Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

MISIACZEK zdrówka :*

EWELAJNA a jaka cena? Bo mi się nie wyświetla :/ muszę link zapisać skoro taki dobry :)

KASIA nie wazylam. Muszę sprobowa chociaż ta waga łazienkowa to trochę przeklamuje. Ale w czwartek do szczepienia idziemy to nas sprawdza.

Po tych karmieniach to już widzę ze mi piersi urosły i taakie pełne. INEZ pewnie miałaś rację ze sobie żaba więcej produkuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Kowalska tak, jeżeli jest na bezpłatnym. oczywiście musi to potwierdzić jakimś dokumentem -np. zaświadczenie.

Dziś dzień pozytywnego myślenia :D także... miłego, słonecznego i jak najmniej deszczu mamuśki.

Ansomia - kółko super, a musi być dużo wody w wannie? ja wanny nie mam ale specjalnie pojechałabym do rodziców bo to pewnie niezła frajda dla malucha. U teściów jest wanna ale w takiej niskiej zabudowie i kurcze ciężkie dojście, chyba że bym z Olkiem siedziała. Czy trzeba siedzieć czy samo dziecko?

Muszę zadzwonić ws. szczepienia na pneumokoki. Czy wasze dzieciaki już po tych szczepieniach? jak przeszły? w jakie miejsce podawana?

Odnośnik do komentarza

ewelajna nie zawsze cena idzie w parze z jakością więc drogie foteliki mogą nie być bezpieczne. A skoro go polecacie to też już zapisałam link.

Misiaczek zdrówka dla Was wszystkich!

mmadzia z wazeniem to dobry pomysł. Ja sama tak robię z Ewą raz w tygodniu żeby zobaczyć czy rośnie. I mimo że ta waga odbiega trochę od tej co jest na szczepieniu to chociaż widzę że wszystko jest ok.

No i przypomniało mi się co wczoraj chciałam napisać. Ewa w domu ubrana jest w body na długi rękaw (czasami body na krótki plus koszulka) a na dół spodenki i skarpetki. Nigdy nie zakładamy rajstop- chyba że do sukienki. W domu mamy Max 20stopni a ona jest tak przyzwyczajona i jak tylko ma coś grubszego na sobie to od razu jest spocona.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

My tak samo jak u mmadzi. Teraz dostaliśmy w spadku mnóstwo rajstop, więc będzie docierać, bo notorycznie gubi skarpetki. U nas w domu 25, ale mamy bardzo stare budownictwo i jak jest mniej to nawet mi zimno. No a Natiśka zazwyczaj leży na podłodze to tam ma chłodniej :)

My przed 14 wyjeżdżamy, mamy być na 16.30. Pierwszy raz taka daleka podróż. Mam nadzieję, że wytrzyma. Już się trochę denerwuje co pani doktor powie.

Dziękuję Ewulka w któryś dzień podjade jeszcze do mopsu zapytać. Ach u M ciągnie sie od listopada ta wypłata za tacierzyński, cały czas chcą jakiś kwitek. Za tłumaczenia daliśmy już kupę kasy,mam nadzieję, że nam to wypłacą.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki! My juz po spacerku, zakupach i sniadanku :)

To jest to kolo co ja tez polecalam. Rewelacja :) my jestesmy bardzo zadowoleni. Raz w tygodniu maly sie pluska w tym.

Ewelajna pisalas o chronie dziecka przed wszystkim zlym. Ja mam to samo. Patrze na malego i po prostu plakac mi sie chce jak pomysle, ze zycie przed nim i nie raz bedzie ciezko, groznie itp. Tez chce go chronic jak tylko sie da. Ja duzo wiadomosci czytam, slucham i ostatnio bylo o porwaniach dzieci jak liczby sa wielkie i coraz wiecej. Ja mowie do meza, ze malego do 18 roku zycia bede wozic i odbierac ze szkoly bo sie tak bede bala. A on do mnie, czy jeszcze buziaczka mu bede dawac przed kolegami na pozegnanie i powitanie no i powiedzial, ze smieszna jestem w zartach a wiec super :D

My w domku ubieramy body krotkie i spioszki albo body dlugie, spodenki i skarpetki albo body krotki, koszulka z dlugim i spodenki.

Ja Wam powiem dziewczynki, ze rozumiem Wasze zmeczenie przy karmieniu w nocy ale cieszcie sie, ze macie taka szanse. Ja chcialam bardzo karmic i do tej pory bym karmila, ale pokarm zanikal i zanikal. Maly nie przybieral, dopiero pozniej lekarze sie zorientowali, ze te antybiotyki na nerki zle przenikaly ode mnie do maluszka. One mu szkodzily na brzuszek az w koncu laktacja byla coraz gorsza i gorsza i sie skonczylo. Mimo, ze karmilam co 2h w nocy to uwielbialam ten czas.

My myslimy nad fotelikiem Romera.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie ze tak dużo piszecie o fotelika ch to mnie zmobilizowalyscie żeby się za czymś rozejrzeć.

My w domu mamy spodnie skarpetki a na gorze albo body dl rękaw albo krótki rękaw i koszulka z dl. albo body dl rękaw i koszulka krótki tak żeby te koszulki tez chociaż raz założyć ;) Jak jedziemy gdzieś samochodem to tylko bluza i koc i jest mu ciepło.

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

U nas Mały ma przeważnie tak jak u większości z Was czyli
Rajstopki+body kr rękaw i koszulka z długim, albo spodenki+body+skarpetki.
U nas max 21 stopni, a w nocy 19.

Co do naszego zdrówka to dziękuję za wsparcie :-) od razu raźniej się robi na serduchu jak wiem ze ktoś jeszcze o nas myśli hihi :)))
Tylko ze Mały nie chce pić syropku i jest walka przy podawaniu.
Dobrze ze chociaż nebulizator akceptuję :-)
Mamy tez, dawać cebion, to jak mu dałam to krzywil się jeszcze potem chyba godzinę haha.

Aha, mój Synuś zaczął pić wodę w kubku niekapku z Aventa i jestem bardzo zadowolona. I od razu załapał co ma z nim zrobić, tylko jeszcze czasem tak patrz zdziwiony ze coś tam leci z niego ;)

A na unormowanie kupek mamy dawać Dicoflor- bo odkąd rozszerzamy dietke to kupka co 5dni. A ostatnio była taka plastelinkowata.

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Olga1 mnie też męczy to wstawianie w nocy na karmienie co 1,5-2 godziny, zresztą jak pewnie każdą z nas, to jest chyba normalne bo raczej nikt normalny nie lubi robić sobie takich pobudek :)
Ale za każdym razem staram się myśleć jaką radość mi to daje... I jak patrzę na tego przyklejonego do mnie Skarbusia to serduszko miękknie...

A jak wasze polowania e Lidlu ? Ja byłam wczoraj na chwilę przed wizytą u lekarza i już z ciuszkow w rozmiarze mojego dziecka nie było :/
Znalazłam jeden dwupak body i to jeszcze ktos go odłożył przy kasie.
A tak to zostały same malutkie.
Wolę nie myśleć co sie działo tam rano..... :/

Odnośnik do komentarza

Wtorkowe dzień dobry!!
MamaEwy masz rację, daj mu małą nauczkę! Nie lubię oceniania wyglądu innych (nawet bliskich), bo zawsze mówię, że najlepiej niech każdy najpierw patrzy na siebie!
Mamaaaa w domku mamy zazwyczaj ok.20-21 stopni (to zależy od aury na zewnątrz też) i Kazik ma ubrane body z dł.rękawem, spodenki i skarpetki. Jak kładę go na matę, czy kocyki, to zakładam czasem kamizelkę. To wszystko :)
Mmadzia wykończysz się przez te karmienia, oby się w końcu unormowały.... fajowo, że u chirurga wszystko ok!
Ansomia świetna pływaczka :)))
Kowlaska powodzenia u lekarza!!
My też jesteśmy na pampkach 3 jeszcze :)))
Rewolucja wyobraź sobie, że dziś ważyłam się i mam 1,5kg mniej niż tydz.temu!!! uff... paradoksalnie jak zaczęłam jeść słodycze, to schudłam :P Wiadomo - spożywam je w granicach zdrowego rozsądku i staram się tylko do południa, dlatego od tygodnia uwielbiam dopołudniowy czas :D a Ty jaki masz plan? Bo ja regularność w jedzeniu (a jem wszystko w rozsądnych porcjach oczywiście ) + systematyczność w ćwiczeniach (rowerek 6xtydz., skalpel choć 4xtydz.) i mam nadzieję, że to wszystko = powoli mniej na wadzeee :))) powodzenia!!! wspierajmy się!!! :))
U nas dziś pogoda kiepska niestety, więc kisimy się w domu.... miłego dnia Wszystkim :))

Odnośnik do komentarza

ewulka8 moj synek miał dziś trzecie szczepienie na pneumokoki, kolejne ostatnie za rok. Dostawał zawsze w udko i dobrze znosił, z tym, że my nie łączymy szczepień, na kazde oddzielnie jeździmy, nie tak jak niektórzy z tymi obowiązkowymi.
Krzysia zawsze ubieram według zasady na tułowiu dwie warstwy na reszcie jedna :) więc albo body krótki rękaw i bluzeczka plus spodenki, albo body dł rękaw i spiochy, albo body dł rękaw, spodenki i koszulka na kr rękaw. Oczywiście skarpetki jeśli do spodenek. U nas w mieszkaniu ciepło dosc, ale mały nie jest spocony ani wychłodzony.
rajstopki tylko na mrozy na spacery pod spodenki były.
kowalska jak to mozliwe te 25 st? Czym wy ogrzewacie? Szok :)
misiaczek my tez na 3kach jeszcze, 4 zakładam na noc bo już kupiłam karton na przyszłośc :)
Krzyś wazy 8,5 kg, ma 70 cm
A na kupki zdecydowanie polecam surowe jabłuszko albo sliwki suszone ze słoiczka, my probiotyk dajemy cały czas i nie zapobiegł zatwardzeniom po zmianie diety. Dlatego teraz co drugi dzien poł słoiczka albo pól jabłuszka mały dostaje :)
I zdrowiejcie!!!
mamaEwy nie fajnie tak usłyszec o męza, daj mu popalić :P
Krzys po pierwszych obiadkach to miał bardzo pomaranczowe kupki, teraz juz tak nie jest, po miesiącu. Ale to dlatego że ta marchew sie czesto nie trawi na początku, to normalne.
Czy ty tez juz odliczasz do 9tego? :D
anosmia super pływa :) i jaka radość !

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Mama Ewy ja wiem, że z tymi cenami różnie bywa ale zobaczcie taka rozpiętość 300-1700 zł za fotelik o podobnych parametrach???
Olga ja podobnie jak Ty cierpię z powodu niekarmienia piersią i z sentymentem czytam o Waszych "cycusiowych" problemach. Niestety mi było dane karmić niecałe 3 tygodnie i to od początku z dokarmianiem mimo, że miałam pomoc cudownych położnych i doradcy laktacyjnego. Moja położna środowiskowa na kolejnej wizycie w domu definitywnie kazała mi zakończyć karmienie piersią, bo dobowo ściągałam 15-20 ml pokarmu z obydwu piersi a bardzo bardzo chciałam. Wiem, że takiej bliskości między mamą a dzieckiem jak w trakcie karmienia nie będzie już nigdy. Trudno :(

Moja dietka jest super właśnie będę sobie robić puszystego białkowego omleta z warzywami :)
Największy problem w tym, że teraz gotuję trzy obiady codziennie: dla siebie, Bartka i P. nie wiem jak długo tak dam radę ...
I pytanko: czy Wasze dzieci mają jeszcze czasem rączki złożone w piąstki? Bartek jak leży na brzuchu to czasem ma zaciśnięte obydwie rączki, jak śpi z resztą też mu się zdarza. Nie wiem czy to powód do niepokoju? Może powinnam to skonsultować z neurologiem??

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

EWELAJNA moja ma często piastki zaciśnięte. To źle?

A u nas widzę drugą jedynkę :) jeszcze jej pod palcem nie czuć ale widać już dziurki w dziasle. Może to jest powód tego jedzenia co chwilę.

Żaba wciagla dziś z pół słoiczka ziemniaka z marchewką. I sądzę ze zjadlaby drugie pół ale matka jej nie dała... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

mmadzia podobno po 4 miesiącu dzieci powinny już mieć rączki otwarte ale nie wiem co to oznacza? że w ogóle nie mogą mieć zaciśniętych, czy że przez większość czasu mają być otwarte?
Super że u Was już druga jedynka idzie, Świetnie to wygląda:) U nas dziwnie bo dwie dolne jedynki wyszły już dawno a teraz pod samym dziąsłem 2 dolne czwórki a u góry widać wszystkie takie zarysowane jak się podniesie górną wargę, ślina taka że..... ale poza tym nic... podobno kilka miesięcy mogą iść te zęby odkąd je widać

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Ewelajna mnie się wydaje, że piąstki nie mogą być cały czas zaciśnięte a od czasu do czasu jest ok. Mój też ma czasami zaciśnięte i jest pod kontrolą neurologa a po kontroli pani dr powiedziała, że jest wszystko super.

Ja też z tych co zazdroszczą tym, że karmią piersią. Ja karmię w sposób mieszany bo się nie bardzo mogę pogodzic z tym, że pokarmu u mnie mało. Każde karmienie trwa pół godz (chyba, że nie mam możliwości) a potem mm i tak z 4 razy dziennie laktatorem ściągam, żeby pokarm nie zanikł całkowicie. Też korzystałam z pomocy doradców i też się nie udało a ja po postu uwielbiam to robić i mimo, że wiem, że on się i tak nie naje to go przystawiam i będę tak robić póki synek będzie chciał.

My dzisiaj zostaliśmy na 2 dni sami i mam nadzieje, że Janek będzie grzeczny i będzie współpracował z mamusią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...