Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

jemtruskawki pomyśl przy skakaniu jakie jędrne ciałko po wszystkim będziesz mieć i głowa do góry! już napewno jest bliżej niż dalej
marysia1002 imię heh miała być Hania ale im bliżej porodu tym bardziej byłam jednak za Gabi a w końcu powierzyłam to zadanie dumnemu Tatusiowi i będzie mała Nel:)
a potem synek Staś i psa do tego zaadoptujemy i będzie "W pustyni i w puszczy" "D ale ogólnie już przywykłam do tego imienia więc raczej zostanie;)
i masz rację z tą datą porodu...choć z drugiej strony być zaskoczoną przez bóle jakie ma jemtruskawki? hmmm odrazu bym spanikowała! Nie to, że teraz już nie panikuję podobnie...tylko mnie tak nie boli aż strasznie...biedna jemtruskawki, naprawdę współczuję, że tak Cię przeciągają ale dasz rade kobieto! jesteś do tego stworzona w końcu:D

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

aha i ja też mam takie czerwone kropeczki ale wyglądają raczej jak "pajączki" i mam je już od jakiegoś czasu i nic się nie dzieje. Po prostu skóra już chyba konkretnie naciągnięta więc naczynka nie wytrzymują a dodam, że nie stosowałam żadncyh kremów przez całą ciążę...a jak było u Was? Działają coś te kremy w ogóle...?

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jemtruskawki no to jestesmy w tej samej sytuacji bo juz wszystko boli skurcze sa czasem regularne czasem nieregularne bardziej bolace krocze boli pachwiny a z szyjka tez u mnie nic nie ruszyło mała plamka krwi i echodo dzies ! Mi dr kazała masowac sutki ale ja nie umie sie zmobilizowac 3 razy po 10 min w ciagu dnia spróbuj moze ci tez cos to da

Mimi tez juz bym chciał i myslałam ze sie zczeło n całego a tu sie zaczeło ale jeszcze sie nie skonczyło ! Małej widocznie dobrze w brzuzku :)

Marysia trzymm kciuki by kubus sie obrócił ! A gdyby sie okazało ze nie to we wtorek tydzien szybciej bedziesz tulic swojego skarbka :)

Przez kilka dni miałam dobry humor bo przygotowałam wszytko do swiat choinke stroiłam porzadki robiłam wszytko przygotowane a tu nic tylko w nocy straszne skurcze mnie budza oczywiscie nieregularne dos bolesne i bol krzyza ... i wstawnie na siku ....;/

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

jemtruskawki ja piję napar z liści maliny ale nie łódź się że to wywoła wcześniejszy poród. One mają za zadanie przygotować macice do porodu a nie go przyspieszyć

u mnie ciężki weekend pod względem psychicznym więc się nie rozpisuje
termin na czwartek ale już się pogodziłam że mogę sobie pomarzyć-ZERO objawów jakichkolwiek, nic mnie nie boli
w sumie mogłabym sobie i miesiąc jeszcze tak chodzić...

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

U mnie właśnie też skóra tak podejrzanie się błyszczy w kilku miejscach ;/ Ja stosuję od 4 miesiąca serum z Lirene Będę mamą.
Marysia głowa do góry, trzymam kciuki za was :))
Vanesa w tym stadium ciąży chyba wszystkie przeżywamy już rozstrojenie, ale już prawie koniec pocieszmy się :)
Nie wiem jak wam ale brakuje mi tutaj tego chaosu który był jak wszystkie byłyśmy jeszcze nierozpakowane. No ale trzeba zrozumieć nasze mamusie :) Pewnie same też będziemy bardzo zajęte. Ciekawe co u Sylwii i jej maleństw??
21 ciekawe jaka noc dzisiaj będzie. Z piątku na sobote o 2 się obudziłam i ponownie przysnęłam po 6 a przed 7 budzik miałam :( Dzisiaj za to spałam, ale wstałam dalej zmęczona ;/ I tak w kratke ciągle jedna noc stracona druga przespana ;/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

hej :)
Ja dzisiaj byłam odebrać literki z imieniem małej. Uszyła mi koleżanka i wyszły bardzo ładnie :)
aablik dziękuje za odp ja się pytałam jak to jest z tym rozwarciem.
Nuria a gdzie kupiłaś tą herbatę? da się to pić?
Ja też jestem w dwupaku, ciekawe jak długo. Z jednej strony chciałabym mieć to za sobą, ale z drugiej strony strasznie się boję i stresuje się tym wszystkim. Dziewczyny po porodzie długo krwawiłyście i używałyście tych big podpasków?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Marta ja jestem przyzwyczajona do picia ziół więc nie będę obiektywna-zioło to lekarstwo pijesz i już :) nie jest jakieś specjalnie wstrętne
do kupienia wyłącznie w sklepie zielarskim lub na allegro
ostatnio zrobiłam duży zakup ziołowy więc opłacało mi się przez allegro
kupiłam więcej liści maliny bo wpływa dobrze po porodzie na obkurczanie się macicy oraz inne zioła do mieszanek laktacyjnych i antykolkowych
co do krwawienia to ponoć nawet 4 tyg
ja również zaczęłam się cholernie bać porodu-za dużo tego nakręcania

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza
Gość ---megi1i992----

Czesc mamusie :)

Co tu taka cisza czemu nikt nie rodzi :) vanesa myslalam ze ty juz rozpakowana :)

Marta a
Zazdroszcze tych twoich cyckow ja juz karmie tylko butelka u mnie jest co raz mniej mleka i do tego boje sie dawac bo zawsze mial kolki Colin.
Co do tej witaminy D co pytalas dostalam tabletki ale nie daje od 2 dni i momentalnie Colin jest dzieckiem jak z ksiazki . Te tabletki to syf . Jutro maz przywiezie sama witamine D .

Lenson
Ja na twoim miejscu to bym zapas czopkow kupila :) a tak to moja mama np zawsze lenory sobie tu kupuje . Ja uzywam persil sensitiv gel i piore od malego rzeczy w tym . Jak cos mi sie dobrego przypomni to ci napisze :)

My dzisiaj po pierwszym spacerku tata dumnie pchal wozek :)

W sobote bylam pierwszy raz sama bez malego na zakupach o mann tesknilam i wogole nie umialam sie skupic co mialam kupic i wrocilam prawie z Niczym. Chcialam uobaczyc jak bedzie bo w srode idzeimy z mezem na impreze z firmy i malutki zostaje z babcia na pare Godz

wogole musze sie wam pochwalic ze mam najlepszego meza na swiecie :) dostalam w piatek od meza piekny prezent za urodzenie mu synusia :)

Dobranoc mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie rozpakowane i te nierozpakowane. Wybaczcue, ze sie nie odzywam po porodzie, my dalej w szpitalu. Wypuscili nas do domku w srode a w piatekk juz wrocilismy bo mala ma zoltaczke i musiala pod lampami i na obserwacji lezec. Dzis mialysmy wyjsc do domu ale poziom tej bili cos tam sie podwyzyl zamiast opasc. I kolejna noc w szpitalu nas czeka, w najgorszym wypadku kilka kolejnych dni, bi nie brakuje juz duzo do lonownej sesji naswietlania. Jestem wykonczona psychicznie. Baby blues mnie chyba dopadl. Moja mala barfzo grzeczna i sliczniutka :) wyglada teraz jak mala cytrynka taka zolciotka. mialam nawal mleka dwa dni temu, nie chciala jesc bo piersi byly tak twarde a sutki bardzo sztywne, zaczelam odpompowywac i jest lepiej. Porod juz zapomnialam i zmienilam zdanie co do kolejnego dziecka. Te bole poszly w zapomnienie. Czuje sie zdolowana w tym szpitalu, jest mi tak zle na duchu, ciagle placze, chodz powinnam skakac z radosci, mam jakies stany lekowe, chyba bede musiala zglosic sie do psychologa.... nie zycze zadnej z Was kochane takiego samopoczucia. Przepraszam, ze nie odpisuje kazdej z osobna ale jestem tylko na tel i ciezko sie pisze. Nierozpakowanym mamusiom zycze powodzenia i krotkich porodow. A tym rozpakowanym duzo zdrowka dla nich i ich pociech. Probowalam dodac zdjecie ale nie chce sie zaladowa...

http://www.suwaczek.pl/cache/7cd5f221ae.png

Odnośnik do komentarza

Megi pochwal się co dostałaś od Męża !!!!
Dzięki za info, czopki i krople mam zapisane. Ten persil też :D

Co do porodu, to jestem w szoku, bo jak dowiedziałam się o ciązy to paniczny płacz i lęk przed porodem własnie a teraz juz sie nie mogę doczekać i patrze na to jak na wyzwanie, mimo mojego beznadziejnego progu bólowego !
by the way : własnie skacze na piłce :D

mimi ja tez samotnie siedzie i czekam na mojego, baa nawet blok czekoladowy sie w lodówce chłodzi :D dzis sama od 11 siedze :((

Nuria, ja to cos czuje, ze bede tak jeszcze miesiąc z brzuchem chodzic, bo zadnych skurczy nie mam !!!! cisza ;/

Agnesmagnes, ja stosowalam tylko oliwke z rossmana dla ciezarnych, ale nie sadze by te kosmetyki cos pomagaly. Bardziej zxalezne to od naszej skóry i poziomu jej napiecia itd.

Coś dawno żadna nie rodzila ! :D

Odnośnik do komentarza

Nati, mam nadzieje, że te stany lekowe to tylko hormony i wszystko sie unormuje i z małą tak samo i niedługo już wrócicie szczęśliwie do domku !

Też mi się wydaje, że ten ból trzeba przetrzymać a potem się go już nie pamięta, więc dziewczyny nie bać sie ! Damy rade,m bo kto jak nie my? :D Na pewno nie nasze chłiopy hahaah :D

Co do rozpakowania to :

w kolejce pierwsze : wisia, monikam, aabalik, Nuria.
A potem jeszcze : mamaMa, marysia, Vanesa, magnoliam, olusssia, rudaopole, Gabi82, aasiak, Lenson, kowalcia88, Madlenka, Mae, Progosia, mimi88, młodaFasolka, soqlka, Marta89, Madziara1991,Monia09, Pateczka, Karikari i Dand :)) Wiec jeszcze troche nas jest !

Odnośnik do komentarza

Aaaa jeszcze abalik i marta89 :nierozpakowana :)

Megii tez myslałam ze to juz byl ten moment a jednak jak widac nie jest to jeszcze to ma bardziej bolec wtedy przyjezdzac .:)
Fajnie ze juz spacerek zaliczony :) i ogolnie ze juz jestes szczesliwa i masz małego przy sobie jak ja ci zazdroszcze :)

Nuria nawet nie kracz o przenoszeniu :) ja to bym chyba oszalała jak bym przenosiła dopadła by mnie prawdziwa depresja chyba!

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Witam :):)
Wow duzo z Was juz zostalo mamusiami :) Gratululacje

mimi_88 chyba mnie wywolalas :p

W domku jestesmy od 17 listopada. Bedac w szpitalu musialam odciagac pokarm, mialam bardzo malo, a gdy juz wrocilismy do domu to w ciagu kilku dni sam mi zanikl i teraz szukamy odpowiedniego mleka... Albo maja takie zatwardzenie , ze musze termometrem kamienie wyciagac, albo caly czas wymiotuja no a teraz biegunka... Moj maz pracuje na zmiany wiec praktycznie jestem sama. Pierwszy tydzien byl ok, mialam duzo energii, a teraz jest coraz ciezej, jetem przemeczona i mam ostre bole glowy. W nocy sypiam po 3 godziny i dlatego gdy tylko moge to spie w ciagu dnia. Przewine, nakarmie, odbije musze troche potrzymac dluzej bo ulewaja i potem nastepny maluch, gdy juz mysle ze koniec jeden zacznie wymiotowac, drugi dostaje ostra czkawke i tak zostaje mi z godzina do nastepnego karmienia a ja boje sie ze gdy zasne to sie nie obudze. Na spacerek tez chodzimy, gdy musze kapie sama i daje sobie ze wszytskim rade, ogolnie nie jest zle :) najgorsze sa momenty gdy jestem sama i nie moge sie rozdwoic :/ Dzieci przybieraja na wadze, jutro mamy bilans. Moje maluchy maja juz miesiac Velntina ma 2,5 kg a Vincet 3,3kg. Nie maja uczulen
Co do mojego samopoczucia po porodzie to super. Krotko krwawilam moze do 2 tygodni moze krocej potem troche plamilam.

Pozdrawiam i nierozpakowanym mamom zycze cierpliwosci :)

Odnośnik do komentarza

Lenson herbata jest ta ale nie ten plyn to olejek
http://www.rossmannversand.de/produkt/355854/babydream-med-waschgel-und-shampoo-2in1.aspx
jest jeszcze taki sam dla bardzo suchej sköry ale ten ci wystarczy.

nati kochana nie zalamöj sie to te hormony jeszcze w tobie buzuja,dasz rade jak tylko bedziesz w domku bedzie wzystko dobrze napewno lepiej sie poczujesz a malenstwo szybko wyzdrowieje,glowa do göry !

megi co tak nas trzymasz w niepewnosci,pochwal sie co dostalas!
Z cycek az cieknie caly czas kurde.
Ja tez uzywam czopköw teraz dla karmiacych i nawet pomoglo.

agnesmagnes witaj!

jemtruskawki biedulko nam tez tak bylo przed porodem,pamietasz jak nazekalysmy i sie wkur... to normalne bo czlowiek ma juz dosc jest ociezaly nic niemoza zrobic i ma sie wszystkiego dosc ale jeszcze troszeczke musisz sie uzbroic w cierpliwosc duzo niezostalo.

marysia trzymam kciuki! Ja niemialam zadnych rozstepöw na szczescie,brzuch sie robi coraz plasciejszy i wyglada coraz lepiej,wspölczuje tym co maja ale nic sie nie da zrobic.

Gabi dzieki za przepis!!

Vanesa ja pije 1-2 dziennie ale dzis juz nie pilam bo cycki twarde jak skala musze papowac bo mam nawal.

Odnośnik do komentarza
Gość ~aabalik

Vanessa - ja nie miałam jeszcze żadnych plamien. doszły dosyc bóle w podbrzuszu.

Jednego dnia miałam już takiego dola ze co rusz ryczałam. Nawet jak poszłam na badanie to taka fajna pani doktor mnie badała no i oczywiście tam też się rozryczałam. trochę mnie tam pocieszyla. Akurat wieczorem była też na wieczornym obchodzie zapytała mnie o samopoczucie, wiec jej powiedziałam ze juz dobrze. Na co doktor się zapytał o przyczynę złego samopoczucia wiec odpowiedziałam - ciąża panie doktorze - na co wszyscy zaczęli się śmiać.
Tak więc dziewczęta na ciążę jeszcze można wszystko zwalić :-D

Sylwia fajnie ze odezwałaś się, i nie zazdroszczę nie przesłanych nocy. Ja pamiętam ze jak moja córcia była mała to kupywaliśmy mleko i kaszki z milupy. po nich dzieci nie płakał y i nie miały zatwardzenia.

kowalcia 88 - dawno się nie odzywała ostatnio jak w szpitalu była, mam nadzieję że wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...