Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny. Ja na spanie narzekam w druga strone, moglabym non stop. Najczesciej wkladam do uszu stopery, zeby mnie nic nie budzilo (zwlaszcza rano) i z przerwami na siku moge nawet do 11 :-/ wstaje z bolem glowy, bo wiadomo, ze to za dlugo. Strach pomyslec co bedzie, jak maly przyjdzie na swiat.

Co do ktg, to moja gin o niczym mi takim jeszcze nie wspominala. Zapytam na nastepnej wizycie.

Nie mam tez poloznej, z ktora sie widuje i nie chodzilam do SR ze wzgledu na koniecznosc lezenia. Jak piszecie o poloznych znajomych, to troche sie stresuje i mam pytanie czy wszystkie z Was takie spotkania praktykuja? Ja ogladam filmiki na you tube i czytam ksiazke jak pielegnowac dziecko i karmic :-) no i mam pytanie: czy ktoras z Was uzywala nakladek formujacych brodawki sutkowe firmy medela? Wydaje mi sie, ze moge miec problem z karmieniem z prawej piersi i zanim nie porozmawiam z gin, chcialabym zapytac czy macie juz jakies doswiadczenia z tym zwiazane. Mozna je podobno nosic juz w ciazy.

Co do cesarek to ja bym sie nie bala, a wrecz przeciwnie :-) troche zazdroszcze, bo jak pomysle o tym co mnie czeka.... Boje sie juz bardzo!

Dzisiaj postanowilam sfinalizowac wyprawke (oprocz wanienki, bo ta kupie na koniec jakos) i zakupic kocyk do wozka i rozek. Znalazlam na allegro komplet do wozka bawelna×minky. Czytalam, ze minky to taki delikatny material, ale sztuczny. Nie bedzie sie dziecko pocic pod tym?
http://allegro.pl/komplet-do-wozka-minky-nowosc-kocyk-podusia-miko-i5161295976.html

Odnośnik do komentarza

Haha :-) zakochałam się w sowkach jak tylko je zobaczyłam :-) i mam też 2 pieluchy do kompletu. Jedna z tetry a druga flanelowa. I wogole znalazłam wszystko z sowkami od smoczka po ubranka ale nie kupuje bo biedne dziecko nie będzie znalo innych zwierzątek tylko wszędzie sowy, jeszcze jakiejś traumy dostanie;-)
Zazdroszczę Wam tych szybkich terminów... Ja mam na 19 sierpnia i pomimo że lekarz twierdzi że nie wytrzymam tyle to ja czuję że urodze grubo po terminie i jeszcze będą wywołać :-(

Odnośnik do komentarza

Haha, dobre! My naszą Małą tylko widzieliśmy na ziewaniu (ja raz, a jej tata dwa, aj nie zdążyłam załapać że patrzymy na buźkę i ona wtedy ziewnęła sobie) no i na 3D język pokazała na chwilkę :D Łobuzy te nasze dzieci! :)

Ja wczoraj miałam ciekawą historię. Koleżanka mieszka w UK i ze swoją przyjaciółką, która była w 8 miesiącu ciąży poszła na lody a ta w trakcie... zaczęła rodzić. No to siup Monika ją zapakowała do swojego Mercedesa i do szpitala. Po drodze dziewczynie wody odeszły i siedzenie i podłogę jej zalała :D No ale zdążyły. Dzidzia zdrowa i bezpieczna. Śmieją się wszyscy, że Mercedes powinna mieć na imię :D
A tak serio, to ja zaraz zaczynam 8 miesiąc i... jakoś nie umiem sobie wyobrazić, że mogłoby to być JUŻ :O Ja mam jeszcze w planach kilka wyjazdów do rodziców i rodziny (w tym raz pewnie pociągiem)... :D Oby moja córka nie chciała mnie zaskakiwać!

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

rewolucja ale mi smaka narobilas na drozdzowke :-) bede musiala pojechac do sklepu :-)

e_wcia trzymam kciuki! Za chwile bedzie po wszystkim :-) a raczej dopiero sie zacznie :-)

kdrt witaj :-)

To niesamowite ile dziewczyn ma problemy z szyjka, skurczami i twardnieniem brzucha. Nakaz lezenia i koniec. Gdyby nie Wy, myslalabym ze to ja mam najgorzej. Od poczatku bole i klucia, a lezenie permanentne od 1 kwietnia! Teraz powoli powracac moge dopiero do aktywnosci, a latwo nie jest i szybko sie mecze. Miesnie zwiotczale, a tu porod za chwile... :-/

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewuszki:)
U nas dzis taka pogoda ze nic tylko nie ruszać z kanapy i z pod koca. Rozmawiałam z przyjaciółka która ma 3 letnia córeczkę i poradziła mi korzystać z takiej pogody i z ostatnich chwil w których mogę sie tak polenic bo pozniej to juz bedą tylko marzenia;)
Ja o dziwo śpię bardzo dobrze. Kładę sie około 23-24 i śpię do 9-10. Oczywiście z co najmniej 3 wycieczkami do toalety w nocy.

Silv piękne sówki - my tez mamy rożek w kolorowe sówki;)

Rewolucja u mnie w rossmanie juz sa suche szampony batiste i sa w lepszej cenie niż w douglasie:) Także najpierw sprawdz rossmana co by nie przepłacać:) I zgadzam sie z dziewczynami ze jego pomoc w szpitalu bedzie nieoceniona, zreszta juz nie raz "uratował mi życie";);)

E_wcia super ze wyniki dobre i wszystko ok:) To teraz juz tylko po powrocie pozostaje sie pakować i odliczać dni do 20 lipca:)

Witaj kdrt:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

ewcia a co się stało że w szpitalu wylądowałaś? Chyba przeoczyłam coś. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :)

kdrt Witaj i pisz śmiało :)

iwcia ja mam podobna sytuacje tylko leżenie od stycznia. Potem miałam pozwolenie w maju na delikatne spacery a teraz szyjka się skraca i tez trzeba się oszczędzać. I już widzę że mięśni nie mam, szybciej się męczę i strach jak urodze bo siły nie mam. Jednak jak człowiek pół roku polezy to wiotczeje zupełnie.

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki. Ja wlasnie po wizycie u endokrynologa. Tarczyca w koncu sie unormowala i piekny wynik mam. Po porodzie odstawic mam tabletki. Ale byloby za pieknie i teraz wapno mi spadlo. A wiec kuracja tabletkowa na wapno mnie czeka. I jeszcze lekarz mi przepisal magnez i witamine D. Czyli dzidzie nasze pobieraja z nas duzo witaminek. Ja juz sie nie moge doczekac wizyty a mam 30 czerwca. Stesknilam sie za widokiem na usg mojego bobaska. W ogole juz sie go doczekac nie moge i juz bym chciala zeby byl przy mnie :) ale my wszystkie mamy teraz ciezkie zadanie - musimy sie wsluchiwac w nasze cialo, stan. Bo mnie dzis przez troszke bolal brzuch jak na okres i sobie o nim przypomnialam - kiedy to bylo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Cześć,
ja problemów ze spaniem nie mam, kładę się po 23 i wstaję po 9 oczywiście w nocy kilka razy do wc, a w ciągu dnia jak jestem w domu to godzinka drzemki.
Dzisiaj rano też mnie bolał lekko brzuch jak przy okresie i promieniował do nogi i pleców trwało to może 3-5min, nie wiem co to było.
Wczoraj pisałam, że mój synuś mało aktywny, ale wieczorem dał na szczęście pokaz :D Mąż się śmiał, że spał sobie, a ja go męczyłam. Zaplanowane cc to chyba nic strasznego, przynajmniej wiesz, na kiedy się szykować. Ja już od weekendu wariuję, doszukuję się jakiś znaków, czy wszystko w porządku.. i stres mam co raz większy. Nie boję się bólu, ale czy zdążę i żeby wszystko sprawnie przebiegło i Mały był zdrowy. Wizyty mam teraz co 2 tyg, to nawet dobrze.
Czytałam dzisiaj, że najmniejszy wcześniak uratowany w Polsce właśnie wychodzi ze szpitala, jak się urodził ważył 390gr. Cud medycyny!
Co do tych wszsytkich zakupów to jakoś opadło mi "ciśnienie", nie chce mi się, bo stwierdziłam, że skoro w kilka dni przyjdzie zamówione przez internet to nie ma co szaleć.
Odebrałam wyniki posiewu - wszystko dobrze, nie wyhodowałam żadnych bakterii.
Czy wy też już macie ograniczoną fizyczność, tak ciężko mi się dzisiaj zakładało skarpety, że już miałam sobie darować. W czwartek zaczynam 34tc tak szybko czas leci...

Odnośnik do komentarza

Mamdzia ktg mam robione od 26 tyg przed każda wizyta w przychodni u lekarza.
kasiaaa2307 tez mam takie niskie ciśnienie wiec gdy jest taka pogoda jak dziś to ledwie żyje.
e-wcia nie wiedziałam ze na usg nawet włosy widać :)
iwcia-15sier mi tez się Minky bardzo podoba i kupiłam kocyk z Minky ale rzeczywiście naturalny materiał to to nie jest. W upały będę młoda przykrywała pieluszka flanelowa a Minky będzie na jesień żeby bezpośrednio ciałka małej nie dotykał.
Chiyo ja w poprzedniej ciąży jeszcze tydzień przed porodem odwiedziłam rodzinkę mieszkająca 160km ode mnie wiec mam nadzieje ze tobie podróże tez się udadzą .
Olga1 to prawda ze pod koniec ciąży wyniki gorsze mogą być. W końcu maluchy rosną i zabierają z nas co najlepsze. Ja mam jutro wizytę i wyniki badań. Ciekawe czy już do szpitala pójdę czy jeszcze w domu poleze. Ale jak będzie trzeba to mogę i w szpitalu leżeć. W końcu leżę w szczytnym celu :)
~Ewulka8 zakladanie skarpetek to dla mnie tez mega wyzwanie :)

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

własnie widziałam reklame w tv tego suchego szamponu batiste i z tego co sie zorientowałam to jest kilka rodzajów i była informacja ze we wszystkich drogeriach w Polsce, wiec pewnie w rossmannie tez bedzie tak jak ktos juz wczesniej pisał :)
też się dołączam do grona leniuszków z przymusu ;) co prawda szyjka mi się nie skraca, ale pojawiają się krwawienia, tzn pojawiały się średnio raz w tygodniu, ale póki co odpukać od misiąca spokój :D ale przy wiekszej aktywnosci (w moim przypadku wystarczy krótki, spokojny spacer) brzuch robi sie twardy :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfjmg9251k.png

Odnośnik do komentarza

Czarnulka - mój Malutki też ma mniejszy brzuszek w porównaniu do reszty, ale ja nie mam ani małego brzuszka (tzn. niektórzy twierdzą, że jest mały, ale jest taki w sam raz), ani nie jestem z tych drobniuteńkich, więc to chyba nie do końca zależne od naszej budowy :-) No i waży już 1700g, więc wychodzi do przodu niż wg OM. Brzuszkiem pewnie podgoni, mam nadzieję, że to nie oznacza nic złego, tym bardziej, że pewnie te wymiary to też różnią się od sprzętu, czy ręki lekarza... Na szczęście moja szyjka póki co długa, lekarz mówił, że dotrzyma do porodu :-)

Odnośnik do komentarza

Ewulka8 mam identyczne odczucia, ja zaczynam 34 tc dzis, tydzien temu lekarz mi powiedział że watpi ze wytrzymam dłużej niz trzy tygodnie i jakas panika zaczyna się we mnie wkradac, tez analizuje kazdy symptom czy to aby nie juz. Do tego od wczoraj całymi dniami sama w domu bo M ma jakas super ważna wizytacje w pracy i mame ze złamana reka na głowie, już sie rano mało nie pokłócilismy jak wyraziłam swoją obawę że przyjdzie mi samej do szpitala jechac jak tak dalej pójdzie. On mi na to że przeciez jest cały czas pod telefonem, no i co z tego jak zanim on wróci do domu to minimum 30 minut o korkach nie wspominajac a mnie lekarz powiedział też, że jego zdaniem u mnie to bedzie szybka akcja bo głowka jest bardzo nisko. Jakos mnie to wszystko przeraza :( ide skończyc pakowanie torby do szpitala a wam miłego i spokojnego dnia dziewczynki zycze;)

Odnośnik do komentarza

czarnulka nic się nie martw, teraz maluszki różnie rosną, mój miał większy brzuszek, a teraz ma już na swój wiek. Różnica w pomiarach usg to 2 tyg. A nasze brzuchy ni jak mają się do rozmiaru dzidzi. Jezeli dobrze jesz, nie głodzisz się to nie masz powodu do zmartwień. Widocznie taki mały urokliwy brzuszek masz :) ja spotkałam w szkole rodzenia koleżankę z dawnych lat. Myślałam że zaczęła wcześniej szkole bo brzucha prawie nic nie widać a ona w 30tc :) co kobieta to inna budowa, ważne żeby maluszek był cały i zdrowy.

gosik Ja tate też mam daleko, wiec złożyłam życzenia przez telefon. U nas w rodzinie zawsze dajemy praktyczne prezenty, a pod choinkę to już tradycja ze tacie kupuje sweter :)

Dziewczyny my dalej imienia nie mamy. Może jak się urodzi i jak zobaczę to coś wymyślimy. Ehh zbyt trudna decyzja.

Ja tez wsluchuje się w swoje ciało, od kilku dni mnie dół brzucha pobolewa. Może się coś znów rozciaga. W czwartek mam wizytę u gin zobaczymy co powie na ta skracajaca szyjkę.

Piotruś

Odnośnik do komentarza

hejka:-)

pogoda fatalna, więc sobie siedzę i panikuję, jak to nic nie mam, a jakby coś mnie zebrało, co to będzie ojojoj:-D więc posortowałam ciuszki, wydrukowałam listę i pozostaje podjąć działanie:-)

dla mojego M z okazji Dnia Taty zakupiłam od córki perfumy, a od Juniorka kwiat w donicy, bo ma ostatnio fazę balkonowego ogrodnika:-)

ja ze swojego doświadczenia przenoszonej sporo ciąży życzę sobie i Wam, aby zebrało nas nagle i niespodziewanie, oczywiście pod warunkiem, że wszystko będziemy mieć gotowe a współrodzący będzie pod ręką:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...