Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry dziewczyny :)

Niestety wczoraj sobie zaszkodzilam podbiegnieciem z zakupami do auta, bo tak straszliwie lało... naciagnelam sobie brzuchol i pachwine , a przez noc cala noga mi zdrentwiala. Chyba moj Maly poczas tego truchtu cos ucisnal, bo po stronie Malej wszystko w normie...

A propos naszych "cudownych" ciazowych humorow , chyba mozna je wpisac w standardowy objaw 3trym :)

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny:-)
A Ja od rana się obudziłam z bólem dziąsła a dokładniej wychodzi mi 8-ka ratujcie wszystkie pozostałe skończyly się cięciem chirurgicznym od rana tel i do dentysty bo nie wytrzymam:-(
A tak z ciekawostek położna w SR powiedziała że jak juz przyjdzie termin porodu i skorczow brak to najlepszy jest SEX :-) a nie wieszanie firan bo może się łożysko odkleic.
Ja bylam pierwszy raz w pn na ćwiczeniach i mam takie zakwasy ze ledwo się z łóżka zwlekam do tego bol spojenia i ledzwi promieniujacy do pośladków.
Miłego dnia i trzymajcie kciuki żebym dostała się gdzieś do tego dentysty:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqv4iurl55q.png

Odnośnik do komentarza

A ja dzień jak co dzień wstaje razem z mężem o 5 rano bo moja malutka usilnie domaga sie zebym cos zjadła ;) ból pleców to juz towarzyszy mi każdego dnia. Czytając wasze wpisy ciesze sie ze nie tylko ja mam problem i dobija mnie to codzienne sprzątanie, gotowanie i pranie. No niestety czlowiek moze czuć sie znużony jak juz 5 miesiac na zwolnieniu.

Paulinka powodzenia u denstysty ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxm2zja27kw.png

Odnośnik do komentarza

paulinkaa88
Część dziewczyny:-)
A Ja od rana się obudziłam z bólem dziąsła a dokładniej wychodzi mi 8-ka ratujcie wszystkie pozostałe skończyly się cięciem chirurgicznym od rana tel i do dentysty bo nie wytrzymam:-(
A tak z ciekawostek położna w SR powiedziała że jak juz przyjdzie termin porodu i skorczow brak to najlepszy jest SEX :-) a nie wieszanie firan bo może się łożysko odkleic.
Ja bylam pierwszy raz w pn na ćwiczeniach i mam takie zakwasy ze ledwo się z łóżka zwlekam do tego bol spojenia i ledzwi promieniujacy do pośladków.
Miłego dnia i trzymajcie kciuki żebym dostała się gdzieś do tego dentysty:-)

U mnie nawet 2x dziennie przez 2 tyg nie pomógł :) także zależy od ... pacjentki :) ja chyba pojadę na cukier dzisiaj. Będę miała z głowy. To tylko pobranie bo na czczo wynik mam powtórzyć.

Leje u nas jak nie wiem. Będę musiała suszyć rzeczy suszarka bo mam trampki i buty wyprane i się zasmierdza w domu.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Przypominam sobie jak pół roku temu szłam na zwolnienie cieszyłam się strasznie bo pomyślałam, że wreszcie nadrobie wszystkie zaległości. Przez pracę na zmiany plus prowadzenie dwóch firm miałam totalny brak czasu. Na początku faktycznie dużo robiłam miałam mega powera, jeździłam z moim po Polsce w interesach, szkoły dzieci, basen, gimnastyka itp, mój żywioł. A odkąd mam problemy z szyjka i jestem uziemiona dopadł mnie totalny len, czasem cały dzień przy kompie spędzam bezproduktywnie, a wieczorem wyrzuty ze nic nie zrobiłam ale z nudów mi się nic nie chce. Dziewczyny wyjechały, mąż całymi dniami w pracy a ja mam największe zaległości w historii....
A propos zaległości to Zuzia ostatnio poprzecznie, ale moja gin mówi ze się jeszcze kilka razy może obrócić wiec dziewczyny, spokojnie, damy rade :-)
Miłego dnia Wam życzę :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza

Paola009
Dziewczyny mam pytanie czy nie spanie całą noc czymś grozi dla dziecka? nie mogę zasnąć a chce mi się spać ;( Termin na wrzesień

To chyba normalne. Ja nie spałam w nocy a w dzień przesypialam do 20.

Ostatni miesiąc ciąży to wstawanie tylko na siku i jedzenie i spanie spanie spanie. Organizm przygotowuje się do wysiłku i zbiera zapasy energii.
Za niedługo będziesz narzekać na nadmiar snu :)

Wracając do pytania -brak snu nie jest zły jeśli odsypiasz w innych porach dnia , bo źle jest zmęczenie i osłabienie. Proponuje wypić jakąś melise lub zapytać gin co zrobić. Może coś przepisze na spanie :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Kamiodka prosze nie strasz, bo nasze historie sa niemal blizniacze, tylko ja mialam etat+4 firmy a problemy z szyjka dopiero od tygodnia...
Wlasnie, ja w sumie narzekac nie mam na co ale stresa mam dzisiaj ogromnego. Jedziemy z tym pessarem nieszczesnym na kontrole i to dopiero na 18:-( musze sobie wyszukac cos do roboty w domu bo zwariuje.
Milego dzionka Mamusie:-)

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

witam,
LENCIA,
będzie dobrze, nie ma się co stresować, mi dzięki pessarowi, przez 7 dni szyjka wyciągnęła się o 1,5 cm (ale nic nie robiłam, leżałam, tylko wc i lodówka).
Teraz szyjka jest taaaaaaaaaaaaaaaak długa i zaciśnięta, że nie można jej zmierzyć:):)
p.s. a robiłaś posiew przy zakładaniu? i dostałaś globulki zapobiegawczo? bo najgorsze przy niewydolności są bakterie, które prowadzą do rozwierania.
p.s.2. a bierzesz luteinę?

Odnośnik do komentarza

Wyobrazcie sobie, ze wstalam dopiero przed 9.00! :) fakt, budzilam sie w nocy na przekrecanie z boku na bok ale czuje sie mega wyspana!
U mnie pogoda nie najlepsza, pada od rana, ale lepiej tak bo jest czym oddychac...

Robie dzis liste rzeczy, ktore sa niezbedne na poczatku, potem powykreslam co mam i zobaczymy co z tego wyjdzie

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza
Gość pasikonik

Trochę nie rozumiem tych narzekań- większość z Was czuje się całkiem, całkiem, lata po marketach na zakupy, nie ma tak naprawdę przeciwwskazań do pracy, siedzi na L4 z zasiedzenia od początku ciąży (nie piszę o dziewczynach z konkretnymi wskazaniami do pobytu w domu)- dlaczego nie wrócicie do pracy , do ludzi?? przeciez to idzie kota dostac od siedzenia w domu...!!! Mam szew, do pracy chodzę, oprócz tego dwójka dzieci i dom na głowie- przynjamniej nie mam czasu na pierdoły a dzień mija mi z prędkością swiatła.

Odnośnik do komentarza

WItam i ja w ten chlodny dzionek. Oczywiscie o 5:30 spacer do wc i tak juz z boku na bok sie przekrecalam. Powiem szczerze ze jestem zmeczona... niby to druga taka noc co budze sie i nie moge zasnac ale jakos zwykle odsypialam w ciagu dnia a wczoraj nawet na sile sie nie dalo. Na dodatek jak juz spie to snia mi sie jakies glupoty.
Ja sie jutrzejszej wizyty doczekac nie moge.
Wczoraj o 24 bralam prysznic bo znowu mi sie malenstwo przekrecilo i kopalo/uderzalo o pecherz. Nie mialam juz sily, do tego jeszcze te bole na wysokosci nerek jakby mi miesnie sie spinaly. Zadna pozycja lezaca nie wchodzila w gre. Ale jakos po prysznicu przeszlo i usnelam.

A i sie musze pochwalic ze w niedziele mamy zamiar jechac wydac troche kasy na malenstwo, ale pod warunkiem ze ZUS przysle wyplate :P a jak nie to lipa :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

LENCIA
lepiej załóż, to nic nie zaszkodzi, a tylko pomóc może.
Zakładanie trwa max.30 sekund, tak jakby Ci szyjkę trochę pociągnęli mocniej. a moż być zbawienne;) i pamiętaj psychikta to podstawa.
p.s. pamiętaj o posiewach!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Pasikonik z tego co czytalam i czytam nie kazda kobietka moze wrocic do pracy, niektore z nas pracuja w miejscach, gdzie ciezarnym pracowac nie wolno a i niektorzy pracodawcy nie chca by wracaly dziewczyny w ciazy. Ja akurat po wczesniejszych problemach i problemach na poczatku ciazy dostalam przykaz lezakowania, od miesiaca moge sobie pozwolic wyjsc na zakupy czy pogapic sie na cuda w sklepach ale do pracy wrocic nie moge, pracuje w miejscu gdzie jest duzo spalin i substancji lotnych z lakierow samochodowych, a poza tym stres, jaki byl w pracy niczemu nie sluzy.
Natomiast mam prawo i korzystam z niego by sobie ponarzekac jak mnie najdzie ochota, takie moje prawo do swobody wypowiedzi;)
Ta przedluzka do body powalila mnie na kolana, ciekawe jakie jeszcze cuda mozna znalezc.

Odnośnik do komentarza

~pasikonik
Trochę nie rozumiem tych narzekań- większość z Was czuje się całkiem, całkiem, lata po marketach na zakupy, nie ma tak naprawdę przeciwwskazań do pracy, siedzi na L4 z zasiedzenia od początku ciąży (nie piszę o dziewczynach z konkretnymi wskazaniami do pobytu w domu)- dlaczego nie wrócicie do pracy , do ludzi?? przeciez to idzie kota dostac od siedzenia w domu...!!! Mam szew, do pracy chodzę, oprócz tego dwójka dzieci i dom na głowie- przynjamniej nie mam czasu na pierdoły a dzień mija mi z prędkością swiatła.

Może Cię zaskoczę ale mam takie warunki pracy, które nie nadają się dla ciężarnych. Jak powiedziałam pracodawcy o ciąży to kazał od razu iść na l4 bo nie jest w stanie mi zapewnić takich warunków, które będą dla mnie bezpieczne.
Nie zawsze wszystko jest czarne albo białe :)

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

[quote="Paola009"]Dziewczyny mam pytanie czy nie spanie całą noc czymś grozi dla dziecka? nie mogę zasnąć a chce mi się spać ;( Termin na wrzesień[/quote

Myślę ze dzidzi nic nie będzie, raczej Ty odczujesz zmęczenie i pewnie odeśpisz w dzien. Następnym razem spróbuj wypić ciepłe mleko z miodem lub poczytać książkę. Mi pomaga.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ;) gdyby mi Malina nie rozciągała brzucha we wszystkie strony to jeszcze bym pospała ;)
Pasikoniku ależ oczywiście, chętnie wróciła bym do pracy. Powiem więcej na L4 spędziła bym góra marzec bo faktycznie fatalnie się czułam ale niestety nie mogę. Mój pracodawca a jest to duża fabryka produkcyjna, nie jest w stanie zapewnić mi stanowiska pracy. Nie ja pierwsza i nie ostatnia taka "pokrzywdzona". Płakać nie mam zamiaru bo przynajmniej moje składki się nie marnują ale jest to po takim czasie zwyczajnie nudne. Także nie wszystko zależy od nas.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze mamy prawo narzekac. Ty Pasikonik moze czujesz sie dobrze i masz sile super...ale kazda kobieta inaczej przechodzi ciaze. Ja tez musialam isc na L4...pozniej wygasla mi umowa stazowa i zostalam z niczym. Raz czuje sie lepiej raz gorzej. Wtedy kiedy daje rade staram sie kompletowac rzeczy dla malej,tez sprzatam, tez gotuje, zajmuje sie domem i do godziny 13 dzieckiem znajomych. Jak mnie cos boli czy wkurzy to mam prawo ponarzekac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...