Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

czesc Mamy!:)
Spróbuję Wam wreszcie odpisać, nie wiem ile mi się uda, bo czekam aż Młody wstanie na cyca;)

AgaPo
Śliczna córcia! Jakie pultynki! Zacałowałabym!

paula20
Gratuluję szybkiego porodu:) Też działałam na piłce w szpitalu, ale to była kryzysowa godzina dla mnie kiedy z 9cm nie chciało mi się zrobić pełne.. Ani nie drgnęło;[ Ale przynajmniej piłka jakoś tak delikatnie łagodziła skurcze:)

111magda
Wspaniale że synek ładnie je i rośnie:) Oby tak dalej! My mamy jutro wizytę w przychodni, zobaczymy ile to moje dwutygodniowe szczęście przybrało:)

Mae
Tak właśnie mam ten Avent isis. Mi się nie sprawdził.. Może gdybym nie miała opcji pożyczenia od siostry elektro, to bym próbowała tym dalej walczyć, mi go poleciła kupela i strasznie go zachwalała.

Marysiu
Wrzuć swoje zdjęcia brzuszkowe jak będziesz miała ochotę:)

Iza-majka
Polecam laktator z Lovi:) Super, że u Was w porządku! trzymajcie się:*

Monikam
trzymam kciuki żeby się szybko rozkręciło:)

Marta A
Też mam ciągle nawał mleka.. Najgorzej jak się budzę rano.. //
Śliczny Twój chłopaczek jest!:)

AgnesMagnes
Witam:)

Progosia
Ja na hemoroidy stosowałam maść Avenoc, taką mi polecili dla ciężarnych i bardzo mi pomogła. Z czystym sumieniem mogę Ci polecić:)

jemtruskawki
naparu nie piłam, ale brałam olej z wiesiołka. nie wiem czy to jego zasługa, ale poród był bardzo szybki jak na pierwszy.

mimi_88
Na rozstępy mi kosmetyczka poleciła smarować oliwką na wilgotną skórę. Robiłam tak i się nie pojawiły, a skłonności do nich miałam.. także może spróbuj:)

nati8902
Pewnie dopadł Cię baby blues kochana.. Życzę Ci z całego serca szybkiej poprawy nastroju, bo sama przez to przechodziłam, co prawda w domu, ale do teraz jeszcze łapie doły z niczego:(

Sylwunia
Śliczne dzieciątka! Strasznie mnie pokrzepił Twój wpis.. Pomyślałam sobie, że Ty dajesz sobie radę z dwójeczką, a ja nie poradzę sobie z synkiem? Jestem pełna podziwu dla Ciebie, że tak sobie wspaniale radzisz.. I życzę Ci dużo sił i cierpliwości... a tak w ogóle śliczna Mama z Ciebie, widać po kim dzieci takie urocze:)

aabalik
Taak, na ciąże można wszystko zrzucić hehe;) mam nadzieję że już masz lepszy nastrój:*

Lenson
Szkoda że mąż się nie dał namówić. .Może coś by to dało:) Ahh no właśnie najgorsze że po porodzie trzeba czekać te kilka tygodni.. i kto to wie jak to będzie..

Wisia
Kochana Ty już pewnie rozpakowana:) Czekamy na wieści:)

Carolinee
super wyglądasz:). Zazdroszczę kominka (kominku? :P)... :)

Gabi82
Ja słyszałam, ze lekarz może zakwestionować, ale słyszałam o takim jak ktoś ma tokofobię (lęk przed skurczami) i skierowanie na cc od psychiatry, a jesli chodzi o inne wskazania do cc to nie wiem. . // Dobrze że malutka już aktywniejsza :) Może chciała trochę Mamę na duchu podnieść:)

Megi
Wow..meega prezent:)

rudaopole
To już gotowa jesteś:) Zostaje tylko czekać!
Ja wróciłam już prawie do wagi sprzed ciązy. Niestety;( znów będę wyglądać jak szkielet ;/;/

Vanesa
Oby się coś rozkręciło u Ciebie.. :* wiem po sobie, że te skurcze nieregularne silne to masakra.. najgorzej w nocy jak się wstaje po kilka razy z myślą że to już.. i się patrzy na zegarek odlicza przerwy, skurcze silniejsze, pełna gotowość, a za moment cichną... I tak leci czas a Ty nie wiesz czy dziś czy za tydzień.. I wiem że łatwo powiedziec zeby się w cierpliwość uzbroić, ale nie pozostaje nic innego:* Głowa do góry ! już niedługo:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

No megi szaleństwo :))

Dziewczyny, u Was w ogóle Panowie mają zamiar praktykować obdarowywanie Was prezentami za poród? Czy nic Wam o tym nie wiadomo ?

Gabi82, głowa do góry. Nie jesteś sama, chyba nie ma tu już dziewczyny, która nie łapie doła od tego czekania.

Progosia, ja tez od jakiegoś tygodnia mecze sie z guzkami ;/ co prawda nie bola, ale dwa mi wypadły na zewnatrz i boje się, że przy porodzie może byc z nimi problem.
Co za maść dostałaś ??

Też chce mi sie juz ryczec z bezsilności. Jutro mam na 9.50 wizytę. Ciekawe czego się dowiem ;/

RudaOpole, powodzenia !

Marta A, nie mam pojecia dlaczego nie mozesz zdjec dodac, próbuj do skutku :)

Ciekawe jak tam Wisia daje rade sobie :)

Odnośnik do komentarza

ufff:) Udało mi się Wam odpisać:)
Teraz tak w skrócie co u nas -
Wituś ostatnio mało śpi, coś pojękuje, popłakuje.. Już wiem dlaczego.. Odparzenia:( Aż ma bąble na pupce:(.
Nie wiem jak to możliwe, co karmienie (czyli co ok 2-3 h) i po każdej kupce jest czysta pieluszka, pupa dokładnie wytarta chusteczką i posmarowana kremem na odparzenia, a tu i tak się pokazały ;< Dziś zaczęłam mu wietrzyć tyłek, to chyba mu ulżyło trochę.. Ale to okropne patrzeć jak On się męczy.
Jutro mamy wizytę w przychodni. Ciekawe ile przybrał:) Ale mleko pije cały czas i już widzę że urósł mu drugi podbródek hehehe ;p

Któraś z Was pytała jak się długo krwawi po porodzie. Najwięcej w pierwszą dobę, wtedy te poporodowe podpaski są wskazane.. ja później przerzuciłam się na podpaski typu "na noc". Dziś (2 tyg. po) u mnie krwawienia już prawie nie ma, jest delikatne plamienie.. I krocze wreszcie też nie boli ;) Można spokojnie siedzieć na czterech literach :)

Widzę Laski że wiele z Was ma kiepskie nastroje.. Chciałabym Was podnieść na duchu, ale nie wiem jakimi słowami.. Grudzień w toku, także niedługo Wszystkie z Was będą już się opiekować swoimi pociechami:) wiem że to marne pocieszenie kiedy się cierpliwość traci, ale musicie zacisnąć zęby i dzielnie jeszcze troszkę poczekać, aż Wasze skarby będą gotowe żeby przyjść na świat - oby jak najszybciej!

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Eh, lodówka umyta, pralka umyta, nawet chodniczki wyprałam. Jestem gotowa. :D No w sumie... Od czwartku będę :p
Padam... Mały się tak wypina, że brzuch jakby miał zaraz pęknąć. :)

Meggi- Piękny prezent dostałaś :]

MartaA- Słodziak :D

Carolinee- Ty w ogóle byłaś w ciąży ? :p Nieźle 2 tygodnie po porodzie tak wyglądać... Łał! :D

Gabi- Jak gdzieś czytałam czy słyszałam, maluchy przed porodem mogą ruszać się znacznie mniej... Ale jak coś Cię niepokoi to dla spokoju pojedź na IP. :)
Mój maluch się rusza praktycznie cały czas z przerwą na spanie w nocy i krótkie chwile ciszy w dzień. :)
Ale mi nawet lekarz powiedział, że mamy nad aktywne dziecko.

Progosia- Super, że po wizycie wszystko ok. :)

Marta89- Zdrówka! :]

Lenson- Nie wiem co mój mężuś planuje w sprawie prezentu... A nóż może na coś wpadnie. :D

Marysia- I jak tam ?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Nuria
Za ten moja siostra ok 300 zł płaciła. I powiem Ci że ja mam porównanie tylko z tym ręcznym z Aventa więc niewielkie ale moja siostra miała wcześniej (przy pierwszej córce) już inne laktatory i żadnym nie mogła sobie ściągnąć pokarmu, a dopiero tym Lovi jej się udało. Najpierw jest masaż brodawki przez 2 minuty, ale można z niego zrezygnować, a po nim odciąganie pokarmu. Można regulować intensywność pompowania. Wyświetlacz wszystko Ci pokazuje, łącznie z czasem. Siostra mówiła że nawet budzik można na nim ustawić hehe;p ale z tej opcji nie korzystałam ;p

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

no właśnie wiem że najważniejsze żeby był dwufazowy no i medela sprawdzona ale ta cena...
jejku jak ja Ci zazdroszczę że już jesteś po. Zbija mnie ta niepewność. W sumie fajnie że nie mam kompletnie żadnych objawów i bóli bo się nie męczę ale termin mam na czwartek i mogłoby już pójść-oczekiwanie zawsze było dla mnie najgorsze-tak jak przed egzaminem :) zawsze wolałąm wejść pierwsza :P

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś na ktg (znów) i mam do Was pytanie, może któraś z przyszłych mam z bliższym terminem porodu mnie oświeci.
Byłam podłączona 30 min i miałam 5 skurczy dosyć długo utrzymujących się na górze, wszystkie na poziomie 100. /\... /*\ coś takiego :D te poziomych pomiędzy skurczami 100 były około 10-30. Może coś się dzieje? Albo to tylko przepowiadające bo lekarz nie powiedzial mi nic nowego... :(

Odnośnik do komentarza

Lenson, przepisała mi maść taką z receptury. Skład : Lignocoini, Hydrocortisani, Eucerini,Wazelina (chyba dobrze nazwy napisałam :p). Powiedziała że jak urodzę żeby też smarować. No ja wcześniej też miałam jeden guzek ale nie bolał, a teraz pojawił się drugi większy i bolący (i to bardzo). Żałuje że wcześniej nie zaczęłam tego leczyć :/ No i naparem z kory dębu mam przemywać. Wewnętrznie jeszcze od wczoraj biorę czopki, tak więc atakuję na całego bo nie chcę się z tym bujać zbyt długo.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny melduje sie ze szpitala, Kuba jednak nie przekrecil się zrobili mi dziś usg i ciągle leży tak samo, jutro juz usg nie będę mieć. Jak na razie położne bardzo miłe i uczynne. Oby po porodzie też trafiły się taki fajne. Jestem w sali z 3 dziewczynami nawet fajnie nam sie gada.
Dzis jeszcze zjadłam paczka i kanapkę z subway;) jak szaleć to szaleć;)

Carolineeee świetnie wyglądasz chciałabym tak wyglądać ha święta;) w twoim wypadku ciąża to super dieta;) kominek też ekstra prezent,

MartaA synuś pierwsza klasa;)

Progosia super że wizyta udana i oby gbs wyszedł negatywnie;) oby twoje dolegliwości minęły szybko.

Aleksandra oby Witkowi sxybko przeszły problemy z pupa.

Megi piękny prezent od męża, wspaniała pamiątka;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Jemtruskawki
Dla mnie ten zapis ktg to czarna magia.. W dzien porodu rano pojechalam na zapis to mialam podobnie jak ty i powiedzid?li ze na dwoje babka wrozyla i wrocilam do domu dalej czekac..
Nuria
Dobre porownanie z tym egzaminem-to samo mowilam przed porodem.. Bylam tak zestresowana i spieta przez to oczekiwanie ze mowilam ze sie czuje jakbym byla przed matura albo egz na prawko..
A co do braku objawow, to super ze sie dobrze czujesz ale to wcale nie znaczy ze do akcji porodowej daleko ;) a nóż widelec lada dzień :-)..

Odnośnik do komentarza

Sylwunia- corcia jaka drobinka. Sliczne maleństwa. Podziwiam Cię kochana, bo wiadomo że przyjednym dzidziusiu jest dużo pracy a co dopiero przy bliźniakach :)

Marta A- tez mam cellulit, na udach :( Śliczny synuś!!!

KariKari- wiem co czujesz. Ja od kilku dni tak cierpię, najbardziej wieczorami i w nocy, brzuch tak się spina ze niesposób leżeć w łóżku, a co tu robić o 3 w nocy...? A tak mnie boli kręgosłup, mam takie bóle w dole, że nawet te jak na miesiączke to pikuś. Brzuch mi tak napiera na kości biodrowe, że nie wyobrażam sobie przenosić termin...

MłodaFasolka- u mnie +3. Do dupy. W całym mieście już wiszą pozapalane ozdoby świąteczne a świàt ani odrobinę nie czuć...

Carolineee- jakie to uczucie bez brzuszka? Bo ja wczoraj oglądałam swoje fotki od początku ciąży i dziwnie mi się patrzy... :D Będzie mi go brakowało.

Megi1992- piękny prezent :)

Lenson- mi nic niewiadomo żebym miała coś dostać za poród... Chyba córcia będzie już największym prezentem, a jeśli przed świętami to już w ogóle.

Wisia- trzymam kciuki razem z dziewczynami !

Odnośnik do komentarza

Lenson mi nic nie wiadomo, aby mąż coś miałby mi dać po porodzie :) chociaż kto wie :) Ogólnie to teraz nie ma głowy do tego, bardzo ciężko pracuje. W nocy wstaje do pracy i wraca ok 20, także więcej go nie ma jak jest :( Szkoda mi go. Daj znać po wizycie
Marta A może jeszcze bardziej zmniejsz rozdzielczość zdjęcia
Aleksandra daj znać ile urósł Twój Wicio. Zapytaj się jutro w przychodni ws tych bąbelków na pupce. Może niech więcej czasu będzie z gołą pupcią :>
Jemtruskawki dziś byłam pierwszy raz na ktg i lekarz spojrzał na szybkiego i nic nie powiedział. Zapytał się tylko czy rusza się dziecko i zapisał mnie za tydzień na następne ktg. Lekceważą jak nic
Marysia mały uparciuszek z Kubusia :)

Odnośnik do komentarza

Aleksandra to jest tak z tymi skurczami jak opisujesz czlowiielk czeka jak na zbawienie az cos ruszy a tu nic konkretkonkretnego sie nie dzieje za to malej chyba za dobrze w brzus zku takie wygibasy wyrabia ze hej nawet dzis mialam stozek z jej stoppki bolesny oczywiscie:). Ciekawe jak wisia? Marysia trzymam kciuki jutro bedziesz tulic swojego kubusia.;)faj znac jak bedzie po wszystkim!:). Marya89. Jeszcze nie mam wybranej przychodni a ty masz? Wlasnie nie wiem kto byl by dobry?

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Gabi - ja bardzo mało ruchów u swojego malca czuję. W ciągu dnia bardzo rzadko, wieczorem nieco się rozkręca. Tylko że tak jest codziennie i już sama nie wiem czy to on taki mega spokojny jest czy też coś tfu tfu nie tak. Ale najważniejsze, że rusza się codziennie.
Wisia - mam nadzieję, że szybko i sprawnie Ci pójdzie!
Marta89 - biedna, nie daj się choróbsku. Kuruj się póki jeszcze nie jest najgorzej.
RudaOpole - daj znać jak się sytuacja rozwija :)
Marysia - Pewnie jestes rozczarowana, że się jednak nie przekręcił. No ale z drugiej strony już jutro weźmiesz Kubusia na ręce. Bądź dzielna, będzie wszystko dobrze :) Aż Ci zazdroszczę ;>
jemtruskawki - nie niestety nic nie pomogę z tym ktg.
Carolinee - piękna figura po 2 tygodniach. Też tak chcę! Ale mam więcej do zrzucenia.
Aleksandra - mam nadzieję, że te odparzenia szybko miną. Szkoda Witusia żeby się tak męczył.

Dobrze wiedziec, że tak szybko dziewczyny spadacie z wagą. To daje nadzieję :) Dzisiaj się przyglądałam i coraz więcej tych rozstępów mi się na końcówce pojawia. Jeszcze trochę ponoszę brzuch i skóra nie wytrzyma :( A tu objawów porodu jak nie ma tak nie ma. Dzisiaj leciutkie pobolewanie jak na @ i tyle.
Za to miałam dzisiaj radochy z odpakowaniem moich długo wyczekiwanych zakupów. Wózek złożony, instrukcje poczytane. Materac w łóżku póki co nierozpakowany. Jak urodzę, to mąż wszystko przygotuje. A jaki tata dumny był przy składaniu tego wszystkiego, niemal mnie nie dopuszczał do pomocy.

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_21877.jpg

monthly_2014_12/grudnioweczki-2014_21878.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...