Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Kochane,myślę że ok 14 tyg można wyczuć ruchy malenstwa jak bardzo się wsluchamy.... Jednak nie będą to kopięciu,takie dosłowne. Maluszek jest jeszcze maleńki kilka cm i wyczuwalne będą taki lekkie drgania,jak skrzydełka motyla,przyjemne bardzo,ok 20 tyg będą już mocniejsze kopniaki. Zdrówka dziewczyny,cieszcie się swym stanem,pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny mam do was pytanie czy też macie takie problemy z nogami ? Tzn puchna ale nie jakoś bardziej większy problem mam w łydkach cały czas je czuje ciężko mi się chodzi i taki uczucie jakby miały zaraz eksplodować. Czuje to nawet po całej nocy jak leżę. To normalne? Można jakoś temu zaradzić ?
Co do porodu to u mnie tylko CC z racji mojego ułożenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :) Co do formy porodu to moge się wypowiedzieć bo zarówno rodziłam naturalnie jak i mialam cc. Porod naturalny ma to do siebie, ze ogolnie szybciej dochodzi sie do siebie fizycznie ja rodzilam tylko 5h a to moj pierwszy porod byl ale znam duzo dziewczyn,ktore rodzily 18h. Oczywiscie porod boli i nie ma co tego ukrywac i niewiele jak dla mnie w pozniejszej fazie ma wspolnego z bolami okresowymi, po nim jesli ma sie naciecie krocza to ciagna szwy, mnie np blizna po nacieciu jeszcze ze 2lata ciagnela. Porod naturalny polecam mama,ktore maja juz dzieci i po porodzie bede musialy sie zajmowac nie tylko malenstwem. Co do cesarki to mialam 1,5 roku tem i ja osobiscie bardzo dobrze ja znioslam, ale jest ona jak dla mnie tylko dla osob mocnych psychicznie. Sam zabieg to nic strasznego ja o 10bylam na bloku a o10:50 juz na sali pooperacyjnej a rodzilam bliznieta. Najgorszy jest moment wstania z lozka bo naprawde boli, ale ja zacisnelam zeby i duzo chodzilam tak,ze juz po 3dniach bylam juz w domu i pierwsze co to usmylam na kolonach lazienke:) minus jest taki,ze przez 6tyg mozesz podnies tylko swoje dziecko a przez 3mc nie mozna dzwigac. Do tego przy cesarce czyszcza Cie,wiec tak bardzo sie nie krwawi nie mowiac o skrzepach. No i minus jest tez taki,ze malenstwo nie jest z nami po porodzie:( maz mial z nimi to kangurkowanie i dopiero po godzinie je mi przywiozl tak tylko na blok minutke je mialam przy twarzy. Ja osobiscie polecam cesarke, bo wole ciagniecie brzucha od ciagniecia krocza:( choc tym razem zapewne czeka mnie porod naturalny.

monthly_2015_03/pazdziernikowe-maluchy-2015_27227.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Hej.

Co do dentysty ja w pierwszej ciąży miałam robione nawet kanałowe leczenie poprostu bez zdjęcia na czuja. Ale teraz nie odważę się bo wykluczam wszystkie możliwości od czego moje dziecko było chore.

Jeśli chodzi o krwiaka to raczej nie zagrażają ciąży, też miałam i zeszła z niego w pewnym momencie krew (taka ciemna stara) leżałam w szpitalu ale dzidziusiowi w brzuchu nic nie szkodziło.

Ruchy czułam 15-16 tygodniu w pierwszej ciąży a teraz jestem w 11 i wydaje mi się że czasem czuje jak mi się coś kręci delikatnie. Nie wiem czy to dzidziuś czy nie ale to takie przyjemne uczucie :)

Któraś pisała że ma ochotę na bara bara ja tak samo rano oczywiście męża zazwyczaj nie ma a mnie łapie chcica. ;/ a wieczorem jestem padnięta.

osłona - Tez odebrałam wyniki z DIGNOSTYKI i mimo zniżki zapłaciła 334 zł poprostu masakra tylko ja mialam 20 badań. Wszystkie zakaźne bo w grudniu zrobiłam sobie tatuaż i teraz się cykam czy niczym się nie zaraziłam, ale chyba nie. Morfologia idealna na szczęscie, za to dowiedziałam się, że w ciągu tego roku przechodziłam cytomegalie i nawet nie zauważyłam ale to w sumie dobrze bo teraz dzidzia jest bezpieczniejsza o jedna chorobę. Naoglądałam się tych biednych chorych dzieciaczków i boję się każdego ryzyka.

Zmęczona jestem jak większość z was szczególnie wieczorami, już nie pamiętam kiedy chodziłam tak wcześnie spać. A dodatkowo od 2 dni łapie mnie mega ból w biodrze i promieniuje do kręgosłupa. Ale dopada mnie to popołudniu jak trochę pochodzę w pracy ;/
Jutro lekarz więc dopytam co to. No i zwolnienie juz biorę bo źle się czuję w pracy.

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

hej mamuśki .
czy którąś z Was dopadł już konkretny ból pleców? Ja w nocy nie mogę normalnie spać. Prócz tego, że cała noc śpię na lewym boku to dodatkowo mam podłożoną zwiniętą poduszkę bo inaczej nie dałabym rady. To samo tyczy leżenia na plecach, poduszka musi być podłożona pod odcinek lędźwiowy bo inaczej raczej nie dałabym za długo rady.
Może faktycznie moje ciało już odczuwa przypływ paru kg i już są tego objawy..

Odnośnik do komentarza

sheViolet
Mam pilne pytanie.
Któraś tu mówiła, że w 13 tygodniu czuła ruchy.
Siedzę właśnie na łóżku, pochylona do przodu, więc bądź co bądź brzuch ma ciasno i zdawało mi się przed chwilą, że zostałam kopnięta :D Nie było to przelewanie ani nic w stylu "od jelit", tylko takie puknięcie z boku. Możliwe to jest czy tylko mi się zdaje?

no ja czulam i moj maz nawet czul.. i bylo to takie lekkie kopanko,ale bylo xzuc i wewnatrz i reka na zewnatrz nie da sie tego z niczym innym pomylic :)

Odnośnik do komentarza

Ja mialam porod wywolywany, i musze wam powiedziec ze nie bylo zle hehe :) 5godzin boli i 20min parcia, tylko strasznie mnie nacieli az na posladku mialam szwy i bardzo ciezko i dlugo dichodzilam do siebie.. krwawilam przez 2 miesiace po porodzie,
a brzuch spadl od razu.. mialam normalnie wklesly jak lekarze na obchod przychodzili to sie pytali kiedy ja rodzilam, bo nie mozliwe ze ewzoraj. Rodzilam w malutkim starym szpitalu, ale nie narzekalam na personel bylo naprawde dobrze, dali mi pilke i wogole..
tylko wyobrazcie sobie ja mialam skurcze ze sie zwijalam a ktg ich nie pokazywalo lol i mi nie wierzyli dopoki ktos nie byl przy skurczu na sali wtedy uwierzyli... mnie w sumie bolalo troche bardziej niz miesiaczka(zawsze mialam bardzo bolesne ze az wymioty z bolu mialam) maz byl przy mnie caly ten czas.. zagladal nawet tam na dol kiedy dopiero czubek glowki bylo widac i wloski mowil ze blondyneczka hihi, byl bardzo zadowolony ze byl ze mna,a ja nie dalabym bez niego rady jestem pewna, chociaz nic niby nie robil ale dawal mi takie wsparcie samym byciem, ze czulam sie jak w domu i z najlepszymi specjalistami :) :) a i jeszcze ja nic ni jadlam caly dzien bo sie bali ze cesarka bedzie :/ i rodzilam glodna, a potem po porodzie rez na jedzienie patrzec nie moglam.. nic przez 3 dni nie jadlam, a w domu sie nawpieprzalam bigosu caly garnek hahaah

Odnośnik do komentarza

nena0708 - mi też nie wierzyli ze mam skurcze bo ktg nie wykrywało i 2 razy mnie ze szpitala mnie odesłali . A moj syn był połozony miednicowo wiec strasznie bałam sie żebym nie zaczeła gdzieś w domu przeć bo by mogło być źle. Zaczłam rodzić miesiac wczesniej. Doatrło do lekarzy dopiero za 3 razem ze rodze jak mi wody odeszły na nich!

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

Ja miałam nadzieję usłyszeć maleństwo przez stetoskop ale teraz doczytałam że to dopiero po 20 tyg. Co do ruchów moja siostra (która z resztą ma temin na 3 sierpnia) czuła ruchy w 17 tyg. a też jest to jej pierwsza ciąża.
A co do bólu pleców to faktycznie w nocy bardzo ciężko mi jest znaleźć sobie wygodną pozycję i 2-3 razy też budzę się z bólem. To samo przy dłuższym staniu choć miałam pracę typowo stojącą.
W zasadzie mam do Was pytanie, lekarz stwierdził u mnie powiększony prawy jajnik jednak stwierdził że nie ma się czym martwić i będzie go obserwować. Miała któraś podobnie?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

ja w pierwszej ciazy ruchy poczulam takie pozadne ze nawet moj czul to dopiero w 18 tyg
mam nadzieje ze tym razem bedzie wczesniej chociaz moj i tak juz sie do brzuszka przystawia caluje i glaszcze :) lekko sie zaokrąglil ale nie wiele
jezeli chodzi o spanie to i ja mam problem w poprzedniej ciazy na poczatku tylko na bokach moglam spac a teraz jak leze na plecach to mnie kregoslup nie boli oczywiscie tez z podkurczonymi nogami bo inaczej mnie mocno ciagnie w pachwinach... a wiec o przeciaganiu porannym juz dawno zapomnialam....
jestem na poczatku ciazy a juz mam problemy z kregoslupem niby waze te 10kg wiecej niz na tym etapie w pierwszej ciazy ale teraz to jest masakra
chociaz nie ma sie co denerwowac trzeba sie cieszyc ze sa jakies objawy :D

a w sprawie badan, bedac dzis w labolatorium znalazlam ulotke z 65%zniżka na badania
jakbym wiedziala wczesniej to bym sobie najpierw wydrukowala a potem poszla ale spoko skorzystam nastpnym razem...
dla chetnych podaje strone, wystraczy sie zarejestrowac i wydrukowac bon
bonik

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Mnie czasem boli krzyż. Ostatnio jak trochę pochodziłam to bolały mnie łydki, uczucie takie jak przy zakwasach.
I oczywiście ciągnie mnie brzuch, czuję uciąganie skóry.
Jeżeli chodzi o spanie, to tylko na boku, najlepiej prawym. Jak się przekręcam z boku na bok to muszę brzuch przytrzymać, bo mam uczucie jakby mi w środku kamień latał.
Co do ruchów to czuję jak mi w jelitach jeździ. Moja ciotka położna powiedziała, że można poczuć od 18 tyg.
Zaczęłam akcję poszukiwania sukienki na ślub, czas mnie goni do 30 maja już blisko :) Ślub będzie cywilny, więc nie zamierzam kupować typowo weselnej, za grubą kasę i nie białą, bo mam jasną karnację, marzy mi się niebieska. Znalazłam niezły sklep internetowy. Jeszcze przed nami obrączki, ustalenia menu - robimy obiad dla najbliższych, zamówienie mięs - bo dla znajomych duży grill :D

Odnośnik do komentarza

nena0708 ja teraz jak byłam na wizycie 17 marca dostałam skierowanie na mocz, krew i cała resztę badań. Karta ciąży też została mi założona przez położną. USG nie miałam bo miałam robione 2 marca, za to słyszałam serduszko. Teraz w sobotę wskoczyłam w 11 tydzień. Kolejna wizyta dopiero 14 kwietnia.. Mam nadzieję, że tym razem USG będę miała zrobione i zobaczę mojego kwiatuszka ! Nie mogę się doczekać, no ale muszę być cierpliwa :)
Nie będziesz miła przypadkiem problemu z becikowym skoro nie masz założonej karty ciąży do 10 tyg? Można sugerować się w tej sprawie tym co masz w swojej karcie u lekarza?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe mamusie!
Jestem w ciąży z 3 dzieckiem, termin na 2 października. Trochę się boję, bo poprzednim razem dostałam krwotoku po porodzie, a mieszkam w Holandii, więc cesarka na życzenie nie wchodzi w grę. Chyba pojadę na konsulatację do gina do Polski, żeby uspokoić się, bo jeśli nie będzie wskazań lekarskich, to chyba będę rodzić tutaj.Co radzicie?

Angus

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...