Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Aska123
Daga mi sie oba podobaja ;) my synka mamy zamiar nazwac Antos. Pola chetnie bym nazwala dziewczynke ale mezowi sie nie podoba.
Ja zawsze myslac o imieniu dla dziecka myslalam jak bedzie mu sie z nim "zylo" ze tak powiem ;) ja np wiecznie mam problem jak sie przedstawic. Joanna to tak powaznie brzmi, Asia- kojarzy mi sie z mala Asia 5latek, przedstawiam sie Aśka- nikt tak do mnie nie mowi :P niby zwykle imie ale mam z nim problem.
My wybralismy Antoni, w pelnym brzmieniu bardzo powaznie, ale maly Anos, a pozniej jako nastolatek bedzie Antek, tak zwyczajnie.
Ale juz w formoe zenskiej to mialabym problem.. Bo mala Antosia, ale 18letnia.. Tośka? Antosia? Pola w tym przypadku jest "praktyczniejszym" imieniem :)
Mi sie baaaardzo podoba imie Anastazja, ale nigdy nie nazwalabym tak dziecka, bo to ciezkie imie w "uzytkowaniu".

Uff dlugi wywod :P ale po prostu ja tak podchodze do imion patrzac na to, ze sama mam wieczny problem ze swoim.

Oj zgadzam się z tym co napisałaś o Anastazji.
Gościłam ostatnio przez tydzień taką 2,5 letnią Natusię i została przechrzczona na tyle imion ze głową mała. Każdy miał inny pomysł na zdrobnienie ...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Lencia
Hmmm... Inga super brzmi. Gdybym miala wybierac miedzy Pola a Tosia to zdecydowanie to drugie. Zawsze mi sie bardzo podobalo, maz tylko krecil nosem jak Junior byl jeszcze dziewczynkiem, ze Antonina to tak jakos powaznie.
My za to dalej mamy dylemat, Oskar czy Konrad???

Oskar :)
Ale tylko dlatego ze mam jakieś niczym nie poparte uprzedzenie do imienia Konrad.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

izabell.2015
Dziewczyny mam pytanie i proszę o odpowiedz,czy wam też np. Po delikatnym schyleniu,wstaniu z łóżka,bądz chodzeniu też twardnieje brzuch? Nie boli ale robi rię twardy jak kamień i czuje dyskomfort bo aż nie mogę się wyprostować

Ja mam tak samo, każdego wieczoru i czasami w dzień twardnieje jak tylko wstanę. Póki leżę jest ok, ale tylko się podniose i juz brzuch jak skała.. W nocy "sztywnieje" cala, że jak wstaje do toalety to czuje się jakbym trzy dni leżała plackiem.. nie wiem czy to od pracy, od pogody czy od ogromnego brzucha..

Odnośnik do komentarza

Ale miałam dzisiaj historię...
Dostałam nauczkę za te herce weselne, bo przez moment byłam już pewna, że rodzę....

Najpierw miałam to uczucie rozpierania, tak jak czasem pisałyśmy. Spoko, gdyby nie fakt, że 3 razy pod rząd. Już panika. Potem w łazience okazało się, że mam wilgną bieliznę (od razu mi się ten "niby czop?" przypomniał). Sądzę, że to wina temp i może upławy, ale oczywiście już panika cd. A na sam koniec młoda mi zrobiła psikusa, bo zaczęła tak boleśnie kopać nad pępkiem, że się zaczęłam zastanawiać czy to aby nie są te skurcze (na SR nam mówili, że te porodowe właśnie od góry idą), zwłaszcza, że ona od długiego już czasu nogami ładuje w bok, a nie idealnie pionowo.

Tak czy inaczej postykowałam się strasznie i słowo daję, że od jutra się oszczędzam i leże do góry D. Zwłaszcza, że jeszcze ze 3 tyg by jej się przydały dla mojego spokoju.

Co do imion, to w ciągu ostatniego miesiąca dwie znajome urodziły i obie mają Julki. A u mnie w mieście Julek < 2 r.ż. to jest chyba ze 30%.
W wyborze faktycznie może trochę imiennik pomóc. Ja np. uważam, że w tych opisach i znaczeniach coś jest, bo bardzo często się sprawdza jak patrzyłam po sobie i znajomych :)

Odnośnik do komentarza

sheViolet mi się wczoraj wydawało że też mi 'wyleciał' ten niby czop.. Bo dość spora ilość śluzu z domieszką krwi jakby.. Dobrze, że jutro mam wizytę. Również się zdenerwowałam, tym bardziej, że bolał mnie brzuch, jakieś niby skurcze.. ale już chyba schizowałam ;/
Na szczęście mój kochany synek pocieszył mnie płynnymi ale mocnymi kopniakami ;)
Jak już dotrwam do września to będę spokojna, bo póki co to 32tc i 3 dni...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

My jak dowiedzielismy sie o ciazy to zdecydowalismy ze dla dziewczynki wybieram ja (miala byc Amelia, mezowi sie nie podobalo) a dla chlopca on, wyszlo ze bedzie synek wiec maz wybral Antos (z kolei mi sie nie podobalo). Teraz tak sie przyzwyczailam juz ze bedzie Antek ze nie wyorazam sobie inaczej mowic do brzucha.

A sluchajcie, tak sie zastanawiam. Te staniki do karmienia sa niezbedne? Bo mam dylemat czy kupowac... Biust mam raczej nie za duzy, urosl w trakcie ciazy mooze pol rozmiaru (dawne staniki dalej sa dobre). I zastanawiam sie czy po prostu nie kupic jakiegos zwyklego miekkiego? Bedzie mi wygodnie z niego wyciagac cyca? Ewentualnie moze jakis sportowy sie sprawdzi? Doswiadczone mamy- doradzcie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Daga81
Z imion zajętych przez rodzinę to mi sie podoba Zosia, Marysia i Monika.

Monika to super imię, wiem o tym doskonale ;).
Przestrzegam przed Oskarem, bo to niezłe urwisy - Mój chrześniak, właśnie wróciliśmy z czwartych jego urodzin. U nas na razie jest Natalia a jak będzie ostatecznie zobaczymy. Mi też podoba się Anastazja i Nastazja.

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczynki :D

Aska ze sportowego trudno cycka wyjac, teraz mozesz miec maly ale jak zaczniesz karmic to moze byc duzy :) mysle ze taki materialowy moze byc ok, ja mam do karmienia po bliznietach z campol i jest ok, teraz chce kupic jeden z fiszbinami na wyjscie do ludzi :D

OFELIAA Mia piekne imie bo to Milenka :D

My teraz bedziemy miec Lilianke, i kurde naprawde jest popularne??? Wiem, ze Lenka,Julka, Zosia, Hania tak ale Lila?
Ja zawsze wybieralam te wyjatkowe Amelka-11lat temu malo teraz wszyscy Lenke a ja mam Milenke i ta Lila..
Ja wam powiem, ze u nas to imiona same przychodzily do dzieci, ale idealnie pasuja do.opisu z ksiegi imion :)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Izabela123
ojojoj.....
Ząb mi się skruszył,w dodatku okazuje się,że jest dziura... Zaczyna pobolewać.

Stany zapalne uzębienia mogą być przyczyną wczesnego porodu. Doczytałam się też,że kobietom w ciąży aż do jakos ok.40 dnia po przysługuje opieka stomatologiczna na NFZ, za którą normalnie trzeba zapłacić. Z niektórych zabiegów może warto skorzystać.
Przyznam , że w czasie ciąży ani razu nie byłam u stomatologa no i teraz mam...

Odnośnik do komentarza

Uff nareszcie nadrobilam :) a juz widzialam ze sie martwilyscie, ale nic mi nie jest tylko zawsze dwa dni nadrabiam jak nie mam czasu czytać w pracy :D co do imion to mnie bardziej podoba się Pola niż Tosia bo tych Antonin teraz na pęczki;) my wybraliśmy narazie Tomuś, właśnie ze względu na funkcjonalność, teraz Tomuś, później Tomek a i Tomasz nie za poważnie :) jakby była dziewczynka to byłaby Michalina :p

Martynika wszystkiego najlepszego dla bobasow;) torcik wygląda pysznie :)

SheViolet Ty się lepiej obserwuj bo az zaczynam sie martwić, trzymam kciuki żebyś jak najdłużej byla w dwupaku!

Kasiek - za Ciebie tez trzymam kciuki, wiadomo że samotnie w szpitalu i ciężko ogolnie ale staraj się zaciskac nogi jak najdłużej! Dzidzie masz już dużą wiec spokojnie sobie poradzi ale im dłużej siedzi po tamtej stronie brzuszka tym lepiej:)

Karola - musisz leżeć leżeć i jeszcze raz leżeć! I tez zaciskamy nóżki ;)

Masakra jak ten czas leci.. jutro zaczynamy 30 tydzień, kilka tygodni i ciąża będzie donoszona :))
Mnie też upały wykanczaja.. byliśmy w piątek z dziewczynkami w kinie na Minionkach, w te najgorsze upały.. najlepsze jest to, że cała sala była pełna a na sali nie było klimy... porażka. Ale dziewczyny byly bardzo grzeczne i podobał im się film :) dziś u nas trochę chłodniej, zobaczymy jak będzie jutro. W środę jadę do Olsztyna na shopping, może kiecke znajdę ;)
Chłodnej nocki brzuchatki ;))

Odnośnik do komentarza

Witajcie z rana :)
Jest tak zimno że siedzę w polarze :D zaraz będe robiła rundkę i zamykała wszystkie okna żeby tego skwaru do domu nie zaprosić taki mój poranny fitnes :)
Aska123 ja musiałam kupićstanik do karmienia już teraz bo żadendotychczasowy już nie mieścił moich "atrybutów"-2 rozmiary do góry:P A pozatym strasznie mnie wkurzały druty :)
Izabela123 biegnij do stomatologa o jak zacznie mocno boleć to masakra ;/

myszka123 przetrwałaś noc?

Imię wybieraliśmy od czasu jak dowiedziałam się że jestem w ciąży bo nie chciałam żeby było tak jak przy pierwszym synu że dopiero przed drzwiami urzędu cywilnego się dogadujemy :P Z wiadomych względów Anastazja być nie może:) Miał być też Krysian ale jakoś nie ostało się to imię przy nas i tym sposobem dzięki bratu będzie Jakub :)

A mam jeszcze do was pytanie odnośnie prania dla okruszków, kupowałyście specjalny płyn do płukania dla niemowląt czy te wszystkie sensitive się nadają??

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3j6yx7bf5d25v.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydhh1z4tu5.png

Odnośnik do komentarza

Zabawaak, ja dostalam na targach mother and baby probki kapsułek perlux i fajnie sie spisaly,ladnie pachnie, tkaniny mieciutkie, ale cena z kosmosu i gdybym miala to kupic to raczej bym sienie skusila ;)

Fobianka, dobrze, ze sie odezwalas. Jak tam kiecka? Bo dzien ślubny już tuż, tuż ;)

Martynika , o której położyłaś spać solenizantów ? ;)

co do stanika, to pamietam jak adonis25 napisala, ze bedzie miala zwykly bo wyglad biustu w tych miekkich jest zalamujacy :)

Odnośnik do komentarza

ofeliaa
Zabawaak, ja dostalam na targach mother and baby probki kapsułek perlux i fajnie sie spisaly,ladnie pachnie, tkaniny mieciutkie, ale cena z kosmosu i gdybym miala to kupic to raczej bym sienie skusila ;)

Fobianka, dobrze, ze sie odezwalas. Jak tam kiecka? Bo dzien ślubny już tuż, tuż ;)

Martynika , o której położyłaś spać solenizantów ? ;)

co do stanika, to pamietam jak adonis25 napisala, ze bedzie miala zwykly bo wyglad biustu w tych miekkich jest zalamujacy :)

Usztywniany do karmienia :) odpinany normalnie jak miękki , ale trzyma co trzeba w górze.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Ofelia w środę jadę na shopping :D zdam relacje po powrocie, może uda się coś upolować a w zasadzie musze coś kupić bo zostały ponad dwa tygodnie tylko! :)) za tydzień odbieramy obrączki, trochę się boje bo przez te upały puchna mi stopy (nie mam kostek!) ale też dłonie..

Co do staników do karmienia nie wyobrażam sobie nosić zwykłego, w szpitalu miałam nierozpinana koszule i juz szału dostawałam.. moje piersi jak karmiłam były takie nabrzmiałe ze nawet w tym do karmienia wyglądały dobrze, wystarczy kupić jakiś z tych ładniejszych i tyle ;)
U nas narazie chłodno, nawet w nocy musiałam się przykryć kołdrą! :) ale widać ze dzień będzie upalny, ani jednej chmurki..

Odnośnik do komentarza

Ze staników to ja kupiłam sobie na spróbowanie 1 i jestem zachwycona, ale nie wiem, jak sprawdzi się przy karmieniu. Górna koronka jest elastyczna, wiec ma dopasowywać się do zmieniającego się rozmiaru a poza tym jest śliczny. :)
http://sklep.alles.pl/kolekcja,mama,1,1.html

Mu udało się mój dopaść za 75zł bodajże w Piasecznie.

Nie kupujcie tych namiotów w rozmiarach S-XL, bo sobie krzywdę zrobicie!!![a i wygląda człowiek jak 80latka]

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_33995.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...