Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie na odwrot. Odpuszczę rotawirusy a wezmę pneumokoki. Rotawirus to "tylko" biegunka i wymioty a leczenie polega na nawadnianiu, a pneumokoki mają dużo poważniejsze skutki czytałam ze mogą prowadzić nawet do zapalenia opon mózgowych.
Skojarzone szczepionki są nowe, ale za granicą szczepia właśnie takimi. Mają napewno mniej konserwantów od tych na NFZ, ale za to mogą być słabsze bo jest mniejsza ilość tej szczepionki. Mimo to wybieram 5w1. Koszt ok 120 zł wiec nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,my nadal w szpitalu... Dzis będzie usg przezciemiaczkowe, bo maly ma ciemiaczko na granicy normy. Tak sie boje:-( mam klopot z karmieniem. Pokarm pojawił sie późno, maly nie chce ssać. Może będę odciągać. Jaki laktator polecacie? Silv Twoja Agatka tez miała takie usg? Pisze bez składu, wybaczcie. Marze tylko o domu i zdrowiu dla synka.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :) Jak was czytam to sie przynajmniej uspakajam ze u nas wszytsko w normie :))) Też się zmagamy z problemem kupek, jak mała robiła po kilka dziennie i bez problemu tak teraz jedna góra dwie i pare godzin stekania az mi jej zal i juz niewiem jak jej pomóc. Masujemy brzuszek, ruszamy nóżkami, daje jej też herbatke z koperku i sama pije, najpierw pomagała od razu, teraz już nie bardzo. Tez jej sie zdarza kupka zielonkawa ale też czytałam ze to normalne na piersi.
Co do samego karmienia, od samego początku co 2-3h nawet w nocy nie robi sobie wiekszych przerw.Też mi się zaczęła złościc przy jedzeniu a wczoraj wieczorem to nawet przestała jesc i w krzyk nagle jakby się jej krzywda działa, nie mam pojecia czym to tłumaczyc, może bólem brzuszka? Też jej czasami z jednej piersi mało i czasami zjada z dwóch. Zaczęłam się nawet obawiac że mam za mało mleka. :/Mam nadzieje ze te problemy z kupkami niedługo sie skończa.
Jak wiec widac to wszystko normalne i musimy to przetrwac ;)
Tez mam dylemat co do szczepien, zwłaszcza jak czytam kolejne historie o powikłaniach :/ Ciezko podjac decyzje tak trudne gdy sie nie jest ekspertem.
Czy anosmia sie odzywała czy ja moze przeoczyłam? Mam nadzieje ze jej córeczka ma się juz lepiej. I jak sobie Chyio radzisz? Tez chyba przeoczyłam Twój wpis albo jestes tak szczęsliwa ze dzidzius juz z Tobą że nie masz czasu :)

Odnośnik do komentarza

dzien dobry mamusie!
my już po wizycie u lekarza. Jestem zadowolona bo lekarka okazała się bardzo fajną osobą, czyli dobrze wybrałam. Mały waży juz 4700 i ładnie przybiera, dobrze się rozwija. Krostki na twarzy okazały się trądzikiem, ale drobnym, kazała mi przecierać je octeniseptem -jak widać on działa na wszystko ;-) pytałam też o pielęgnacje siusiaka ale na tym etapie mam z nim nic nie robic, tylko wycierac jak resztę okolic podpieluszkowych.
Co do szczepień to ona zaleca te skojarzone, powiedziała mi że to głownie dylemat ekonomiczny i jak mnie stac to lepiej wziąc te skojarzone. Mniej wkłuć, mniej konserwantów i mniejsza ogólnie dawka antygenów. I chyba na nie sie zdecyduje, raczej na 6w1. Pieniążki mam odłożone w razie czego. Co do rotawirusów i pneumokokow to sie waham, sama nigdy nie mialam jelitówki, a co do drugich to nie planujemy żłobka, nie mamy tu rodziny z małymi dziećmi więc nie wiem czy przy tak małym ryzyku zarażenia jest sens szczepić na pneumokoki, ale moge na spojkojnie to odłozyc w czasie i szczepic np za rok, jak sie sytuacja zmieni. Więc może tak zrobię.
A na brzuszek pani doktor polecała kropelki z probiotykiem.

Mamuśka nie martw sie na zapas badaniem, wiele znam mam po tych badaniach i wyniki były dobre, sprawdzają na wszelki wypadek. Ja mam laktator Avent ręczny i bardzo polecam, bo lekko chodzi a dobrze ściąga, no a kosztuje 100 zł a nie 300 jak elektryczny. Zresztą jutro mam miec pożyczony elektryczny z Medeli to dam znac czy mi pasuje. Trzymam kciuki za wasze szybkie wyjscie, faktycznie nie ma jak w domu, nawet problemy się jakoś same rozwiązują szybciej...

Tak myslę o waszych problemach z karmieniem, że coraz częsciej. Może cos w tym jest że apetyt rośnie, mój mały je co 3 h ale 100-120 ml - i to jest ilośc którą ściagam z obu piersi łącznie, z jednej by mu było za mało...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze ze moje dziecię z gazami problemu nie ma, pruka non stop tylko te kupki sprawiają problem.
Czym smarujecie buzie maleństwom dziewczyny? Moja dostała jakiejs wysypki choc niczym nie smaruje, myje szaym mydłem.
Mamuśka, trzymam kciuki zeby badanie wyszło ok choc zupełnie nie mam pojecia o co chodzi z ta wielkoscią ciemionczka. Obyscie jak najszybciej wrócili do domku,zdrowi i szczęśliwi.
Rybcia jeśli akrmisz piersia to myślą że wyglada to zupełnie normalnie, u mnie podobnie, przerwy nie dłuższ niż 2,5h

Odnośnik do komentarza

Mamuska tak ,moja Agatka miała to usg ale u mnie w szpitalu rutynowo robią usg wszystkich narządów każdemu dziecku przed wyjściem. Samo badanie trwa moment i dziecko nawet się nie zorientuje że coś mu robią... Nie co oznacza ciemiaczko na granicy normy więc Ci nie pomogę ale na pewno wszystko będzie ok. Nie martw się. Jeśli jest na granicy to znaczy że nie jest źle :-)
Rybcia mi akurat nie chodzi o koszty tych szczepionek tylko jakos nie ufam tym nowym szczepionkom bo nie wiadomo jakie będą ich skutki za 15-20 lat... Tym bardziej że u mnie w rodzinie a także u naszej znajomej dzieci które rozwijały się normalnie nagle przestały i zdiagnozowano u nich autyzm i rodzice łączą chorobę właśnie ze szczepionka skojarzona. Ja się na tym nie znam ale dało mi to do myślenia. Dopóki sprawa nie dotyczyła mojego bliskiego otoczenia to byłam za szczepionka wszystko w jednym ale teraz już nie jestem taka pewna... Pneumokoki tak jak będziesz dawać dziecko do żłobka, ja nie mam takiego zamiaru więc nie szczepię... Rotawirusy - koleżanka nie zaszczepila i spędziła 2 tygodnie z córką w szpitalu. Może nie groźne ale dziecko się męczyło a mama razem z nią... Tak więc stąd moje decyzje choć jeszcze nie są pewne w 100%

Odnośnik do komentarza

Silv ale te szczepionki są nowością u nas, a u naszych zagranicznych sąsiadów juz nie. (Niemcy, Francja, Czechy, Słowacja) Jeśli chodzi o autyzm, to z tego co wiem nie ma medycznych dowodów na to ze szczepionka spowodowała takie komplikacje. Oczywiście to decyzja każdego z osobna. Tak jak juz pisałam tez chciałam szczepić na nfz, ale zmieniłam zdanie.
Pneumokoki to nie tylko jak dziecko idzie do żłobka ale też do przedszkola. Ja swojego tez nie zamierzam posyłać do żłobka, a zaszczepić można np w wieku 2 lat.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki! W koncu jestem i melduje sie. Wybaczcie, ze mnie tak dlugo nie bylo, ale duzo sie dzialo. Z maluszkiem wszystko super. Ma juz 3 tygodnie. Jestem szczesliwa mama, ale zycie zmienilo sie baaardzo :) juz ta istotka jest najwazniejsza, a dawna wolnosc teraz wyglada od karmienia do karmienia. Czasami jest ciezko, ale trzeba nauczyc sie organizacji czasu. Zycie sie calkowicie zmienilo i wszystkie inne rzeczy ida na bok. Ale pieknie jest :) a Wy dziewczynki zadowolone?

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Mamuśka mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i szybko Was wypuszczą do domu. Trzymam kciuki! Również polecam ręcznego aventa :)

Olga!! Nawet nie wiesz jak się cieszę, że się odezwałaś! :) tyle o Tobie myślałam, cieszę się że wszystko w porządku i cieszysz się macierzyństwem :)

Rozmawiałam z położną o szczepieniach. Pneumokoki to nie żłobek czy przedszkole ale całe otoczenie. To jak z badaniem GBS w ciąży: dla nas paciorkowiec groźny nie jest a dla maluszka już tak. Ja szczepię tymi z NFZtu, bez "dodatków" rota i pneumo.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzcwa1y1ul5yo0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/vpjwxzdvhnaaa3fj.png

Odnośnik do komentarza

Olga1, podpisuje się obiema rękoma ;) Życie jest cudowne z taką małą istotą obok :)
Dziewczyny, kupiłam olej kokosowy, stosuje któras? Dla mnie to totalna nowosc i ze zdumieniem przyjełam ze nie jest w postaci płynnej :))) powiedzcie mi jak to stosowac? Dodawac do kąpieli i w jakiej ilości? Smarowac po kąpieli? Całe ciało czy tylko do buzi?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny padam na twarz faktycznie maluszek zmienia życie o 360 stopni ale nie narzekam na bycie mamą chciałam tylko trochę wyrzucić z siebie gniew jaki mam do swojej teściowej która mieszka z nami a nic mi nie pomaga już przed ciąża tylko ja zajmowałem się domem sprzątanie itd i w trakcie ciąży nie miałam pomocy od niej i teraz jak jest mały. Dziś zabrałam się za mycie okien bo już świata nie było widać moja teściowa w tym czasie oglądała tv wiecie nawet sumie nie jej nie ruszyło żeby mi pomóc. Dobrze ze synek spał grzecznie. A mój S tyko jej broni jak zwrócę uwagę oczywiście nie jej tylko jemu żeby porozmawial z
mama. Dziś byliśmy też u mojej mamy i wiecie co były moje siostry które mieszkają blisko i przez ten czas odwiedzin ani razu nie miałam syna na ręku dziewczyny i mama cały czas się nim zajmowały zresztą jak przyjadą do mnie to jest tak samo a przyjeżdżają prawie co drugi dzień bo wiedzą ze od teściowej nie mam pomocy. Dziś też powiedziałam mojemu S ze zastanawiam się nad przeprowadzką do domu rodzinnego bo tam mam pomoc z każdej strony a tu jeszcze muszę uslugiwac i sprzątać po mojej leniwe teściowej.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5em1exb2q0.png

Odnośnik do komentarza

OLGA dobrze ze sie odezwałaś :)

EWCIA współczuję teściowej. Ja też z tesciami mieszkam z tym ze mamy osobno dół. Moja T też nie pomaga. Jedynie tyle ze starsze dziewczynki tam czasem idą i ze na małą mi patrzy jak jadę do szkoły z dziećmi. Ale żeby pomyśleć żeby coś nam ugotować lub w czymś innym pomoc to też nie

Ja mam dzisiaj ciężki dzień :( DDo szkoły jechałam cztery razy bo dziewczynki zaczynały i kończyły o różnych porach. A od 5 miałam karmienie do 6 a potem mała na rękach a dzieci chodziły ze są głodne a jedną ręką im jedzenia nie zrobię (choć coraz więcej rzeczy potrafię jedna ręka robic). I mała placzaca a dzieci głodne i nie wiedziałam co mam robić. W końcu robiłam jedzenie jedna ręka a jak mała przysnela na chwilę to dokonczylam. Miałam całe 5 min. Ehh. A potem to jej suszarkę z you tube włączyłam i zasnela o dziwo. Do tego jutro mam wizytę u pediatry i muszę iść sama bo M w pracy mama nawycieczce a siostra jakos ma drugą zmianę i się nie zamieniła. Normalnie beczec mi się dzisiaj chce :/
Wyzalilam się trochę to mi może przejdzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

ewcia skąd ja to znam... teściowa :| u mnie dochodzi Jeszcze to ze jest wredna i Bardzo się nie lubimy za to trochę lepsza sytuacja bo ja mieszkam na gorze ona na dole ale to i tak za blisko..
i tyle że mój M jej nie broni....
Może olej trochę ta robotę nie rób za nią albo jej pow. Ze nie masz czasu czy sił żeby coś zrobiła sama. Albo męża Opierdziel i niech sam sobie robi skoro taki mądry i cie nie broni...
szkoda sił i nerwów na takie rzeczy działaj :-)

Odnośnik do komentarza

Problem jest taki ze mojej tesciowej nie przeszkadza balagan okna czarne itd a ja nie moge jej zmusic zeby sprzatala nawet nie wypada mi zwracać jej uwagi. Smaży coś to kuchenka tłusta a ja za nią sprzątam nie przeszkadzała mi to wcześniej aż tak bardzo ale teraz jak jedt mały nie mam siły za nią sprzątać załamana jestem bo mój S zamiast jej coś powiedzieć to jeszcze twierdzi ze ja mam bzika na punkcie czystości. Mmadzia Ciebie podziwiam takie leniwe baby jak moja teściowa powinno od Ciebie się uczyć. Didus135 my z moja T też się nie lubimy ona lubi synowi która mieszka w tym samym domu tylko na górze mają oddzielne mieszkanie. Kasia jest dobra bo z nią nie mieszka i jedną drugiej w drogę nie wchodzi. A moja T jest bardzo zazdrosna o swoje syna czyli mojego S. Cholera mam mega problem z tymi ludźmi i marzę o mieszkaniu z moja mama bo to pracowita kobieta i wiem ze dużo by nam pomogła.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5em1exb2q0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...