Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Kaszka to moze Ty idz do tego lekarza bo tak mysle, ze jak by to byl kregoslup to by Ci przeszlo po joge? Choc pamietam Twoj opis lekarza i warunkow brrr.
Co do wyprawki to wiesz wszystko co w Polsce to i tak z Chin, nawet te markowe :)
Kosmetyki pewnie lepiej w Polsce kupic a jak cos bedziemy Ci paczki wyslac :)

KASIA trzymaj sie tam dzielnie, duzo sily!! Wazne ze jestescie pod opieka i te sterdy dostalas :)

Witam nowe mamusie, napiszcie cos o sobie wiecej :)

Ja torbe do szpitala spakuje jak kupie rzeczy do szpitala bo narazie mam tylko futrzane japonik jak paniusia haha :)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Jak czytam o Waszych tesciowych to zadaję sobie pytanie jaki mają cel żeby tak psuć komuś humor, jeszcze kobietą w ciąży, które noszą ich wnuki...
Wyprawkę w zasadzie skompletowalismy sami, jednak teściowa wcisla mężowi pieniądze na wózek, bo starszemu synowi też kupili. Ja nie mogę na moją narzekać, bo jak dzwoni to pyta co może kupić dzidzi, a co już mamy. Wiem, że kupiła już sporo sukienek na przyszły rok. Moja mama też kupuje ubranka.
W sumie to my nic od nich nie chcemy, a szczególnie mąż zawsze powtarza, że nas juz wychowali i wyksztalcili to teraz my powinniśmy im pomagać. I w sumie ma rację. Wolę żeby za te pieniądze pojechali sobie na jakąś wycieczkę, troszkę poużywali życia.
Powiedzcie mi dziewczyny pierzecie absolutnie wszystko dla swoich maluchów? Czy tylko rzeczy które będą mieć kontakt ze skórą dziecka? Bo zastanawiam się czy prać kocyki...

Odnośnik do komentarza

Witajcie :) Forum coś wynormalniało od ostatnich "jazd".

Kasiek Ładnie musieli wam stresa napędzić. Trzymaj się tam i kuruj. Najważniejsze, że jest wszystko ok już.

Torby do szpitala i wyprawki to jak widać sprawa indywidualna. Ja po tym wszystkich przeżyciach jak do tej pory, wolę mieć na gotowo wszystko. Ogólnie z tego co rozmawiam z innymi dziewczynami co już dzieci mają to ja ciążę od samego początku źle znoszę. Jak nie dolegliwości to jakieś problemy, a niektóre mi mówią, że o wymiotach, mdłościach i zgadze to nawet nie myślały, a co dopiero mieć.

Z tym USG 3/4D to ponoć zazwyczaj jest tak, że dziecko dupą się wypnie i guzik widać. W sumie to nie ma co się dziwić, bo łatwiej się wygiąć i twarz schować do środka niż odwrotnie. Zwłaszcza jak się już główkowo ułoży.

Z płuckami to chyba tak samo indywidualne jak ze wzrostem. Niby jak się zanosi na wcześniaka to dają tak z zasady sterydy, ale są dzieciaczki, którym nie zdążą dać sterydów, a już kolo 30tyg się rodzą i oddychają same. Koleżanka urodziła w 33 i mały sam oddychał choć się o to obawiali.
Ja coraz bardziej czuje upływający czas i to jak strasznie pogrzebani jesteśmy z remontem, bo jeszcze zejdzie, a ja mam cały czas wrażenie, że zaraz urodzę. Chyba już w jakieś paranoje popadam ;p

Odnośnik do komentarza

Martynika
Rolsi a czemu akurat inflancka? Mimo ze wyremontowana to.moja Pani dr mowila, ze slabo tam z "obsluga" chyba ze masz lekarza od nich, bo i ja sie zastanawialam.
Zapraszam na fb do grupy "ciezarowki z warszawy i okolic 2015" JAY ja stworzyla :)
/
Martynika
Rolsi a czemu akurat inflancka? Mimo ze wyremontowana to.moja Pani dr mowila, ze slabo tam z "obsluga" chyba ze masz lekarza od nich, bo i ja sie zastanawialam.
Zapraszam na fb do grupy "ciezarowki z warszawy i okolic 2015" JAY ja stworzyla :)
/

Dziękuję za zaproszenie. Znalazłam i został przyjęta :) do ciężarne 2015 z Warszawy i okolic, bo pod cieżarówki to tylko samochody znalazłam;).
Odnośnie inflanckiej to trochę drogą eliminacji.
Żelazna ciężko się dostać odsyłaja i karzą płacić, choć opieka bardzo chwalona. (Moja siostra rodziła tam 4lata temu).
Madalińskiego fatalne opinie! odnośnie personelu.
Karowa trafiają tam szczególnie trudne przypadki i kuzynka, która miała tam kolegę lekarza i dlatego wybrała ten szpital, to doszukiwali się w zdrowym dziecku wad i chorób, bo do tego przywykli.
Orłowskiego podobno dobra opieka, ale brak łazienek w sali mnie odstraszył.
Na Starynkiewicza nie brałam pod uwagę. Międzylesie za daleko, Wołoska słabe opinie.
Inflancka koleżanka tam dwójkę dzieci urodziła i zadowolona, znajoma na dniach miała cesarkę i ok.
Mam lekarza z LuxMedu a przypadkiem na SR okazało się że tam pracuje. (Albo ktoś kto się tak samo nazywa). Jak mnie pytał o wybór to nic nie powiedział że on tam pracuje -ja wtedy jeszcze nie wiedziałam,więc ja nie mówię że wiem, ale lepiej się z tym czuję. Liczę na to że będzie wszystko dobrze i żadna specjalna pomoc nie będzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze żeby były zs siateczki, bo przecież nikt nie będzie tego prał, alo zwykłe nie stringi bawełniane galotkiu nas tak poleciała położna. Ja planuje mieć 2 pary siatek a dalej to moje ulubione trochę większy rozmiar .Mark and Spencer bawełniane miękkie

Odnośnik do komentarza

Dzięki :D Zamówiłam wielo i jednorazowe z canpolu, ale zapłacę dopiero po wypłacie, bo z kasa cienko. Wymalowałam pokoje, kupiłam firanki i karnisze, dywan, żyrandol no i rachunki trzeba było opłacić i lipa.. ;/

Odnośnik do komentarza

Rolsi dziekuje za inforamcje i dobrze ze nas znalazlas :) Ja wlasnie cc mialam w Orlowskim i opieka super do tego szpital super sprzet posiada tam juz od 0,5kg dzieci ratuja:) Ta lazienka nie taka zla nigdy tam w kolejce nie czekalam :)
Jak bede miala sn rodzic to tez Inflancka wybiore.

Dziewczyny a ja Wam powiem, ze dla mnie po.porodzie to majtki nawet XL byly za ciasne szczegolnie jesli chodzi o blizne dlatego ja biore zwykle bawelniane wieksze gatki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Kotek, ja piorę wszystko. Ale wlasnie wyprałam rożek i trochę się sfatygował, mimo że nastawiłam na niskie obroty przy wirowaniu. Czytałam kiedyś ze materialy są pryskane środkami chemicznymi przeciw owadom, pleśniom, więc lepiej uprać choć w krótkim praniu.
A ja wlaśnie dostarczyłam trochę żelaza sobie i dzidzi w postaci buraczków i wołowiny.
Jeśli chodzi o wyprawke to my też wszystko kupujemy sami, ale moi rodzice i teściowie i tak później pieniądze dają dla dziecinki. Teściów i rodziców mam wspaniałych. Mogę zawsze na nich polegać. Kurczę muszę tez zabrac się zakupy kosmetyków i wyprawki dla siebie, ale ciągle kasy brak. Ale i tak mnie to czeka.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

U na gondola ma mieć jakieś 83 cm chyba. Duża dość. Powiedzcie mi jak planujecie ubierać dziecko zimą, bo ja kupiłam okazyjnie kombinezon, ale koleżanka mówi, że raczej ubierała w takie polarowe pajace ciepłe i wsadzała małą do śpiwora. Oglądałam taki śpiworek, ale nie wiem czy kupić, czy lepiej kombinezon i kocyk. Ten śpiwór ma 90 cm a gondola 83 cm nie wiem jak to się robi z Maluchami zimą :-)?
Co do majtek to położna w SR radziła nam żeby były siateczkowe, nie fizelinowe. Któraś firma podpisuje majtki jako siateczkowe a są fizelinowe.

A w temacie zimy i ubierania, to kupujecie już takie cieplejsze czapki itp zimowe akcesoria? Bo nie wiem jak ubrać nawet Szkraba na wyjście. Ja to ubierania właśnie boję się narazie najbardziej :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

Aska123
W tym samym dniu zamowilam materac i byl juz na drugi dzien...

Aska jaki materac zamawialas? Ja planuje pianka gryka kokos. Jeśli jesteś zadowolona z niego podeślij proszę namiary na sprzedawcę, bo chciałabym juz się zacząć rozglądać za tym.
Eewelina, ja bym Ci polecała siateczkowe, sama planuje takie kupić.
My już mamy wózek, łóżeczko, sporo ciuszków, choć obawiam sie czy wystarczy i pewnie jeszcze coś dokupie☺ akcesoria już w większości wybrane, ale czekam z zamówieniem na koniec sierpnia/wrzesien. Wanienke ze stojakiem planujemy kupic na dniach.
Dziewczyny, macie już może kupione czapeczki dla maluszków? Kompletnie nie wiem jaki rozmiar wybrac i jak gruba powinna być ta pierwsza?

Odnośnik do komentarza

Justyna ja planuje ubrac Maluszka w polarowy kombinezon. Oczywiscie jesli bedzie bardzo cieplo to pewnie jakos to zmodyfikuje, a jak bedzie bardzo zimno to jeszcze kocyk i juz. Mam o tyle dobrze, ze do szpitala mam jakies 5-8min jazdy samochodem. A czapeczki cieplejsze na dwor chce we wrzesniu kupic bo jeszcze nie widzialam ich w sklepach.
Na zime chce kupic cieplejszy kombinezon.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Justyn_Ja ja Magdę urodzilam,w styczniu i wychodząc na dwór miałam ciepły, zimowy kombinezon z kapturem rozmiar 68, do tego czapeczkę cieplejsza. Kocykiem juz nie okrywalam, bo przecież przy wózku jest ten ochraniacz. Natomiast teraz na wyjście ze szpitala mam kombinezon cieńszy polarowy, od środka podszyty warstwą bawełny. A jak będzie bardzo zimno to zawsze ten zimowy mogę wykorzystać. Ale chyba mrozów w październiku nie będzie :)

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...