Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Mmadzia ja też włączam odkurzacz jak potrzebuję chwili dla siebie a mała chce być na rękach. Dzieciaki to słyszały w naszych brzuchach więc wątpię by uczyły się głupich rzeczy :)

Inez ja też czasem budzę się w nocy przerażona, gdzie mała a ona w łóżeczku :D Kiedyś zaczęłam cucić poduszkę bo myślałam że młoda nie chce oddychać i dopiero mąż (którego obudziłam wystraszona) uświadomił mi że to poduszka.. Szok! Tak bardzo byłam zmęczona :P

Justynka u mojej małej po prostu widać, gdzie była szczepiona ale nic się tam nie dzieje. Też mi mówili, że będzie ropieć itp. a tu nic

Didus Femaltiker :)

Lolka moja niby wagowo powoli dobija do 5 kg ale 1 ciągle są na nią ciut za duże. Nogi za to ma długie skubana, po mamie :D

Położne dalej do Was przychodzą? U mnie była 2 razy i tyle.. Nie wiem czy mam po nią dzwonić jeśli w sumie nie jest mi potrzebna?
Czy Wasze dzieciaki zasypiają przy cycku? Ja staram się jak mogę, żeby moja po jedzeniu miała okres czuwania ale nic z tego. Za każdym razem zasypia (prócz nocy oczywiście, kochane dziecię ;)), czasem do tego stopnia, że zmieniam jej pampersa a ona jakby w ogóle tego nie zauważała..

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzcwa1y1ul5yo0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/vpjwxzdvhnaaa3fj.png

Odnośnik do komentarza

U mojej malutkiej jest ślad na ramieniu. Co do twardych piersi to u mnie po dłuższej przerwie twardnienieją. Mało tego jak nie pamiętam którą ostatnio karmiłam to wystarczy wymacać ;-P
Do nas jutro przychodzi położna wiec się dowiem ile waży mała, ale myślę że ponad 4 kg. Powoli tez będziemy przechodziły na pampersy 2, tylko chce wykorzystać do końca zapasy bo zostały nam dwie małe paczki rozmiaru 1.

Odnośnik do komentarza

zazwyczaj ściągam w sumie 110-130 ml z obu piersi. Za to w ostatnich dniach bywa że tylko 60sie udało i musiałam dokarmić mm w tym samym posiłku. Zawsze dopełniam do tych 110-120 ml żeby było na każdy posiłek w dzień czy w nocy. Mały tyle spokojnie zjada. A przybiera dobrze bo byłam u lekarza we wt. i waży 4700.
to odpowiedź na drugie pytanie tez.

Moja położna była 4razy bo to minimum a max jest płacone za 6.

Mleko ściągnięte syn nakarmiony to wracam spać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Gdzieś chyba umknęło moje pytanie do Rewolucji albo mi umknęła odpowiedź:-) Dziewczyny ktore w dzień karmią piersią a w nocy butelka w nocy karmicie swoim mlekiem czy mm? Czy najpierw jednym potem drugim? Jeśli swoim to kiedy ściągacie pokarm? Ja chciałam ściągać wieczorem bo ten nocny pokarm jest inny niż dzienny ale moja mają akurat wieczorami wisi przy cycu tyle że nic w nich nie zostaje i wczoraj np ściągnelam z trudem 40 ml...
RudaMaruda Moja Agatka też ciągle zasypia przy cycu tyle że w ciągu dnia udaje mi się ją rozbudzic a w nocy przeważnie jak ja odkładam do łóżeczka to powierci się chwilę się zasypia.

Odnośnik do komentarza

Silv, no chyba Ci umknęło:)

Ja karmię małą w nocy mm. Próbowałam odciągnąć w nocy, ale to były jakieś resztki( podobnie jak u Ciebie 40ml).
Teraz staram się pić dużo wody, żeby pobudzić laktacje i ten falmatiker.... Czy jak to się tam nazywa...:) nie chce mi się iść do kuchni i sprawdzić:)
Swoją drogą, ten preparat jest strasznie niedobry. Wy też pijecie go z mlekiem? Ja po prostu nie lubię mleka..... Ale pije... Dla Hanusi;)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny a nie szkoda wam tego nocnego mleka? podobno jest bardziej wartościowe niż w dzień. Ja ściągam co mogę w nocy a jak jest za mało to brakujące ml dorabia sztucznego mleka. zawsze mały chociaż trochę dostanie ode mnie. zresztą teraz odciagam na zapas na następny posiłek. tzn daje mu jeść, siadam i odciaga na kolejny i potem za te 3 h to podaję i tak w kółko w nocy. dzięki temu mam mi co dać a sama nie musze wstawać i ściągać zanim sie obudzi a tak robilam wcześniej.
i ja femaltiker też z wodą pije. Mleka ni lubię a każą unikać nabiału to unikam ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

AniaMoja mała od 2 tygodni pije herbatkę z butelki a mimo to pierś chętnie ssie... Tzn czasem ja puszcza, potem znowu szuka, pluje łapie ale z tego co tu czytam to większość dzieci tak ma więc to chyba normalne:-)
Tylko właśnie nie wiedziałam co zrobić z tym nocnym karmieniem... Też szkoda mi tego mleka. A Ty mieszasz swoje z mm czy najpierw dajesz swoje a potem mm?

Odnośnik do komentarza

Mam chwilke to pisze 7.09 urodzilam Zosie wazyla 3190 i 56cm. :)) porod nie byl taki zly, dostalam dwie kroplowki oksy, druga zadzialala po kilku godzinach. Na porodowce bylam godzine i juz Zoska byla :) urodzila 10 dni po terminie mialam zielone wody i mala dostaje antybiotyk wiec jestesmy caly czas w szpitalu. Ale wyniki duzo lepsze juz dzis co bardzo mnie cieszy :) nie mam czasu na nic, nawet na czytanie was ale moze niedlugo nadrobie pozdrawiam :*

Odnośnik do komentarza

Olga ja to nie wiem nawet wtedy w co mam rece włożyć, nie wiem jak jej pomoc ale dziecko tez musi sie wypłakać ... Ale serce mi sie kraja jak ona tak płacze.. Moja kruszynka ma juz dwa tygodnie i ostatnio ciagle chciałaby przy cycku, płacze wkłada rece do buzi daje jej cyca pociągnie trzy cztery razy a tak to ssa i zasypia a jak ja odkładam do łóżeczka to otwiera oczy

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamuśki :-)

Czytam Was na bieżąco i jakie to pocieszające ze jest to forum i odnajduje tu mnóstwo odpowiedzi na pytania ;)

U nas dobrze, wczoraj maluszek skonczyl 3 tyg i zdrowo rosnie, dziś ostatni już raz ( czwarty ) odwiedza nas polozna. Pepek jeszcze nie odpadl bo się go "boje" tzn codziennie po kilka razy octanisept + patyczek ale chyba za slabo tam robie przy tym.. w każdym razie wisi już ten pepek na ostatnich " włoskach " wiec mysle lada dzień :) Ropiejace oczko dalej ropieje:( Tydzien temu lekarz dał nam kropelki ale nie pomogly i chyba czeka nas wizyta u okulisty na przetykanie kanalika, miała ktoras z Was cos podobnego z maleństwem ? :(

i jest 1 kwestia gdzie bardzo Was proszę o rade
Nie wiem czy ja tak synka " nauczyłam " czy tak ma każdy niemowlaczek czy mój wyjątkowo jest niespokojny. Jak nie spi i sobie lezy ( obojętnie gdzie ) dluzej niż 3 min nie ma opcji wytrzymać w spokoju za chwile jest marudzenie, nie pomaga to ze jestem, czy to ze pokazuje czarno-biale zabawki (polozna powiedziała ze na razie widzi tylko takie kolory?) czy to ze spiewam i mowie do niego, po prostu nic, musze wziąć na rece i od strzała marudzenie znika. Jak tylko go odloze jest to samo, on wazy teraz 4 kg i juz po chwili boli mnie kregoslup co będzie jak będzie 8 kg itd...?:( Jestem z nim sama caly dzień i pol dnia spi a pol dnia go nosze :( Ostatnio to z nim nawet sikalam w wc hah masakra. Ja wiem ze dziecko musi sobie trochę pomarudzić itd. ale jeśli ja go nie wezme to się przeradza w po prostu płacz, biore go na rece i chodze po mieszkaniu to jest ok.. to samo z usypianiem, nie ma opcji ze usnie sam tylko musze lulać. Moje pytanie jest nastepujace :) czy ja go tak przywzwyczailam i juz mam "pozamiatane" :D ? A może każdy noworodek potrzebuje tej czulosci? ( z tym ze to mi wygląda na to ze sobie mnie juz po prostu wyczul i wyszkolił mimo to ze ma 3 tyg ) w każdym razie juz tak się stało, ze sam się nie zajmie tylko noszenie i teraz pytanie jak sobie z tym poradzić, czy jest opcja oduczyć albo co robic żeby się czyms zajal jak lezy ? Poszla tez w ruch suszarka, ale ileż można ... za chwile i do niej przywyknie i nie bedzie pomagać...W bujaku który mam od teściowej tez lezec nie chce ( ale nie dziwie mu się bo jest daremny ten bujak :D ) szukam sposobu aby moc normalnie skorzystać z wc lub zrobić sobie sniadanie a żeby mój synek nie marudzil tylko umial się czyms zajac ( zajmie się na chwile jak ma smoczek ale jak tylko wypadnie to płacz )
HEEEEELLPPPP :) :)

a w ogole to jak fajnie ze juz wszystkie rozpakowane i mamy maleństwa przy sobie :P Milego dnia !

http://s4.suwaczek.com/201508161352.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...