Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ewelad, oczywiście całodobówka, bo kaszel? Trochę się wystraszyłam na początku....
Koca z folią nie polecam nad morze, bo piasek pod folię wchodzi, no i doopa, nie wytrzepiesz :/

Mamaamaa
- na razie temperatur wyższych znosić nie musiałyśmy, bo pierwszy tydzień Hania chora, drugi - Jaś
- moja córka przyjęła pozycję do raczkowania w dzień swojego chrztu ( 3 tyg temu), a raczkować zaczęła DZIŚ RANO :) w imieniny swojej mamusi :)
Cały pokój od razu przeszła :)
- mleka wypija dużo. 150 ml/5,6 razy. To chyba sporo. Kaszki już bezmleczne.
- mówi mama, tata, baba, mniam mniam, mata...generalnie buzia raczej jej się nie zamyka.
- prócz mleka, mała je zupę, owoce, kaszkę, czasem jajko na miekko, trochę chleba z masłem i ostatnio trochę dorosłego obiadku spróbuje :)
- wody nie wiem ile wypija, ale raczej dużo, bo butla jest cały czas przy Hani
- pierwsza drzemka małej trwa ok 3h
( ale to tylko z tatą ),druga - pół h.
Noce różnie. Dziś np.spała od 22 do 4. Podjadła i zasnęła spowrotem do 8. Takie spanie jednak to u nas rarytas.
- ząbki 2 :)
Mam nadzieję, że nie pominęłam żadnego pytania :)

Kowalska, ja bym jeszcze poczekała z basenem.

Mmadzia, ja wczoraj w ostatniej chwili uchroniłam małą ćmę przed zjedzeniem.
No, Hanię oczywiście też :)))

Iwcia, nie martw się niczym. Nie wszystkie dzieci raczkują.
Mój starszy syn zaczął raczkować jak miał 10 mc, więc późno. Teraz jest manualnie rozwiniety ponadprzeciętnie. Stoi na głowie, robi gwiazdy, świetnie jeździ na rowerze i rolkach. Także, sama widzisz, że nie ma się czym martwić :)

Mamuśka, przyzywam Cię po raz kolejny :) Hallllllooooooo :)?

Odnośnik do komentarza

REWOLUCJA dla naszych dzieci to smakołyki :) U nas prócz owadów i śmieci to zaginęła część paragonu ze sklepu, M się przyznał ze mu zjadła ostatnio kawałek chusteczki a ja na siłę z buzi wyciagalam jej kawałek odgryzionej gumowej piłeczki...

Ostatnio rozmawiałam z koleżanką która ma synka ze stycznia zeszłego roku. I on zaczął chodzić jak miał 13 m-cy. Powiedziala mi ze chłopcy później wszystko robią (w co akurat niezbyt wierze). Generalnie każde dziecko inne jest ja widzr po moich dziewczynach. Pierwsza nie raczkowala a zaczęła chodzić dwa dni po pierwszych urodzinach, druga raczkowala szybko i chodziła na 11 m-cy a teraz mała raczkuje od 4.04. Ale ewidentnie chce jak najszybciej chodzić i do tego dąży. A mam dwie mamy jeszcz które mają też dzieci z sierpnia i naprawdę każde jest inne i każde robi po swojemu i w innym czasie :) wiec nie ma się czym martwić myślę. Ważne ze wogole coś się dzieje. A w razie w zawsze można lekarza spytać lub do neurologa iść :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!!!

Malutki zalicza druga drzemke. Ja robie pranie. Spacerek zaliczony. Bylam dzis na straganie kupic truskawki i pomidory. Maly w wozku siedzial, ja place a on ciach i w rece gruszke ma. Ukradl haha chwycil z wozka bo sie tak wychylil urwis moj malutki. Oddalam gruszke i sie smialam z niego. My wczoraj znowu na basenie bylismy :) fajna ochloda i malutki szczesliwy :)

U nas nie ma raczkowania i nie ma zabkow. Pelzanie, z brzuszka sobie siada i z siadania sie kladzie. Malutki ma dwiw drzemki w ciagu dnia od 8 do 10 i od 14 do prawie 16. W nocy spi bez pobudek samo w lozeczku i swoim pokoju. Rano budzi sie o 5!!!! Ale jak sie budzi to nie placze tylko z 30 min lezy sam i tylko slysze w sypialni przez nianie jak gada sobie. Je rano o 6 kaszke na wodzie, 11 mleczko 150, 13 obiadek duzy sloik, 16 deserek maly i chrupki, po 19 180 mleka.

Rewolucja, samych cudownosci w zyciu z okazji urodzinek!!! :* i dziekuje za mile slowa, ktore pisalas wczesniej :*

Madzia powiadasz, ze maly odkurzacz z malutkiej :D

Kowalska! Super pomysl! Musze kupic basen na balkon :)

Ewelajna chyba macie nasze zabki :D a jak sprawy? Wszystko sie ulozylo? M

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Ewelajna a moze Ci jakos mozemy pomoc? Zawsze mozesz sie nam wygadac a my doradzimy :*

Karolu ja wole klasyczne pampersy bo na basen uzywamy pieluchomajtki te specjalne basenowe i nie lubich ich zakladac.

Ja przywoluje Mamuske, Rudamarude, Daniele, Chiyo, Anie, Truskawke, Ewulke, Patrycje, Madzika, Janinke, Rose. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

hej:)

Madzia ja Tosi na taki upał tez zakładam tylko koszulkę/body krotki rękaw i spodenki. Myśle ze jest jak najbardziej ok.

Ewelajna my tez mamy 8 ząbków:)

Mamaewy gratki dla Ewuni!:) Madzia ma racje, lada dzien ruszycie z miejsca:) Superrrr!

Olga dobre z ta gruszką było:D mały spryciarz z Fabiego:) hehe

Rewolucja jeszcze raz zdrówka dla Jasia a dla Ciebie wszystkiego co najwspanialsze z okazji imienin:* Choć Hania faktycznie zrobiła Ci chyba najpiękniejsza niespodziankę:)

Ewelad cieszę sie ze juz ok:)

Mamaama upały znosimy dobrze, my nie raczkujemy i nie próbujemy jeszcze, wody pijemy mało ale zauważyłam ze jak jest potrzeba to wchodzi nawet 50 ml na raz, mówimy cały czas tata i mama, baba, dada, siasia, dzidzi i lalalala, w nocy śpimy od 20-8 rano z przerwami na cyca ale bez wybudzania w zasadzie, w dzien dwie drzemki od 40 min do nawet 2 h., mamy osiem zębów j/w napisałam.

Tosia wlasnie na drugiej drzemce. Jak wstanie wybywamy na spacer bo trzeba to moje blade ciało wystawić do słońca bo az razi:D a solarium niecierpie:)

Miłego dnia!:*

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Mamamama - rozwój ruchowy dziecka jest uzależniony od genetycznie uwarunkowanego dojrzewania układu nerwowego i nie ma żadnego związku z inteligencja. Tak jak szybkość wyrastania ząbków nie ma wpływu na intelekt ale jest uwarunkowane genetycznie -jak Tobie i ojcu dziecka późno wyszły ząbki i przynajmniej jedno z Was późno raczkowalo/chodziło to Wasze dziecko też zrobi to później. Generalnie nie ma co się spinac i porównywać. Niektóre sierpnioweczki i inne dzieci szybciej się rozwijają a inne wolniej ale np. Prawidłowy czas na samodzielne kroczki jest między 8 a 18 miesiącem. Wiec może i tu będą chodzące dzieci w wieku 9 miesięcy ale to nie znaczy że twoje też musi ;)
A co do harmonogramu Patryka:
6:30 -pobudka
7:30 - kaszka na mleku ok 100 -150 ml
8:00 - 8:30 - drzemka 1
9:30 - owoce/jogurt -190 ml
10:45 - 11:30 - drzemka 2
12:30 - cycus
13:00 - 15:00 -spacer i drzemka ok 1 h
15:30 - obiadek - 190 ml (ale tylko 3 dania akceptuje: dynie i marchewkę z kurczakiem/indykiem i tuńczyka w warzywach - moimi zupkami gardzi :(
17:30-18:15 -drzemka 3
18:30 kasza na mleku -200 ml lub wiecej
20:00 - spanie
20:45 - wybudzenie na przytulanie po 2 minutach spi dalej
21:30 - cycus przez sen
W nocy 2 pobudki w tym czasem jedna na cycusia ale często obie na przytulenie
Mamy 2 zęby i trzeci w drodze od 1.5 tygodnia
Pełza bardzo szybko od 2 tygodni, nie siedzi ale siada z pozycji do raczkowania w półsiadzie - tak, że się podpiera 1 ręką, pozycje do raczkowania przybiera od 5 tygodni.
Jak chce spać albo jeść przypełza i gryzie mnie w stopę
Zaczął gadać 2 dni temu i buzia się nie zamyka: mama, dada, nana, lala,bleble i nie!
Kończę bo juz za długi ten post ;)
Miłego wieczoru dziewczynki!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Hello, a ja się odezwę chociaż mnie nikt nie wywolal:D Żartuje, nie odzywam się, bo tak jak już wcześniej pisałam, to bez M to już w ogóle czasu na wszystko brak.
U nas wysokie temp. są jak narazie dobrze tolerowane. Lidzia pije wiecej wody, czyli ok 150ml.
Nasz plan dnia wygląda tak:
6.20 pobudka
8.00 kaszka mleczna ok 180 ml
9.00-10.00 drzemka od 40 min do 1,5h
11.00 jogurt naturalny + osobno owoce, łącznie ok 190ml
12.00 spacer
14.00 obiadek 190ml
15.00-16.00 drzemka od 1h do 2h
17.00 kaszka na wodzie z owocami ok 200ml
17.30 kiedy jest ładna pogoda zaliczamy drugi spacer
18.30- 19.00 kąpiel, cycus i spanie
pobudki mamy przeważnie 3, pierwsza ok 23-24, kolejne ok 2-3 i 4-5.
Oczywiście czasami wszystko oprócz godz posiłków wygląda inaczej.
Lidka sama siada i się czolga. Ma świetną technikę czolgania i chyba jak narazie nie zamierza zmieniać sposobu przemieszczania. Generalnie przemieszcza się szybko i wszystko dookoła bardzo ja interesuje. Wczoraj zwierzaka łazienkę i biła pralce brawo.
Mamy dwie dolne jedynki, kawałek górnej dwójki i przebita jedynkę obok. Myślę ze drugą górną jedynka i droga górna dwójka tez przebija się w niedługim czasie.
Tak jak niedawno pisałam Lidka mówi mama, baba, dada, bije brawo, robi papa, kreci głową nie (ale chyba jeszcze nie czai do końca znaczenia), podryguje w takt muzyki, przytula się i czasem daje buziaka. Z nowości, to czasem kleczy na kolanach.
Pozdrawiam i życzę zdrowka wszystkim, ale zwłaszcza chorowitkom.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

hej mamusie, od paru dni próbuje się zebrac zeby napisac ale najpierw podróż, a potem góra prania, sprzatanie a jutro znow wyjazd ;)
tyle wątków się przewinęło że nie dam rady odpisac :/ wybaczcie. Jak w poniedzialek wrócę na dłużej to postaram się być lepszą forumowiczką ;)
Najpierw chcę pochwalić mojego synka, tydzień w podróży, 3 miejsca, niezliczone spacery, spotkania z różnymi ludźmi itd a on to zniósł wspaniale. I gdzie nie pójdziemy wszyscy chwalą jaki on grzeczny, jak spokojnie w wozku siedzi i jak się usmiecha do wszystkich. A dla mnie to takie normalne, no bo jak miałby się zachowywać? :) Mój synek kochany
Odkąd zaczął raczkowac to po prostu śmiga, nie można go spuścic z oczy, ale ogarnełam salon i póki drzwi zamkniete to nie jest źle ;)
teraz jak tak cieplo to dużą częśc dnia spędzamy na balkonie - w łóżeczku turystycznym, mam balkon od wschodu więc nie ma problemu. A dzis poszlismy z kocem do parku i tez bylo super, chociaż maly spróbował jak smakuje kora, trawa i liście ;)
Niestety mamy nadal problem z obiadkami, grudki są be i to bardzo, poza tym marudzi na moje domowe obiadki a i słoiczki nie zawsze chce. Ale mam nadzieję że to minie. Niestety chyba nie umie gryźc , dałam mu dzis na próbe kawalki gotowanej cukini ale nie wiedział jak sie za nią zabrać. Memłał i połykał.
Krzyś gada bardzo dużo, mama, baba, papa, gaga, raz nawet powiedział dupa ;) ale generalnie zlepia tyle róznych sylab że czasem wychodzą prawdziwe slowa jak : fajnie, nie ide, potem :P oczywiscie to przypadek, ale śmiesznie jest.
Za to żadnego klaskania, pokazywania palcem itd, jestem w szoku ile wasze pociechy potrafia w tym zakresie!
Krzyś śpi od 20 do 6 rano, w międzyczasie się budzi czasem raz, czasem więcej, ale zazwyczaj wystarczy podanie smoczka. O 6 je mleko i spimy jeszcze do 8. potem drzemka o 11- 1 h i ok 15.30 0,5-1 h
Mało pije, średnio 60 ml dziennie, ale odkąd są upały to jest lepiej, widać jak mu się chce to pije wiecej więc sie nie martwię.
na dzien dziecka wybrałam stoliczek edukacyjny i kostkę edukacyjną Smily Play, obejrzałam sobie na żywo i zamawiam w necie - jakieś 60 zl taniej łącznie.
W takie dni jak dzis zakladam albo body kr, albo koszulke i spodenki. Wydaje mi się że wystarczy bo karczek ciepły, a sama nie mam specjalnie wiecej na sobie ;) oczywiscie body nie zakładam :P
rewolucja najlepsze życzenia imieninowe!!
uff, rozpisałam się :) raz a dobrze

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Rewolucja byłam na tej całodobowej z kaszlem , żeby lekarz osłuchać - płace składki, to niech chociaż tak skorzystam- a co haha

U nas plan dnia w reorganizacji , a obiady w niełasce , wiec sie nie rozwodzę , jest raczkowanie wcwersji turbo, ale generalnie stanie , wspinanie i kroczenie przy czym sie da, tulenie i taki Zalotny wstydzioch, tata, mama baba ama titi, nic nie pokazuje i nie robi żadnych papa czy kosikosi , ale niespecjalnie mu to pokazuje , wiec pewnie moja wina , za to swietnie robi bałagan wyrzucając wszystko i wszędzie , czekając na sługę , co przyjdzie i podniesie, żeby było ponownie czym rzucać

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

I jeszcze

Rewolucja najlepszego!

Anuś miałam cie szukać , a sie znalazłaś sama haha a skoro Krzyś potrafi powiedzieć fajnie i dupa, to pokazywanie czegokolwiek jest zbędne

Kadaga ja podaje jogurt i serek bieluch z reguły polowe , ale jak wchodzi cały , to nie ograniczam

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U nas pobudka 6-6.30 cyc
8-9 owoc z jogurtem albo jakiś słoiczek
10-11 drzemka ( niekiedy pół godziny, niekiedy 3) jak zdążymy to spacer
13 - cyc
15 - obiad ( je to co my, nie przyprawiam za dużo, chyba, że faktycznie mamy coś nie dla niej to słoiczek, ale gardzi)
15-16 spacer/ drzemka
17/18- deserek - owoc zazwyczaj
19 - spacer
20/21 kąpiel, cyc, spanie

W nocy pobudki 2/3 chyba, że zeby to i co godzinę .Plan dnia jest bardzo elastyczny i uzależniony od humoru i zapotrzebowania kierowniczki.

Ze słów mamy mama, baba, kaka, pisk i jeszcze kilka ,które ciężko zdefiniować.

Dziś odpaliliśmy dwa place zabaw, basenik i łóżeczko turystyczne z piłeczkami ( nerwy były, bo piłeczki trochę za duże) . A basen, szaleństwo, nalałam trochę wody , siedziała z 5 minut, ale uciecha :) :) :)

Pozycja do raczkowania tylko na łóżko, za to obroty to przemieszczanie w tempie ekspresowym :) jak się posadzi to siedzi stabilnie.

W przyszłym tygodniu idziemy na bilans, muszę podpytać co na komary i jak z kleszczami, bo my z dwie godziny to lesie spędzamy.
Rewolucja cudownych chwil :*
Życzymy super, spokojnej nocki.

monthly_2016_05/fasolki-sierpien-2015_48115.jpg

monthly_2016_05/fasolki-sierpien-2015_48116.jpg

monthly_2016_05/fasolki-sierpien-2015_48117.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Mamusie i Dzidziusie :)
Normalnie tęsknie za Wami jak nie mam czasu zajrzec :)
U nas też pogoda dopisuje wiec duzo na dworze jestesmy, brakuje mi drzemki z małą popołudniu i nogi do doopy wchodzą ale warto korzystac ze słonka jak najwiecej, zwłaszcza w irl.
Co do jogurtu to ja podaje naturalny z bacomy z owocami ze słoiczka ale szału nie robi u małej. Poł kubeczka jej wystarcza wiec nie mam dylematu czy dac wiecej :) Od kilku dni mamy obraze na obiadki, są be i juz, kaszki są dobre i wszystko co mozna samemu zjesc. Alicja pije tylko wode, soczki są nie do przełknięcia :) Ilościowo trudno okrslic bo czesc rozlewa :)
Co do umiejętności to moje dziecko nic nie pokazuje, nie daje buziaków, nawet nie wyciaga rączek jak chce żeby ja wziąc. Robi za to kosi kosi i papa a jak chce na rece to przypełza i łapie za noge ale na szczescie nie gryzie.:) Pełzanie wciąż jest na topie, raczkowanie tylko czasami, wstaje tylko na kolanka, o stawaniu nawet jeszcze nie mysli. Mówi tata, baba, dada ale jakos specjalnie rozmowna nie jest, wiecej pisków i krzyków. No i czekam na mama ale poki co córka mnie ignoruje :/ Zębów mamy cztery, dwie jedynki na dole w całej okazałosci, prawa jedynka i dwójka na górze już wyszły i przebija nam się lewa jedynka i dwójka. Obwiniamje za niechec do obiadków i niespokojne spanie. Z drzemkami u nas różnie ale trzeciej popołudniowej już nie ma zazwyczaj a jak jest to mała nie chce spac o 20 i szaleje godzinke dłużej.
Rewolucja - najlepszego! a to ci prezent sprawiła Hanulka. :)
Ewelad - korzysta, korzystaj, choc życzę wam aby powodów do korzystania było jak najmniej
Justynka[b] - bardzo zdrowe podejscie. Tosia intelektualnie daleko przed Alą. Może będziesz mamą laureatki Nobla? ;)

Odnośnik do komentarza

Pani Generałko! Olgo - melduję przybycie :)
Coś źle zorganizowana jestem ostatnio (a może i wcześniej już byłam haha)
Rewolucjo halo, halo, odbiór! :)

Olga ja to miałam jakieś czarne scenariusze jak tak długo się nie odzywałaś.... Myślałam, że może (odpukać!!) w szpitalu wylądowałaś :( ehh.. Mąż nie był zły o piwko (a tylko by spróbował ;). No bo i o co? że mnie zdenerwował i nie pojechałam? ;) hihi Ale masz złote dziecko :)) superowo!! choć ja tam też nie narzekam :) a co! kochane są te nasze bąbelki.... :)
Justynka zębulkowe gratulacje :) łeee, mój to nie odebrał chyba jako kary tego, że nie pojechałam z nim.... a może mu przysługę wyświadczyłam :D
Ewelajna Bartuś to chyba jakiś rekordzista będzie ;)
Maamamaaa mój Kazik dużo mleczka pije... niechętny jest na wszelkie inne smakołyki ostatnio, liczę, że to chwilowe.!! więc u nas głownie mleko, kaszki jakoś sposobem wchodzą, owocki też, a wszystko inne: jaja, obiadki, jogurty, itp. - kilka łyżeczek, a potem hrabia kiwa na nie :) Wody to jakoś mało pije, ale nadrabia ją w nocy jak matka próbuje oszukać :P w dzień śpi w cały świat - czasem pół godzinki, czasem godzinkę, sporadycznie 2. Zazwyczaj ma dwie drzemki, rzadziej już trzy. W nocy budzi się na jedzenie, a ostatnio martwią mnie poranki, bo popłakuje i wybudza się, ale oczka ma przymknięte, wygląda jakby chciał jeszcze spać, a nie może, coś mu przeszkadza... :((( Co do zębów, to prawie 4 ;) a mówić nie mówi jakoś specjalnie dużo...
Rewolucja Naaaajlepszości i dużo gości, Kochana :P Hanusia czekała na odpowiedni moment z raczkowaniem - gratulacje dla obu Pań :))) Ćmy pożałowałaś Hani? "Dziecku zabronisz?" :)) ojojoj... Zdrówka dla Jasia i Hanusi :*
Iwcia Kazio reaguje jak go pytam, np. gdzie jest piłka? to kuma o co chodzi, szuka jej, albo gdzie są ptaszki? to patrzy w okno :) albo kula hula, albo różne obrazy w domu, nos już tak, robi pa,pa, brawo, piątkę też przybije, balum balum, cmoka ustami i robi językiem tak: klik-klok - nie wiem jak to nazwać :D wiecie o co chodzi :) no i czasem tańczy :D wydaje się, że już tak dużo rozumie ten mój mały człowieczek...
MamaEwy czekamy na pierwsze kroczki :)
Kadaga no i fajnie, że nie trzeba Cię wywoływać, a nie tak jak co poniektóre damy - mam na myśli siebie :P :D
Kowalska Natiśka taka roześmiana :D
Ewelad zdrówka i sił do starszej :D ja niestety też alergik, więc wychodzenie na dwór teraz jest dla mnie mega ciężkie... no ale jak tu nie wyjść na spacer...

Buziaki dla Wszystkich!! spokojnej nocki!!

Odnośnik do komentarza

Hello!
Dziękuję za odp w temacie jogurtów. Mmadzia ja wlasnie nie wiedziałam czy mozna cały, ale skoro u Was nic się nie dzieje to chyba mozna;) Też będę podawać po ciutek więcej skoro smakuje.
U nas dziś pobudka o 5.30:/
Mamuska Lidzia dziś miała podobnie jak Kazio i generalnie czasem jej się to zdarza. Dodatkowo czasem zaczyna przywracać się z boku na bok aż w końcu się obudzi, ale widać ze jeszcze by pospala. Dziś próbowałam wszystkich sposobów i nie zasnela już, także u mnie tryb zombie. Natomiast Panienka przyspieszyła sobie drzemkę i wydluzyla trochę i teraz tryska energią. Niestety matka nie miała takich luksusow, bo dzis M wraca i trzeba ogarnac chalupe, tzn. mieszkanie:D
Milego dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...