Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Ruda Maruda ja jestem z Będzina i tu zamierzałam rodzić, ale opinie są różne. Rodziłam tutaj 16 lat temu i dla mnie było ok. Słyszałam dobre opinie o Bonifratach i tym prywatnym, ale ostatnio o tych pozwach i teraz sama nie wiem chyba poprzestanę na Będzinie jednak.
Kupiłam tę koszulkę w pepco wybrałam szarą w różowe groszki-dzięki za inf, jest bardzo fajna.
Wg mojego lekarza to 38 tydz ciąża donoszona, ale 36 to myślę że już jest ok. Pewnie to też zależy od dziecka.
Co do ustępowania w kolejkach to niewiele razy mnie się to zdarzyło...niestety.

Odnośnik do komentarza

mmadzia, dzięki za wsparcie. bo ja juz sobie cżasem sie wydaje taka nieuczuciowa i w ogole. ale naprawde nie ogarniam.. i moze dlatego nie wiem do konca o co chodzi, kiedy mi mowia ludzie wokol, ze podziwiaja, ze jeszcze ciagle prowadze zajecia i nie jestem na zwolnieniu.. bo ja nie wierzę tak do konca w to, co sie dzieje.. czasem moj K. śmieje się ze mnie, kiedy mowie do małej, zeby wyciagnela noge spod zebra, zebym mogla siedziec. ale zeby tak do konca wiedziec co sie dzieje, to niestety nie. i moze tez dlatego nie robie jeszcze zakupow. nie ogarńiam, po prostu...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

Hej . Matuchno ile dzisiaj napisałyście.
Mari dobrze że się odezwałaś :) A jak Julek już się lepiej czuje.

Co do dziewczyn, które chciały wiedzieć co i jak na Brochowie we Wrocławiu to tak:
rozmawiałam z zastępcą ordynatora, bardzo miły sympatyczny doktor:) bardzo zachęcał szpital,:) może w środku nie zachęca wyglądem, ale było czysto zadbane i nie śmierdziało nawet, nie było jakoś duszno ma korytarzach. Jedyne co mnie zmartwiło to to że zamykają się od 22 lub 27 lipca na dwa tygodnie czyli otwierają się jak dobrze zapamiętałam 9 sierpnia. ja mam termin na 17 sierpnia, ale kto wie co to będzie ( jednego razu powiedziano mi że mały jest tak duży jak na wiek ciąży że może urodzić się nawet tydzień półtora wcześniej) na sale chorych i porodówkę nie wchodziłam bo akurat trwał poród - więc nie powiem jak tam jest , ale myślę ze odpowiednio :)

ktoś tu pisał o strasznej zgadze, mi zaczęły pomagać migdały, i ciepłe mleko.

Jeżeli chodzi o butelki to my kupiliśmy firmy tommee tippee anty kolkowe były w promocji i w dwu paku ( dla tego są dwie)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamuśki:) ale napisaliście postów!!!;) Dluuuugo nadrabiałam:)
My dzis zaczynamy 35 tydzień:) Złożyliśmy dzis łóżeczko w pokoju i przewijak. Materacyki jeszcze w folii trzymam zeby sie nie kurzyło za bardzo. Jutro mam zamiar zacząć wielkie pranie o ile pogoda dopisze:) Przyszedł nam tez wózek zamówiony z Adamexu wersja Galactic. Jestem baaaaaardzo zadowolona. Rewelacyjnie sie składa, rozkłada, wpina gondole i fotelik samochodowy. Co prawda jest duży ale dla mnie to akurat atut.

Daniela powiem Ci ze ludzie naprawde sa bezczelni i bezduszni. Ja zauważyłam ze przeważnie młodzi odwracają wzrok i udają ze nie widza a cześciej starsze panie lub panowie reagują - co osobiście dla mnie jest przykra rzeczywistością. Ja tez a propos miałam ostatnio sytuacje w ikei w restauracji ze młody chłopak wbił sie przede mnie w kolejkę:/ myśląc ze nie zauważyliśmy z mężem. Wiec nie dosc ze nie przepuszcza to jeszcze sie wryja:/ Na szczęście nie zawsze tak jest bo jak chodzę na badania i wchodzę bez kolejki na pobranie krwi to nikt nigdy nic nie powiedział no chyba ze za moimi plecami i po cichu:) Na zakupach tez sie zdarza ze mnie wpuszczają choć dla mnie to krępujące bo dobrze sie czuje i przeważnie dziekuje bardzo i nie korzystam:)
Co do przecen to nic nie wspominajcie:D Ja oszalałam jak zobaczyłam kolekcje wyprzedażowa np w mango itp. Co najwyżej poszaleć możemy w Smyku:P A a propos byłam ostatnio i kupiłam przecudne rzeczy juz przecenione;)

Mari uściskaj Julka za ta piękna sucha noc!:) Dorośleje Ci ten Twój maluszek i bardzo dobrze bo jak kolejny sie teraz pojawi to będziesz miała łatwiej:)

Julita ja kłucia nie mam wiec nie pomogę co do Twojego pytania. Za to mam coraz częstsze i mocniejsze skurcze przepowiadające. Ale nie panikuje dopóki nic więcej sie nie dzieje tylko czekam na wizyte i wtedy gin zobaczy jak tan moja szyjka i reszta:)

Komuś cos jeszcze chciałam odpisać ale nie wiem co i komu tyle tego było:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Daniela z tym wzruszaniem mam tak samo. Nawet zdjęcie 4D jakoś mnie bardzo nie rozczulilo, chociaż wszystkich w koło tak. A co do zary... ja mam kilka kg więcej od Ciebie, a wzrostem nie grzesze i spokojnie w M wchodzę i to z brzuchem;) gdyby nie rozsądek, fakt że leżę i za dużo nie wychodzę, no i że chcę się pozbyć nadmiaru kg i ciążowych i tych, które nabyłam krótko przed, to straciłabym pół wypłaty :p ale za to byłam w smyku i h&m i jakoś nic małej nie kupiłam. M. mówi, że może chociaż smoczek i butelkę, oglądał łóżeczka, a ja nie mogłam się na nic zdecydować. Chyba dlatego, że chciałbym mniej gadżetów, ale porządnych i nie lubię kupować zbędnych rzeczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kp18m6m7k.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja saczace się wody płodowe przerabialam już ze 3 m-ce temu. Dlatego kiedyś pisałam że u mnie to wszystko 2 razy szybciej się dzieje ;-) oczywiście wtedy to nie były wody tylko moja wyobraźnia ale czytałam o tym mnóstwo. Można kupić sieciami wkładki które barwia się na jakiś kolor jeśli rzeczywiście to co się saczy to wody. A tak to wiem że wkładka ma być Mokra ale bezbarwna i bezzwonna:-)
Wg poloznej z mojej szkoły rodzenia 37 tydzień to ciąża donoszona. Wtedy można przyspieszać poród wszystkimi możliwymi i bezpiecznymi metodami :-)

Odnośnik do komentarza

Mari brawo dla Julka za sucha noc. Odpieluchowanie to ciężka sprawa.

Ewulka8 dobre pytanie z tymi wodami. Ja tez mam tego pilnować a nie wiem czy bym poznała. Rybcia, Silv dzięki za podpowiedz w tej sprawie.

Daniela imię Helena ładne. My teraz zastanawiamy się nad Iga, Hania, Weronika. Łatwiej by było gdyby dzieci z metkami z opisanym imieniem się rodziły :)

Didus135 tez bym z chęcią coś uciekła i pojadła jakieś super ciacho. No ale jak leżenie plackiem to leżenie. A mój lekarz podkreślał ze pozycja w kuchni czyli taka lekko pochylona do przodu to dla mojej szyjki masakra.

Rewolucja ja mam zamiar po porodzie w pajacyk i w razie czego wezmę bodziaki. Niby sierpień kojarzy się z upałami ale wole mieć z sobą bodziaki.

Wow te koszulki z pepco to takie sexi :)
Dziękuje za odpowiedz apropos tygodnia domoszonej ciąży :)

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

Uff, dziewczyny. Cały dzień mnie nie było (no prawie) a to osiem stron co nadrobienia :) ale udało się!

Co do butelek, ja kupiłam jedną Lovi medical antykolkową. Chcę kupić też (jeśli będzie taka potrzeba) laktator Lovi wiec wolę mieć komplet z jednej firmy.

Na tylko do faceta ginekologa chodzę i kompletnie mnie wstyd nie bierze ;) Taka jego robota, co zrobić. Hehe. Ja do tych mało wstydliwych się zaliczam zatem. Podobno jednak nawet te wstydliwe mamy podczas skurczy czy w stresie przed cc obojętnieją na wstyd. Myślę, że sporo w tym może być racji - w końcu zupełnie inne rzeczy nas zajmują i stresują ;)

Szczotkę do włosów mam z naturalnego włosia i jestem zadowolona z jakości.

Daniela, Helenka to piękne imię. Moja półtoraroczna kuzynka dumnie je nosi. A łobuz z niej niesłychany - tylko przed tym ostrzegam ;))) choć szczerze, to nie wierzę w związek imienia z charakterem.
Mnie już parę razy przepuszczono w kolejce i korzystam, bo mam problem z lewą nogą od urodzenia i ciąża dla niej i kręgosłupa mojego to duże wyzwanie! W Ikei to skandal, że były jakieś komentarze. Wstyd! Ja bym na Waszym miejscu dziewczyny nie odmawiała korzystania z pierwszeństwa. Niech inni się uczą, że mamy takie prawa i niech to się stanie powszechne i zupełnie normalne!

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Kdrt,masz rację. Zatrzaski nie będą przeszkadzac dzieciom:)

Chiyo, zgadzam się z Tobą. Korzystać i jeszcze raz korzystać z ulg jakie nam przysługują. Jeśli nie dla nas samych, bo się dobrze czujemy, to dla innych ciężarnych.

Mnie zawsze w Lewiatanie kasjerki wpuszczają bez kolejki lub otwierają nową kasę. Jest to polski sklep i być może mają taki odgórny przykaz:)

Odnośnik do komentarza

powiem Wam, że ja dotąd prawie nie korzystałam z przywilejów dla ciężarnych a jak chciałam ostatnio wejsc na pobieranie krwi bez kolejki to jakas babcia mnie nie wpuściła :/ , ale juz sie nie chciałam denerwować tylko ją przeczekałam i weszłam, inni ludzie z kolejki jakoś nie mieli problemu...
Dzis miałam ostatnie zajęcia w SR, z ciekawostek to położna mówiła że dziecko karmione piersią nie powinno dostać smoczka przed upływem 4-5 tyg - i to tylko pod warunkiem ze ma uregulowane ssanie (ona jest doradcą laktacyjnym), za to dzieci karmione MM powinny dostawać smoczek bo to ssanie jest im potrzebne.
Co do ginekologów to ja mam akurat złe doświadczenia z kobietą -lekarką - była obcesowa na zasadzie - "ja tez to mam" i nie rób scen, więc wole chodzic do mężczyzny, a juz mój gin to w ogóle jest bardzo delikatny, a nawet jak siedze na fotelu i mnie bada to zazwyczaj trzyma mnie za stopę drugą ręką tak zeby mnie uspokoić ;) i przeprasza za to co robi co chwilę, a jak sie stresuję to mi opowiada o tym jak był na kolonoskopii i ze domyśla się co czuję ;)

spokojnej nocy kobietki

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...