Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Lal, ja juz zapomnialam, ze tyle rzeczy jest potrzebne:) sylwia84- mysle, ze maz sie b. przydaje. My tez mielismy porod rodzinny i bardzo maz pomogl mi, ale do dzis to jest dla niego trauma. Choc ciaze znioslam rewelka, to porod moj byl tragiczny, 13 godzin, niestety doszlo nawet do tego, ze wygonilam polozna i krzyczalam a raczej darlam sie. Maz chyba gorzej wygladal niz ja. A teraz sama nie wiem, chyba mu tego oszczedze, choc moge spanikowac. Ale na szczescie kazda z nas inaczej to przechodzi:) i kazdy porod inny. Teraz przewodzi mi motto rozkrok i po wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza

Super lista, ja ostatnio od gin dostałam worek pełen ulotek i próbek i w tym rownież była lista wyprawki, porównam sobie obie :)
Co do porodu, to na początku myślałam, ze chce rodzic sama, ze sama nie wiem jak to wszystko wyglada i nie jestem pewna jakie odczucia pozniej bedzie miał mój mąż, jednak po rozmowach z nim uznaliśmy, ze bedzie przy mnie, oczywiście do momentu aż któreś z nas uzna, ze nie daje rady. Nie potrafię sobie wyobrazic nawet co będę czuła podczas porodu, a tym bardziej mąż, to na prawdę bardzo indywidualna sprawa. Zreszta do grudnia jeszcze tyyyyyle czasu ;)
Brzuchem tez sie wam pochwale, ale cos nie moge z telefonu zdjeć dodawać, dlatego zrobię to pewnie dopiero pod wieczór ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

roksi te spodnie ciążowe mają taki pas specjalny na brzuszek który go nie uciska a spodnie dobrze się trzymają ;) idź sobie do sklepu przymierzyć zobaczysz że fajnie a sprawa takie spodnie ;)

szczesliwa gratulacje córeczki! :) Ciekawe czy ja dziś się dowiem jakiej płci jest nasz maluszek ;)

Natka super lista ja trochę rzeczy będę mieć od siostry ale i tak sporo trzeba będzie dokupić ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też nie znam jeszcze płci, tylko się domyślam :) z niecierpliwością czekam do następnego piątku. Będę mieć usg połówkowe i mam nadzieję, że dowiem się co noszę pod sercem :).

Co do porodu to ja chcę, żeby mąż był przy mnie. Bardzo ciężko znoszę ból i mam nadzieję, że będzie mógł mnie wspierać. Tylko wiem, że on jest niedoświadczony i nie będzie wiedział co robić. Trochę mu wytłumaczę, ale boję się, że powiem przez ból coś strasznego i wyjdzie. Ma starszego brata, który jest uzależniony od alkoholu i popierdo*ony. Ostatnio jego dziewczyna powiedziała mi, żebym uważała bo nagada mojemu mężowi głupot co do porodu, że lekarz będzie mnie dotykać, że wszyscy będą widzieć, co mam między nogami. On jest taki chorobliwie zazdrosny, że zabrania swojej dziewczynie chodzić do lekarza, jeśli przyjmuje mężczyzna. Nawet nie tylko do ginekologa, ale do każdego innego. Ona chora na serce (migotanie przedsionków i chyba coś jeszcze) i głupia z miłości przestała się leczyć.
Na szczęście mój mąż jest zdrowy umysłowo i takie rzeczy mu nie w głowie.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Mój mąż na pewno ze mną będzie. To dla nas obojga najważniejszy dzień w życiu. O wiedzę swoich partnerów się nie martwcie co nieco dowiedzą się na szkole rodzenia, a i jakąś lekturę jeszcze jest czas podsunąć.
Natka95 fajny spisik, ale jak dla mnie na liscie brakuje fotelika samochodowego, laktatora, rekawiczek-niedrabków dla maluszka, ja jeszcze zamierzam kupić monitor oddechu i nianię el., i jakąs fajną karuzelę i lampkę nocną

Odnośnik do komentarza

Niektóre z Was dopiero kupują spodnie ciążowe, a ja już od ponad miesiąca nie mieszczę się w inne. Dużo przytyłam przez pierwsze 3 miesiące, teraz się na szczęście unormowało :) Spodnie z pasem na brzuszek bardzo wygodne- polecam ;) Wieczorem wstawię zdjęcie brzuszka :)

Co do listy to mam u siebie jeszcze dopisane z 2 prześcieradła na gumce do łóżeczka, pościel+wypełnienie do łóżeczka (ale pewnie nie będę z tego korzystać od samego początku), 2x niedrapki.
Nie wiem też czy kupować kaftaniki... Mam używane od znajomej (chyba 6szt.), ale wydają mi się one nie praktyczne. Body fajnie trzymają pampersik przy pupce, a kaftanik... Tak zwisa strasznie ten pampers przy nich.

Swoją drogą jak już mówię o pampersach to na allegro na oficjalnej stronie Pampers, można dosyć tanio kupić zapas pampersów oryginalnych- przesyłka jest gratis. I pytanie do mam, które mają już dzieciaczki: jak długo (mniej więcej oczywiście) używa się Pampersów o rozm.2?? Bo one są od 3-6 kg. Jak dzidzia szybko przybiera na wadze??
Tematy trochę wyprzedzające...wiem ;)

Julka :*
http://www.suwaczek.pl/cache/ee1cc9b42d.png

Odnośnik do komentarza

Szczęśliwaa - gratuluję córeczki!!! Piękne zdjęcie:)

Ja również dopisuję się do grona fizjoterapeutek:) Obroniłam licencjata w grudniu:)

Maaadziulka ja też jeszcze nie wiem kto mieszka w moim brzuszku. Mi się wydaje, że będzie syn:) W środę być może wszystko będzie jasne:)

natka95 fajna lista:) ja też już swoją pomału robię. Ubranka zamierzam najpierw kupić w rozmiarze 62, a przed samym porodem, jak już mniej więcej będzie wiadomo jaka dzidzia duża, to się dokupi 56:) Taki mam plan i spróbuję się go trzymać:)

U mnie sprawa porodu pozostaje zagadką. Jeśli lekarze zdecydują ,że mogę rodzić naturalnie to chciałabym, żeby mój mąż był przy porodzie. Na początku twierdził, że nie chce, bo się boi, a teraz z biegiem czasu zmienia zdanie:) Jeśli będę miała cc (co jest bardziej prawdopodobne) to niestety nikt z bliskich nie będzie mógł być na sali operacyjnej.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję kolejnym mamusiom poznania płci dziecka :) cudowne uczucie, prawda :)?
Ja jeszcze nie kupiłam ani jednej rzeczy dla maluszka, nawet takich słodkich amlutkich bucików. Kusiły mnie bardzo, ale jakoś bałam się, że zapeszę... Szaleństwo zakupów zaczniemy po powrocie z wakacji czyli we wrześniu :)
Maaadziulka cieszę się, że dr Frydlewicz też przypadła ci do gustu, zostajesz u niej czy szukasz jednak dalej :)? Twoja dzidzia to wstydniś, nie lubi jak jej się między nóżki zagląda :D
Co do porodu to moj mąż na razie się jasno nie wypowiedział, ja bym chciała żeby był i mi pomógł, zawsze przecież może wyjść jak będzie czuł, że już nie chce uczestniczyć; ja też go mogę przecież wyprosić jak zacznie się robić krępująco :D
Decyzja należy do niego :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Mj25
Co do pampersow to moja nosila 2 przez trzy tyg potem juz byly za male, niby nie gniotly ale kupa nie miescila sie.
My uzywamy dada z biedronki i jestesmy zadowoleni.

Czytalam tez liste i co do kąpania malenstwo to wiadomo najlepiej na reki i z pieluchami ale ja sie tak balam i polozna polecila mi kupic lezaczek bo nie zbiera sie nim tyle bakterii co na gabce i powiem ze mylo mi sie rewelacyjnie nic.
U mnie przewijaka nie kupowalam bo jestem niska i dlamnie wygodniej na lóżku.

Tez jeszcze nie znam plci ale mysle tak jak juz pisalam ze bedzie dziewczynka, maz tez tak mysli co do poprzednich ciaz,moje przeczucie sie sprawdzilo.

Co do wyprawki to ja wszystko bede miec.tylko wozek kupimy oczywiscie uzywany bo maz powiedzial ze kazde jego dziecko bedzie mialo inny wozek.
U nas niedaleko jest gielda rzeczy uzywanych i ostatnio kupilismy super spacerowke za 35zl trzeba tylko z rana jechac .

Wiki 5lat,
Malwi 20 miesięcy
Eliza 4 tygodnie

Odnośnik do komentarza

Nie dopisałam fotelika i niedrapek, bo pisząc listę już je miałam zakupione :). Co do laktatora muszę się nad nim zastanowić. Nie pracuję, więc będę cały czas przy dziecku. Nie wiem czy mi się przyda. Niektórzy też mówią o ściąganiu mleka, gdy dziecko nie dopije ale ja słyszałam, że nie powinno się tego robić, bo pierś produkuje tyle mleka ile jest potrzeba. Jeśli będziemy je ściągać za każdym razem to będzie go coraz więcej bez potrzeby.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Ja przyznam sie ze tez chetnie skorzystam z tej listy, ale za jakis czas :)
Widze ze Wy juz powoli zaopatrujecie sie na raty w niezbednik maluszka :)

A jak tam Wasze pępuszki? Od poczatku takie same czy sie zmieniaja? Moj stal sie nieco płytszy z tego co zauwazylam ja i moj partner :)

A tu moj brzusio - w roboczo domowej sukience, ale jaakze wygodnej :)

monthly_2015_07/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_32766.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ja pamiętam, jak dostałam nawału pokarmu dobę po urodzeniu aż dostałam goraczki od tego. Wtedy lekarz powiedział mężowi, zeby przyniósł laktator, bo trzeba to mleko ściągnąć. Przydał się i później, bo po miesiącu wróciłam do pracy na 3 godziny dziennie, wtedy ściagalam pokarm. A teraz, to jak najbardziej sciagnę, aby mąż miał na podorędziu a ja na 2 h ze starszym na lodowisko :) A tak na marginesie, od razu przyuczajcie mężów i partnerów do kąpania, pieluch zmieniania, noszenia, spiewania, bajkoopowiadania :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...