Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Przez te emocje nawet zapomniałam - termin z usg mam na dzisiaj!
Dopiero 36+5, wiec jeszcze hohoho, mam nadzieję, że dotrwam do wizyty 22.09.
Ginekolog dała mi do zrozumienia, że poród będzie bardzo ciężki jeśli nie urodzę przed terminem...
Niby wszystko okej ale od tych emocji fundowanych mi przez wszystkich czasem mam ochotę zasnąć i obudzić się jak Mały już wyjdzie

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0armutap5l.png

Odnośnik do komentarza

mleczyk1
Karola22 i Drożdżówka bardzo Wam dziękuję. Ja już jestem taka przewrażliwiona i spanikowana, że chyba tu nie ma osoby, która by bardziej była ode mnie. 5 godzin temu zażyłam i narazie nie czuję żadnych skutków, dzidzi się rusza.
Też miałyście wypić dwie dawki? Bo ja za tydzień mam powtórzyć.
To mój trzeci antybiotyk z tej ciąży. W każdym trymestrze coś innego. Najpierw zapalenie dziąseł i gardła od ósemki, potem zapalenie oskrzeli od alergii na trawska, a teraz te drogi moczowe. Skąd w ogóle to ostatnie się wzięło!!?
U mnie czwarta noc z rzędu i od 3ciej bezsenność. Mam nadzieję, że reszta z Was spokojnie śpi :*

Tak, tez miałam drugą dawkę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzien Dobry :-)
U mnie noc tez fatalna o 3 zlapaly mnie lekkie skurcze, niestety zaczely sie nasilac i musialam pochodzic troche po domu, wzielam nospe i zasnelam dopiero ok 5! Maly tez caly czas sie wierci i mam wrazenie ze odwrocil sie i jest ułożony podladkowo! Wczoraj po poludniu jak dostal czkawki to wlasnie czulam ja calkiem inaczej niz zwykle. Na ostatniej wizycie byl jeszcze ulozony glowkowo, ciekawa jestem czy dobrze mi sie wydaje. No nic w sobote mam wizyte wiec wszystkiego sie dowiem.
Pytala ktoras z Was o klucie w pochwie... od jakiegos 1.5tyg mam cos takiego, niby czytalam ze wszystko sie tam rozciaga i od tego to klucie ale jakos martwie sie ze szyjka zaczela sie skracac. Dzisiaj zaczynam 35tc :-) wiec musze nogi zaciskac jeszcze 3 tyg a pozniej moj synus moze pchac sie na swiat :-) chociaz on wymiarami miesiac temu byl i tak 2tyg do przodu :-)
Milego dnia dziewczyny :-)

Odnośnik do komentarza

SheViolet no właśnie tak mi mówili jak bylam w 1 ciąży ... Ze tego pciorkowca jak sie ma to poprostu soe go ma heh a ten mi mówi ze antybiotyk. No i ten duomox to juz w ogóle mnie zadziwil. A najlepsze jest to ze pod koniec brania tego antybiotyku przeziebilam sie ... Wiec ja nie czaje o co chodzi ... ;/
Ja wczorajszej nocy tez czułam dziwnie ruchy malej ... Tez jakby inaczej niz do tej pory ... I obawiam sie właśnie czy się nie obrocila... Ostatnie usg miałam 24lipca wiec dawno. A wtedy mala byla ulozona glowkowo ... Ale wazyla 1335g wiec jeszcze mogla sie obrócić ... ;/ oby nie! ;/ ale tego dowiem sie dopiero przed porodem. Bo mój gin nie przewiduje juz żadnego usg no chybaze po 40 tc a mam nadzieje ze do tej pory juz urodzę ...

http://fajnamama.pl/suwaczki/bpu69gp.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tgxhalv.png

Odnośnik do komentarza

mleczyk1
Dziewczyny brała któraś z Was ten antybiotyk Monural? Boje się. Na ulotce napisano: "uważa się, że antybiotykoterapia polegająca na podaniu jednorazowej dawki nie jest właściwa w leczeniu zakażeń dróg moczowych u kobiet w ciąży. Należy stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i zawsze pod ścisłą kontrolą lekarza"
Oprócz tego może wywołać wstrząs anafilaktyczny, albo biegunkę od łagodnej po zakończone zgonem zapalenia jelita grubego...
Mam nadzieję, że moja gin wie co robi. A ulotka w sam raz dla ciężarnych...
Zaraz to będę piła. Trzymajcie za nas kciuki... :(

Ja też jakiś miesiac temu brałam tenm Monural i nic z dzidzią się nie działo a infekcja przeszła i do teraz spokój. Grunt to zaufać lekarzowi . tez czytałam ulotkę ale podobno nieleczone zapalenie gorzej szkodzi dziecku niż antybiotyk

Odnośnik do komentarza

Hej hej;)
Ja juz kiedys o tym pisalam,ale
powtorze : Ewelcia87 ja w maju mialam usg piersi moja gin mi przepisala skierowanie tak poprostu jako rutynowe badanie,a ze nigdy tego nie mialam to sie ucieszylam,bo samokontrola to nie to samo.
No i wyszedl mi jakis wezel mlekowy powiekszony ale pan doktor odrazu pow.ze poprostu piersi przygotowuja sie do karmienia no i jeszcze mialam jakas zmiane jakiegos guzka malego ktorego wogole nie dalo sie wyczuc palcami.
Lekarz rowniez mnie uspokoil,ze poprostu trzeba to poobserwowac, bo w ciazy moze sie to powiekszyc..
Kazal mi przyjsc kontrolnie za 3msce . Bylam jakos pod koniec sierpnia i co??? Wezel mlekowy pozostal a ten guzek zniknal;) w tym samym miejscu zero zmian..lekarz pow.ze tak bywa w ciazy..i kazal po prostu przyjsc juz po rozwiazaniu bo byc moze to sie schowalo pod powlokami bo jednak piersi nabrzmiewaja..no,ale tak czy siak jestem juz o to spokojna. Najwazniejsze,ze nawet jak jest to rozmiarow nie zmienia bo inaczej by sie znalazl..
Aha..jeszcze jedno ja moge z tymi cycochami byc obciazona genetyczmie poprostu;p moja mama ma duzo takich wlokniakow i rozne takie zmiany. Miala nawet biopsje ktora nic nie wykazala... poprostu kontroluje co jakis czas bo ma taka budowe...
Mam nadzieje,ze Cie tym pocieszylam,bo ja wiem co przechodzisz tez jak sie dowiedzialam to placz ale jak pogadalam z mama to mi przeszlo ,no i nie chcialam sie denerwowac ze wzgledu na maluszka..

Amadeo bylam w koncu u okulisty..innego..tej babki w tym tyg tez nie ma wiec stwierdzilam,ze nie moge dluzej czekac w pn mam wizyte u gin i chcialam jej juz dac znac co i jak.
Musze temu lekarzowi zaufac byl bardzo przekonywujacy..zreszta tyle lat juz w tej przychodni pracuje..Stwierdzil,ze zadnych przeciwskazan do porodu sn.nie ma..i ze mam ogolnie mala wade bo przez 12lat wzrosla tylko do takiej..(zaczynalam od- 0,5 a teraz mam -4) Sam z siebie wypisal mi zaswiadczenie chociaz mialam na koniec poprosic.. opis jest taki: galki blade ,spokojne, dno oczu T.n.ll o gr, wyraznych ,naczynia prawidlowe.obwodowo siatkowka przylega ,bez zmian zwyrodnieniowych..
Nie ukrywam,ze sie uspokoilam mam zasw. I od chirurga i od okulisty zawsze lepiej miec to wszystko na papierze..

Kurde jak tak patrze to lada moment ktoras z Nas zacznie rodzic..;) ale fajnieee ;) trzymam za Nas wszystkie mocno kciuki..

Odnośnik do komentarza

My wczoraj 36+4 mieliśmy USG z uwagi na to ułożenie pośladkowe. Młody znów spłatał nam figla i wrócił do poprawnej pozycji, główka w dole :) Waży 3700 i wg USG jest 3 tygodnie do przodu. Niestety USG robiłam w pośpiechu u innego lekarza niż wszystkie pozostałe i ten stwierdził, że mam wielowodzie i powinnam położyć się w szpitalu - jakaś masakra! Szybko pojechaliśmy do mojego gin przez całą Wawę.On też zrobił USG i twierdzi, że mu wychodzi górna granica normy i nie mam przekroczenia. Dla pewności skierował mnie na cito do mojej lekarki od USG (od początku mówił, że ona dla niego jest autorytetem usg - delikatnie nie chciał podważać tego lekarza z przypadku). Do tej pory wszystko było wzorcowo i tu takie kwiatki. Dziś na 20 jadę do tej pani doktor. Strasznie się zapłakałamod wczoraj, bo mam jjuż dość jak nie figle z ułożeniem to jeszcze teraz ten cyrk. Do tego okropne bóle i ciągłe niewyspanie, jestem tykającą bombą. Wczoraj tak fatalnie mnie bolało, że Mój umył mnie od stóp do głowy - nawet majtek sama założyć nie mogłam. Zagryzam zęby, ale niech to już się skończy :(

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa 7989 juz miałam dopytać właśnie o tego okulistę ale widzę że o mnie nie zapomniałaś;-D.To trochę spokojniejsza jesteś,mi nie powiedział jednoznacznie,odpowiedział że gwarancji że nic się nie stanie nikt Pani nie da ale typowego wskazania do cc też nie wystawił tylko opis stanu oka tak jak u Ciebie i kazał ginekologowi decydować,23 września mam wizyte mam nadzieję że wyznaczy już termin cc bo też się fatalnie czuję,a jeszcze jak zdejmą mi pessar to żeby błyskawicznie nie poszło.Do tego mój pojechał do rodziców 300 km i nie ma mi kto plecków masować ale na szczęście jutro wraca;-).
U mnie kołomyj dosłownie bo nie dość że się źle czuję to jeszcze nerwów tyle straciłam ostatnio że hej.
Zmarł dziadka brat rodzony i dziadek pojechał pomóc pozałatwiać bratowej formalności a z tej pomocy tylko problemów się masa zrobiła bo zgubił aktówkę ze WSZYSTKIMI dokumentami(dowod,prawo jazdy,dowod rejestracyjny,legitymacja emeryta itd)i kluczami nie ma dosłownie żadnego dokumentu masakra jakaś ile latania i czekania żeby cokolwiek się dowiedzieć to pojęcia nie macie,policja zgłoszenia nie przyjęła bo przyjmują tylko jak dokumenty skradzione a nie zgubione....A szkoda gadać.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Już po USG[jeszcze raz wielkie dzięki za sugestie!].
Dziś mamy 37+2, mała tylko 2700. Wymiary wskazują na 35-36tydz. Niby w normie, ale zaczynam się trochę martwić. Zostało nam 19 dni! :O
Brzuch chyba też spadł, ale wnioskuję to tylko po siateczce rozstępików w samym dole brzucha. Cholery jedne, teraz musiały wyleźć. :(
Ale z dobrych wiadomości to GBS ujemny.
Co do zabijania mężów to łączę się z Wami w bólu. Wyjechałam miesiąc temu, mogę zacząć rodzić w każdej chwili, a ten potrafi 3 dni z rzędu nie odbierać wiadomości!

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie.Dawno nie pisałam bo jakoś nie mam na nic ochoty i siły...leżę ciągle na patologii w poniedziałek minie 2 miesiące mam dość tego szpitala,poza tym na sali położyli mi kobitkę z...zapaleniem płuc kicha prycha na lewo i prawo i co...tyle czasu nic mi nie było a od wczoraj mega przeziębienie jestem ledwo żywa i to akurat na finiszu,poród lada moment a ja chora.Jestem załamana, boję się o dziecko i czy ja w takim stanie dam radę urodzić...

http://fajnamama.pl/suwaczki/hwkp64z.png

Odnośnik do komentarza

Hejo Dziewczyny!
Ja wczoraj byłam u gina, innego niż moja Pani doktor i jestem mega zadowolona. Już do niej nie wracam, tym bardziej że będę rodzić u niego. Zbadał mnie dokładnie, był zainteresowany, wypytal o wszystko. No genialnie po prostu! Taką opiekę powinna mieć każda. Młodzież, jak się okazało, nie waży 2700 i nie jest malutki, tylko waży 3500. Byłam w ogromnym szoku. W sumie wszyscy mówili że mam wielki brzuch jak na takiego małego bąbelka.

Rodzić bardzo chcę w wodzie. Może uda się bez znieczulenia, chociaż jestem wielką fanką unikania bólu. Nie wiadomo jednak czy będę mogła, bo wczorajsze badanie wykazało że mój mały ma obwód brzuszka o 3 cm większy od obwodu głowy. Jak różnica wzrośnie do 4 cm - czeka mnie cesarka. No ale nie ma się co martwić na zapas.

Torba do szpitala spakowana. Praktycznie wszystko na przyjście Bejbusia gotowe - jedna pralkę muszę wyprasować tylko i finisz. Byłoby prościej gdybym nie miała zapalenia zatok i lepiej się czuła, no ale leżę plackiem od 3 dni i muszę coś w końcu zrobić. Chociażby dlatego że nie mam siły już leżeć...

Ściskam Was serdecznie drogie Mamusie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv733j9la6xt.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73njegnioy.png

Odnośnik do komentarza

kasiek81
Witajcie.Dawno nie pisałam bo jakoś nie mam na nic ochoty i siły...leżę ciągle na patologii w poniedziałek minie 2 miesiące mam dość tego szpitala,poza tym na sali położyli mi kobitkę z...zapaleniem płuc kicha prycha na lewo i prawo i co...tyle czasu nic mi nie było a od wczoraj mega przeziębienie jestem ledwo żywa i to akurat na finiszu,poród lada moment a ja chora.Jestem załamana, boję się o dziecko i czy ja w takim stanie dam radę urodzić...

Chyba żartujesz?! To co oni w całym szpitalu mają tylko 1 salę? Poza tym chore ciężarne to do izolatki powinny iść, albo to inaczej zarządzić. Zjeba konkretna by się tam przydała... I poprawka, dla tego matoła, który ostatnio przerwał akcję, bo może już byś miała spokój... Ah te szpitale. Musisz się jakoś trzymać i ratować myślą, że już bliżej niż dalej. A tak swoją drogą to z jakiego powodu oni Cię tam jeszcze nadal trzymają?

Odnośnik do komentarza

kasiek81
Mąż już dziś zrobił raban,po obchodzie.Przenieśli mnie właśnie na inną salę tylko co z tego jak chora jestem:-(a leżę tu bo ciągle piszą się skurcze,do tego mam bardzo niskie ciśnienie,i stwierdzili że bezpieczniej jest tu czekać na rozwój akcji,oby tylko nastąpiło to jak nabiorę trochę sił...

Umęczą Cię niesamowicie... Pewnie kwestia dobrej $$ i zrobiliby Ci cesarkę, bo sądzę, że sami z siebie to nie bardzo są za tym żeby komuś ulżyć. A ile mały waży? Bo kiedy tam już pisałaś, że ma ponad 3100

Odnośnik do komentarza

Kasiek81, masakra jakaś! To oni w tym szpitalu (przecież lekarze!) Nie pomyśleli o tym, że ta kobieta może Cię raz dwa zarazić jakimś choróbskiem? No ręce opadają.. dobre chociaż to, że teraz Cię przenieśli. Jest szansa, że choroba się nie rozwinie, bo i tak masz dość zmartwień.
Dziewczyny, a tak z innej beczki mam pytanie. Co kupujecie do kąpieli dla maluchów? Położna poleciła, żeby do mycia kupić mydełko nivea baby albo bambino, a raz na tydzień do kąpieli dodać emolient. I tak się zastanawiam, czy od razu kupić emolium, czy spróbować może z jakimś płynem do kąpiel z serii nivea.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

mleczyk1
Dziewczyny, dlaczego moj w 35tyg waży tylko 2kg!!!? 2 tygodnie temu 1,8kg. Jak czytam jak to jest u Was to aż mnie ciary przechodzą!!!!!!

Gdzieś czytałam, że dziecko w ostatnich dwóch miesiącach przybiera po ok 1 kg, więc do porodu został Ci jeszcze miesiąc i Malutki powinien ważyć ok 3 kg. Może po prostu z tych drobniejszych będzie. Myślę, że nie masz się co martwić.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

mleczyk1
Dziewczyny, dlaczego moj w 35tyg waży tylko 2kg!!!? 2 tygodnie temu 1,8kg. Jak czytam jak to jest u Was to aż mnie ciary przechodzą!!!!!!

Może błąd pomiaru, a może po prostu rośnie swoim tempem. Ma jeszcze 5 tyg, więc spokojnie może kilogram, albo i nawet więcej przybrać :) Moja np w 3tyg rosła 1kg, a potem w 2tyg tylko 150g. Nie nadążysz za nimi. Poza tym skoro lekarz nie mówi, że dziecko ma hipotrofię to nie ma co się martwić :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyne :)
Faktycznie dobre przytulanki nie są złe :) trzeba było zobaczyć minę mojego P kiedy po wszystkim jakoś tak przyszło mi do głowy żeby go zapytać czy wie że sex przyspiesza poród :P "Co?! Jak to wywołuje?! O nie, to najbliższe 3 tygodnie trzymaj się ode mnie z daleka!" Haha stąd jego brak oporów :) i faktycznie troska w wykonaniu takiego macho jest urocza :)
No ale przynajmniej humor mam o wiele lepszy, noc cała przespana, nawet włosy w końcu zafarbowałam. BOSKO :D
Kasiek81 ja to Cię podziwiam bo jesteś twardzielką nie z tej ziemi! Mi by już dawno psychika wysiadła a Ty 2 miesiące wytrzymałaś. A faktycznie skoro dzidziol donoszony to nie mogą Ci po prostu cesarki zrobić i spokój?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Mleczyk1 moja na poniedziałkowej wizycie 33+5tc ważyła 1700g i jest 2 tyg do tyłu z wymiarami. Też byłam w szoku że taka mała (sama mam 173cm a mój 175cm więc wcale niscy nie jesteśmy) ale lekarz twierdzi że po prostu jest drobna a i jego usg potrafi oszukać nawet o 400g... Ważne że wszystkie wymiary ma równe w sensie rączki, nóżki, gółwka w tym samym tygodniu się mieszczą. I nagle termin wychodzi na 17.11 a z pierwszego usg na 19.10 :P

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Co chodzi o cesarka to tak jak sheViolet napisała może gdyby zapłacić to by zrobili,a tak...a ja nie mam zamiaru dawać za to kasy,jeśli się okaże że coś spieprzyli to im tego nie daruję.Narazie twierdzą że wszystko jest pod kontrolą,dziś będę miała USG dokładne to będę wiedziała ile synek przybył.Aha ta co leżała ze mną na sali to dopiero w 12 tygodniu, i jak się dowiedziała plotkara jedna to pyta mnie czy słyszałam o tym że pod koniec lipca urodziło się tu na oddziale martwe dziecko,no czujecie.Ja nic nie wiedziałam o tym bo personel nie opowiada pacjentkom jeszcze w takim stanie tak drastycznych informacji.Pytałam męża czy coś słyszał o tym i mówi że tak,ale nie chciał żebym niepotrzebnie się denerwowała i dlatego nic mi nie mówił.

http://fajnamama.pl/suwaczki/hwkp64z.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...