Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Janka
Możesz jeszcze spróbować dodać do wody soczku lub podać śliwki z kaszką, może chętniej zje. Mój mały od 2 miesiąca jest na mm i na początku też były problemy z zaparciami. Pił wtedy NAN. Potem zmieniliśmy na Bebiko i przeszło.
U mnie też jakoś od połowy ciąży młody się nie chciał odwrócić główką w dół. Byłam kilka razy na usg, nawet dzień przed cc jeszcze mi robili ale trafił się mały uparciuch.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Wszystkim, które są na wakacach życzę przyjemnego wypoczynku!:) i witam nowe mamusie:)
Janka u nas też są problemy z kupą. Również próbuje dopajac Małego, ale bez efektu. Dawalam wszystko co możliwe a i tak na nic się nie skusil. Teraz codziennie daje mu do zabawy butelkę z wodą i delikatnie przechylam jak ma w buzi zeby sie oswoil ze smakiem i mam nadzieję że kiedyś w końcu się przekona... ze strzykawka nie próbowałam. Mam kubek niekapek ale jeszcze nie dawalam, bo na razie jest na etapie oswajania z butelką, chciaz kupię mu doidy cup (dziewczyny o nim pisaly), bo jak my pijemy z kubków to mam wrażenie, ze chętnie napilby się od nas;) może to zadziała.
Peoniu podziwiam za organizację przy trójce dzieci! Sama wiem po sobie że im więcej do zrobienia tym bardziej się mobilizuje i jestem w stanie zrobić znacznie więcej.
Gratuluję nowych ząbków; ) u nas razie cisza, chociaż od trzech dni strasznie marudny, więc może coś się szykuje.
Teddy mój do niedawna krztusil się nawet kaszka od 4m-ca, ale ostatnio jak mu dałam do spróbowania już nie miał odruchu wymiotnego, więc myślę że dzieci potrzebują czasu. Poza tym z kaszkami nie pomogę bo moje dziecko zje 1 łyżeczkę i odmawia jedzenia. Najpierw próbowałam kaszki z Hipp bezmlecznej a potem już nawet te smakowe owocowe (cchocoaz będąc w ciazy obiecywalam sobie ze nie będę mu dawasmc kaszelk owocowych bo są dosladzane, ale szuka się różnych rozwiązań jak dziecko nie chce nic jesc)
My już po spacerku;) milego dnia!!!

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Wszystkim Mamom☺Super, że zrobiło się trochę tloczniej na forum.
Mokka,
Nasze dziecieczki z tego samego dnia, no i ja też po cc. A czy Twoje dziecko już coś mowi? Moja to się w ogóle nie garnie. Koleżanka mi wczoraj mówiła, że jej syn w wieku 7 msc powiedział już: mamo, tato.
Janka,
Doskonale Cię rozumiem. U mnie w domu też wszechobecny bałagan. Przy dziecku które prawie wcale nie śpi w dzień cięzko coś ogarnąć i żadna organizacja tu nie pomoże☺
Pronia, Oligatorka
Miłego wypoczynku i odzywajcie się do Nas.
Co do tych słoiczków gdzie jedzonko jest z "grudkami" Ja jakis czas temu nabyłam i dziś mam zamiar małej dać. Gdzies czytałam, że jedzenie większych kawałkach rozwija aparat mowy. Miałam dać jej szybciej ale właśnie tego krztuszenia się bałam.
Moja gwiazda też nie chciała pić, codziennie robiłam jej herbatę i codziennie wylewałam do zlewu. Któregos dnia na spacerze, jak było bardzo gorąco dałam jej soczku jabłkowego Hipp, wypiła wszystko i od tej pory pije już wszystko☺

Odnośnik do komentarza

Peonia Krasnal jakiś miesiąc temu ważył 8,7kg więc teraz też ma pewnie koło 9 a na długość myślę, że nie więcej niż 74cm, muszę ją zmierzyć. Cały czas jeszcze mieści się w "gondolę" (u nas to taki śpiwór) nawet jak się rozprostuje.

Dziś już zupełnie bez gorączki ale za to z okropnym kaszlem i katarem. I oczywiście wysypka. Buzię to ma całą w czerwone ciapki. W dalszym ciągu nie toleruje niczego poza cycusiem a ja już nie próbuję w nią wciskać nic na siłę bo wczoraj się skończyło tym, że puściła na mnie pięknego pawia :)
Na szczęście bez większego problem bierze syrop na kaszel i Dicoflor. Muszę jeszcze spróbować odciągnąć jej katar ale pewnie będzie to bardzo trudne.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

O, jak miło, że forum się zapełnia :) Tu tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam nie opuszczając tego miejsca :)

Witamy nowe mamusie :)

Mokka, pamietam Cię z okresu ciąży, zastanwiałam się, gdzie zniknęłaś. Witaj ponownie!

Jak mój maluch nie chciał jeśc jabłka, a potrzebowałam rozluźnic kupkę, to dodawałam je do obiadku i było ok. Może warto tak spróbować. Mój tez nic poza cycusiem nie pije, żadna butelka ani nic. Musze po wakacjach rozpocząc walkę na nowo z pojeniem.

Mój też na początku kręcił nosem na grudki, krzusił się, Ale za trzecim razem opanował sprawę, teraz naet jak Krasnal Jo odgryza kawałeczki. Więc cierpliwie przyzwyczajajcie, bo przeciez kiedys musi minąc okres musow i papek :)

ja mieszam pół na pół kaszkę jaglana albo ryżową z musem owocowym, bo mój na mm kaszek jeść nie może.

Jo_
nie wiem, jaki to u Ciebie wózek z gondola, ale u nas sztywny i nie było fajnie, jak główka opierała sie o twarda ściankę. Wiec spacerówka poszła w ruch, ale ją można rozłozyć na płasko do spania, więc i tak jest ok.
To duzo zdrowia dla Krasnala!

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

kaisuis[/b
Mały wydaje całą gamę dźwięków, ale pełnych słów nie mówi. Najbliżej jest jakieś "mmmammmeee" :) zresztą wydaje mi się, że nasze dzieciaki mają jeszcze czas. A z tymi grudkami to jakieś dziwne, bo wczoraj dałam mu spróbować jagody. Zjadł trzy, sam rozmemłał i połknął.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Janka u nas nadal maruda tyle tylko, że chłopak tresuje tylko mnie a do innych się wdzieczy. Całe szczęście, że jedziemy dziś do bratanka na urodziny to go obcy będą bawić.
Co do wprowadzania nowych smaków to ja mieszałam słoiki z moim mlekiem może spróbuj pomieszać z mm. Najpierw łyzeczkę a potem więcej.
To samo dotyczy kaszek owocowych. Można kupić zbozową z mm ( Bobovity mają przyzwoity skład) i dodać owoców. Teraz najlepiej sezonowe. W końcu kiedy jak nie latem. Ja do słoików owocowych wrocę jesienią.

Odnośnik do komentarza

Hej. Ale dużo nowych mam się odezwało:) Świetnie ;)
Widać, ze to forum mimo odchodzących mam będzie nadal prowadzone.

Jo zdrówka dla Krasnala.
U nas chyba idzie kolejny ząbek bo taka maruda z Hani...

Co do grudek w słoiczkach to każda firma inaczej robi je. Zauważyłam, ze Bobovita ma większe kawałki i mała nie może sobie poradzić. Za to Babydream niby po 7 ms ale nie mają aż takich kawałków jak Bobovita.

Robicie jakieś przetwory na zimę dla maluchów?

http://fajnamama.pl/suwaczki/rhjb46v.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U nas Alicja ważyła na 7 miesięcy 7 kg i ma 64 cm, urodziła się z waga 3250 i 51 cm. Nadal kp, rozszerzanie diety idzie nam bardzo ciężko, oprócz zup, jadła wcześniej sloiki, ale strasznie ulewala a wręcz chlustala a i tak dużo nie zbadała bo aż 1-2 łyżeczki. Owoców tez nie lubi, wczesniej zbadała ziemniaczka gotowanego, brokul, nawet rybkę z piekarnika a teraz jest na nie, ale zupę pomidorów a uwielbia, jutro barszcz jej ugotuje zobaczymy co z tego będzie :) wody tez nie tolerowała ale za każdym razem jej proponuje i w końcu załapał, ale z kubka doidy Cup, jest antybutelkowa, a jak daje jej w niekapku, bądź innej butelce to gryzie i na tym się kończy. Do dnkq dzisiejszego jest bezzebna, ale możliwe ze w końcu jedynki dolne wyjdą, ale to zobaczymy kiedy :)
Ogólnie wszędzie jej pełno, na sekundę nie można jej zostawić, pelza po całym łóżku, sama już siada, do raczkowania się przygotowuje,Nogi pięknie daje, ale nie wie co z rączkami zrobić :) i chce juz stawiać, próbuje i prawie jej wychodzi wiec kwestia czasu jak stanie :O
To tyle na razie, co o Ali, jakby co to pytajcie, chętnie odpowiem na pytania :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny po dzisiejszej nocy pojawiły się dwa ząbki, dolne jedynki i to dwie naraz!żoo dałam mu kilka razy żeby popróbować pić i tak jak piszesz nalałam do pełna. Dziś nie zaskoczył wogóle co to jest ale będę mu dawać codziennie to może złapie o co chodzi.Mam do was pytanie dziewczyny .Jak dbacie o jamę ustna waszych pociech?Chyba jeszcze nie było tego tematu albo przeoczyłam.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór:)
Witajcie nowe mamusie! Mokka pamiętam Cię ;) Ciekawe ile 'starych' Mamuś czyta forum, a się nie udziela:)
Na wstępie gratulacje dla dzieciaczków z ząbkami - u nas nadal brak.
Dużo dużo zdrówka chorowitkom i szybkiego powrotu do zdrowia.
Życzę również udanych wakacji Mamusiom na urlopie:)
Nie pisałam kilka dni, bo u nas jakaś masakra jest.. U nas również 'mamoza' w pełni uaktywniona, młody do tego marudny, ciągłe awantury przed każdym spaniem. Ja mam pełno rzeczy do ogarnięcia i nie mogę się z niczym wyrobić. Do tego relacje z małżonkiem sięgają dna , a teściowa dobija gwoździa.. Ehhh.. Muszę się jakoś ogarnąć.
U nas spacery do 3miesiąca to były wrzaski, później było ok. a jak miał 3,5msc to przeszliśmy do spacerówki, bo gondolka była za mała. Ostatnio mój smyk przez połowę spaceru jeździł na brzuszku i straszną frajdę mu to sprawiło:)
Co do mm młody w szpitalu dostawał Nan i tak zostało do tej pory. Pamiętam, że jak po ponad trzech miesiącach przestałam odciągać i był na samym mm to miał problemy z kupką. Pomógł nam wtedy sok z jabłek Hipp i po sprawie. Po dwóch tygodniach samego mm brzuszek się przyzwyczaił i z wypróżnianiem było już ok. Przy przechodzeniu z Nan1 na 2 stosowałam metodę z miarkami i po tygodniu byliśmy już na samej dwójce bez żadnych problemów.
Air co do zjadanych ilości to ja swojemu daje max 200g a potem dopajam jeśli mu mało, bo inaczej mógłby jeść bez końca:) Nie podałabym mu więcej bo i bez tego waży już prawie 10kg. Myślę,że takiemu bobasowi lepiej dawać częściej niż więcej:)
Mokka u nas słoiczki po 6mies są zjadane bez problemu. Na początku połykał po prostu wszystko w całości, a później zajarzył, że trzeba to troszkę pomemlać;) Gotuję mu również obiadki i gniotę widelcem i też daje sobie z tym radę.
Kasia ja się przymierzam do robienia przetworów. Głównie jabłka, maliny i śliwki.
zielona1 ja małemu wieczorem masuję dziąsła taką szczoteczką silikonową i nic więcej nie robię. Póki co nie mamy żadnych problemów z pleśniawkami itd.
Kończąc już swoje wypociny mam pytanie: czego używacie do wywabiania plam po marchewce i innych mocno brudzących produktach? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba Peonia pisałaś o jakimś mydełku z Rossmana? Kurde nazwy nie pamiętam, a te plamy mnie do szału doprowadzą chyba.
Spokojnej nocy życzę:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny :) Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i rady. Mam zamiar wypróbować je wszystkie. Za radą Oligatorki kupiłam mała strzykawke i podałam małej wodę. O dziwo chyba jej się to spodobało, co prawda dużo nie wypila ale zawsze coś :) Jutro zrobimy kolejne podejście.

Żoo u nas dziś było lepiej, marudy sobie poszły i miałam wesołe piski w domu. Mam nadzieje ze skoro synek wybawiony po wizycie w gościach to Tobie odpuści ;)

Natalia ja testowałam juz niekapka ale mała jakoś nie potrafi go jeszcze obsłużyć :) Tez zastanawiam się nad doidy cup, może to okaże się lepszym rozwiązaniem.

Kaisuis miło jest wiedzieć że nie tylko ja mam problem z ogarnieciem czegokolwiek :) Moja mała jak wieczorem zaśnie to wtedy ja zaczynam "działać" i nadrabiam zaległości powstałe w ciągu dnia. Nie jest lekko ale nikt nie mówił ze będzie ;) Oj, jak ja bym chciała żeby moja wypila jakis soczek :) Nawet jak były upały to dosłownie musiałam ja przymuszac do picia i ciągle chodziłam z butelka wody pod ręką żeby chociaż coś pociumkala.

Gratulacje dla maluszków którym wyszły ząbki. U nas są jak na razie dwie dolne jedynki ale chyba szykują się górne jedynki bo dziąsełko jakieś takie czerwone. Jeśli chodzi o higienę jamy ustnej to ja tylko małej masuje dziąsełka jakoś nad niczym więcej się do tej pory nie zastanawiałam. Z chęcią dowiem się czegoś więcej na ten temat :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza

Witam niedzielnie,
Chłopaki zrobili mi kawę i teraz szaleją. Z tego co słyszę zabawa przednią.
Ja plamy moczę w Vanishu i czasem zalwwam wrzaca wodą.

Dziewczyny napiszcie co dajecie do jedzenia do rączki. Inwencja mi siadła.
U nas dobrze się sprawdził świeży pomidor. Natomiast hitem jest zielony ogórek podany jako ćwiartka krojona wzdłuż. Wysysa miąższ i masuje sobie dziąsła.
Siatka u nas nie działa, mam z Canpola

Dziąsła i zęby moja stomatolog poleca masować gazikiem wilgotnym.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)
Ja zapieram plamy szarym mydłem, większość schodzi. Jeśli chodzi o śliniaki to nawet nie próbuje pozbywać się plam, co jakiś czas te najbardziej wybrudzone wymieniam.
Przetworów nie zamierzam robić, nie mam dostępu do sprawdzonych tzn. nie pryskanych owoców.
Mój mały spróbował dziś arbuza, ależ buźka mu się śmiała.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...