Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Elleves, Osa, Majus - jakiś czas temu poszukiwałam wyciskarki i co nie co czytałam i polecam dwie marki: Oscar (to tak naprawdę Hurom) oraz Hurom.
Większość to wydatek min 1200 zł, i są dwie wersje: pozioma i pionowa. Na tej stronce jest dużo przydatnego info: http://sklep.puregreen.pl/
Przede wszystkim wyciskarki działają pod wpływem znacznie mniejszej temperatury w porównaniu z sokowirówkami i dzięki temu nie niszczone są witaminy i enzymy w owocach i warzywach. Niektóre z wyciskarek dają sok który można przechować do 48h od momentu jego wykonania :) Są też takie, które robią musy i inne cuda :)
Jak bym miała kasę to bym taką wyciskarkę zakupiła. Póki co mamy ważniejsze wydatki :) Jak dzieciaczek zacznie jeść papki to przemyślę sprawę na nowo :)

Odnośnik do komentarza

Hej!

CzekaCudu też nie trawię takich kolesi, którzy uważają, że w domu to się wszystko samo robi, a kobiety tylko leżą i pachną.. Najlepsze jest to, że to są tacy co wymagają, a sami nic nie robią... Jak widzę jak dziewczyny sobie pozwalają na taki traktowanie, to aż mi niedobrze...- fakt - z reguły to wina kobiet, bo się nie buntują, bo nie wymagają, bo właśnie sobie pozwalają na taki byt..

Moninius zazdroszczę koleżance, bo z tego że urodziła w karetce wnioskuję, że miała szybki poród...

Angel, moniik będzie dobrze - jak mówią dziewczyny - lepiej być pod kontrolą... - zawsze lekarze mogą szybciej zareagować, a i Wy możecie poczuć się bezpieczniej!

Deetuś eh niepoważne zachowanie z ich strony.. współczuję Ci, że musisz żyć na czyichś warunkach..ale niestety czasami życie zmusza nas do takich sytuacji.. Ja sobie kiedyś powiedziałam, że nie chcę nigdy mieszkać ani z rodzicami, ani z teściami - chyba, że mnie na prawdę do tego życie zmusi... - Teściowa bardzo chciała mnie u siebie w domu, ale od razu jej powiedziałam, że nie ma opcji.. Cieszę się jak cholera... bo myślę, że mogłabym ją znienawidzić - mam swój styl życia, swoje poglądy... i chyba bym nie dała rady.. Cieszę się, że nam się udało mieszkać samemu.. Mam nadzieję, że Wam też się uda!

bombka aaa ja Ci powiem, że uwielbiam prasować ;) Zacznę w przyszłym tyg. i już nie mogę się doczekać :))

Oglądałam też ten odcinek o surogatkach.. współczuję im.. ale w zupełności rozumiem... byłam w tym regionie i wiem jaka jest bieda.. więc nie dziwię się, że kobiety walczą o lepszy start...

fasolka ja bym chyba zajrzała do innego lekarza...

oosaa szatkowałam może z dwa razy - spokojnie szatkownica dała radę.. ;)

Noo ja póki co.. ani mocniejszego owłosienia, ani cellulitu nie mam, ale cały czas działam.. i na końcu ciąży poprzestać nie zamierzam... Siary również nie mam..i też się tym nie martwię ;)

28 dni :D odliczaj odliczaj :D - chociaż może nie - bo wtedy czas się wlecze.. :D

Malyna byyyle do przodu z tym remontem :) Jak się coś dzieje, tzn., że jest dobrze - najgorzej jak stanie:)

My mieliśmy też trochę inaczej, bo niewiele rzeczy mieliśmy gotowych w sensie z Castoramy czy Leroy, etc. Wszystko mieliśmy na zamówienie, więc na wszystko czekaliśmy - kuchnia - 5 tyg., drzwi - 4,5 tyg., prysznic, wc, szafka z umywalką - miesiąc.. parapety - 2 tyg., płytki to już w ogóle - jedne miesiąc, drugie 3 tyg. itd.... Dlatego do remontu przygotowywaliśmy się 3 miesiące wcześniej.. a i tak, aby zamówić pewne rzeczy - musieliśmy mieć zrobione inne - np. położone płytki.. każda obsuwa to wydłużenie remontu eh..

Dlatego u Ciebie może pójść zdecydowanie szybciej ;) Trzymam kciuki!

misiabella nie martw się:P My wprowadziliśmy się miesiąc temu, a i tak część rzeczy w pudłach - mąż nie może dostać wolnego, żeby zrobić "kosmetyczne" rzeczy.. Więc robi wszystko po godzinach.. a wiadomo nie zawsze jest czas czy siła..

Kasia79, Elleves ja w ogóle z tą tarczycą to mam do dupy.. TSH ciągle wychodzi mi za wysokie...a Ft4 w samym środku normy :| i już nie wiem o co chodzi.. Sam gin jest zdziwiony.. eh

iwka87 witaj! Wiesz co na żylaki jest rada.. tylko oczywiście już po ciąży - moja ciotka miała usuwanie żylaków i teraz powiem Ci nie ma śladu.. więc odczekaj sobie troszkę po porodzie i udaj się do lekarza.. Będzie OK - nie martw się!

A ja znowu mam zapalenie jamy ustnej wrrrr :/ i znowu tantuum verde w ruch...

Mały szaleje w brzuchu, że aż boli.. chyba ma mało miejsca.. bo te ruchy są zdecydowanie silniejsze.. i można zobaczyć czym się wypina.. Wszystko pięknie.. tylko, żeby tak nie bolało :(

Odnośnik do komentarza

misiabella ja kontroluję się w szpitalu Orłowskiego na Czerniakowskiej i tam też leżałam. A też mam niesymetryczny pępek :) Nie jest na środku, tylko bardziej po prawej, choć dziecko leży po lewej :)

fasolka ja mam spakowaną połowę tego, co na Twoim zdjęciu :) 3 komplety. A na Twoim miejscu poszłabym na konsultację do innego gina na jakieś dobre usg, może 4d? Do 6.10 jeszcze bardzo długo. W szpitalu mi mówili, że do oceny wzrostu najlepsze są pomiary co 2 tyg., to akurat teraz dobry moment :)

m0niik jesteśmy z Tobą! Zwłaszcza ja, bo byłam w identycznej sytuacji i 2 razy byłam w szpitalu z tego powodu. Nie widzę dokładnie, który to u Ciebie tydzień, ale chyba ok. 31? U mnie na szczęście okazało się, że inni lekarze inaczej podeszli do sprawy - nie porównując wagę do siatki centylowej, tylko oceniając całość - jaki jest przyrost itp itd. Wykluczyli iugr.

Deetuś nie znam się dokładnie, ale podobno półpaścem zaraża się na etapie, gdy jeszcze nie ma fizycznych objawów choroby. Więc mam nadzieję, że nie złapałaś i że już Ci to nie grozi :) Ale uważaj na siebie.

Angel trzymaj się. Miejmy nadzieję, że podejrzenia okażą się mylne.

Też jestem ciekawa co u Suu...

W Biedronce są za 19,99 ochraniacze na materace dziecięce (chroniące np przed wilgocią). Zakupiłam, bo miałam zamawiał z neta, a tak 30 zł+przesyłka.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Mi wczoraj przyszła pościel. Nie brałam najdroższej, a jest naprawdę świetna! I ochraniacz jest bardzo mięciutki, tak samo jak przybornik (myślałam, że będzie zwykłą płachtą i przyszytymi kieszeniami, a on jest naprawdę spoko). Jedno z prześcieradeł zamówiłam turkusowe i to jest naprawdę żywy, śliczny kolor :) Zakup udany :)

A w ogóle piszę do Was na szczęście z domu :) nie zostałam na oddziale, czyli nie ma tragedii. Co więcej waga małej to 1800 g!!! Normalnie nie wierzę. 16 dni temu było 1300. Spory przyrost. Co więcej, wody w wymiarze mvp były 2,4, a są 4,6. Nie do wiary :)
Ale za to, żeby nie było zbyt pięknie, przyczepili się o wymiar kości udowej. Teraz że niby nóżka powinna być dłuższa. Jak nie urok, to sraczka. Szkoda gadać, szkoda czasu na czytanie w necie i zamartwianie się... Kolejna kontrola za 2 tyg., więc wtedy zobaczymy. Teraz o to będę się modlić...
Do tego profilaktycznie dostałam zalecenie ktg 2x w tygodniu. Masakra, bo u mnie w szpitalu z wielką łaską to robią i wiem, że za każdą wizytą będzie mnie czekało tłumaczenie się i złośliwości.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

A jeszcze dodam, że co do remontów i zakupów to u mnie było tak, jak u em87 - wszystko na zamówienie, żadnych zakupów w marketach. Najdłużej czekaliśmy na drzwi wewnętrzne (2 miesiące) i w sumie na kuchnię, ale to nam nie przeszkadzało, bo była zamówiona jak domek nie był jeszcze gotowy do zamieszkania. Potem miesiąc mieszkaliśmy bez kuchni, ale najważniejsze było, żeby być już u siebie w wymarzonym domku :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

misiabella, Deetuś ja bardzo pozytywnie oceniam ten szpital. No nie jest to hotel, warunki nie są rewelacyjne, stary budynek, mało toalet na oddział itd... Ale opieka jest rewelacja. Lekarze, położne - wszyscy mili, nie trzeba o wszystko prosić, bez problemu można uzyskać informacje. A poza tym mają (podobno) jeden z najlepszych oddziałów neonatologicznych i to główny powód, dla którego tam byłam. Co do porodu, to wolałabym tam rodzić, ale mam do nich bardzo daleko :( jeżeli będzie poród sn to raczej będę rodzić w moim mieście. Jeżeli natomiast będzie jakaś planowana akcja, która pozwoli mi na dotarcie do Orłowskiego, to na pewno skorzystam.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Misiabella no widzisz a ja wszystko kupuje w jednym prawie miejscu co w castoramie. I na nic nie musze czekać wiec w tym wypadku mam lepiej no ale jest różnica między domkiem a mieszkaniem; ) do domku tez bym pewnie wsio na wymiar zamawiala. Ważne ze jest własny kąt i na głowę nie pada :))

justys no widzisz jak nie jedno to drugie....dobrze ze mała rosnie:)) a z ta kością na pewno też będzie dobrze. 3mam za was mocno kciuki! !!!

albo mi się zdaje ale Iga tez się ostatnio nie odzywala. ..haloo kobieto żyjesz! !!:》

Suu znajdziesz chwile napisz jak tam u Was:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

1.nasluchalam się historii o zielonych wodach, o wydalaniu smolki, i o tym wszystkim co może doprowadzić do zatrucia w takiej sytuacji
2.dziecko przenoszone jest duże, a ja mam cukrzycę, wiec boje się, że nie będę w stanie urodzić SN
3.napatrzylam się jak męczyła się dziewczyna w szpitalu, próbowali pomagać, ale na cc zdecydowali się dopiero, gdy dziecko zaczynało być coraz mniej aktywne i mieli problem z wyczuciem tętna, ja.byłam przerażona gdy leżałam obok i położna nie mogła tego tętna przez kilka minut wyczuć.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udgzu35dkibaiz.png

Odnośnik do komentarza

Bombka – dziękuję za stronę  za mną wyciskarka chodzi już od dawna, ale nie wiem czy wtedy by mi się nie znudziła. Ale też rozważam taki zakup w przyszłości 
Majus – dziś miałam najazd kurierów z rzeczami do domku (wyprzedaże w home and you), gemini to wiadomo, dotarła do mnie pościel dla Stasia ze strawberry i piękny kocyk ze strony polecanej chyba przez Monis (http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28118666). Kocyk jest rewelacyjny, mięciutki a kolory zachwycające :D cena 4krotnie niższa niż w La millou 

Dziewczyny, czy któraś z Was zamawiała coś z Next z ich brytyjskiej strony? Przesyłka do Polski jest za free a wzory ubranek na stronie zachwycają  ceny porównywalne do H&M.

Em87, Kasia79 – w pierwszym i drugim trymestrze mialam TSH i FT4 na dobrym poziomie. Na początku trzeciego, skoczyło TSH (zwiększyłam dawkę Letroxu, by do porodu doprowadzić do 2,0), a teraz TSH jest 1,5 a FT4 z 0,9 jeśli dobrze pamiętam. Też się już w tym gubię. Całe szczęście, że od trzeciego trymestru dziecko samo wytwarza już te hermony.

Detuś, Majus - IgaJula pisała o tym, że obu synków urodziła w opcji przeterminowanej, ja też chciałabym dotrwać ze Stasiem tydzień dłużej, tak by przyszedł na świat z początkiem grudnia. Ale może Detuś wiesz coś, o czym powinniśmy wiedzieć jeśli chodzi o późniejsze wyklucie się maleństwa niż w terminie?

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Detus moja corcia wazyla 3100 jak sie urodzila, a te inne sprawy wydaje mi sie, ze to samo moze sie zdarzyc w 39 czy 41 tygodniu. Poza tym pamietaj, ze nikt tak dokladnie nie zna daty poczecia, wiec Twoj 41 tydzien tak na prawde moze byc 40 czy 39. Wydaje mi sie, ze lepiej donosic, zeby maluszek urodzil sie zdrowy i silny. Oczywiscie to moja opinia. Mi sie nie spieszy ;-)

Odnośnik do komentarza

Detuś, Majus - wiadomo, każdy przypadek jest inny i musimy mieć oczy dookoła głowy. Grunt to nie panikować, ale szybko reagować gdy dzieje się coś bardzo niepokojącego. To tak jak z teorią dotyczącą liczenia kopniaków. Miewam czasem dni, gdy Staś w ogóle się ze mną nie komunikuję, tylko po to by mnie w nocy obudzić poprzez skopanie mojej biednej wątroby i innych niewinnych narządów ;)

Mam nową dolegliwość ciążową - mrowienie i puchnięcie dłoni :( ale już zauważyłam, że dzieje się tak, gdy śpię na prawym boku. Gdy na lewym - jest ok. Tylko teraz od spania na lewym boku, aż mnie noga boli:(

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Hej Babeczki :)
IgaJula ZYJE :D :*
tyzień temu się przeprowadziłam i nie mam jeszcze internetu więc dostęp do świata mocno ograniczony :P
suu gratulacje!!! mam nadzieję że u was ok :)
a ja mam wrażenie że schudłam nie mam apetytu... ale to koże i dobrze bo już 12 kg na plusie :P
może w przyszłym tyg będe miała internet to się poudzielam :P
trzymajcie się cieplutko :**********

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...