hej ja dziś na luzie, mąż uknuł plan, że dziś kolacja przed świąteczna u jednych znajomych, wigilia kameralnie sami, a pierwszy dzień u drugich znajomych. Wszystko, żeby mnie od kuchni i porządków trzymać z dala :D

Szyjkę mu sprawdzali na dwa sposoby na fotelu i przez USG.USG dokładnie można zmierzyć długość.

Gratuluję dobrych wyników!

Turkus fajnie Cię mieć w naszym gronie, przykro mi że też ciąża z problemami. Będzie dobrze, głowa do góry!

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Po całym dniu mogę powiedzieć uff! uszka zrobione, jutro kapusta, śledzie, jakieś jajka i to chyba tyle. Mój mąż jest najlepszy na świecie, pomaga dzielnie, targa zakupy co chwile do domu, nie daje mi się przemęczać (choć czasem ja chciałabym mu coś pomóc), ogólnie super pozytywnie. Zaczęły mnie boleć nogi i widzę, że popuchły mi od tego robienia ciągle kostki, przypuszczam, że to z przemęczenia, ale oprócz nóg do góry macie jakieś rady? i nie Secondtry nie myłam okien :) stwierdziliśmy, że skoro wigilia o 17 to i tak nie będzie widać, mamy to gdzieś :)

Mały się wierci, wczoraj przed spaniem ułożył się pierwszy raz jakby pionowo, bo czułam jak mi ciśnie w dół - chyba nóżkami, aż bolało i czułam to baaardzo nisko (jakby chciał wyleźć).

Witam nowe kwietnióweczki i życzę dużo siły w tych nieciekawych wieściach od lekarzy..

Agula ale duża już! który masz tydzień? :)

Co do szyjki, już pisałam, że mi lekarz sprawdził dopiero na ostatniej wizycie co i jak i pierwszy raz ją zmierzył, uznał też, że to jest absolutnie nieistotne jak długa jest itd. no wariat! w styczniu idę gdzie indziej, chciałabym też zrobić jakiś posiew na bakterie, może jestem przewrażliwiona, ale uważam, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Odnośnik do komentarza

Życzę wszystkim wesołych, spokojnych i radosnych, a przede wszystkim zdrowych świąt.

Byłam wczoraj u kolejnego okulisty i dostałam skierowanie do poradni laseroterapii i nawet zapisalam się na początek stycznia na konsultację i zabieg i to nawet na NFZ. Wszystko przyśpieszył fakt, że jestem w 25 tc, a aby blizny po zabiegu się nie otworzyły to muszą mi to zrobić najpoźniej miesiąc przed porodem.

W weekend wybraliśmy się z mężem po prezent dla teściowej. Wiadomo, że czego nie kupimy to i tak akurat chciała co innego (nawet jak się kupi to co sama mówiła, że chce dostac), więc się nie wysilaliśmy. Za to się nie mogliśmy powstrzymać (a planowalismy zakupy dla Grzesia dopiero w styczniu) i kupilismy pajacyki, a w jednym się zakochalismy od razu. Ciekawe, czy Grześ go choć raz założy, skoro gin. uwaza, że nasze maleństwo będzie z tych dużych.

Odnośnik do komentarza

Moje Drogie, zycze Wam wspanialych swiat wolnych od zmartwień i smuteczkow! Duzo zdrowia, wytrzymalosci i cierpliwosci.

Bysmy za te kilka miesięcy zapomnialy o wszelkich niedogodnosciach ciążowych, tulac nasze zdrowe maluszki :)

Wesołych świąt Kochane!

Ps. Az sie wzruszylam ;)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Witam, ja wczoraj choinke ubralam (sama targalam z korytarza do pokoju..) zrobilam rybe w zalewie, sledzie po kaszubsku, salatke jarzynowa, andruta, sernika upiekłam, przystroilam korytarz i pomyłam połowe garów ;p
zeszlo mi ciągle na nogach od 8:43 do 20:34????
Nie wiem skąd miałam siły.. ale mama w szpitalu i nie było by niczego gdybym nie zrobila.. ahhh a to 22tc ;p
ok 2 w nocy jakies słabe ruchy czułam.. ale serio... ja tak ruchów nie czuje jak wy piszecie nieraz.
Może to przez te moje kg....

oczywiście życzę wam Wesołych Świąt!!!!!

ps. gardlo mnie boli, kaszel suchy... i mam nadzieje ze uda mi się na pasterkę pójść jeszcze ;/

http://www.suwaczek.pl/cache/2d8128e9b3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/126e1436de.png

Odnośnik do komentarza

Kochane,

I ja życzę Wszystkim Wam, cudownych, radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych milosci i optymizmu. Oby ten specjalny czas dodal nam sil, wytrwałości i radosci, a spedzony z najblizszymi naladowal nam baterie do oczekiwania na nasze Maluszki.

Wesołych Świąt!

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

No i ja nic nie robiac zalapalam sie na lepienie pierogow i uszek, szykowanie stolow. Nie szaleje pozniej moze pozmywam bo nie potrafie nic nie zrobic, narazie regenerujemy sily.
Dziewczyny tez zwolnijcie.
Wesołych Świąt, spokojnych przede wszystkim, w rodzinnym gronie, zdrowych Maluszków na kwiecień. Zero smutków, oby do przodu. Trzymajcie się, zwolnijcie byscie mogly cieszyc sie świętami.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny spokojnych eodzinnych świąt, by ten czas wypelniony miłością napelnil nas siła, by każda z ciąż szczesliwie dotrwala do końca, by nasze kwietniowe szkraby bez wzgledu na date urodzin byly zdrowe i silne a nam nie zabraklo energii i wiary w tych najtrudniejszych momentach!
Ps mam tu slaby zasieg i intenet i zaleglosci w czytaniu itd,

Odnośnik do komentarza

No, to teraz zajadacie Wigilię i mam nadzieję, że odpoczywacie Dziewczyny :)
Ja też leżę na kanapie i wypoczywam, bo do zrobienia tylko smażona ryba i pieczone ziemniaki :) wszystko dzięki zaangażowanemu mężowi i odrobinie organizacji.
Za to mam radę dla wszystkich tych z Was, którym puchną nogi i szybko się męczą … uciskowe rajstopy dla kobiet w ciąży. W wyglądzie obrzydliwe :P dwa dni leżały, zanim dziś rano mąż zagroził, że sam mi je założy, a jeszcze lekarzowi naskarży… nienawidzę rajstop, mam dwie pary ozdobnych z Gatty na mega mróz kiedy mieszkałam w Krakowie. Zawsze pończochy odkąd mogłam sama decydować w czym będę chodzić ;) jednak muszę przyznać, że robią robotę. Z uwagi na problem z krążeniem mam nosić takie o ucisku 20-30mmgh, żeby wspomóc przepływ krwi. Od tygodnia nogi zaczynały mi po 2-3h od wstania z łóżka puchnąć i na wieczór obrzęk był już na wysokich kolan :/ Dziś delikatne krzątam się od rana i cud widzę swoje kostki, nogi są nadal wypoczęte :) polecam, myślę, że nawet o najmniejszym ucisku będę Wam dawać ulgę przy dłuższym chodzeniu
Jeszcze raz Wesołych Świąt :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...