Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Aśka ten temat już przerabiałyśmy na forum więc nie ty pierwsza ;) oczywiście najważniejsze jest zdrowie a płeć to sprawa drugorzędna ale każdy ma prawo do rozczarowań. Ja tak jak Adonis musiałam się przekonać do synka a teraz nawet nie spojrzę na sukieneczki ;) więc to mija i nie uważam się przez to za złą matkę.
O matko amadeo to faktycznie tragedia... Współczuję nerwów i zmartwień. A jak dzidzia? Już jakiś czas temu zastanawiałam się czemu twoja aktywność nagle się urwała a tu masz... Oby wszystko się jakoś poukładało.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

amadeo wyrazy wspolczuja z powodu smierci babci. Ciezko jest sie pozegnac a tak nagle to wogole. Najwazniejsze zebyscie dawali rade, bez nerwow a szczegolnie u CIebie.
Juz sie zamartwialysmy na forum o Ciebie i o Jay ale na szczescie sie odezwalyscie. Zdrowka zycze.
Jesli chodzi o spedzanie czasu samemu to tez cos wiem. Niby na podworku mam dom rodzicow i babcia ciagle tam jest jak oni sa w pracy, ale nie moge na nia patrzec, len smierdzacy z niej wiec tam nie chodze. Szczegoly wam oszczedze :D
Moj wstaje o 6 szykuje sie a ja z nudow wstaje z nim i robie mu sniadanie do pracy, wraca kolo 17 pije na szybko kawe cos przekasi albo i nie i jedzie do znajomego naprawiac auta.
Takie hobby ma ale tez i spore pieniadze wiec jezdzi. Przyjezdza kolo 20-21, czasem pojedziemy na jakies zakupy i na cmentarz i tyle zjemy kolacje i w kimono. A wiec sprawa jak i u was tak i mnie sie powtarza. Tez mam przykaz lezenia z racji tego ze mialam dwa razy plamienia wiec leze..... wiadomo jakis obiad albo cos to zrobie ale przewaznie leze. Na dworze mam 3 psy to jest sie do kogo odezwac, mam 3domy z siasiadami ktorzy pracuja albo sa po 80 :D wiec nie ma z kim pogadac. Dobrze ze internet na tym naszym koncu swiata dziala i darmowe minuty do wszystkich sa :D

Ale co nas nie zabije to nas wzmocni, pozniej bedziemy chcialy troche polezec i sie ponudzic :D chociaz ja jestem z tych ludzi co jak nic nie robia to mnie nerwy nosza :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Justyna12315 dzieki,mam nadzieję że gorzej już się nie zrobi.Z maluchem wszystko idealnie na tym badaniu 3d lekarz powiedział że mieści się idealnie we wszystkich skalach dla tego tygodnia ciąży,wczoraj byłam na normalnej wizycie i tez wszystko dobrze było tylko lekarz nie chciał mi dać zaświadczenia że mogę do szkoły rodzenia chodzić bo stwierdził że jak jestem na zwolnieniu to znaczy że coś jest nie tak i on nie będzie się podkładał,nie obchodziło go że zwolnienie chodzące i że mam pracę fizyczna i u nas jest wymagana pójście na l4 w ciąży,ale dzwoniłam do położnej która prowadzi zapisy i powiedziała żeby przyjść na 1 zajęcia i o tym czy mogę chodzić zdecyduje ordynator na podstawie karty ciąży i wyników badań i że mieli już takie przypadki,wiec może się uda.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

O mamo dziewczęta ale dużo wątków rozpoczęłyście:)
Wiec jeśli chodzi o kolejki to czekam jak wszyscy w autobusie którym jeżdżę co dziennie jak siedzę to patrza krzywo do tego stopnia ze raz jedna pani w wieku 50/60 lat chciała żebym jej ustąpiła miejsca, wiec jej kulturalnie powiedziałam ze jestem w ciąży dziś jest bardzo duszno i nie dam rady stać, na co ona odparła w te słowa " trzeba było trzymać nogi razem ałby w domu siedzieć a nie zajmować miejsca"
Co do butelek to lubię i wygodne są dla mnie w pracy butelki aventu z serii natural, i smoczki lovi
Karmienie piersią mnie jeszcze nie spotkało ale słyszałam od wielu mam ze na laktacje najlepszy femaltiker teraz w trakcie dzień dobry tvn leci reklama tego produktu. I tu z forum dziewczyny z maja tez polecaly.
Co do płci tak jak napisała Justyna poruszalysmy juz ten temat. Ja ciągle czekam z niewiedza do jutra i zawsze chciałam synka i mówiłam o tym tutaj ze nie wiem co będzie jak będzie Jagoda ale wiecie od kilku dni s jest mi to absolutnie obojętne byle byłoby zdrowe. Także jutro mam nadzieje przy 4 podejściu się dowiem kto u mnie mieszka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

J Bugaj nie uważam by dziewczyna była okropna. Twoje przeżycia inaczej cie nastawiły. Lek o dziecko jest czymś najgorszym co może spotkać matkę.
Współczuję. A nam wszystkim przejdzie z tym ze krytyka nie jest konstruktywna w tym wypadku . Musimy się z tym przegryzc i zaakceptować to , że nasze przeczucia czy MARZENIA trzeba troszkę przekierunkowac. Nie dobijajmy się.

Madzia jak ty wtedy znalazłaś ten wózek z łóżeczkiem ? Nie wiem jak szukać bo tamto ogłoszenie poszło od reki.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Magdalena3 dziekuję,niestety co do nerwów to siła wyższa,zamiast przytyć to jeszcze schudłam ahh w ogóle nie chce się gadać ciężko pojąć ale mimo wszystko życie toczy się dalej,trzeba jakoś funkcjonować.Wybieramy się pod koniec czerwca na 3 dni nad morze trochę oderwać się od tego wszystkiego;-/.
Na razie nadrabiam nie przeczytane wpisy były pytania o duphaston-mi lekarz kazał brać do 20 tyg i brałam mała dawkę bo 1 tabl 2 razy dziennie,a co do drętwienia rąk mi też od jakiegoś czasu drętwieją ale morfologie mam w miarę dobrą ale żeby zobaczyć czy to wina magnezu pewnie trzeba byłoby jakieś dokładniejsze badania zrobić w sensie tą morfologie a nie tylko taką podstawową.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

amadeo3 - bardzo mi przykro :( to musi być bardzo duży stres dla Ciebie i Twojej rodziny, mam nadzieję, że jakoś się Wam poukłada, sama teraz mam ciężki okres, co prawda nie spowodowany śmiercią bliskiej osoby, ale też powodujący dużo stresu, płaczu i wywracania życia do góry nogami, od 3 tygodni nie umiem sobie z tym poradzić psychicznie, a ostatnio fizycznie padam również... Więc chociaż odrobinkę może rozumiem przez co przechodzisz... Życzę Wam spokoju :*

Aśka123 - tak jak adonis_25 pisała, my jakiś czas temu przechodziłyśmy tutaj na forum to samo, dowiedziałyśmy się wtedy że będzie chłopczyk i bardzo to przeżywałyśmy emocjonalnie, może to hormony, może coś innego - nie wiem, ale pogodzenie się z tym faktem naprawdę długo nam zajęło, nie jesteś złą osobą, po prostu zdarzyło się coś co odbiegło od Twojej wizji/marzeń/planów i trzeba będzie to zaakceptować takim jakie jest, głowa do góry, na pewno będziesz wspaniałą mamą kochającą bezgranicznie :)

co do butelek i smoczków - u nas najbardziej sprawdziły się przy córce tommee tippee i od nich pewnie też zacznę w przypadku butelki, smoczki mam już Lovi, doastałam na warsztatach, więc nie będę póki co innych kupować. z tego co wiem, lepiej zacząć od silikonowych, kauczukowe są bardziej miękkie i rozleniwiają podobno dziecko, co nie jest wskazane, powinno się je stosować jedynie wtedy jak dziecko ma problemy ze ssaniem, itp.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Jestem!

Nadal stuprocentowa kobietka we mnie mieszka :)
Waży 408 gram, pomiary w normie, na razie siedzi pośladkowo. Na usg była spokojniutka :)

Wczoraj do mnie wieczorem zadzwonili z gabinetu, czy mogą mnie przenieść do innego lekarza, przepisali mnie do Pani dr, do której jeździła moja siostra (ta, której córeczka zmarła w 25 tc z powodu guzów nadnerczy) - okazało się, że Pani dr doskonale ją pamięta mimo, że to było 2 i pół roku temu.
Pogadałyśmy sobie, ogólnie bardzo miła kobieta :)

Gdyby ktoś z Katowic i okolic zastanawiał się to z całą stanowczością mogę polecić dr Agatę Włoch :) Jeśli zdecydujemy się na trzecie badanie prenatalne ok. 30 tygodnia to zapiszę się do niej, a w kolejnej ciąży też do niej pójdziemy :)
W gabinecie przywitała nas na stojąco, powiedziała, że poczytała sobie poprzednie wyniki, jak wychodziliśmy wstała i pożegnała nas uściśnięciem dłoni - niby takie zwykłe czynności, ale miłe to było i zbudowało bardzo fajną atmosferę :) Przy badaniu cierpliwie odpowiadała na wszystkie nasze pytania, pokazywała i tłumaczyła co widać na monitorze, wydrukowała nam też kilka ładnych zdjęć, w tym zdjęcie pipki :D
Jak dotąd to nasze najlepsze usg w tej ciąży :)

A to nasza córeczka:

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31041.jpg

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31042.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

amadeo wspolczuje:( mam nadzieje, ze z kazdym dniem bedzie coraz lepiej i tego Ci zycze!:)
Ania super, ze wyniki dobre sliczna ta Twoja coreczka:)

Ja butelki mam lovi ale i avent wiec chyba tez jakas kupie.
Smoczki polecam Nuk ja blizniaka dawala ostatnio tez zakupilam rozowiutki:)

Co do siedzenia w domu to i moj maz wychodzi o6 wracaca o18 a ja caly dzien zajmuje sie blizniakami nie mam juz sily i coraz bardziej przeraza mnie jak sobie poradze z kolejnym dzieckiem:(

Jak narazie mam kilka rzeczy dla malej ale po.ostatniej wizycie wena mi opadla poczekam az z Lili wszystko bedzie ok, bo musi byc ok :)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Amadeo przykro mi z powodu babci :( mam nadzieję, że dziadek poczuje się lepiej chociaż taka nagła tragedia na pewno jest dużym przeżyciem i zaskoczeniem...

Ania gratuluję córki :) jejku ta malutka Twoja to już duża w sensie, że już ladnie widać na usg :) ja czekam do srody na swoje polowkowe mam nadzieje, ze sie potwierdzi chlopak.

Ja tez liczyłam na dziewczynke, tez bylam rozczarowana ale jak zobaczyłam jak maluszek sie rusza, macha lapkami, tego niby siusiaczka ;) poplakalam sie ze szczęścia. To jest loteria... Kazda ma prawo do wyobrazen o swoim dzieciatku i jego plci i kazda ma prawo przeżywać ze to inna plec niz zakladala. To wcale nie znaczy, ze jest zla matka...
Kazda kobieta potrzebuje innego czasu zeby sie oswoic z mysla o plci :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyskjoy7fhx0es.png

Odnośnik do komentarza

Amadeo, bardzo Ci współczuję, to ogromna tragedia, ja też byłam bardzo związana z dziadkami, już niestety cała czwórka odeszła, rodzice też niedawno się zabrali, a że rodzinę miałam bardzo mała to została tylko ciotka. Z czasem będzie lepiej :)
Jeśli chodzi o butelkowe sprawy to jako doświadczonej matce polce mi najbardziej pasowały Aventu, smoczek przeciwkolkowy do niej to podstawa, a z uspokajających nigdy nie korzystałam.
Nie miałam okazji się przekonać, bo jak moje dziecko wyrosło z Pampersów to poczytałam, że biedronkowe są lepsze :)
Też siedzimy od rana do nocy same, niemąż w pracy, tyle zleceń mu doszło, mam nadzieję, że opanuje to do porodu :)
A i u nas miał być synek, bo ja mam 3 córki z poprzedniego małżeństwa, mój ma córkę i zawsze marzył o chłopaczku, ale cieszymy się, choć będzie kolejna dziewuszka :) Powiedział, że pokocha jak swoje :D

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny za slowa, przynajmniej wiem ze nie jestem sama z tymi myslami. Tak jak mowicie, urodzimy synkow, potem beda naszymi oczkami w glowie ;)
Po prostu potrzbuje kilku dni na oswojenie sie z ta mysla. Ale powiem szczerze ze juz nie moge sie doczekac kompletowania wyprawki :)
A co do tego, orientujecie sie jakie materace do lozeczka sa najlepsze? Z jakim wypelnieniem?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Aska123
Dzieki dziewczyny za slowa, przynajmniej wiem ze nie jestem sama z tymi myslami. Tak jak mowicie, urodzimy synkow, potem beda naszymi oczkami w glowie ;)
Po prostu potrzbuje kilku dni na oswojenie sie z ta mysla. Ale powiem szczerze ze juz nie moge sie doczekac kompletowania wyprawki :)
A co do tego, orientujecie sie jakie materace do lozeczka sa najlepsze? Z jakim wypelnieniem?

Ja mam Gryka kokos. Zacznij kupowac☺mowie ci, ze to chyba najlepsza terapia. Zastanawiam się jak będzie wyglądać, czy niebieskie szare czy żółte . Zaczęłam tak chodzić po sklepach i zwróciłam uwagę ze wogole nie myślę o dziewczynce tylko co mój synek będzie mieć w pokoju. Z córką w pepco ostatnio-patrz mamo to dla mnie a to dla Iwa

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o plec to dla mnie rowniez nie ma znaczenia :)
w poprzzedniej ciazy czulam ze chlopiec bedzie i wszyscy mowili ze na chlopca wygladam i moj sie nastawil na syna ale jak dowiedzielismy sie ze corka to jakos sie nie przejelismyno moze moj troche na poczatku i ciagle powtarzal ze jeszcze do konca moze cos urosna bo znamy sytuacje nie jedna taka :D
Teraz z racji tego ze calkiem inaczej przechodze ta ciaze to tez twierdzimy ze chlopiec ale mam nadzieje ze sie jutro okaze kto dokladnie bo na 11:15 mam wizyte u doktora na NFZ :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o płeć to u nas było tak że w pierwszej ciąży wszyscy mówili ze będzie chłopiec, a okazało się odwrotnie. Oczywiście mąż chcial syna. Teraz tatuś też o synku marzył, ale ciągle mówił że pewnie i rak córa będzie. No i okazało się że rzeczywiście będzie druga córeczka.
A właśnie byłam obejrzeć ubranka niemowlęce po naszej pierworodnej, no i trochę mało tego jest. A na niektorych żółte plamy od oliwki wyszły. Zalałam odplamiaczem, ale wątpię żeby po 6 latach puściło. Także mnie również czekają zakupy ubrankowe.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

sstosste
Witajcie :) jestem tutaj od niedawna, wiec chcialam sie przywitać :)
Jestem w 21 tc i termin mam na 21pażdziernika :) to moje pierwsze Dzieciątko:) od dwóch dni strasznie Maleństwo kopie. Jak się czujecie? pozdrawiam ;)

Ja mam na 22 paz :) i tak samo od kilku dni czuje coraz mocniej i czesciej ruchy i kopniaki. Ostatnio nawet udalo mi sie nagrac falowanie brzuszka :)
Co do samopoczucia to dzisiaj jest super, u mnie cieplo ale i przyjemny wiaterek jest

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Jest fajne ale u mnie odpada. Tamto jest nieco mniejsze i właśnie o ta schowana szafkę mi chodzi. Nasza sypialnia jest naprawdę ciasniutka. W najgorszym wypadku po żłobku zostały mi łóżeczka sosnowe i mąż je wyszlifuje i zrobi taka biała farba postarzajaca. A resztę jakoś będę musiała wymyślić.
Dzięki :)
Szukam wózka ale żaden mi się nie podoba chciałabym jakiś oryginalny bo tych które chciałam mood jeździ juz pół miasta. Wszystkie są takie same tak jak i te jak kołyski co... co stam

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...