Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

evires moja mała czasem ma nawet 3 razy dziennie czkawke, a czasem tylko raz, teraz przy końcówce się trochę uspokoila.

Atenass ja wczoraj trochę sobie masowalam, ale nie wiem w zasadzie jak to trzeba robić i jak długo... może coś doradzisz :)

Kasiaaa7989 Ty JUŻ do domku, a my wszystkie JESZCZE w domach. Przed chwilą wróciłam z długiego i meczacego spaceru z psem. Myślałam, ze nie dojdę do domu, ale w końcu usiadłam. Już łapie się nawet takich aktywności, na które tydzień temu zwyczajnie nie miałam siły :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny,,ja właśnie jestem po wizycie usg. No i tak jak przeczuwalam,mojemu synusiowi wogole się nie śpieszy, szyjka długa bardzo i żadnych oznak wskazujących,że coś będzie przed terminem. Lekarz daje 5 % szans że miałabym urodzić Przed terminem. Także sobie pochodzę, a tak się stresowalam co będzie po wizycie, czy coś zapowiada.
No ale mogłabym rodzic bo wymiary już akuratne i waga ok 3300-3400 a kończę 37 Tydzień Także Kurcze chłop jak dąb będzie i jak ja urodze takiego dużego. Boję się.
Lekarz Przepisał mi glukometr bo hmmm za bardzo słodkie sobie pozwalam tzn cukry proste itd. Boję się bo napewno będzie zonk jak zacznę mierzyć godz po posiłku,napewno będzie więcej niż 120 :'(
Mnie ogólnie tak samo jak wam,w ciąży ciepłej. Zawsze lubiłam się otulic do spania a tu teraz, mąż przykryty a ja nogi na wierzch,norma u ciężarnej
Buźka

Odnośnik do komentarza

Jak wszystkim tak gorąco to cieszmy się że nie musiałyśmy rodzic w lipcu czy sierpniu przy tych upałach:D teraz przynajmniej jest przyjemnie, okna się pootwiera i idealna temperatura...a domownicy, cóż muszą się cieplej otulic :D
Mikula88 to będzie chlop jak dąb, mój dwa tygodnie temu miał 3100 g, za tydzień mam ostatnią wizytę przed terminem porodu, myślę że będzie miał tak ok 3400g. Przy moich filigranowych wymiarach to wielkolud. Lekarz wcześniej mnie straszył że będzie mial z 4 kg, ale na szczęście maly trochę przystopował ze wzrostem. Ty na kiedy masz termin ?
Tak się dopytuje o te skurcze, bo jak bylam na wizycie zapoznawczej w szpitalu, robili mi ctg i wyszlo że mam skurcze przepowiadajace, przyszła położna i mi to mówi, a ja oczy jak talarki i mówię że ja nic nie czułam, tylko mały się wiercił non stop. Ona stwierdziła że przy mojej drobnej budowie mogę tego nie rozróżniać, bo maly jak się wierci to daje mi w kość . Teraz też czasem mam taki mocny ból jak na okres, ale równocześnie mały się rozpycha i nie wiem czy to nie on mi tam sciska narządy:) dlatego się zastanawiam czy rozróżnie te właściwe skurcze

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja tez dzis po wizycie. Mialam ktg zapis ksiazkowy. Rozwarcie dalej 1.5 cm ale pani dr powiedziala ze juz niebawem cos zacznie sie dziac nawet moze w przeciagu kilkunastu godzin. Ciesze sie ale i boje..mala ma 3200g i jest baaaardzo nisko. Strasznie napiera glowka podobno. Twardnienie brzucha mam kilkanascie nawet razy na godz. Ale nie widzialam zadnego odchodzacego czopa sluzu itd. Termin mam za 4 dni ale pani dr twierdzi z3 bd wczesniej...

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

Katusia ja masuje jak mi się przypomni i mam wolne rece,delikatnie żeby nie sprawić sobie bólu i dosłownie po chwili brzuch jest cały twardnieje i kontynuuje masaz.Potem skurcze się powtarzają same,miałam tak w dniu porodu od rana meczylam te nieszczęsne sutki a jak jak skurcze ustawaly to znowu masaż. Wtedy już po godz.20 wiedziałam że te skurcze to te właściwe i organizm sam sobie radził ,o 23.00 byłam na IP z rozrawrciem na 3 cm a o 3.58 urodzilam. Wtedy mi pomogło i teraz też mam taką nadzieję :)

Odnośnik do komentarza

Evires ja teoretycznie na 20 czyli za 2 tygodnie mam termim,ale jak widzisz się chyba nic nie Zadziała,a myślałam że może mały Wyjdzie wcześniej i odciąży moje ciało z opuchlizny i dretwienia,no cóż. Niech siedzi.,tylko teraz boję się że jak będzie jeszcze siedział tyle to ile będzie ważył. Jak w sumie 3 tyg temu na wizycie jak byłam to miał 1 kilo mniej. A tu jeszcse 2 tyg co najmniej. Hmmmm

Odnośnik do komentarza

Mikula88, nie denerwuj się na zapas...mój jakiś miesiąc, dwa temu miał taki przyrost ponad normę że lekarz mi mówił że bobas będzie dorodny okolo 4 kg, a teraz od kilku tygodniu przystopował i chyba wyjdzie na jakies 3400 -3500 jak doczeka terminu. :) damy radę!!! Nuala, Waska trzymam kciuki żeby wam się już zaczęło, może dzieciaczki będą chciały wyjść na weekend:)

Odnośnik do komentarza

Poszłam do kibelka na dłuuugie siku, najpierw sąsiad mnie wkurzał bo darł pape i trzaski drzwiami mnie rozbudziły, pozniej bolały lecy i nijak spać niemogłam no i wkoncu stwierdziłam że to musi być te siku, więc poszłam i łudziłam sie ze zasne, ale... skonczyłam sikać i dalej czułam ciepło i ze cos ciurla do kibelka. Zgupiałam podtarłam sie poszłam po podpaske no i sucho! nic.... brzuch sie stawia ale nie boli za to zaraz po tym siku było bul bul bul w brzuchu i skurcze jelit wiec niczym król wziełam kołdre i na kibel... a teraz siedze na piłce i jestem cała w dupie.... bo przed snem wciągnełam dwie michy kapuśniaka kwaśniejszego niż cytryna wiec to tłumaczy kupe w środku nocy. A wody.... macam cacam sucho chyba mi sie cos przysniło

Odnośnik do komentarza

Antala zachciało Ci się kapusniaku :D mnie się dziś śniło, że już opiekowalam się małym w domu, szkoda ze to tylko sen... termin mam na jutro więc niebawem i ja dołącze do przeterminowanych ;-) wizyta we wtorek, czuje ze będę jeszcze w dwupaku i ciekawa jestem co mi powie
O ja też w nocy bez przykrycia mogę spać, ciągle mi ciepło i duszno.
Waska intuicja męża zadzialala czy nadal w domku?

Odnośnik do komentarza

Jednak u mojego męża kiepsko z intuicją bo ja nadal w dwupaku :) Właśnie pije kawke i zbieram się do lekarza, zobaczymy co on tam wymyśli. Ja jestem wyjątkowo spokojna, jedyne co mnie denerwuje to ciągle pytania i mój syn , który codziennie wraca ze szkoły, widzi mnie i robi zawiedzioną minę-jeszcze nie urodziłaś ? :)))))

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim. Ja chyba z godzine wczoraj masowalam i nic. Brzuch się chwilę postawial i do spania. Tez dzisiaj mam gina, ale dopiero o 16, więc niestety cierpliwie czekam na jakieś wieści. U mnie zapytań i telefonów ciąg dalszy. Już powiedzialam, ze osobiście wszystkich powiadomie jak się coś zacznie, bo mala to chyba tak negatywnie na te ponaglenia reaguje :)

aniaa1989 nareszcie jakieś dobre wieści i któraś kontynuuje ten nasz leniwy listopad ;) trzymaj się, kobietko i oby ekspresem Ci poszlo :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...