Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

agusia_m123
Ania777 ja też mam dziś wizytę, o niczym innym nie myślę jak tylko o tym co zobaczę. Miałam dziś okropny sen , śniło mi się że zaczęłam krwawić i to bardzo obficie ;/
Ania77 z tego co pamiętam to mamy podobne terminy ostatnich miesiączek. Jak wrócisz od lekarza to napisz co tam u was słychać:)

Jezus mnie się to ciągle sni! Jestem tym juz zmęczona : /

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Szczęśliwa - znajoma miala właśnie ten test robiony w USA robiony, bo było podejrzenie jakiejś nieprawidłowości u jej dziecka i też płaciła przeszło 2 tysiące złotych. Ale podobno to są najdokładniejsze testy z dostępnych. Sprawdzają się w 99,9 % jeżeli się nie mylę. Na wyniku asz również płeć dziecka. My z mężem właśnie planujemy zrobić ten test.

Odnośnik do komentarza

kotek90
Kaja nie odbieram tego jako ataku :-) jesteśmy tu po to żeby sobie doradzać i ja się cieszę, że ktoś mi może doradzić. A napisz mi jeszcze czy na tym olejku bio oil pisze, że od 16 tygodnia? A ten olejek kokosowy to można już w pierwszym trymestrze? Z tych wszystkich środków na rozstępy to jestem szczerze zielona. Wiem tylko tyle co gdzieś poczytałam, usłyszałam itd. Myślałam, że wystarczy pójść do drogerii i nie będzie problemu. Ale tyle jest wyboru, że nie wiadomo co dobre, a co nie. Chyba pozostanę przy oliwce a na wizycie zapytam położnej co poleca.
Maja ja też biorę leki na tarczyce. Tsh wyszło mi 2,13 i mimo, że w normie to jest to górna granica i mam używać.

Ziaja robi od 8 tc krem.
Ja Smarowalam się od początku starań o dziecko - oliwkami, kremami i innymi cudami potem mustella mammamil fissan wszystko co możliwe a i tak mam milion rozstępów.

Nie wiem czy coś nam pomoże uniknąć rozstepow. Jak ktoś ma je mieć to i tak wyjdą.

Ja miałam w poprzedniej ciąży ft3 Podniesione sporo ale bez problemów poszło. Mnie gin mówiła ze rzadko są problemy jak jest się już w ciąży. Zwykle stanowi to problem przy staraniach. Głowy do góry wszystko będzie dobrze! !:)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Po obejrzeniu tego Filmu Sekret, nie rozmyslam o tych wszystkich badaniach a zwłaszcza chorobach,kiedyś nic nie robiłam,nie czytałam bo nie było dostępu do takich wiadomosci i szczęśliwie urodziłam dwóch zdrowych synów
Teraz wszyscy doszukiwać się wad,dążą i wydrążą,po co? Cieszmy się rosnącymi fasolkami czy bączkami,będziemy miały zdrowe dzieciaczki. Nic nie powinno nas rozproszyc. Ciąża to stan błogosławiony, szybko mijają tyg i kiedyś zatrudnimy za tym stanem. Głowa do góry,pozytywne nastawienie

Odnośnik do komentarza

Właśnie staram się tak podejść do tej ciąży.oczywistością jest,że chcemy bezpiecznie dobić do terminu i urodzić zdrowe dzieci.Mój lekarz uświadomił mi,że na tym etapie ciąży medycyna jest bezradna,natura decyduje.Jeśli mój skarbek okaże się zdrowy i silny będę tulić go czy ją w październiku.Biorę leki,oszczędzam się,seks zarzuciliśmy narazie, w poniedziałek mam wizytę, obawiam się jej,bo w poprzedniej ciąży na tym etapie okazało się,że już serduszko nie bije.

Odnośnik do komentarza
Gość 10kowa mamusia88

Hey dziewczyny;) naprawde super jest to forum;) a stron przybywa,do pazdziernika liczb nie starczy:) heheh Pazdziernikowe mamusie,pytanie z troszke innej beczki,ale przyznam,ze milo mi bedzie jak podzielicie sie swoimi odczuciami.Mianowicie chodzi o uplawy,dzisiaj pojawily sie u mnie takie,jak na owulacje,bezbarwne,ciagnace...nie wiem,czy sie tym przejmowac;( ,czy to normalne? termin mam na przyszly czwartek,a nie chce teraz caly tydzien snuc domysly,co myslicie? Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza

Powitam sie i ja. To moja 3 ciaza i juz bez takiego wow jak przy np pierwszej i przezywania wszelkich mldosci, sennosci, bezsennosci - ot uroki tego stanu. Tematy wozkow, lozeczek poscieli, kremow przewalkowane juz 2 razy i tym razem jest mi to zupelnie obojetnie. W koncu skupiam sie wylacznie na sobie i swojej wygodzie i komforcie. Termin to 4 pazdziernik, choc usg juz od 3 wizyt pokazuje tę samą datę 30.09. Obecnie dzieć ma serducho na 160 uderzen i 2,3cm. Nikt oprocz mnie i meza nie wie, moze po swietach powiemy, to bedzie juz 2 trymestr i trudno bedzie ukryc przed dziecmi. A wiadomo, że jak juz powiemy dzieciom to te dwa megafony przekażą dalej.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3ke7ric908.png

Odnośnik do komentarza

hej @dior :) o rany, to rzeczywiście wiesz z czym to się je i pewnie wiele z naszych wątpliwości jest dla Ciebie jasnych :) dlatego dziel, dziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami :)

co do kosmetyków to ja używałam formy Palmers kremów i kupowałam przyjaciółce gdy była w ciąży kilka kosmetyków i bardzo je chwaliła. Że skuteczne, ale też się zastanawiam czy na razie samych piersi nie smarować.

co do objawów - to ja mam mdłości, ale wszystko przebija senność i zmęczenie. Wracam z pracy, zjem i zasypiam. Niektóre z potraw, które codziennie były w moim menu, teraz są dla mnie kwaśne, że aż nie mogę ich przełknąć. No i od wczoraj wcinam przepyszne ogóreczki kiszone :) też Wam już obrzydły niektóre z dań, które normalnie jadałyście?
jak tam, jakieś nowe wizyty, jakieś coś? :)
załączyłam wcześniej zdjęcie usg, ale chyba do Was nie dotarło :(
dobrej nocy Mamuśki

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uqqmz1r31qtd5.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez juz jestem po wizycie, wyszłam z gabinetu z takim bananem na twarzy, że ludzie w poczekalni troszkę dziwnie się na mnie patrzyli:)
Nasze malenstwo ma już 4 mm i wg rozmiarów ma 6 tygodni i 1 dzien ( czyli jakieś trzy dni różnicy w stosunku do dnia ostatniej miesiaczki ) przewidywany termin porodu to 21-10
widziałem jak pięknie bije mu serduszko i jak się porusza, ogólnie lekarz stwierdził że jest bardzo dobrze. Choć trochę mnie na straszy, na początku zrobił mi usg przez brzuch i było widać tylko pęcherzyk dopiero przez usg wewnętrzne zobaczyliśmy zarodek i lekarz stwierdził że to przez tyło wzgięcie macicy(? ?) Czy to coś niepokojącego wiecie coś o tym. ?

Odnośnik do komentarza

ankaskakanka102015
aha, miałam jeszcze pytać, czy któraś zaczęła już mieć problem z cerą? moja normalnie gładka twarz, zmieniła trochę swoją strukturę na nieco "górzastą" :)
do tego jestem chyba blada jak sto pięćdziesiąt, bo kogo nie spotkam to słyszę, że chyba jestem przemęczona :)

To był pierwszy objaw ciąży, jeszcze przed testem. Istna masakra na twarzy, gorzej niż jakaś nastolatka.
Teraz już powolutku wszystko się goi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

ankaskakanka102015
aha, miałam jeszcze pytać, czy któraś zaczęła już mieć problem z cerą? moja normalnie gładka twarz, zmieniła trochę swoją strukturę na nieco "górzastą" :)
do tego jestem chyba blada jak sto pięćdziesiąt, bo kogo nie spotkam to słyszę, że chyba jestem przemęczona :)

Mnie tak wysyfilo ze nie mogę sobie poradzić! :(

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Hej,dzisiaj zaczynam 9 tydz....oprócz wieczornych zwrotów głowy,tych plamien(ciiii,oby nie zapeszyc) mniejszych już chyba i niechęci na jedzenie, a i bolesnych piersi to dobrze się czuje. Nic mi nie dolega
Niewiem,powinnam się cieszyć,czy martwić? Może ten duphastan wyrównał poziom hormonow- bo zauważyłam że kilka dni od czasu,kiedy zaczęłam go łykać,czuję się lepiej.
Ja,mimo że to trzecia ciaza to wcale nie jestem taka obojętna jak koleżanka tu na forum,wręcz odwrotnie,mam wrażenie jakby to była pierwsza...hih...będzie spora różnica wieku między dziećmi. Wszystko teraz u mnie dzieje się inaczej. Podobno problemy z cera to też wina hormonow i możliwe że to sprawka rosnącej córeczki...to znaczyło by że u mnie będzie znowu synuś? A niech będzie zdrowy,silny.
Dobrego dnia mamuśki i pamiętajcie o dobrym nastawieniu.;))

Odnośnik do komentarza

Cieszylam sie brakiem dolegliwosci ciazowych poza sennoscia to mam. Lodowke jak otwieram to biegne do lazienki takie mam mdlosci, obiadu wczoraj nie potrafilam nalozyc dla meza i synka juz nie mowiac o jedzeniu a jeszcze dzien wczesniej to byl moj ulubiony obiad. A jak nagle robie sie glodna to az mi sie w glowie kreci i musze szybko jesc. A najgorsze to ze siedze sama z Filipkiem w domu do 17. Moim rodzicom powiedzielismy juz o ciazy i proponuja pomoc ale pracuja nie chcem zeby brali urlop bo latem w upaly moze byc gorzej. Tesciowie jeszcze nie wiedza powiemy jak uslysze serduszko :-). Ech dobrze ze chociaz tutaj moge.troche ponarzekac, troche mi lepiej.

Odnośnik do komentarza

@Maja85, nie stresuj się tarczyca, bo wynik 2,9 nie jest jeszcze taki straszny i stres więcej szkody narobi. Prawda, że I trymestr powinno być poniżej 2,5. Umów się do swojego ginekologa szybko, on powinien się na tym znać i przepisze Ci pewnie Euthyrox. Ja od razu gdy sprawdzałam bhcg, robiłam też TSH, miałam 2,7 i dostałam od ginekologa od razu receptę, biorę pół tabletki rano. Po 4 tygodniach kontroluje się TSH i wtedy lekarz dostosuje na nowo dawkę do wyników. Nigdy nie miałam problemów z tarczyca, nie chodzę do endokrynologa , ale w ciąży tarczyca często pokazuje czy faktycznie prawidłowo funkcjonuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3km62lhdxt.png

Odnośnik do komentarza

Trzeba wierzyć że duphastan pomaga,ten początek to trudny okres dla organizmu,jestem dobrej myśli. Lek biorę już trzeci tydzień. Wczoraj miałam spora energię,dzisiaj też zaraz wstanę bo jeszvze sobie jestem w łóżeczku. Może spacerek sobie zrobię. Ankaskakanka,tez jestem do 17 sama w domu,później wracają że szkoły i pracy. Dlatego super ze możemy sobie na forum pisać i wspierać. Cieszę się. A dlaczego bierzesz duphastan?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...