Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja caly dzien w łóżku juz 5 dzien jak padal deszcz to milo się leżało a dziś wyszlo słońce to nerwowo ciężko bylo mi wytrzymać.Piszecie że Wam brzuszki twardnieja i chodzicie a ja mam nakaz leżenia mimo że z szyjka jest ok.No ale cóż a tez bym poszla na zakupy czy pojechala do rodziny.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Przepraszam, ze nie pisałam i się martwiłyście ale do blisko 3 w nocy nie spałam wiec nadrabiałam w dzień a potem mój luby przemeblowanie robił i mi odłączył internet.
Skurcze ustąpiły około 1 w nocy ( te regularne). O 6 obudził mnie potworny ból kregosłupa i z mniejszym kub większym nasileniem towarzyszy mi przez cały dzień. Z lóżka się nie podnoszę, leżę z poduszką pod pośladkami i nogami. Spazmolinę biorę z dokładnością co do minuty i dziś jest lwpiej. Pojawiły się co prawda pojedyncze stawiania ale juz nie takie jak wczoraj. Mimo wszystko nie bedę kusiła losu. Mój jeszczeprzed swoim wyjazdem spakował mi dziś na wszelki wypadek torbe do szpitala, i drugą dla Olusia. Mam nadzieję, że się nie przydzadzą...
Pisałyscie o luteinie. Moj nowy lekarz twierdzi, że sens jej podawania jest tylko do 28-30hbc i niby potem i tak nie dziala, ale co lekarz to inna opinia.
A ubranka w łódzkich szpitalach trzeba mieć wszystkie swoje, tak samo podkłady poporodowe i podkłady na łóżko seni. Fajnie, ze macie takie szpitale, gdzie takie rzeczy zapewniają. Tak powinno byc wszędzie :)
Dziś odwiedzili nas teściowie, ake tylko na krotko z racji mojego leżakowania i pochwalę się, że dostaliśmy śliczny komplet pościeli z ochraniaczem, baldachimem i becikiem z wkładką z włókna. Taki jak w linku tylko niebieskohttp://www.tyimy.pl/oferta.php?typ=4&id_typ=197

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, wróciłam właśnie z weekendu u rodziców i nadrabiam zaległości na forum. Sporo się dzieje, widzę że niestety dolegliwości dotykają coraz więcej mam. Mi też twardnieje brzuch i mam wrażenie że wyczuwam skurcze macicy, ale ponieważ nie są bolesne to specjalnie się tym nie przejmuje. Po prostu to już chyba ten czas. Zauważyłam też, że mój mały chyba nie lubi jazdy samochodem. Po 20 min. zaczyna wariować,wbijając mi swoje kończyny w żebra.
Miałyście robiony posiew na paciorkowce GBS? U mnie w szpitalu obowiązkowo trzeba mieć wynik przy przyjęciu do szpitala, a mój lekarz nic mi o tym nie mówił. Zastanawiam się czy zapomniał czy czeka z tym na ostatni moment bo następna wizyta w 37 tyg.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Na to forum natrafiłam wczoraj, a w zasadzie dzisiaj koło pierwszej jak starałam się nie zasnąć z tabletką na gardło w buzi. Termin porodu wg miesiączki mamy na 10 grudnia ale jak wyjdzie to się dopiero okaże. Póki co nie kompletowałam wyprawki łóżeczka czy torby do szpitala. Zostawiłam sobie to na tzw po remoncie mieszkania. Czytałam ze jedna z Was jest z Poznania i mam takie pytanie gdzie planujesz poród? Bo w planach mam poród w innej miejscowości. Ale plan planem a moja Kasia może zdecydować inaczej, więc wolę mieć plan b na taką ewentualność;)

Odnośnik do komentarza

Widzę, ze co lekarz to inna opinia. Moja szyjka jest miekka, zamknięta i ma 24mm i gin powiedziała, że na tym etapie to jest ok.
Co do wyprawki, to w szpitalu w którym chcę rodzić też na liście są 3 komplety dla dzidziusia, pieluchy tetrowe i flanelowe, rożek, pampersy i chusteczki. Dla mamy też trochę tego jest, jutro siadam przy allegro i zamawiam w końcu rzeczy dla siebie i jak przyjdą też na wszelki wielki spakuje torbę ;)
Gosia trzymam kciuki za wizytę! Napisz od razu po :)
Mi ostatnio mąż chciał kupić sukienkę, ale ze rozmiar był uniwersalny to mi się trochę na brzuchu za bardzo podnosiła i jakos zwątpiłam..
Byliśmy na week u mojej chrzestnej i dzisiaj wyobrazcie sobie na obiad zaserwowala barszcz czerwony z uszkami :D także w razie jakbym w święta niw mogła jeść grzybow, to mam już to za sobą w tym roku, hehehe :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Laleczki ;)
Dziękuję za wszystkie cenne informacje dotyczące wyprawki , i tak jak większość ma rację ze ja na wyrost wszystko biorę.
Mój szpital nie wymaga wyprawki , nic dla kobiety i dla dziecka. Jak mi powiedziała położna dla siebie walizkę jak do spa a dla dzidzi nic i koniecznie zabrać ze sobą dobre samopoczucie.
Ale że ja jestem jaka jestem ....
i wolę mieć wszystko , w razie " wu "wyciągnąć z torby niż się martwić ze nie mam.
taki gluptasek ze mnie ale cóż....
wole mieć ....
dziękuje raz jeszcze i jeszcze fajny pomysł na te przekąski
Tez to dopisalam do listy ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

A my jesteśmy po popołudniowej wizycie karetki pogotowia. Na emergency chyba się mocno przejęli, skoro karetka dotarła do nas po 4 minutach... Skurcze pojawiały się coraz częściej, brzuch twardy jak skała. Zaczęło się wczoraj wieczorem. Okazało się, że to jeszcze nie godzina "zero" i polecono wcinać paracetamol co 4 godziny. W UK paracetamol lekiem na wszystko ;)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=73133

Odnośnik do komentarza

hej Ramania witam - ja pierwszego syna rodziłam w Poznaniu na Polnej, ale z drugim wolę wybrać cos bardziej ludzkiego dla kobiety ;) zapewne będzie to Sw. Rodzina, ew. Lutycka - jeszcze ostatecznie nie zdecydowałam

mi bardzo pasuje, że szpital zapewnia ubranka dla dziecka, kocyki i pieluchy - wizja powrotu do domu juz z pelna torba brudów i pilnowanie tego w szpitalu mnie odstręcza ;) przy pierwszym porodzie fajne było potem na salach to, że były umywalki w pokojach i przychodziła pielegniarka z takimi jednorazowymi workami, które wkładała do umywalki i tam były kapane dzieci - zadnego wychodzenia z nimi czy zabierania na kapiel, można było od razu sie podszkolić i jak wyszłam ze szpitala juz sie nie obawiałam pierwszego kąpania.

Małgosiu dla własnego spokoju mozesz zabrac co tam chcesz, tylko potem będziesz buszowac po torbie ;) jesli szpital chce cos zapewnic, skorzystaj, nawet jak te wdzianka są siermiężne i sprane, naubierasz sie jeszcze tego w domku i napierzesz do woli ;) ale na pewno warto miec własna podusię - chocby jaska małego, a do porodu skarpety
Annmm też mam skarpetkowe wspomnienia z porodu, bo miałam takie puchate w pasy granatowo-różowe, po fakcie połozna zdjeła mi to z nóg i trzymając za dwa paluszki pytała, czy chce je zachować - zwisały takie smętne okrwawione gluty hihi poszły do śmieci rzecz jasna

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie :)
Daaawno mnie nie było i starałam się nadrobić zaległości.
Pozdrawiam mamusie i małą Kornelcię- dużo zdrówka życzę :*
Moja Julcia waży ok. 2400g :) :) :)
Co do skurczy u mnie, to pojawiają się ale nie są jakieś nie do zniesienia... Za to ból spojenia łonowego utrudnia życie- czy chodzę czy leżę- cały czas doskwiera. Moja gin to całkowicie olała i stwierdziła, że za dużo przytyłam (+15kg)...
Szyjkę nie wiem jaką mam- powiedziała, że jest utrzymana i na przedwczesny poród się nie zapowiada.

Widzę, że już większość jest do szpitala spakowana?? Też musiałabym coś ruszyć... A nie mam jeszcze rożka, staników do karmienia i jakieś body na 56 musiałabym dokupić.

Nie wiem czy poruszałyście temat pampersów- ale jakie firmy kupiłyście?? Dada, Pampers, Babydream...?? Czy testujecie po paczuszce ze wszystkich??

Julka :*
http://www.suwaczek.pl/cache/ee1cc9b42d.png

Odnośnik do komentarza

Mj25 nie wiem czy czytałaś na bieżąco mnie sie prawie 4 tyg temu rozeszło spojenie. Mój ginekolog skierował mnie do osteopaty, pracującego również z ciężarnymi w moim szpitalu. Mnie to naprawdę pomaga, to jest rodzaj terapii powięziowej, ale wiem, że można też zastosować specjalny pas stabilizujący miednicę. Może poszukaj takej pomocy?
Co do pampersów ja mam pampers i babydream, po paczce 22szt i 28szt. Potem mąż dokupi te które będą lepsze.
Polly a nie masz gdzie kupić jakiegoś odpowiednika no spy?
Gosiammr kciuki za wizytę.

Nie wiem już która z was pytała o krak-wit my dzis zlożyliśmy łóżeczko, jest stabilne, porządne wszystkie otwory i śruby w porządku. 3 szczebelki wyjmowane i trzy wysokości. Zamowiliam przez telefon i czekałam chyba dwa dni jesli dobrze pamiętam. Jestesmy zadowoleni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...