Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

No i choróbsko dopadło znowu :((( Leczę się domowymi sposobami ale gardło nie chce przestać boleć. Boli tak jakby było zdarte i wysuszone. Pomysłów zaczyna mi brakować jak je nawilżyć, ostatnio na tapecie jest siemię lniane, zobaczymy.
A z dobrych wieści to po sobotnim USG połówkowym dzidzia rozwija się prawidłowo :) Nie chciała się sfotografować dla rodziców bo rączką buzie zasłaniała, wstydliwa panna ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22089

Odnośnik do komentarza

Przeczytałam wszystko...
moni40 sto lat dla syna z okazji 18-nastki i daj znac jak mu prawko poszalo...

Ach ci tesciowie i rodzice.... ja z tesciami mam "spokoj" bo od roku sie nie odzywaja nie wiadomo dlaczego, moj(ich syn) i corka ktorzy sie wyprowadzili sa najgorsi na swiecie a drugi syn i corka co stawiaja domy na dzialce obok nich sa "cacy"
Ale nie wazne po co sie denerwowac :) O pierwszej ciazy wiedzili od poczatku, tesciu nawet chcial na drugi dzien jechac na gielde i wozek uzywany juz kupowac :) A teraz nic im nie mowilismy, bo nie rozmawiamy, powiedzielismy tylko szwagorowi i jednej szwagierce co sie kontaktujemy.
Jakos nigdy niebylo jakiegos spiecia z nimi, maja swoj swiat i wiadomo czasammi cos nam sie podoba a czasami nie. Jak ktos ma problem z nami to pamietajcie ze to jest ich problem nie nasz.
A moi rodzice wiadomo nie sa tez idealni, duzo nam pomagaja, a my im i tak jest ok. Bywaja sprzeczki, ale mozna sie tez poradzic.
Pisalyscie o swoich ze tak rodzicow odwiedzaja. U mnie bylo na odwrot. Pracowalam z nimi. Firmy mamy w jednym lokalu, aby taniej. Ciagle z nimi przebywalam i gadalam o czym sie dalo. Czasami o rzeczak o ktorych nie niepowinnam. A ze wiecej czasu spedzalam z nimi to wiadomo ze jak sie cos ustalalo to znimi. Ale w pore moj mi oczy otworzyl. I teraz juz najpierw my a potem reszta. Reakcja a ciaze byla swietna jak i na pierwsza tak i na druga.

Jezeli chodzi o troszczenie sie o mnie to czasami tez mam dosc. Moja rodzina jest bardzo nadopiekuncza. Ale spoko daje rade. Moj codziennie sie witam, mizia i caluje brzuszko.
Bywaja dni ciezkie ze przychodzi z pracy zdenerwowany robi cos jeszcze kolo domu zje i kladzie sie. Nie pyta o nic i nic go nie interesuje. Ale kazdy moze miec gorszy dzien.
Mam kilka osob w rodzi tez ze co to nie oni i rozum pozjadali i wsio wiedza. Tez czasem mecza ale pogadaja i sie odczepia :D

Ktoras z was pisala chyba zuzia ze stoi i placze ciagle. Mozna zgonic na horony ktore poteguja podczas nerwacji. Jak jest potrzeba to placz. Czasem lepiej wyplakac sie w samotnosci i na glos niz ma ci ktos stac i glaskac i powstarzac ze nie placz, nie placz. A wlasnie ze placz. Wyrzuc wszystko z siebie. Pozniej bedzie Ci latwiej nawet pogadac.

Alkohol?? Czemu nie, nawalimy sie potem wstaniemy otrzepiemy i impreza na nowo :D hehe nie nie o to chodzi. Ale jak to kiedys ktos powiedzial ze wszystko jest dla ludzi, tylko z umiarem. Wiadomo mloda ciaza, dziecko kilku milimetrowe, dla naszego organizmu lyk to nic ale dla niego duzo, z czasem dzieciatko rosnie ale to nie znaczy ze moze nie zaszkodzic. Tak samo jak zaszkodzic moze, mleko,watrobka czy cokolwiek w nie odpowiednim czasie spozyte. Bysmy musialy byc podpiete pod kabeli i rozne rurki zeby ciagle kontrolowac reakcje organizmu dziecka po kazdym spozytym produkcie. Ale sie nie da. Wiec wiadomo wszystko w ramach rozsadku.
Sie rozpisalam, ale musialam sie wygadac na te tematy co pisalyscie :D

A i jeszcze jedno. Wyjazd sie udal. Chrzesniak zadowolony. Oczywiscie podsumowanie mojego chrzesnia i jego kolegi ze jak to ja tama mala (160cm) a prawo jazdy mam. :)
Nie obylo sie bez lezki w oku bo kazdy chce wszystko wiedziec ale to normalne. Nocleg mielismy u wujkow mojego taty. Ciotka ćmocha jak nie wiem co wiec ja ciagle w swoim pokoju siedzialam, albo na balkonie. Z racji tego ze jej ciagle zimno to wywietrzyc nie mozna wiec u siebie tez okno otwarte drzwi zamkniete. Jadlam wtedy kiedy chcialam a nie wtedy kiedy oni chcieli i to tez nie bylo po ich mysli. ALe ich problem. Oczywiscie problem nastepny bo oni o 20 to spac idą a o 5 wstaja :) A ze ja troche ciety jezyk mam to niestety oni musieli sie przystosowac :D wiem wredna jestem. Ale w ciazy mam prawo domagac sie swoich praw :D

Justynka gatuluje chlopca zdjecie swietne. Pisiorek na wierzchu. :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

@justyna12315 - gratuluje chlopca :)

My dzis bylismy na usg polowkowym. Wszystko ok. Lekarz potwierdzil ze bedzie dziewczynka na 100 %. No wiec zaczynamy sie zastanawiac z mezem nad imieniem :)

Co do picia w ciazy to w zyciu bym sie nie napila ani nie zapalila. Nigdy bym sobie nie wybaczyla gdyby cos sie stalo dzidzi.
W pierwszej ciazy zero alkoholu i fajek, teraz w drugiej tez.

Milego dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

adonis_25
Ania777
Aha no i na tym dzisiejszym usg teoretycznie poznaliśmy płeć, ale w praktyce nadal wiemy ty;e co wcześniej, bo najpierw nam kobitka powiedziała, że wg. niej dziewczynka, a potem 3 x podkreślała, że to musi lekarz jakiś inny potwierdzić, bo ona pewności nam żadnej nie daje.

To jak cie badała? :) jak można nie dać gwarancji na swojeslowa;p

Wiesz, to było darmowe badanie na warsztatach, nie mam pewności czy ta Pani była lekarzem ginekologiem czy nie np. stażystką... Aparat też raczej z tych starszych o małej rozdzielczości, niby pokazywała nam między nóżki, że nic nie widać, ale wyczuliła nas, żeby się nie nastawiać mimo wszystko.

bejbik81
Czy któraś z Was jest w 17 tyg. i nie czuje ruchów dziecka jeszcze?

Ja czuję od kilku dni i nieregularnie jeszcze, z reguły przed snem, jak się położę na plecach na wznak i chwilę wyciszę. W pozycji na boku nie czuję.
Lekarz mi tłumaczył, że wiele zależy od łożyska, jak jest na przedniej ścianie to czuć później i słabiej, ja mam na tylnej, więc pewnie dlatego czuję trochę wcześniej, bo z reguły się mówi, że około 20 tc w pierwszej ciąży się czuje.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Ja urodziłam trzecią córeczkę w październiku (2010) i teraz tez synek będzie 20.10. Czułam się dobrze. Nie chodziłam już do pracy, wiec tylko w wygodnych ciuchach, dużo korzystałam z ogrodu i pogody. W lipcu nawet pojechaliśmy do Chorwacji. Podróż była mecząca, ale na miejscu było cudownie. Pamiętam tylko częste prysznice, bo lato było upalne, a jednak w ciąży bardziej się pociłam. Czułam się piękna, taka muśnięta słońcem. Nawet nie utyłam specjalnie, bo w takie ciepłe dni to głownie woda i owoce. Jeść się nie chciało tak jak w zimie. Brzuch jeszcze nie jest taki wielki:-) Mam porównanie - pierwszą córkę miałam w styczniu. Większość czasu w domu siedziałam, ubrana na cebulę, uczyłam się do sesji i jadłam, jadłam... Będzie dobrze dziewczyny, byle zdrowie nam dopisywało i słoneczko świeciło :-)

Odnośnik do komentarza

Ania777
adonis_25
Ania777
Aha no i na tym dzisiejszym usg teoretycznie poznaliśmy płeć, ale w praktyce nadal wiemy ty;e co wcześniej, bo najpierw nam kobitka powiedziała, że wg. niej dziewczynka, a potem 3 x podkreślała, że to musi lekarz jakiś inny potwierdzić, bo ona pewności nam żadnej nie daje.

To jak cie badała? :) jak można nie dać gwarancji na swojeslowa;p

Wiesz, to było darmowe badanie na warsztatach, nie mam pewności czy ta Pani była lekarzem ginekologiem czy nie np. stażystką... Aparat też raczej z tych starszych o małej rozdzielczości, niby pokazywała nam między nóżki, że nic nie widać, ale wyczuliła nas, żeby się nie nastawiać mimo wszystko.

bejbik81
Czy któraś z Was jest w 17 tyg. i nie czuje ruchów dziecka jeszcze?

Ja czuję od kilku dni i nieregularnie jeszcze, z reguły przed snem, jak się położę na plecach na wznak i chwilę wyciszę. W pozycji na boku nie czuję.
Lekarz mi tłumaczył, że wiele zależy od łożyska, jak jest na przedniej ścianie to czuć później i słabiej, ja mam na tylnej, więc pewnie dlatego czuję trochę wcześniej, bo z reguły się mówi, że około 20 tc w pierwszej ciąży się czuje.

Ania ja tak w żartach :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczęta mam pytanie czy którąś z was też męczą wzdęcia? ja mam je niemal codziennie i ciężko mi wyczuc po czym, czasem mam wrażenie, że po wszystkim :| Słyszałam o herbatce dla dzieci z koprem włoskim, czy rzeczywiście pomaga?
a tak z innej beczki, robiła już któras obciążenie glukozą? dało się przeżyc ? :P mnie to czeka za kilka dni :P
http://www.suwaczki.com/tickers/p19us65g3x75s2fq.png

Odnośnik do komentarza

O ruchach: ja jestem w 4 ciąży, ruchy poczułam pierwszy raz wczoraj 17+4. Zjadłam loda 2h po obiedzie i maluszek zareagował, tak intensywnie, ze poczułam. Jestem szczupłej budowy i natychmiast tata położył tekę na brzuchu, ale przez skórę jeszcze nie dało się wyczuć:-) We Wczesniejszych ciążach pierwsze ruchy miałam: 20+3, 20+1, 19+6 (prowadziłam pamiętniki ciąży - świetna sprawa po latach można wrócić i sobie porównać:-)). Rożnie to jest, zależy od wielu czynników. Czasem błędnie są odczytywane ruchy perystaltyczne jelit, które okresowo w ciąży mogą być bardziej intensywne. Macica wypycha jelita i stad tez może się wydawać, ze czujemy je inaczej i zdaje się nam że to dzidziuś. Moja szwagierka jest w pierwszej ciąży, 6 tyg starszej od mojej i pierwsze ruchy poczuła w 22 tyg!! Nie denerwujcie się na zapas. Gdyby z dzieckiem coś było nie tak, Wasze ciało z pewnością da Wam o tym znać.

Odnośnik do komentarza

U mnie to również pierwsza ciąża i chyba faktycznie duże znaczenie ma ułożenie łożyska. Ja łożysko mam na ścianie tylnej w dnie i moją mała księżniczkę czuję już bardzo wyraźnie. W 17 tyg coś czułam ale nie potrafiłam tego rozróżnić, ale teraz jestem pewna, że to moja kruszynka daje o sobie znak. W szczególności jak siedzę lub leżę w ciemniejszym i cichym pomieszczeniu. Uwielbiam się w to wsłuchiwać :).
Tak bardzo nie mogłam się tego doczekać ! <3.<br />

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpjqq20qy17.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny! faktycznie magalena3 wszystko ładnie wystawił więc już się nastawiłam a i chciałam Ci przypomnieć że wróżba się sprawdziła ;)
Co do ruchów to ja tylko raz poczułam mocne kopnięcie czasami coś zabulga ale nie martwię się ważne że serduszko bije :)
A co do alkoholu to 2 razy na grillu wypiłam radlera 0% ale to żaden alkohol a lecha free nie ruszę bo ma 0.5% szczerze powiem boję się i tyle. Za to moja siostra (tegoroczna sierpniówka) opowiadała że miała taką chęć na te drinki z sobieskiego i wypiła jednego i pierwszy raz w ciąży po nim rzygała jak kot nawet nie zdążyła dopić do końca :P
kingusialkr też mam wzdęcia i to często raz zjadłam fasolkę po bretońsku i nic mi nie było a nieraz to i powodzie mnie złapie... uciążliwe i bolesne ale faktycznie piję ten koper włoski z Hipp granulowany i mi pomaga tylko trzeba uważać bo jest dosładzany więc kaloryczny a ja wolę się najeść niż wypić pół kilo cukru.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny!
Kingusia- ja tez meczylam sie ze wzdeciami, czasami w nocy nie moglam sie przewrocic taki mialam obolaly brzuch, kupilam z herbapolu koperek w saszetkach i codziennie po poludniu zaczelam pic, mnie poskutkowalo, wyregulowalo prace jelit i na razie wzdecia mnie opuscily, ale tez dal sobie na spokoj z wszelkim gazowanym piciem, nawet z woda.
Za to teraz mecze sie z przeziebieniem i twardnieniem brzuszka, znowu wrocilam na zastrzyki :(

Odnośnik do komentarza

Ja mam 17 tydzień i nic nie czuje jeszcze, ale juz kiedyś pisałyście ze w pierwszej później czuć jeszcze mam łożysko na przedniej ścianie. Także nie martwię się na razie. Ostatnio meczy mnie ból podbrzusza ale to chyba nic złego skoro żadnego plamienia. Za tydzień w piątek idę na 3D i mam nadzieje ze to bedzie ostatni czas niewiadomej kto tam mieszka :) chciałbym juz zakupy zacząć :)
co do choroby to moja trzecia. W 8 tyg miałam antybiotyk teraz obeszło sir bez. I tak oto zeszło na oskrzela . Dusi mnie od dwóch tygodni. Najpierw jakieś syropy( swoją drogą kto wymyślił syrop o smaku maliny i czosnku? !) I nic jutro idę do internisty. I zapisałam się na aqua mama :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...