Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Iwko poczułam właśnie taki niedosyt, nie wiem ile waży, ile mierzy, jaki tym razem wiek ciąży wychodzi z badania, no tak jakoś do kitu...a tak bardzo czekałam na to USG...no, ale najważniejsze, że wszystko jest ok z dzidzią, no i u mnie po grzybicy nie ma śladu, więc może nadejdzie czas na przytulanki z mężem heehehe:-)

WielkiZnakZapytania, w poprzedniej ciąży było mi to obce, w tej mam takie zachcianki, typu, że mam na coś baaardzo ochotę-pochłaniam ogromne ilości owoców, miałam fazę na chipsy, ostatnio na gołąbki. Ogólnie bardzo ładnie wchodzą mi wszelkiego rodzaju soki, a najlepiej multiwitamina z magnezem z Tymbarku...mniammm

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3gzu37egk3l41.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqvcqg91swhuv5.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Witam nowe sierpnióweczki :)
Dziś tłusty czwartek, a ja jak nigdy patrzeć na pączki nie mogę :( normalnie to tak z 5 bym wciągnęła. Zjadłam jednego tylko dlatego bo poszłam do babci na herbatkę i żeby nie sprawić babuni mojej przykrości :) Tak czytam i zazdroszczę wszystkim mamusią które znają płeć swoich okruszków, ja mam wizytę w sobotę i mam nadzieje ze mój doktor zaluka z ciekawości chociaż to tylko wizyta formalna, w końcu idę po zwolnienie, chociaż doktor proponował mi od samego początku to dopiero po ostatnich incydentach z kręgosłupem postanowiłam skorzystać.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu38zgk0uz7.png

Odnośnik do komentarza

Cukierkowamama no ja właśnie też owoce jem z reguły jem dużo owoców ale warzyw mało a teraz to i te pomidory a i kupiłam dzisiaj sałate to kanapeczki wszamam a jutro kanapeczki na sniadanko z sałata i jajeczkiem mhmmm :D i to takie moje o zachcianki az się dziwie ,że nie ciagnie mnie i ja sama też uwazam co jem aby nie tyc za dużo :)
Bo moje znajome od razu i nie tylko one ale i ginekolog opowiadał mi ,ze przychodzą i jak wazą te cięzarówki to każda a panie doktorze bo ja przytyłam a inny ginekolog prosto z mostu no tak nawpiernicza sie tego i owego a potem problemy i tycie i tridności ze zgubieniem :D pacjentki się śmiały bo ordynator ma swoje takie gadki ale dobrze mówi, jeść wszystko ale z umiarem i nie dawac się zlapać w pułapkę " zachcianek" .
moja siostra przytyła w ciąży jednej i drugiej tylko 5-6 kg :) miala małą piłeczkę .

Kurcze ustawiłam w koncu suwaczek tak jak powinien być bo niby jest z OM ale podczas @ zaszłam więc u mnie nie 2 tyg w przód a tydzień więc normalnie kończe 15 tydzień a na usg w 12 tyg małe mialo wymiary dziecka z 1 3 tygodnia więc coś nie halo i się wkurzylam aby monitorowac dokładnie wszystko :D

Oby Laura aby mi się tak chciało jak Tobie balsamowac , kurcze Ty kobieto masz chyba całą półkę zastawioną kremami hahah, a do fryzjera ide i ja :D ale dopiero na wielkanoc zrobić kolorek do szefowej byłej która mnie szkoliła przez 3 lata i podstrzyc włoski a tak to tez sobie modeluje, upinam , farbuje , czasami jak cos mi odstrzeli to i podetne sobie włoski także jednak dobrze miec ten fach w ręku , co ??? Ty to starsza ode mnie stażem jestes wiec nie podskocze Tobie hahaha ale może się i poducze jeszcze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Witam nowe Mamusie :)
U mnie zabiegany cały tydzień- w weekend imprezki- 18stka siostry ciotecznej i parapetóeks kolegi. Na urodziny kupiliśmy wg. rad kolczyki i jubilatka była bardzo zadowolona z prezentu :)
Od poniedziałku zapierdziel w pracy i teraz muszę ponarzekać. Rano się cieszyłam, że w pracy skończyliśmy jedną dużą akcję i jutro czeka mnie wolne i relax, po czym wyszłam z pracy zakichana i zasmarkana :( więc relax będzie przymusowy. Oczywiście zaopatrzyłam się w polecane przez Was maść majerankową i syrop na P., który smakuje jak cukierki, do tego sól fizjologiczna do nosa i teraz Pan mąż biega i robi herbatki z miodem i cytrynką. W związku z powyższym pączki u nas były kupne, a faworki, które planowane były na jutro będą w dalszej bliżej nieokreślonej przyszłości. :(
Kicham "jak kot" po 5 razy na raz. I jak dziś zdarzyło mi się psikać na stojąco to w brzuchu czułam jakby piłeczka podskakiwała- czy to już Dzidziuś? a wczoraj miałam "bąbelki" w brzuchu...

Jestem osobą mocno przy kości, więc spory brzuszek miałam przed ciążą i dopiero od kilku dni widzę, jak rośnie w oczach z dnia na dzień, co w sumie mnie cieszy :) na razie waga w miejscu, zobaczymy w środę czy coś przybyło. 17 tc a ja jeszcze chodzę w "normalnych" spodniach, ale już niedługo....

Ewelka- mi "trójkołowce" się nie podobają, ale może to tylko wrażenie, że są niestabilne.

Oby_Laura- Jak tam idą prace nad naszą pierwszą stroną? Dużo nas si ę zrobiło, więc takie przedsięwzięcie może być trudne :P

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane :-)
Widzę, że większośc już posłodkościach tłustego czwartku. Ja podobnie jak kacha33 dziś nie bardzo na pączki mogę patrzeć, zjadłam 1/4 i miałam dosyć. Zresztą w sumie to nie przepadam za nimi, wolę chruściki, takie domowe, cieniutkie mojej mamy, ale nie chciało mi się robić, a i mama też nie miała czasu. Za to wreszcie dogodziłam sobie gołąbkami. Zrobiłam takie z kaszą gryczaną (moją ulubioną) i z włoskiej kapusty i nawet zebrałam troszkę pochwał :-)))

W ogóle ostatnio odkryłam, że gotowanie sprawia mi przyjemność, chociaż nigdy tak nie było, zawsze wolałam sprzątanie. Ale może to przez to, że siedzę w domu i za bardzo nie mam co robić.

Teraz czeka nie sporo gotowania, bo w sobotę wyprawiamy urodziny córci, i trochę gości będzie. Torta wprawdzie robi bratowa mojego męża, bo ja do ciast to mam dwie lewe ręce, ale resztę robę sama.

Któraś z Was pisała o wózku Jedo Fyn. Widziałam go i macałam i jest rzeczywiście bardzo fajny. Znajomi mają i bardzo go sobie chwalą jak na razie i cena też w miarę.

Co do smarowania się balsamami, to ja robię to po kąpieli, raz dziennie, wieczorkiem, ale nie używam żadnych na rozstępy. Jestem alergikiem i niestety moge używać tylko sprawdzonych, po których mnie skóra nie swędzi. Teraz mam jakiś z Dove i bardzo mi się po nim skóra wygładziła. W ogóle lubie mydełka Dove,szampony, żele pod prysznic i jak na razie to jedyna marka której zapach toleruję. Przed ciążą używałam kosmetyków Ziaja z serii z kozim mlekiem. Skóra po tym była super, ale niestety po którejś kąpieli tak mnie zemdliło od zapachu, że musiałam odstawić.

Jeśli chodzi o płeć to z jednej strony chciałabym wiedzieć, ale z drugiej sama nie wiem. Przeczucia nie mam na razie żadnego. Na usg też jeszcze nie było nic widać. Zobaczymy za tydzień.

Trzymajcie się kochane i dobre nocki Wam życzę :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxezbmh5acz8bw7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0915nmpd20s71a.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie sierpniowe gaduly stare i nowe:)
Ja trochę poszalałam bo pojechałam do mamy a tam mnóstwo pyszności pączki i faworki,mniam:)No ale tłusty czwartek jest tylko raz w roku,więc można:)Od jutra powrót do dobrych nawyków żywieniowych.
Malga19,ja używałam laktatora elektrycznego Medeli i uważam że jest o.k.,kupiłam go dopiero po porodzie jak musiałam ściągnąć mleko bo musiałam wyjść na dłużej,próbowałam też laktatora ręcznego,jak dla mnie beznadzieja,dużo się trzeba "namachać".Generalnie laktator kupiłam dopiero po porodzie i użyłam go kilkanaście razy bo jednak wolałam karmić piersią niż ściągać.Ilość ściągniętego pokarmu ma się nijak do faktycznej produkcji i niepotrzebnie się stresowałam że mały sie nie najada co nijak się ma do fizologii laktacji:)
Ewela i groszek,trójkołowce jak dla mnie oczywiście,są słabe ,widziałam kiedyś test w Pani gadżet,są bardzo niestabilne,ja nie zdecydowałabym się na ten model.
Chyba musze robić tak jak Juskaa,otwierać nowe okno ,bo tyle chciałam Wam na odpisywać a już nie wiem co której:)
Dobranoc siernióweczki

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

Juskaa
Emergency ! Jenyś, dziewczyny, właśnie pociekło mi z cycka [przepraszam za słownictwo :) ] nie dużo, pare kropel . i teraz pytanie, bo wydaje mi się że to jeszcze za wcześnie na siarę no i tylko z jednej piersi. CO TO DO JASNEJ CHOLERKI MOZE BYC?!

To może być już siara,jedne mają ją bardzo wcześnie inne wcale,dopiero po porodzie.Chyba nie ma powodu do niepokoju,ale warto zapytać lekarza na najbliższej wizycie:)

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

Juskaa mnie w pierwszej ciąży też leciało, z obu piersi już od 20 tygodnia. Tak więc myślę, że nie ma się czym przejmować, ale lepiej lekarza zapytać.

Piszecie o laktatorach. Ja używałam ręcznego, nie powiem trochę się namęczyłam ale mleka zawsze dużo odciągnęłam. Miałam też pożyczony elektryczny, ale skorzystałam z niego tylko raz, bo był słaby i niewiele co mi odciągał. Nie wiem, może to zależy od firmy. W sumie długo to nie trwało bo tylko 2,5 miesiąca. Mam nadzieję, że teraz uda mi się karmić piersią dłużej.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxezbmh5acz8bw7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0915nmpd20s71a.png

Odnośnik do komentarza

WIELKIZNAKZAPYTANIA haha może i starsza, ale starsza nie znaczy, że bardziej doświadczona hahaha...;p po szkole wyjechałam do Irlandii tam byłam 2 latka włosy robiłam znajomym i koleżankom w ogóle tak po domach łaziłam potem wyjechałam do Czech i tu jestem już 5 lat z czego do czynienia z włosami mam niewiele od czasu do czasu wpadnie na strzyżonko i farbowanie ze 2 koleżanki i moja mama na okrągło a tak to nic... sama sobie robię :) ale jak było wesele mamy to miałam okazję się popisać i upiąć jej włoski do ślubu, zrobić make-up i w ogóle pazurki :) taaaka happy byłam że w końcu komuś coś mogę zrobić. Tak więc zajęłam się mamą że sobie nawet nie miałam czasu make-up zrobić a o włosach w ogóle niebyło mowy dlatego na zdjęciach wyglądałam jak przez okno :P ale w końcu ''szewc w dziurawych butach chodzi'' :P haha wszystkich do koła uczesałam pomalowałam a sama wyglądałam jak idź i nie wracaj :P a kosmetuków typu kremy wcale tak dużo nie mam jak pisałam wcześniej w kółko mi się kończą więc latam i w kółko kupuję :) nie robię zapasó bo u mnie to niebezpieczny pomysł... gdziekolwiek ich nie postawie to zaraz mam kolegę do smarowania wszystkiego co w zasięgu ręki maminymi kremami :) hahaha...

ANDZIULKA
no z tą pierwszą stroną właśnie wczoraj wieczorem myślałam jak to zrobić i w pkońcu moje myślenie stanęło na tym, że chyba póki co niema sensu jej robić bo co chwilkę wpadają tu nowe mamy więc musiałabym co chwilke coś zmieniać a nie jest to łatwe dlatego ze sama jej zrobić nie mogę. gotowe'' zdjęcie'' musze wysłać na adres redakcji parentingu i poprosić ich o zmiany w pierwszym poście w naszym wątku i wtedy to oni tam zamieszczą ale już nie będę miała możliwości żadnych zmian. Tak więc postanowiłam poczekać aż każda z nas będzie znała płeć. nie wiem myślę że poczekam max do czerwca! jeszcze przybędzie kilka mam niektóre też sie wyłamią tak to już bywa więc zrobię jak już będzie bardziej pewne co i jak z tymi mamusiami :) a jak później przybędą nowe po zrobieniu pamiątkowej strony to mówi się trudno nic nie poradzę, że po WIELKICH ZMIANACH parenting się tak zamotał i nic nie możemy zrobić same.

JUSKA
spokojnie to na pewno siara... :) siara może się pojawić nawet w 16 tygodniu :) więc niema co panikować :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usakrhmdembn5yu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6sg18viijjczi.png

Odnośnik do komentarza

Cześć kobiety:-)
Dziś u nas byle jaka pogoda, lee
Zjadłam do kawy pączka i dzisiaj się zastanawiam, czy nie zrobić faworków, miałam myć okna, ale nie wiem, czy nie będzie padać więc dam chyba spokój.
Zapomniałam Wam napisać, że przytyłam 1 kg, czyli od początku ciąży, pomijając to, ze trochę schudłam, to przytyłam tylko 1 kg! Tylko po mnie widać, że ze 4 mi przybyło co najmniej.
Juskaa to może być siara. Ja czuję od czasu do czasu w piersiach takie mrowienie, tak jakby właśnie zaczynało się tam coś dziać...W pierwszej ciąży nic mi tam nie leciało, ale , że ta jest całkiem inna, to może?

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3gzu37egk3l41.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqvcqg91swhuv5.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze, kurcze. A w moich cyckach nic się nie dzieje znów i boję się, że znów nici będę z karmienia. Choć cały czas nastawiam się psychicznie, że będzie dobrze!

Dziewczyny, macie jakiś patent czym pozbyć się z mieszkania zapachu smażonej ryby? Tatko mi przywiózł z Bałtyku świeżego dorsza, osobiście złowionego (my do morza mamy kilkaset kilometrów). Wczoraj posmażyłam, oczywiście pierwszy zapach mi nie podszedł i trochę sobie zwymiotowałam, ale jak się wysmażyło to pachniało bosko i smakowało też :) Natomiast jeszcze dziś całe mieszkanie śmierdzi mi okropnie pomimo tego, że od razu wyszorowałam wszystkie gary, wyniosłam śmieci i że wietrzy się non stop (specjalnie przeciągi robiłam). Normalnie mój nadwrażliwy nos nie może tego wytrzymać. Jakieś pomysły?

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kvkqf183y.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8352800cb8.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Sierpnioweczki :)
Witam Nowe Kolezanki :)
Kurcze trzy dni mnie nie by lo i mam tyle nadrabiania... Rozpisałyscie sie strasznie :) Ja musiałam odchorowac oczywiscie ta podróz z Holandii :( Pomijaąc fakt, że sama podróz była mecząca to wczoraj tak mi sie dal kregosłup we znaki, że przelezałam cały dzien w łozku. Na dodatek zadzwoniła do mnie połozna z Nl ze dostała moje wyniki badan i mam straszny nie dobor Wit D i że zaraz jak wróze to mam sie do niej zgłosic bo cos trzeba z tym zrobic ;( Strasznie sie wystraszyłam kiedy przeczytałam o skutkach tego nie doboru, mam ochote spakowac sie i szybko wracac do Holandii isc na ta kontrole.
Dziewczyny czy któras z Was spotkała się juz z tym? Co Wam mowili lekarze?

CAMERALIS Gratuluje ma
łej Księzniczki :) Ja tez po cichu licze, że u mnie mieszka mała królewna. Poki co modle się zeby było wszytsko dobrze.

WielkiZnak Życze Ci Wszytskiego dorego i powrotu do pełni zdrowia :)

mag349 Z lekkim opoznieniem Wszystkiego Najlepszego dla Synka :) Brzuszek masz świetny :) Mi sie wydaje że u mnie nic nie widac wszyscy mowia ze jakby nie wiedzieli ze jestem w ciązy to by sie nie domyslili... Troche nie to przeraza bo boje się rozstepow, no ale czego sie nie robi dla maleństwa :)

emilka332 Demotywator jest świetny, pokazalm mojem Ł ale jak zwykle tylko się roześmiał i podjerzewam ze nic do Niego nie dotarło ;/

ewelka_i_groszek Nie tylko Twój mąz sie nie interesuje... Czasem mam wrazenie, że Mojemu sie wydaje ze wszytsko jest po staremu, a w ciąze sama zaszłam i on nie musi sie czymkolwiek martwic bo to nie on jest w ciązy... ;/

ObyLaura co do nudnosci to tez tak ma, tylko że u mnie jedznie co trzy godziny tak jak Ewelka to za rzadko więc zawsze mam cos do przekąszenia w torebce albo w kieszeni :) Co do balsamow to dla mnie szczyt wysiłku jak uzyje tego pod prysznic do spłukiwania xD

Cukierkowamama zachcianek poki co nie mam zadnych a wszyscy w koło sie mnie o to pytaja :)

Juska musiałam zgapic od Ciebie sposob na odpisywanie bo inaczej bym sie pogubiła ;) Dziekuje Bardzo :)

Pewnie i tak sie pogubiłam i ominełam duzo spraw za co przepraszam. Postaram sie byc teraz na bieżaco :)

Miłego dnia Kobitki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h4zp43r83mwperal.png

Odnośnik do komentarza

WielkiZnakZapytania ten wózek już jakiś czas temu wpadł mi w oko. Wygląda na bardzo solidny i ładnie wykonany, ale ma jedną wadę, która jest dla mnie nie do przejścia... mianowicie - ma 92 cm szerokości... Nigdzie się z nim nie zmieszczę :( A szkoda.
Dziewczyny w ogóle to jest taki problem z tymi wózkami dla bliźniaków, że naprawdę szkoda gadać.. W żadnym sklepie, w których dotychczas byłam nie ma ani jednego wózka dla bliźniąt. Nie można dotknąć, pojeździć.. nic kompletnie NIC! Jakiś zacofany naród :(:(:( Może zna któraś z was jakieś sklepy w Polsce do których mogłabym się przejechać i zobaczyć jakieś wózki bliźniacze???
Kolejna sprawa... chyba się przeziębiłam :( Leje się ze mnie katar jak z kranu..na szczęście nie mam gorączki ani nic mnie nie boli tylko w ogóle mój stan jest jakiś taki do bani. Oczy mnie szczypią i jestem ospała. HELP!!! A tak się cieszyłam, że nic mnie nie łapie... albo wczorajszy spacer mnie dobił albo mąż mnie zaraził, bo tez chodzi zakatarzony :(
Z lepszych informacji:
4 marca mam wizytę i mam nadzieję, że dowiem się jakie dwie istotki mieszkają pod moim serduszkiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw443r8h1qffqlx.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37j44j0ev89jj0.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ! Kawa + 2 pączki + garść faworków to jest to, co misie lubią najbardziej !

Co do tego czegoś co mi pociekło, to siara nie powinna lecieć z obu piersi? no cóż, do wtorku - bo wtedy mam wizytę postanowiłam się nie denerwować, i skoro mówicie, że to siara, to musi być siara :D i tak wcześniej nic nie poradzę, a jak dzieje się coś nie tak to przed wtorkiem i tak się nie dowiem :)

Co do laktatorów, jestem zielona w tym temacie, tak więc swój zakupię, albo zlecę zakup mojemu M. po porodzie, bo na oddziałach mają takie do wypożyczenia, więc spróbuję ręcznego, jak "nie pójdzie" to kupimy elektryczny bo nie ma co kasy dwa razy w błoto wyrzucać :)

oby Laura - ja podglądam często stycznióweczki i lutóweczki i one po prostu zrobiły listę, i tak ta lista sobie "chodzi" razem z nimi po forum , jak ktoś chce coś dopisać, to kopiuje i dopisuje [bądź usuwa] sobie sam :P a w czerwcu tak jak piszesz siup na pierwszą stronę te kobitki, które będą i heja :)

hania010 - ja chodzę na nfz w Warszawie, jednak do mojego lekarza są mega kolejki i chyba sama poszukam kogoś nowego, bo teraz facet sobie wziął za dużo na głowę, i ja prowadząc u niego ciążę nie mogę się zapisać na kolejną wizytę, bo doktor ma pełno [ah te super programy komputerowe ;/ ] i dopisać mnie nie można, więc co wizyta muszę iść, powiedzieć że jestem i tak bez kolejki wchodzę, i sporo kobiet tak do niego przychodzi i laski które mają wizytę umówioną na konkretną godzinę się wnerwiają [ ja się wcale nie dziwię też bym była wkurzona;/] no ale kurde halo, jak się prowadzi ciąże to trzeba pamiętać i zostawiać wolne terminy dla ciężarówek bo wiadomo, ze my cyklicznie przychodzimy ;/// co nie zmienia faktu, że lekarz bardzo dobry hahahaha , jej wylałam swoje żale i już mi lepiej XD

cukierkowamama - może, może, kto wie ;) ja tam nic bym nie poczuła gdyby nie mokre :P

mag349 - wrzuć do worka odkurzacza chusteczkę nasączoną olejkiem eterycznym albo baaardzo mocno spryskaną perfumami i poodkurzaj ... albo posmaruj żarówkę olejkiem i włącz światło [ to raczej na wieczór, co by prądu nie marnować :) ] jak żarówka się nagrzeje będzie super pachniało :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...