Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Inferno to dobrze że masz tego lubego :) zawsze to "prywatny lekarz" w domu się przyda. To Ty chyba wcześniej pisałaś że leczył Cię rosołkiem. Super że tak o Ciebie dba :) co do ciuchów to mam takie samo wrażenie. Chciałam kupić sukienkę z podwyższonym stanem. Rozmiar mój,idę przymierzyć a tasiemka która powinna być pod biustem była w połowie brzucha. Odpuściłam. Ale najlepszy numer i tak miałam z legginsami. Zamówiłam na allegro i wszystko byłoby ok gdyby nie to że jedna nogawka krótsza od drugiej o 5,5cm. Nie bawiłam się w zwroty bo szkoda czasu. Ucięłam na rybaczki i mam po domu.
Blanka po kąpieli jednego dnia zasypywałam pudrem a drugiego smarowałam Bepanthenem i stopniowo przygasła. Wydaje mi się jednak że po pudrze był lepszy efekt ale nie chciałam mu bardzo skóry wysuszyć i dlatego robiłam na przemian.
truskawka ja zgrubienia nie czuję. Ból jest dziwny. Jak dotykam delikatnie to boli,jak mocniej masuję to nie,mały nogami zahaczy-boli. Pojęcia nie mam. Spróbuję masować tak jak Ty to może coś to da. Do lekarza się wybieram ale jeszcze nie wiem kiedy. W tym albo przyszłym tygodniu. A Ty jak masowałaś to jak długo trwał taki masaż? Raz dziennie czy więcej? Ja tak przy okazji prysznica jak się myję to masuję i w sumie tyle. Może to za mało.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Vajola ja masowałam 2 razy dziennie przez około 5 min, a później już tylko wieczorem. Masowałam kolistymi ruchami wzdłuż blizny i lekko dociskałam. Ale chyba lepiej będzie jak skonsultujesz się z lekarzem bo to faktycznie długo trwa. I tak jak pisałaś , że się nie oszczędzałaś od początku to może również być przyczyną tego bólu. Ja od początku też zajmowałam się Młodym sama i dopiero jak przeszły u nas kolki i przestałam go tak często nosić i ogólnie dużo dźwigać to dopiero wtedy ból zaczął przechodzić.
Moje dziecko padło wczoraj po 22 i śpi do tej pory. Szok!

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

truskawka dziekuję za odpowiedź, skonsultuję na pewno ale myślę że taki masaż nie zaszkodzi. To tylko pozazdrościć że ma taki sen :)
A z naszego szczepienia nici. Lekarka ma urlop do końca tygodnia i idziemy w przyszłą środę dopiero. Załatwię w takim razie wizytę dla siebie. Może uda się na jutro to przynajmniej to będę miała z głowy.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny dopiero teraz doczytałam wszystkie strony.
Ja już ledwo żyje mała potrafi nie spać po kilka godz w nocy. W poniedziałek zadzwoniła treściowa że przyjadą ze znajomymi we wtorek, więc upiekłam ciasto i prawie co siadłam ( chyba jednak nie siadłam) a patrze Klaudia leci z leżaczka - Bujaczka, widok straszny, jak mała zalewała się łzami. A ja matka zawaliłam bo jej nie przypięłam. Dobrze że skończyło się na strachu, ale ją obserwowałam. W ogóle to mała strasznie pełza po całym salonie, a co dopiero będzie jak zacznie raczkować. Dlatego zastanawiamy się nad kupnem kojca do salonu, możecie jakieś polecić.
jeżeli chodzi o zasypianie i spanie to jak mała sama zasypiała w łóżeczku to teraz z biedą zaśnie w wózku.
MMK- a może twoja płacze na widok obcych ludzi bo ich nie zna. Wczoraj jak byli teście ze znajomymi, to zrobiła tą swoją minkę i płacz taki że luby z nią 20 minut chodził po salonie. Jak się ma Lenka? bidulka.
Grudniowa mamo- ubranka są z firmy mmdadak. jest to polska i firma i ciuszki są bardzo dobrej jakości, ale cena jest straszna tym bardziej dla takich maluchów co takie ubranka zakładają kilka razy.
Zapomniałam mała mi jednej nocy zwymiotowała,
temat słoiczków. ja jestem za nimi sama nieraz daje małej obiadek, każdy robi jak uważa ale nie trzeba od razu rzucać mądrości.

Odnośnik do komentarza

Czesc wam:) Mam nadzieje,ze u was dzisiaj lepsza pogoda,bo turaj sciana deszczu od samego rana-masakra!
vajola ja nie mialam cesarki,za to bylam potwornie nacieta,bo Mathéo zadarl glowke i sie zablokowal na dobre- myslalam,ze to sie nigdy nie zagoi! Nawet teraz jak dotkne to w niektorych miejscach boli:( Mam nadzieje,ze lekarz ci cos poradzi
truskawka witam i zazdroszcze snu- u nas nadal conajmniej 4 pobudki i przed 6 rano juz jest koniec nocy:/
D3382 super,ze masz juz internet- milej lektury zycze:) bedziesz musiala wstawic zdjecie synka,jestem ciekawa ja tam jego fryzurka:)
inferno mam nadzieje,ze plecy juz lepiej,sama mama z tym problem i wiem jaki to bol-zyc sie odechciewa:( ps nie wierze,ze Kacper ma 77cm!Wow! My teraz pewnie pomiedzy 72-73cm i mi sie moj wydaje taaaaki wielki!
malvina jeszcze mi sie przypomnialo co do wysypki-uzywasz chusteczek? Jesli tak to moze odstaw na jakis czas. Mnie polozna na poczatku bardzo uczulala,zeby wcale nie uzywac przez pierwszy rok,tylko w wyjatkowych sytuacjach i tak robimy-chusteczki mam tylko w torbie na wyjscia
cosmic napisz jak odstawialas synka od cycka? Sam przestal? Jak to sie wogole robi? Decyduje sie z dnia na dzien i zaczyna podawac tylko mm,zeby nie bylo walki o cycka czy stopniowo zastepuje co ktores karmienie? Mathéo jest sprytny i o ile nie jest potworbie glodny to nie ruszy mm,za to cycka nigdy nie odmawia.
I tez jeszcze chcialam zapytac czy wasze dzieci jedza owocki? Bo moj niby jadl przez kilka tyg pol sloiczka dziennie,ale od paru dni nie chce wcale:/ i sie zastanawiam czy mu odpuscic,czy nadal podawac,czy moze mieszac jakos z kaszka?jak myslicie?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza
Gość skakanka

Malvina
Jak moje dziecię dostaje wysypki, to po kazdej zmianie pieluszki kładę ją z gołą dupką na dużym poporodowym na około 30 min, dupkę myje tylko przegotowaną wodą, i smaruje dermopantenem ( tańsza wersja bephantenu). Jak pomaruje to jeszcze chwilkę nie ubieram jej pieluchy, żeby się wchonęło, a nie wytarło w pampersa.

Truskawka25

Gotuje owoce do takiej konsystencji jaką chce uzyskać, i dodaje naturalnej pektyny- ale takiej prawdziwej pozyskiwanej np. z jabłek- można ja kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Potem pasteryzuje 30 min. Na razie robiłam 2 razy, z jabłek i z truskawek i ani jeden słoik się nie zepsuł.

Hunny Bunny
A próbowałaś mu rozciapać banana widelcem? Dzieci na ogół lubią banany bo są słodkie. Ja do takiego banana dodaje poziomki, maliny, jagody, porzeczki, co tam mam, i mała zajada aż się jej uszy trzęsą :)

Odnośnik do komentarza

Cosmic
Zrobilam 10minutowy trening posladkow z Mel B. No powiem Ci ze dupa to goraca, tak sie rozgrzalam. Nie wiem jak z tym wyzwaniem sobie poradzilas, tez bym zmieniła ta Chodakowska na coś innego bo juz mi sie znudzil Skalpel. Efekty wprawdzie widzialam, bo celulit mniejszy ale chce zmiany. Jestem pelna podziwu dla Ciebie bo laska chyba daje wycisk ale mialas racje ze inaczej sie cwiczy z Ewa.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

aga oj współczuję Ci że Klaudia fiknela z lezaka !no nic nie martw się zdarza się.Mojej też już nie zostawię samej bez zapinania bo wczoraj mało co się nie kończyło jak u Ciebie z tym że zlapalam ja w ostatniej chwili.Nasze maluchy coraz sprytniejszd więc trzeba uważać.Z kojcem nie pomogę bo nigdy nie używałam.
D3382 fajnie że wróciłaś!daj znać co u Was i prześlij jakąś fotkę na naszą pocztę ;-)
hunnybunny wiesz co powiem Ci szczerze ze nie pamiętam już jak krok po kroku oduczalam od cycki to było 3 lata temu.Ale najszybciej to było tak ze na początku jeden posiłek cyckowy zastepowany był pokarmem stałym potem coraz więcej stałych a mniej cycka.Z tym ze cycka była zawsze rano wieczór i w nocy w dzień już nie bo chodził do żłobka.Potem wprowadzalan mm i te kamienia ranne i wieczorem i w nocy były też stopniowo zamieniane na mm.Potem jak już zaakceptował mm to i zadziej w nocy się budzil i już cycki nie dostawał tylko butle a potem już się unormowalo ze w nocy wogle nie wstawal.Powiem od razu że pójście do pracy wiązało się też z przeniesieniem naszego łóżka sypialnianegi do drugiego pokoju także mały spal sam w pokoju.A potem już na noc dawalam to mleko to kaszke w butli.Eh będziemy to przerabiać znaow jak będzie bliżej zakończenia macierzyńskiego ;-)
Jeśli chodzi o owoce swierze to podaję w tej siatce do gryzienia...bardzo moja to lubi.Akurat banana odmawia ale jabłko arbuza nektarynki wcina.Spróbuj może tak.
Inferno no Mel B to taka wariatka trochę :-).Tak wyzwanie to było cidzinnie brzuch ,pośladki ,nogi rozgrzewka i rozciąganie i co 2gi dzień boczki Tiffany.Było ciężko na początku nie powiem ale potem organizm się przyzwyczaił.Teraz jak zrobiłam nowe zestawienie z nowymi cwiczebiami jej to znów sapie strasznie i nie wyszystkie udaje mi się zrobić w takim jak ona tempie ale walczę !
Dziś tylko mam doła chyba ilość obowiązków mnie dziś przywalila i mam wszystkiego dosyć mówię wam jak bym to wszystko pierdolnela i wyszła i szła i szła i szła i może bym się u spokoila.Albo poplakala sobie w kącie przez 30min żeby cisnienie zeszło.Nie będę was zanudzac i zalic dokładnie o co mi chodzi bo to bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, muszę dokończyc pracę i nie mam czasu do Was napisac :(
A tu jeszcze trójka maluchó do rana wciąz coś ode mnie chce....Jak tu pracować ???:(

Alez tematów poleciałyście, potem odpiszę :)

Sh88
oj, jest nowa kolekcja w Next, a ja nie mam czasu nawet popatrzeć :)
Mam do Ciebie pytanie o szumisia - sprawdza Ci się? Jakaś mam reklamowała tego z wykrywaczem płaczu, że podobno "utuli" jak sie dziecko wybudzi, a jeść nie chce - ciekawe, czy to działa....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

cosmic a wiec tak-mam pelno sloiczkow owocowych po4,5 i 6 miesiacu:/ Zrobilam zapas jak bylismy w polsce;bo tu nie ma takiego wyboru smakow. Pierwsze 2 tyg jadl ok,ale od soboty nimi gardzi. Z siatki probowalam banana(nie bardzo),gruszke(wcale),arbuza(pierwszy raz ok potem juz nie chcial nastepnym razem) i jablko(zero zainteresowania).
Jesli chodzi o mleko to Mathéo chodzi juz do zlobka we wtorki pol dnia i w czwartki caly. Na razie udalo mi sie miec zawsze tyle odciagnietego mleka,wiec to mu daja i ewentualnie obiadek jak jest caly dzien. Teraz w sierpniu ja nie pracuje,bo zlobek zamkniety wiec bedziemy caly miesiac razem. No i od wrzesnia zaczynam prace na serio,a Maly bedzie w zlobku codziennie. Chcialabym we wrzesniu ograniczyc karmienie do ranka/wieczora i ewentualnie nocy i skonczyc kompletnie w pazdzierniku najpozniej.
Mathéo jest z 3 stycznia czyli na poczatku wrzesnia skonczy 8 miesiecy. Ma moze ktoras z was rozpiske na ten wiek? Czy nadal trzeba podawac mleko w ciagu dnia czy tylko rano i wieczorem?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

A jeszcze zapomnialam dodac:
cosmic i inferno wspolczuje zlego nastroju,ale nie martwcie sie,bo na kazdego to trafia. Ja np zawsze wiedzialam,ze chce miec rodzine -meza,dzieci i psa,ale jak sobie porownam te moje wyobrazenia z rzeczywistoscia to dwie rozne bajki sa. Przylapuje sie czasem,ze mysle z nostalgia jak to bylo fajnie jak bylam sama,a potem mam wyrzuty sumienia:/
aga wspolczuje strachu,teraz juz trzeba miec oczy dookola glowy. My mamy na dole w salonie kojec drewniany,kwadratowy na kolkach,z 3 poziomami wysokosci i u malego w pokoju ostatnio,jako ze mi uciekal z puzli ,to zainstalowalam basen z decathlonu-1.20m. Stawiany,nie dmuchany i teraz sie obraca do brzegu i wraca:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

Hunny
to daj mu na parę dni spokj z owocami, może potem na nowo spróbuj. Mój tez odmówił wspołpracy z owocami, a po tygodniu jadł cały słoik owoców z dodatkiem kaszki bezmlecznej :) bo mm nie może.

Mój najstarszy odessał się sam od piersi w wieku 8 miesięcy i nie chciał żadnego mleka absolutnie. Więc żadnego nie pił, a jadł jogurty, twarozki itp. Mleko jest ok dla maluchów, ale czsami się nie da i dziecko tez przezyje :)
Mała z kolei do 4 roku zycia wypijała około 1 litra dziennie.... rano, po powrocie ze żłobka/przedszkola, wieczorem po kolacji kolejne 330 ml...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Cosmic, Inferno jesli chcecie to walcie z grubej rury po to tutaj tez jesteśmy zeby sie wygadać i wspierać, zawsze to ulży jak sie konus wygada i wymieni pare zdań na ten temat. Jesli nie chcecie jaknajbardziej zrozumiemy w 100% nie kazdy ma ochotę gadać o co chodzi itd. Ale co chciałam powiedzieć to żebyście sie nie dawały, trzeba nawet zacisnąć zeby, wypłakać sie, wykrzyczeć, wybiegac, wyskakac, wyjść na długi spacer ale musicie byc dzielne, dacie rade wierze w was :) mi pomagają cwiczenia jest to moment kiedy moge sie wyładować na maksa, ale nie powiem ze nie marze o długim spacerze lub długiej kąpieli bez żadnego pośpiechu...
Co do ćwiczeń kiedyś tam ćwiczyłam z Mel B ale jakos nie wytrwałam, z Chdakowska to jest tak ze troche denerwuje mnie jej paplanina ake cw sa ok i każdego dnia robie inny trening, przy skalpelu, secrecie szloby sie zanudzić dlatego robie tez turbo wyzwanie, bikini, sukces i rewolucje - przy tych 3 ostatnich gwarantuje, ze idzie sie zaj.... Ale po wszystkim jest blogostan :p zastanawiam sie tez nad ta Gacka, kiedyś Inferno o niej wspominałas, jak wrażenia?
Peoniu co do misia u nas sie sprawdza, od małego. Bo Bartek ma strasznie płytki sen wiec przy nim mu lepiej zasnąć i np wieczorem jak sie krzatamy po sypialni z mężem to przy włączonym nie wybudza go byle szelest. I np w nocy jak sie przebudzi to daje smoka i puszczam misia to zasypia ale wiadomo z dziećmi rożnie bywa u nas sie sprawdza a inne dziecko moze denerwować lub w ogole nie działać. A z ta funkcją ze szumi znowu gdy dziecko np płacze no z tym u nas to jest tak ze jak juz słyszę z pokoju ze miś szumi to znaczy ze Bartus juz poprostu wstał bo cis dobie gada lub marudzi ale zeby o tak cudownie drugi raz zasnal po przebudzeniu tylko dlatego ze miś zaczął szumic to nie... Ni chyba ze w nocy ake wtedy wiadomo jest dziecko ciagle senne i niewiele potrzeba zeby spał dalej.
Vajola to kiepsko ze dopiero za tydzien pojdziecie z małym do lekarza. Ale zrobisz porządek ze sobą przynajmniej.
My jutro jedziemy na to kontrolne usg główki czy wodniaczek sie wchłonął a w sobote jeszcze do neurolog z usg, no ake ju jutro bedziemy wiedzieć czy sie wchłonął jesli tak to w sobote pójdziemy na kontrole z lekkim sercem, wiec trzymajcie kciuki za Bartusia jutro.
Cosmic, Emilia, Ramania a jak wasze dzieciaczki?
D3382 dobrze ze jesteś :) opowiadaj co tam u was :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cosmicjak ja to dobrze znam jak ma się wszystkiego dość. Z moim Małym muszę nawet do łazienki chodzić. Wystarczy, że odwracam się do lustra jak myje zęby a on już jęczy. Z dwójką dzieci jest mnóstwo roboty. Podziwiam Peonia, że tak świetnie sobie radzi z trójką dzieci.
Cosmic a Tobie ktoś pomaga na co dzień np. mama lub teściowa czy wszystko na Twojej głowie ?

Odnośnik do komentarza

Emilia
no każda działa na tej samej zasadzie, ale jedne np. sa wygodniejsze w uzyciu, albo mają jeszcze inne ciekawe cechy. Np. mnie zastanawia kolorowa siateczka w Canpolu, na ile to przydatne, a na ile zupełnie nie i czy np. biała siatka się wcale nieestetycznie nie farbuje od owoców i nie brudzi?
Tak jak butelki - ze wszystkich dziecko sie może napije, ale z jednej chetnie a z innej nie :)
Jako że nie miałam nigdy takiego gadżetu, to przed zakupem chetnie posłucham opinii, w sumie po to jest forum.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...