Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolaa.93

Ubranko na chrzest - jaki kolor?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Moja córka 6 kwietnia będzie miała chrzest. Od mojej mamy dostaliśmy odświętną sukienkę (docelowo na święta Wielkanocne) ale zastanawiam się nad tym czy nie założyć jej na chrzest. Ma białą satynową górę z koronką i granatowy dół w białe kropki. Nie jest to codzienna sukienka tylko elegancka, a poza tym w kościele i tak będzie zapakowana w becik. Myślicie że wypada ją tak ubrać? Po uroczystości w kościele planujemy odświętny obiad w restauracji i nie wiem czy rodzina nie będzie na nas krzywo patrzeć. Według mnie córcia wygląda w niej prześlicznie i odświętnie ale nie wiem czy nie bedzie to pewna profanacja tej uroczystości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karola,osobiście ubralabym córcie w ta sukienkę,ktora masz. Obecnie dzieci nie ubiera się tylko na biało-chłopców Np ubiera się w szare garniturki itp. A zdaniem rodziny się nie przejmuj,bo możesz oszaleć (u mnie Np babcia szalała,bo czemu zakładam dziecku na chrzest pod spod body w innym kolorze niż biały-a przeciez w kościele trzeba będzie odchylić trochę kurteczkę i jak to tak)...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się ze zdaniem poprzedniczki że ta sukienka którą Twoja córeczka dostała w prezencie jak najbardziej będzie się nadawać. Piszesz że jest elegancka, zresztą biel i granat to bardzo eleganckie połączenie. Ja dla córki kupowałam sukieneczkę na chrzest, ale dla synka dostałam ubranko po bratanku. Gdy chrzciłam swoje dzieci przypatrzyłam się też innym dzieciom i te były ubrane naprawdę różnie-elegancko, na sportowo, w czapeczkach i bez. W dzisiejszych czasach nikt się już tak sztywno nie trzyma jakichś norm ubierania, dzieci są śliczne same w sobie. Zwyczaje się zmieniają, kiedyś każde dziecko obowiązkowo było trzymane do chrztu w beciku, dziś mało który rodzic go kupuje. Jeśli chcesz możesz oczywiście kupić jakieś ubranko typowo przeznaczone na chrzest, ale czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te ubranka typowo na chrzest często są po prostu niewygodne i dziecko będzie w nich czuło się skrępowane, ja miałam tego typu sukienkę dla starszej córki, wymęczyło się w niej biedactwo, w domu na przyjęciu miała tylko body założone i już:) a młodszej kupiłam bawełnianą sukieneczkę, potem jak podrosła, to miała jako tuniczkę od święta, moja rada, ubierz tak dziecko, żeby było mu wygodnie:) myślę, że ta sukienka będzie dobra:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje córeczki miały biało-granatową sukienkę z przewiewnej, cienkiej bawełny (z takiej jak "za naszych czasów" szyte były chińskie sukienki, pamiętacie?), bo chrzty były latem. Te typowo chrzcielne wdzianka dla dziewczynek często są ze sztucznych materiałów, a krój niekoniecznie wygodny szczególnie jeśli maluch jeszcze leżący.
Nie przejmuj się zdaniem innych, zresztą dziś już chyba nikt nie zwraca uwagi tak bardzo na strój, byle był on odpowiedni (elegancki) do danej okazji.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karola, mój pierwszy syn na chrzcinach miał białe wdzianko, a drugi błękitne :). Nie żadne garniturki itp., których nie trawię u takich maluchów, ale typ ubrania, który mogłam potem na codzień wykorzystać :). Nie zwracałam uwagi na profanację ;). Jak masz sukienką, którą chciałabyś wykorzystać na chrzcinach, to ja bym się nie przejmowała rodziną ;). Ale na wszelki wypadek sprawdź w swojej parafii czy nie mają nic przeciwko takim kolorom, żeby ksiądz zawału potem nie dostał ;)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego okropne? Mi się podobają. Ładne stonowane kolory, można je wykorzystać na różne okazje, nie tylko na chrzest.
Na pewno są o niebo wygodniejsze niż kupowane przez wielu rodziców mini marynarki, w których dziecko ledwo rękami może poruszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Białe i tylko białe, biel damie powinna zawsze towarzyszyć przy kościelnych ceremoniach - chrzest, komunia, ślub. Ze swojej małej na chrzcie 3 tyg. temu uczyniłam istną mini panne młodą tą sukieneczką [reklama usunięta]. Cała rodzina była zachwycona moją córcią. Biel idealnie kontrastowała z ciemnym kolorem garnituru chrzestnego. Jeżeli nie zdecydujesz sie na biel to warto podpytać w jakim kolorze będą chrzestni, tak by barwy nie gryzły bądź zlewały na zdjęciach pamiątkowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AniaMamama

Moje dziecko miało na chrzest różową sukieneczkę, jednak uważam, że nie ma co dziecka przebierać na siłę w jakieś odświętne stroje, które są dla dziecka niewygodne czy męczące...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość izapela

Może i patrzę stereotypowo, jednak uważam, że sukienka do chrztu dla dziewczynki powinna być biała. To jest wyjątkowy dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My mieliśmy kremową sukienkę, którą córunia dostała od kogoś tam. Bardzo elegancka sukienka, śliczna. Aczkolwiek w mojej rodzinie jest zwyczaj, że to mama chrzestna kupuje ubranko ale moja siostra ucieszyła isę, że nie musiała tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasz synek mial 5 miesiecy w dniu chrztu i byl ubrany w bialy garniturek. Mysle ze jednak bialy jest najbardziej popolarnym kolorem w tym dniu ale jesli dziecko jest ubrane w jasnych kolorach to przeciez tez nie jest zbrodnia. Kremowe czy jasne szare ubranka dla chlopcow tez fajnie wygladaja,zalezy co sie rodzicom podoba. Ja w tym temacie jestem bardziej za tradycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam tradycję kupowania ubranka przez mamę chrzestną. :) Sama zamówiłam białe body [reklama usunięta] i do tego tiulową spódniczkę dla swojej chrześnicy. Na chrzcie było tak gorąco, że oddychające ubranko dla maluszka sprawdziło się super. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moim zdaniem kolor ubranka nie ma znaczenia. Taki sweterek do chrztu, czy inny element garderoby możemy swobodnie wybrać w różnych kolorach. Przecież i tak kupuje się dziecku specjalną szatkę, która jest biała i to ona ma znaczenie symboliczne. Reszta stroju już moim zdaniem nie musi niczego symbolizować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też się zastanawiałam nad tym czy musi być na biało, ale ostatecznie stwierdziłam że to wyjątkowy dzień i niech będzie tylko na biało, więc mojego maluszka ubrałam całego na biało plus biały satynowy rożek - wyglądał prześlicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jest elegancka, to wypada :) Cała czarna czy cała granatowa - można by się zastanawiać jak zostanie to odebrane ;) Ale jeśli góra biała, satynowa - to chyba jak najbardziej ok :) Ale najważniejsze, żeby dziecku było wygodnie! Bo jak widzę te biedne maluszki w ciasnych marynarkach albo kilkumiesięczne dziewczynki w gryzących tiulach, to się gotuję w środku :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A cóż kolor ma do logiki? Nic. Być może tradycyjnie najlepsza byłaby biel. Ale konieczna juz nie jest, to kwestia wyboru.
Najstarszy syn nie był na biało ani najmłodszy. A córka tak, ale tylko dlatego, że od 30 lat mamy w rodzinie tradycyjny strój jak dla księżniczki. Piękny, biały i haftowany a miękki. Lubimy te tradycje (chłopcy niestety tu trochę ucierpieli) i pomimo ze juz wiele dziewczynek w nim chrzczono, to wciąż jest biały i jak nowy.

Cóż. No żadna z moich sukni ślubnych nie była biała bo biel zupełnie nie jest moim kolorem. To też kwestia wyboru i nikomu nic do tego. Ani rodzinie ani innym :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/8c72mps.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co gdy chrzci się w zimie? Przeciez nikt nie rozbiera dziecka w kościele by pokazać jaką ma sukieneczke czy garniturek. I czy mam kupować od razu biały kombinezon żeby potem go wykorzystać do chodzenia w zimie i do chrztu?

Mój termin 01.01.2018 - dziewczynka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...