Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czekałam dziś na wizytę i lekarz odwołał :( Zauwazylam wczesniej, ze kobiety w większej ciąży maja zawsze u położnej np. sprawdzanie bicia serduszka, tak jak pisałyście, wiec zapytałam czy pomimo ze doktora nie ma to czy ha juz nie powinnam i tak u niej zostawać. Powiedziała mi, ze serduszka będziemy słuchać po 20 tyg. bo te sprzety sa z reguły niezbyt czule i nie ma co się denerwować. Czyli wszystko prawda :)

Pochwale się Wam, ze ja właśnie kupiłam dzis 2 sukienki i to pi taniości w The Trend House. Może nie ciążowe, ale odcinane i takie na słoneczną niedzielę jak najbardziej. Oczywiście zamiast standardowego S tym razem L...
Wczoraj w ciuchu kupiłam 2 pary spodni H&M mama. Razem zaplacilam 29 zl. I to mogłam się powstrzymać, bo dziś ten sklep miał -50% :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371k19ry261.png
18.11.2015

Odnośnik do komentarza

Sabaina hahahh no COś w tym jest: )
Ankaa ja też dorwalam dwie pary spodni H&M mama w ciuchlandzie jedne wlasnie na.przecenie 50%się udalo to za 8zł a drugie już normalnie za 14ale są w idealnym stanie:)jedne takie ciemne granatowe a drugie jasny jeans przecierane bardziej: ) chyba więcej mi.nie będzie potrzebne no jakieś leginsy i dam rade: )

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

aanka01
Dziewczyny, żeby milej zakończyć ten dzień, to pomyślcie, ze jesteśmy juz praktycznie na półmetku! Ile juz za nami i co jeszcze przed nami.
Zaczynamy tę cięższą część ciąży, wiec musimy uzbroić się w cierpliwość i zrozumienie dla naszych maluszków.
Dobry Boże! Cięższą część ciąży? Będzie gorzej niż leżenie cały dzień, osłabienie i ciągłe wymioty? Brrrrrr....

Darka, dzięki za odpowiedź wcześniej. Ciągle jestem niezdecydowana w którym szpitalu w Warszawie będę rodzić. Najbliżej mam praski. Zmieniam teraz lekarza i będę chodzić do przychodni w szpitalu przy Karowej. Zobaczymy jak będzie.

Dzięki też za link o wydatkach. Ja, tak jak się upieram zawsze, że nie będę kupować córce różowych ubranek, tak też próbuję sobie wszystko przekalkulowywać i oceniać, co warto kupować, a co nie. Dobrze tam było napisane o zabawkach. Swoich dzieci jeszcze nie mam, ale jak na przykład chcę kupić upominek dla bratanka i okazuje się, że 6 plastikowych kółeczek do nadziania na plastikowy patyk kosztuje około 90zł to mnie coś trzęsie w środku. Nie żal mi wydawania pieniędzy na dziecko. Po prostu nie lubię być naciągana.
Tak samo robiłam przy organizacji wesela.
Panny młode i młode matki najłatwiej naciągnąć na zbędne wydatki.

http://lb1f.lilypie.com/antqp1.png

Odnośnik do komentarza

Co do wcześniejszych tematów, włos mi się zjeżył jak przeczytałam te posty dziewczyn, którym lekarz nie mógł znaleźć tętna. Chodzę do lekarza na NFZ. USG miałam do tej pory tylko dwa razy. Wczoraj na wizycie zaskoczył mnie tym, że słuchał tętna dziecka. I trochę uspokoił, bo od usg minął miesiąc a do ruchów, które czasem czuję podchodzę jakoś sceptycznie. Badania na fotelu nie miałam w ciąży ani razu u niego. Miałam mieć wczoraj i jakieś wymazy robione, ale powiedziałam mu, że się przenoszę do szpitalnej przychodni to powiedział, żebym tam sobie zrobiła. On mi wypisał jeszcze ostatnie skierowanie na badanie moczu, krwi i jakieś czynniki krzepliwości, bo w rodzinie jest hemofilia. Upomniałabym się o to badanie na fotelu, ale po pierwsze fanką nie jestem :P a po drugie chodzę prywatnie do ginekolog-endokrynolog i ona mi badanie na fotelu zrobiła 2 tygodnie temu.

Co do badań, toksoplazmozy, HIV i inne są na nfz, ale cytomegalia już nie. Ja robiłam, bo właśnie ta gin-endo mi kazała. Wyszło mi jedno dodatnie, drugie ujemne, czyli że przechodziłam. Toksoplazmoza ujemna. Ale myślę, że jak przez 29 lat udało mi się jej uniknąć, to małe szanse, że ją złapię w ciągu tych kilku miesięcy.

http://lb1f.lilypie.com/antqp1.png

Odnośnik do komentarza

A, i jak już się rozpisałam, to jeszcze jedna ciekawostka. W poprzednim badaniu moczu wyszło mi, że mam jakiś osad czy coś i gin mi dał leki. Ta pani gin-endo powiedziała, że nie czasem nie wystarczy się podmyć przed pobieraniem próbki, bo często i tak przy siusianiu mocz miesza się z wydzieliną z pochwy (której w ciąży jest dużo). Poradziła włożyć sobie tampon na chwilę przed pobraniem próbki moczu. Tak zrobiłam i następne wyniki miałam dużo lepsze.

http://lb1f.lilypie.com/antqp1.png

Odnośnik do komentarza

Ależ macie szczęście, że znalazłyście spodnie w ciucholandzie! Ja jedne mam od koleżanki a drugie kupiłam teraz za 129zl... Brrrr No ale co tam! Cala jesień i troche zimy przed nami to się przydadzą ;)
Jak przeczytałam ten artykuł o wydatkach to pomyślałam dokladnie jak Sabaina - ale z nas mądre tu Dziewczynki :D
Dobrej nocy Wam życzę!

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam dzisiaj w końcu sukienkę, w ktorej się naprawdę dobrze czuję. Nic mnie nie uciska,ładnie leży i w sam raz na lato będzie :-) Szukacie sukienek na wesela, to wam powiem,że dzisiaj widziałam fajna w reserved. Była taka niebieska ciemniejsza bez rękawów i przy szyi miała takie fajne zdobienie wyglądało jak taki naszyjnik ;-) z lekkiego materiału i cała taka puszczona...
Kupilam też pierwsze bodziaki dla malucha. Już się nie mogłam opanować ;-) Byłam w Auchan i sztuka za 7 zł...Weszłam też do smyka i tam jak zwykle wyszłam przerażona tymi cenami...

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza
Gość MałaM90

MartynkaG ja również zamierzam rodzic na Kościuszki i stad tez mam lekarza. Chodzę tez prywatnie do Mariusza Wiecka. Badania robię wszystkie tez w starej Orlen Medice i tez byłam u gina na NFZ po skierowanie :) ale fakt niewiele mi przepisał i wizyta kiepska. Na szczęście mam tam pakiet z pracy i okazało się ze jak lekarz ogólny przepisze mi badania nawet te specjalistyczne to nie musze płacić. Miałam zamiar prowadzić ciążę u dr Sorki bo byłam u niej kiedyś ale akurat w czasie kiedy "zaszłam" ona przez miesiąc nie przyjmowała. I trafiłam do obecnego lekarza z którego jestem zadowolona wiec juz przy nim zostaje :) teraz umieram ze strachu bo czeka mnie badanie na awidność w czwartek w Warszawie i wyniki w piątek. A zamierzasz chodzić do szkoły rodzenia ?

Odnośnik do komentarza

MałaM no fakt ona jakiś czas temu nie przyjmowała bo sama byla w szpitalu ale w tym czasie zapisala mnie na jedna wizytę u Słodkiego bo akurat byl czas na badania prenatalne a on sie w tym specjalizuje także nie odczułam jej nieobecności. Zamierzam chodzić do szkoły rodzenia na Kościuszki, ale z tego co przeczytałam to od 20tego któregoś tygodnia ciąży można chodzić ale niedługo będę musiała sie tam wybrac bo jesli dobrze zrozumiałam to zapisy są chyba co 8 tygodni.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eerjbaj9r.png

Odnośnik do komentarza

migotka ja badanie na fotelu mam co 2 tygodnie a i tak zdążyło mi się zrobić rozwarcie więc naprawdę radze wam tak często jak macie możliwość, nie wyobrażam sobie jakbym jeszcze miesiąc z tym chodziła, pewnie już nawet leżenie by nie pomogło :/
i zazdroszczę wam tej szkoły rodzenia, ja o ile w ogóle pójdę to tylko na wykłady no chyba ze mi szew założą ale i tak wątpię czy lekarz pozwoli mi ćwiczyć cokolwiek :(

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałam, ze lekarz może prowadzić ciążę nie badając na fotelu pacjentki. Ja co miesiąc mam badanie , sprawdzanie co z macica z szyjka czy nie mam infekcji. A potem usg i na koniec słuchanie serduszka. Teraz mam wizytę 29 czerwca i już ostatnio gin mi zapowiedział, że to bedzie badanie polowkowe. Zgodził się na obecność mojego syna przy usg i dodatkowo nagra mi to na płytkę. Tyle, że ja chodzę prywatnie. Do panstwowych nie mam zaufania odkąd byłam w pierwszej ciąży, a lekarka zamiast wlasnie mnie zbadać kazala mi brac tabletki na wywolanie miesiaczki.

http://emaluszki.pl/suwaczek8-20151007.jpg
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72025.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny moja gin tylko raz mi tam zajrzala,na polowkowym usg maja mi zbadać pierwszy raz szyjke: ) co do moczu To wiadomo pierwszy poranny mocz ale też przeczytałam że trzeba troche kropelek poscic bo.na.poczatku oczyszcza się przewod moczowy i też bakterie wychodza ja w.pierwszym badaniu mialam bardzo liczne bakterie a drugim liczne biore caly czas zurawit i femisept uro no i w przyszlym tyg już też ide na badanie i jestem ciekawa co wyjdzie.

Magda89 W Auchanie można dorwać masę tanich rzeczy ja tam kupiłam dużo akcesoriów szczotke do wlosow termometr do wody nozyczki do pazurkow gruszke do noska i wszystko tanie, ciuszkow właśnie jeszcze nie.kupowalam to zobaczę: ) jutro jedziemy I też może poogladam
Nie wiem ktora z was.pisala o super promocji w biedronce na kocyki i bodziaki ale w mojej nic nie ma:(

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

Jusiaaas, ja kupiłam kocyk i body w Biedrze w zeszłym tygodniu. Może już się skończyła promocja? W poniedziałek tydzień temu wzięłam ostatni kocyk (w malpy i banany tylko został) może nie najpiękniejszy , ale taniutki i wspanialy w dotyku, na zmianę będzie w sam raz;) a body mam na przyszły rok na lato, niestety najmniejsze były na 6 miesięcy. Ja mam na 9, takie marynarskie, będą na jego pierwsze wakacje!
Super, że napisałyście o tym Auchanie! Bardzo rzadko tam bywam, ale widzę, że warto się wybrać. Czas zaatakować Bonarkę i przy okazji wejde do C&A bo podobno jest tam dział dla ciężarnych :D
Okazuje się, że dostane trochę ciuszków od kilku różnych osób i wczoraj śmiałam się z kuzynką, że w szafce Dzidka będę musiała nalepić karteczki"od Kasi", "od Madzi" itd Nie wiem jak ja się w tym połapię...
Miłego kolejnego słonecznego dnia!

Odnośnik do komentarza

Oj,u nas nie tak słonecznie...i do tego zimno...wstałam o 5 rano :( nie czuję się na siłach na nic...od rana nie dobrze mi i mam silne zawroty głowy...nawet leżąc na kanapie min się w niej kręci...mama mówi,że to moze być od niskiego ciśnienia...bo jestem z tych niskich...Ale nie mierzylam...więc nie wiem...kawy się nie napoje,bo zwymiotuje prędzej pi niej...wcisnelam już w siebie dwie herbaty i wodę...i już nie mam sił...jak nie skurcze,wczoraj znowu,że chodzić nie mogłam...to dziś karuzela w głowie...nawet nic przez to nie jestem w stanie zrobić...faktycznie,jak któraś napisała,dla mnie to chyba będzie ta gorsza połowa ciąży :(
jutro pójdę sobie prywatnie pobrać krew...lekarza mam dopiero 29 czerwca...Wam też tak się kręci,bądź kręciło w głowie ? Ja mam tak pierwszy raz...
a z lepszych wieści...mój zmądrzał...zrobił się czuły,troskliwy,kochany...częściej do mnie dzwoni,widujemy się już prawie codziennie...a ja też przestałam się Go czepiać i staram się być bardziej wyrozumiała...jeszcze trochę i wczasy nad morzem:) już się doczekać nie mogę :) miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
Noce dla mnie to jakaś masakra, niby jestem zmęczona ze zasypiam na stojąco, a kładę się i mecze pół nocy bo miejsca nie mogę sobie znaleźć, a jak już prawie zasypiam to soku mi się chce i znowu to samo. Zasypiam nad ranem i o 9tej Zuza budzi ze śniadanko chce. Co to będzie dalej jak brzuch będzie wiekszy?
Dziś dalszy ciąg sprzątania, a ja powiem wam szczerze nienawidzę sprzątać... no ale syfu też nie lubię, więc pomału muszę ogarnąć wszystko.
Trzymajcie się i miłego dzionka.

http://s8.suwaczek.com/201511184965.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1ikadq00p.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o te badania na fotelu, to nie koniecznie ginekolog musi je robić...Rozmawiałam u mamy w pracy ( w szpitalu) z lekarzem i powiedział mi,że od 16-17 tyg ciąży szyjkę ,jej stan i długość można dobrze zobaczyć i zbadać na USG i wcale nie jest do tego potrzebne badanie dopochwowe...więc dziewczyny,może dlatego wasi lekarze go nie wykonują,bo widzą,że jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Moka gin obojętne czy usg było przez pochwę czy brzuch zawsze mnie bada. Moja przyjaciółka (chodzaca do lekarza w całkiem innym mieście) też zawsze ma badanie. Dzięki Wam dowiedziałam się, że chodzi o zbadanie szyjki, myślałam, że sprawdza się po prostu czy wszystko ok i ewentualne tyło/przodo zgięcie. Ale to badanie jest akurat w porządku - delikatne i krótkie, bez tego okropnego naciskania... Jak nie byłam w ciąży to aż mnie trzęsło na samą myśl, że idę do gina i będzie mnie badać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...