Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mialam cc wiec nie pomoge.

Za to nareszcie wybralam sie dzis do gina. wszystko u mnie w porzadku i na swoim miejscu, moge powrocic do seksu i rodzenia kolejnych dzieci,jak to stwierdzil pan doktor.

Zakupy??? Zazdroszcze! Jutro tez zostawie malego z mezem i pojade kupic malemu czapeczke i jakis cieplejszy kombinezonik welurkowy. Sobie narazie nic nie kupuje, bo licze na szybkie zrzucenie 4 kg :)

Odnośnik do komentarza

My już w domu bilirubina 1,3 spadała z 8,9 . Już jest ok wróciłam do karmienia ale pokarmu jest mniej :( i narazie dokarmiam bebilon pepti. Może rozpędzę tą laktacje bardziej. Waga przy wypisie ze szpitala 6kg :) Ładnie podrósł. Czy ktoś mi moze polecić coś na plamy na policzkach takie suche i czasami czerwienieją. Stosowała już emolium cutibaze, linomag i nie ma poprawy. Niby skaza to nie jest tak mówiła pediatra . Nawet jak był na samym bebilonie to krostki były.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68792.png

Odnośnik do komentarza

U nas waga urodzeniowa 3280g, teraz 5kg.

Moj maluch chyba przechodzi kolejny skok rozwojowy, bo czesciej domaga sie jedzenia.Niech sobie je :)

Spacery najbardziej uwielbiam ja :) do tej pory chodzilismy raz dziennie na 2-2,5 godzinny, ale teraz zaczniemy chyba chodzic jeszcze drugi raz-przerwa na jedzenie i czysta pieluche i znow na dwor.poki co mąż obiecal zabrac dzis Mikolaja na przechadzke po pracy.Ciekawe, czy dotrzyma slowa.

Odnośnik do komentarza

Mojemu kochanemu dzieciątku chyba pomylił się dzień z nocą, bo rano wstała zjadła i zasnęła bez problemu, nawet nie zdążyłam jej pieluszki zmienić :( bo pomyślałam sobie że pewnie jej się usnęło na 10-15 min a tu proszę już ponad godzinę chrapie ;) nie to żebym narzekała, ale wolałabym żeby tak szybko zasypiała w nocy!!!! za to zrobiłam już pranie, rozwiesiłam, zdążyłam trochę w necie poszperać a teraz mykam się malować, bo jak się obudzi to już na nic nie będzie chwili.
chyba dzisiaj będziemy musiały zrezygnować ze spaceru, bo przed szczepieniem nie zdążymy a po to nie wiadomo czy można no i jak ten mój szkrab to przeżyje.
życzę Wam miłego dzionka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/961l2n0abd3xxsqn.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj bylam na sz :) czepieniu z malutka. Niestety wieczorem miala goraczke i szybko tem zaradzilam podajac paracetamol. Goraczk ustapila po 10 min. Niestety przez to poklocilismy sie z moim. Bo on oczywiscie napad paniki. Widzi ze mala placze jak jej mierze temperature, a on jeszcze przyszedl z drugim termometrem i zaczal jej cholera mierzyc i dotykac jej glowki, a byla juz spokojna to ja jeszcze bardziej tym rozdraznil;/ I zaczelismy sie klocic. Do dzisiaj ma focha moj chlopczyk;p Chcialam wam polecic super ksizke Tacy Hogg "Język niemowląt", moze ktoras z was przeczytala? Ja dwa razy. Chyba musze znowu mojemu bobaskowi zmienic mleczko, bo niby to hungry milk z aptamila jest okey, ale w dzien nie chce mi spac skubana. Wybrobuje z cowgate hungry milk, bo kolezanka mowi ze jest dobre. Ale najpierw kupie gotowe w plynie na sprobe.

Odnośnik do komentarza

Sara, ja czytałam przed porodem i byłam zachwycona. Ale kiedy przyszło zmierzyć się z rzeczywistością, mój entuzjazm trochę opadł. Książka pokazuje jakby to wyglądało w idealnym świecie, a moje dziecko idealne nie jest :P

Szczepienie mam jutro - trzymajcie kciuki :)

Mała ma ostatnio napady gazów w nocy. Dzisiaj kolejna noc gdzie pobudka była o 2,30 i później już co pół godziny. Padam na twarz...

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37ej28v5f59bwq.png

Odnośnik do komentarza

Stokrotka, te krostki mają może białawe czubeczki?
Moje obie córcie miały trądzik, malutkie czerwone krosteczki z otoczką jak się pojawiały, a potem z białymi czubeczkami. Były na buzi, główce, uszkach a nawet schodziły na piersi.
Ponoć pomaga maść z witaminą A, zapytaj w aptece :) Dla dzieciaczków może alantan dermoline?
Ja miałam przepisaną na receptę maść z hydrocortisonem, kosztowała grosze a pomogła natychmiast.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-69046.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-66927.png

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez zgodze sie, ze 'Jezyk niemowlat' nie jest latwo wprowadzic w zycie- ksiazka swoje, dziecko swoje...

Mój Mikolaj od kilku dni jest dosc marudny.Momentami brakuje mi cierpliwosci.Czesciej domaga sie jedzenia, poplakuje.na spacerze przebudzil sie i zaczal plakac, wiec prawie bieglam do domu. Nakarmilam, przebralam i znow poszlismy na spacer. Mąż za dlugo z malym marudą nie wytrzymuje, wiec maly i tak ląduje na moich rekach. Chwilami mam szczerze dosc!

Odnośnik do komentarza

Mogu, pociesze Cie ja dzisiaj mam tak samo. Mała jeść nie bardzo, leżaczek nie bardzo, na spacerze płacz, zabawą się szybko nudzi, na rękach też się niecierpliwi, już nie wiem co z nią dzisiaj robić. Przed chwilą ją wykąpaliśmy, to po kąpieli darła się jak nigdy. Spać pewnie też nie będzie chciała... Pocieszające jest to, że takie stany też w końcu mijają :) Głowa do góry - jutro będzie lepiej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37ej28v5f59bwq.png

Odnośnik do komentarza

Hej, znowu napisze po dłuższej przerwie;)
Moja Małgosia szczęśliwie wyszła z kolek (tfu tfu!;) i teraz to istny aniołek! Tak jak przy pierwszej córce stosowalismy metody z 'języka niemowląt' i moim zdaniem to na prawdę działa - teraz jak książkowo funkcjonuje - karmienie 15 min, odbicie, przewiniecie, ok 40 min aktywności i klade ja do kołyski i sama zasypia:))) czasem trzeba jej pomóc, pokolysac albo dać smoka, ale generalnie bardzo ładnie śpi aż do następnego karmienia:) zuch dziewczynka:)
Tak mi się przypomniało a propos wpisów kilku z was, że wam maluchy śpią w ciągu dnia tylko drzemkowo ok 15 min - polecam tez inną książkę - 'w Paryżu dzieci nie grymaszą' - super opisany jest cykl zasypiania dziecka, że to trwa ok 20 min i to co może wydawać się pobudka jest tak na prawdę płaczem uspakajacym... I generalnie, można sobie zrobić kuku jeśli się dziecko nauczy że jak się ze snu wybudzi to dostaje od razu cyca-uspokajacza, albo hyc na ręce mamy... Bo wtedy bardzo trudno wyjść z takiego przyzwyczajenia. Ale wiadomo, niektóre dzieci na pewno są bardziej współpracujące, inne mniej...;) ją mam ewidentnie też szczęście;)
Klade małą o 20 i mamy jedną pobudkę na karmienie ok 3:00 i bez przewijania odkladam do kołyski i śpi do ok 6.
Żeby nie było tak za różowo to właśnie walczymy z katarem - starsza, poltoraroczna cora swój katar przeniosła na małą swoją kompletną czułością, i od kilku dni walka - inhalacje, nawilżanie noska i odciąganie kataru fridą razy dwa... Noce mega słabe no i strach, bo kurcze 2 miesięczny dzidziuś taki biedny z zawalnym nosem... Ale póki co nie przechodzi to w nic poważniejszego.
A propos chrzcin - my już po, załatwilismy w naszym kościele msze w sobotę bez obecności tutejszych księży - tylko nasi przyjaciele przyjechali - 3 mnisi, a oprócz nich tylko chrzestni, nawet własnych rodziców nie zaprosilismy (ku radości teściów i lekkim fochu moich). Wytlumaczylismy że wielkiej fety nie chcemy i nie mam sił na organizacje i obsługiwanie 26 osób - to tylko najbliższą rodzina, rodzice i rodzeństwo z dziećmi;) było nas wiec 9 plus moje małe i poszlismy po chrzcie do restauracji, Małgosia przespała grzecznie całą uroczystość:))
A tymczasem znikam, zaraz odpalam winko i w planie mam wcześniejsze położenie się spać bo jestem z leksza wypompowana katarkami, a w ciągu dnia nie mam opcji na drzemke..

http://fajnamama.pl/suwaczki/l145itt.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

My już po szczepieniu, krzyk był, mąż małą trzymał i mówił, że w jej oczkach było widać jak ją boli :(
szczepienie było ok 14:40 potem mała zasnęła nam w drodze do domku, pospała trochę w foteliku, obudziła się na karmienie, trochę marudziła (inaczej niż zwykle więc myślę, że to efekt igły) a potem przysnęła przy cycu i nadal śpi. nie wiem czy mam ją budzić na kąpiel bo nie mam sumienia :/

http://www.suwaczki.com/tickers/961l2n0abd3xxsqn.png

Odnośnik do komentarza

Cześć laski ! nie było mnie pare dni, cierpię na deficyt czasu :( Mam nie cierpiące zwłoki pytanie: czy ktoraś dostała juz okresu?? Boja miałam krwawe plamienia jakieś 5 dni, takie czerwone kropeczki tylko (jak 5 zł) a dziś to jak z zarżniętej świni!!! To normalne? a może jakiś uraz na wskutek bara bara? Bo mnie coś podczas mocno zabolało i przerwałam zabawe :( marwe się...

Mojej Zuzi jeszcze NIE ODPADŁ PĘPEK!!! wczoraj chirurg do podwiązywał :( ale był płacz :( ma w ciągu tygodnia odpaść jak nie to prawdopodobnie skalpel :(

Kupiliśmy świetny bujaczek Tagies:) sam się kołysze na zasadzie magnesu :) a melodyjki od razu usypiają małą :D Polecam !!!! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73k6nl0zy98oa1.png

Odnośnik do komentarza

U nas noc po szczepieniu nawet ok. małą późno zasnęła, obudziła się o 3 i nie spałą ponad 1,5, po karmieniu trochę jej się ulało, jak ją położyłam do łóżeczka trochę marudziła, ale po śpiewaniu kołysanek chyba zasnęła, nie wiem bo ja zasnęłam chyba przed nią :) rano obudziła się ok. 8.

Co do wagi, przy urodzeniu 2900 a wczoraj 4400 :) ładnie przybiera. co do ulewania i wymiotów lekarka powiedziała, że jak nie ma spadku wagi to mamy się tym nie martwić, ale dla spokoju zleciła badanie moczu żeby wykluczyć infekcję. więc dzisiaj albo jutro będziemy łapać strumień do pojemniczka a jak się nam nie uda to podobno są takie specjalne woreczki.

co do okresu to sama nie wiem co ja mam bo to są jakieś większe plamienia, ale nie okres. tylko dziwne bo są czerwone, a nie tak jak wszyscy opisują, że powinny zmieniać kolor. wczoraj wyjątkowo mało plamiłam zobaczymy co dalej. ostatnio też już się ucieszyłam, że koniec z plamieniami, po czym po wizycie u ginekologa i chyba po badaniu znowu się zaczęło. igraszek jeszcze nie rozpoczęłam bo w dalszym ciągu mam stracha :/ co to będzie, zresztą przy plamieniach nie ma szans :/

http://www.suwaczki.com/tickers/961l2n0abd3xxsqn.png

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie czy trądzik u niemowląt to tylko te czerwone krostku?bo mala ma kilka takich ale w dotyku buzi ma pelno tak jakby takich podskornych,taki maczek.lakarka powiedziala ze to na pewno nie uczulenie bo byloby na calymcałym ciele a zyzia ma najwięcej na policzki u na brodzie.czy to moze byc trądzik? Mialy wasze dzieci cos takiego?

http://www.suwaczki.com/tickers/961l2n0abd3xxsqn.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez juz mialam okres. Lecialo ze mnie jak z kranu, podpaska przemakala doslownie co 5 min! Ale pytalam sie wczoraj u lekarza i jest to normalne :) Takze bez zmartwien dziewczyny to nie przez seks.

Ale mala mi dala w nocy popalic. Od 21 po kapieli zaczelam ja usypiac i trwalo to 3 godz! Co ja odlozylam do lozeczka to oczk szeroko otwarte i bek. I tak od poczatku. O 24 gdzies usnela. 15 min minelo i znowu bek. I tak cholera jasna do 4 rano. Nawet zdarzylo mi sie na nia jrzyknac zeby juz usnela. Teraz mam wyrzuty sumienia, bo przeciz ona jest taka malutka i to nie byla jeej wina;/ W koncu sie poddalam i wzielam ja do naszego lozka i tak spala do 9. Pewnie pospala by dluzej ale kupka sie zdarzyla :P Nie wiem moze wczoraj za duzo wrazen miala, a do tego zmiana mleka...

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze nie miałam okresu. Odchody połogowe skończyły się u mnie po 3 tygodniach, od tamtej pory czysto.

Słuchajcie, kupiłam wczoraj nosidełko, takie na szelkach!!! I dziś rano, z synusiem w owym nosidełku, zrobiłam sobie spokojnie śniadanie :) potem, po karmieniu, mały zaczął odpływać, więc posadziłam go na bujaczek, włączyłam szumy i tak sobie spał huśtając się. Teraz go nakarmiłam i lecimy na spacer.

Ostatnio mały cholernik dużo je i nie zasypia po kąpieli, męczę się z nim do 22. A wczoraj o 21 dałam mu znów cyca (godzinę wcześniej jadł) i zaraz usnęłam, a Mikolaj machał rączkami i nóżkami w najlepsze. Przebudziłam się grubo po 22, a maluch twardo spał obok mnie. Powędrował do łóżeczka i , uwaga!!!!, spał 5 godzin! Przedłużył przerwę o godzinkę :)))) Mam nadzieję, że tak już zostanie. Trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...