Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

A ja już po zakupach. Zmachałam się. Chyba za mało się ruszam, bo co sie przejdę kawałek to zadyszki dostaje, a po schodach to jest normalnie masakra. No ale mam nadzieję, że w końcu będzie cieplej i będę mogła na spacerki dłuższe sobie chodzić.

Jeśli chodzi o łóżeczko to jak się okazało mamy 4 :-0, bo jedno po mojej córci, jedno po dzieciach siostry a do tego siostra kupowała jedno turystyczne dla swoich szkrabów i jedno kupowała moja mama, żeby u niej stało jak przyjedziemy, tak więc nie powiem, mam w czym wybierać. U mnie ochraniacze do łóżeczka się sprawdziły bo moja córcia bardzo się rzucała po całym łóżeczku a najbardziej ubiła spać w poprzek więc żeby się nie pobijała to ochraniacze zakładałam, a poza tym była z nami w jednym pokoju więc t też po to żeby była trochę odizolowana.
A przewijak jak dla mnie, też był wybawieniem, ze względu na mój kręgosłup, mogłam przy łóżeczku prosto stać a nie się schylać. teraz też zakupimy. A materac to stanadrodowo kokos, pianka, gryka. Wygodny, nie robiły się w nim żadne zagłębienia, tylko pożyczyłam koleżance, no i nie oddała. Zresztą po 3 dzieciach to już przyda się nowy. Tym bardziej, ze ja swojej pod prześcieradło folię kładłam, w razie przelania pieluchy więc miałam pewność, że nie był posiusiany, a tutaj nie wiem jak było, więc nawet nie będę się o niego upominać.

Słuchajcie a mam pytanie. Myślicie, że mogę ufarbować włosy? Kupiłam specjalną farbę bez amoniaku, więc chyba nie powinna być szkodliwa. Muszę coś z nimi zrobić bo już normalnie patrzeć na siebie nie mogę. Miałam się ostatnio lekarza zapytać, ale zapomniałam.
Bo miałam sobie zrobić hennę, ale musiałabym jechać specjalnie 30 km bo u nas nie ma.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxezbmh5acz8bw7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0915nmpd20s71a.png

Odnośnik do komentarza

Emilka teraz ogólnie farby już nie są tak szkodliwe jak kiedyś i nawet kobiety w ciąży mogą farbować włosy, niewskazany jest tylko balejaż, no i zawsze fryzjerce trzeba powiedzieć, że jest się w ciąży.

Umyłam dwa okna i odpoczywam

Kurcze, śledzicie wydarzenia w Kijowie? Ale tam jest potwornie. Że w dzisiejszych czasach władza ma takie podejście do ludzi, aż włos się na głowie jeży...

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3gzu37egk3l41.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqvcqg91swhuv5.png

Odnośnik do komentarza

Siemanko. Mi także podobaja sie lozeczka z baldachimem i tymi roznymi bajerami,ale nie wiem czy to nie strata kasy. Sluchajcie a wędzonego kurczaka mozna? Bo maz kupil mi skladniki i zrobilam juz salatke. Co do farbowania wlosow farba bez amoniaku jak najbardziej mozna,sama farbuje i mam pozwolenie od gin :). U mnie piekna pogoda (okolice Wroclawia) zabieram męża na jakiś spacer,cos czuje ze niedlugo pozbędziemy sie zimowych kurtek,szalików,czapek :))

Odnośnik do komentarza

hejka :)
ale ta pogoda u mnie niezdecydowana, raz słoneczko świeci a za chwile zachodzi za taką czarną chmurę, że aż sie nic nie chce :( Też miałam ogromna ochotę pomyć okna bo już patrzeć na nie nie mogę, ale też wyczytałam, że ponoć nie wskazane, a że ja mam okna 180 cm wysokie to umówiłam sie z kochana szwagierką ze mi pomoże ja machnę dół a ona górę co by bezpieczniej było dla mnie :)

emilka332 mój doktor nie zalecał mi farbowania włosów w 1 trym, a później żeby zwrócić uwagę na te delikatniejsze farby, sprawdzone, bez amoniaku itp :) i tym samym nie mogąc juz patrzeć na siebie i swój 3 cm odrost w zeszłym tyg zakupiłam farbę z garniera seria Olai (kwiatowy wyciąg bez amoniaku-naprawde nie smierdzi :)) i ufarbowałam włoski :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu38zgk0uz7.png

Odnośnik do komentarza

cześć wszystkim :)

u mnie pogoda też niezdecydowana- raz słoneczko a za chwilę chmury i wiaterek.
Byłam dzisiaj na badaniach morfologia i mocz, i mi pielęgniarka kiepsko krew pobrała, ręka mnie boli i będzie duży siniak. Jutro wyniki, bo na poniedziałek muszę mieć na wizytę :)
Mam chwilę spokoju, dziecko mi zasnęło, obiadek też już gotowy, tylko jeszcze ziemniaczki do drugiego dania wstawić ale to pewnie koło 14 :)

Łóżeczko mamy najprostsze :) Musze się rozejrzeć właśnie za jakiś fotelem rozkładanym dla syna, bo trzeba go przenieść w końcu z łóżeczka :)

Odnośnik do komentarza

Hehe ja tu wczoraj po południu pisałam a dziś już tyle nowych tematów ale chyba czas się przyzwyczaić, bo sierpień to piękny miesiąc tylko pod koniec ciąży upały będą nieznośne pewnie..
Liv - doskonale rozumiem Twój strach, bo sama miałam wiele nieprzyjemnych sytuacji z szefami, gdy jeszcze pracowałam w PL jednak krew mnie zalewa gdy czytam, że normalni ludzie, którzy wcale nie wykorzystują swoich ciąży czy chorób zostają tak potraktowani. Na prawdę trzeba w siebie wierzyć i się szanować i w końcu walczyć o Siebie z podniesioną głową. Czasem żałuję, że nie jestem na tyle inteligentna, by z konkretnymi argumentami stanąć w obronie innych ale jeśli człowiek jest po prostu głupi i zapatrzony w Siebie to ciężko jest go zmienić a głupich się po prostu nie da...
Jusska - to nie było do Ciebie bo sama wszamałam wtedy zupkę chińską ale z tego woreczka z 'przyprawami' wsypałam tylko 1/4 i uwierzcie mi też smakowało jakby tam był on cały. Dlatego tez jem jak już 'muszę' te Lays'y bo nie mają złej chemii.
Poza tym nie wiecie jaka jestem szczęśliwa gdy czytam, że inni tez zwracają uwagę co jest na etykiecie, bo gdy rozmawiam z ludźmi z mojego grona to wszyscy potrafią powiedzieć jedno zdanie 'na coś trzeba umrzeć' lub 'chemia jest wszędzie'. Poczekajmy 5-10 lat, wtedy pogadamy jeszcze raz. :)
Sorry u mnie to też, jak napisała Jusska, temat rzeka i mogę gadać i wgl.

Odnośnik do komentarza

Co do sytuacji w Kijowie ja jestem przerażona jednak skąd wiemy, ze niedługo tak nie będzie u nas?
Kiedy my Polacy się obudzimy i zobaczymy do czego doprowadził rząd P.Tuska będzie za późno...
Rozgrabienie Lasów Polskich czyni Naszego dobra Narodowego czy oddanie za bezcen złóż miedzi a także podpisanie ustawy o ingerencji zagranicznych wojsk w Polsce to tylko kilka z tych rzeczy.
Jak mówiłam sytuacja w Kijowie mnie przeraża ale to kolejna przykrywka, czym zajmują się media po puszkach bogu ducha winnego Owsiaka. Jeśli kogoś interesuje to niech poogląda sobie na Kanale Mariusz M. Kolonko o tym i o tamtym.
Sytuacja nas nie dotyczy?? Już w tej chwili nie byłabym tego taka pewna. Wiecie co się dzieje gdy w Państwie szaleje korupcja a lud biednieje?
Kradzieże, bezkarność przestępców i gnębienie obywateli.
Jak napisał Sun Tzu w swojej Sztuce wojny 'chcesz by państwo upadło - wprowadź jak najbardziej skomplikowaną administrację, wysokie podatki (...)'
Wystarczy tylko, że my będziemy siedzieć spokojnie :)
Wybaczcie, że tak się rozpisałam na ten temat ale przykro mi, że Nasze myśli bardziej zajmuje obce Państwo niż Nasz Dom - Polska.
Chyba powinnam startować w wyborach... Hehehe ;p

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ale tematy ruszają do przodu... aż ciężko to nadrobić. Ale jakoś dałam radę. Jeżeli chodzi o wagę to ja z moimi bliźniakami przytyłam 3.7 kg (dzisiaj się ważyłam) , nie wymiotowałam do tej pory ani razu na szczęście! Z tego co widzę wiele z Was męczą wymioty czego naprawdę z całego serca Wam współczuję. Gdy byłam na wizycie w 15 tygodniu moje dzieciątka ważyły ponad 100 gram i mierzyły lekko ponad 10 cm więc rozwijają się prawidłowo co mnie naprawdę bardzo cieszy. Najważniejsze żeby były zdrowe i urodziły się silne. Co do łóżeczek mam dwie szwagierki i od nich wezmę, z tego co wiem jedno jest z szufladą i właśnie materace są gryka-kokos więc chyba dobre z tego co piszecie??? Życzę Wam miłego dnia i pozdrawiam Was sierpnióweczki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw443r8h1qffqlx.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37j44j0ev89jj0.png

Odnośnik do komentarza

ja uwagę zaczęłam zwracać na to co jemy w momencie odkąd mi się pierwsze dziecko urodziło. I zawsze jak na zakupach jesteśmy to ja albo mój G. czyta co jest na etykiecie :) Tak samo mięsa, owoce warzywa to kupuje w pewnym źródle, a jajka biorę od sąsiadki bo ma kury :)

Odnośnik do komentarza

Ja też zwracam uwagę na etykietki, chociaż tak po prawdzie to nie widziałam nigdy nikogo w sklepach, kto też by czytał co kupuje i zwykle się na mnie dziwnie patrzą :D

Oczywiście nie wiem wszystkiego, nie rezygnuję także z wszystkiego. Chemia jest wszędzie i oczywiście trzeba na coś umrzeć, ale chciałabym, żeby chociaż ludzie wybierali świadomie. Wiedząc co jedzą i jakie to może nieść skutki. Ach, też bym mogła pisać... :D

Mam siostrzeńca autystycznego, któremu nie wolno cukru (wiecie jak trudno znaleźć nawet podstawowe produkty nie zawierające cukru?) i który powinien być na diecie bezglutenowej. Jakiś czas temu przekopałam wszystkie sklepy i alejki marketowe ze zdrową żywnością, bo chciałam mu coś pseudo słodyczowego na urodzinki sprawić i niestety na znalezieniu produktu bezglutenowego i bezcukrowego poległam.

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kvkqf183y.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8352800cb8.png

Odnośnik do komentarza

mag349
Ja nie mam telewizji :D A internet niestety bardzo limitowany, a potrzebny nam do pracy :)

u mnie też by nie było, gdyby zacny mój teściu sie nad synem nie zlitował :P a dlugo walczyłam zeby tv w pokoju i w domu nie bylo :P

Odnośnik do komentarza

Ann ja interesuję się również Polską, a raczej przede wszystkim, ale nie da się obojętnie przejść obok tego, co dzieje się teraz w Kijowie...trzeba mieć trochę empatii również do innych narodów, a nie zamknąć się tylko w swoim kraiku, który jak sama mówisz za chwilę może być w podobnej sytuacji. Może też będziemy potrzebować pomocy od innych państw, i tak jak na Ukrainę, tak na nas wszyscy się wypną?

Nie ważne, tematów politycznych nie będę poruszać, jak widzę tematy niechciane

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3gzu37egk3l41.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqvcqg91swhuv5.png

Odnośnik do komentarza

co do farbowania wlosow. jestem fryzjerka i powiem wam, ze jak najbardziej moyna farbowac wlosy NAWET ROBIC PASEMKA w przypadku pasemek rozjasnianych rozjasniaczami to przeciez wybierane sa kosmyki wlosow i malowane na folie pedzelkiem i ciezko jest pomalowac tak aby farba czy rozswiewtlacy dotrykal skory a wlosy raczej do skory chemikalii nie pryewodza hahahaha... niestety szampony tez zawieraja chemikalia tak jak odzywki, balsamy do ciala pasty do zebow czy nawet samo m trzeba mydlo a czyms sie myc trzeba hahaha... smieszy mnie twierdzenie ze nie wolno farbowac wlosow... mozna nawet farbami z amoniakiem jednakze amoniak nie jest polecany ze wzgledu na silny drazliwy zapach ktory niestety trzeba wdychac przez ok. pol godziny podczas farbowania... sam amoniak jako tako nie szkodzi. ale jesli chcecie farbowac wloski naturalnymi farbami np. ziolowzmi czy takimi bez amonkaku to smialo do dziela...

sorki ze nie odpisuje wszystkim ale jestem u mamy i ciezko z netem po za tym nie ogarniam jej klawiatury jakas kosmiczna jest... odezwe sie jak bede juz w domku.
P.S dzis mialam wizte i przyszly winiki genetyki i ogolnie wszystko w porzadeczku

http://www.suwaczki.com/tickers/1usakrhmdembn5yu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6sg18viijjczi.png

Odnośnik do komentarza

ehh.. też bym sobie Bosacką pooglądała ale TV nie mam a w necie nie wiem gdzie można znaleźć jej programy, bo u nas w uk strona TVN jest blokowana. Nie wiem jaki jest powód ale tak jest.
Cieszę się jak czytam, że Wasze wyniczki sa w porządku. Jutro mam USG i mam nadzieję, że tez będzie wszystko ok. :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, z tymi trzymaniem rak w gorze to nie jest przesad tak ze uwazajcie z tym myciem okien czy wieszaniem zaslon. Chodzi o to ze w ciazyzachodza zmiany w naszym ukladzie krazenia bo poza nami musi on takze "obsluzyc" bobaska wiec bardzo latwo o omdlenia czy zawroty glowy. No i druga sprawa to kwestia "naciagania sie" podczas mycia okien w gore co powoduje nadmierne naciaganie sie wiezadel macicy co moze spowodowac skurcze macicy. Wiec do tego typu prac trzeba zaciagnac druga polowke:-)

Odnośnik do komentarza

hej:)
dziękuję Wam wszystkim za słowa wsparcia:) Wiem, że nie zrobiłam nic złego i to moja despotyczna szefowa ma problem ze swoimi emocjami:/ Zwolnić mnie nie może, bo mam umowę na czas nieokreślony, pewnie też to jest kolejny powód jej niezadowolenia hehe Zobaczymy w poniedziałek jaki będzie miała humor.. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kz4b4azjv.png

Odnośnik do komentarza

Witam kochane! Też musiałam zacząć robić notatki czytając dzisiejsze posty bo o połowie rzeczy zapominam napisać ;P
Emilka332 – Dużo czytałam na temat farbowania i wszystko co napisała Oby Laura jest (oczywiście!) zgodne z prawdą. Sama farbowałam już 2 razy ;)
Ann – odnośnie Twojego postu o Kijowie... u nas nigdy tak nie będzie, bo żaden polski rząd nie ma takiej władzy żeby napaść zbrojnie na mieszkańców naszego kraju i mordować ich. Tego nie musisz się obawiać. Ukraińcom należy współczuć ale niestety my „zwykli” Polacy nie zmienimy ich prawa. Ale prawda jest taka, że wybory się zbliżają a absolutnie nie ma na kogo głosować! Tusk tylko obiecuje i zamiast rządzić „robi karierę” jak amerykańcy, a Kaczor zabiera się za wszystko „od tyłu” więc... ciężka sprawa. Ale to forum, to nie miejsce na politykę ;)
Bosacką znajdziesz na necie na tvn player :)
Zszywka – Bosacką po prostu uwielbiam :) jak tylko mam czas to oglądam „wiem co jem” i przeszłam też już wszystkie odcinki „o matko”. Polecam!
A teraz o mnie ;P Nie wiem czy pamiętacie jak pisałam o bólach podbrzusza spowodowanych "turbulencjami" w samochodzie... Poszłam w końcu zapytać położną czy iść na wizytę czy też nie. Poradziła, żeby się nie wahać. Gin sprawdził, że macica i maleństwo mają się bardzo dobrze :) Kazał zrobić badanie moczu (to jutro), przepisał 1-dniowy antybiotyk i mam iść do niego za tydzień. Wybiorę się też na zakupy i szarpnę się na sok żurawinowy o którym pisałyście. Mój gin nie jest zbyt chętny do drukowania mi zdjęć ale maluszek tak się wczoraj ustawił, że stwierdził, że po prostu musi ;P więc zamieszczam mojego leżaczkującego dzidziusia ;P

monthly_2014_02/sierpnioweczki-2014_8303.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/h4zpflw1j9kf68gh.png

Odnośnik do komentarza

Witam was moje drogie ale nadrukowałyście :)
Oby Laura ma racje ja tez jestem fryzjerką i można farbować ale w późniejszych tygodniach ciąży nasze hormony sa na obrotach i jest coś takiego jak nie przyswajanie farby i spotkałam się nie raz i nie w jednym salonie,że włos klientki w ciąży czy już karmiącej nie przyswoił farby i nie wyszedł porządany odcień . Jestem po szkoleniach świeżo które trwały miesiąc i przez 3 lata tak miałam więc tam babki które występują na tych galach fryzjerskich to wiedza i mają pojęcie i mówiły a ,że miałam w grupie 5 ciężarnych to nawiązano do tego temat :):)
Nie chce was straszyć także spokojnie nie kazdy organizm tak ma :) . Ważne aby zostać przy swoim kolorze i delikatnie dodać jakieś refleksy bo jak np z blondu na ciemny odcień to może wyjść tęcza :)

A mnie kolejny dzień ściska ;/ nie wymiotuje ale ściska i odbija mi się na wymioty tylko. Jem jabłka i pije wode nic innego, brzuch ciągnie strasznie i musze leżeć ;/
Chyba sobie przecholowałam w poniedziałek bo ściągałam materac 30kg . żebra z łóżka i czyściłam cały pas żeber 20kg a dwa pasy na łóżu mam i okna myłam i podłoge 4 razy myłam i odkurzałam i skakałam po taborku więc sama sobie szkody narobiłam teraz tylko modlę sie aby kruszynka była zdrowa i czy jej nie zaszkodziło to :(
Czy tylko ja mam takiego lenia czy wy też ??? Nawet nie chce mi się iść zakupów zrobic bo gosci beda a najlepiej bym nie przymowala dzisiaj i do tego strzyzenia no masakra ;/;/;/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

ewelka i groszek - masz racje to nie miejsce na politykę ale właśnie przeglądając różne strony i potem czytając post tak mi się chciało tym podzielić.
A co do władzy rządu to nie byłabym tego taka pewna. Wiem tylko, że media nie pisnęły by o tym słowa. :)
Co do TVN player, nie wiem czy doczytałaś ale napisałam wcześniej, ze u mnie oglądanie programów na tymże kanale jest blokowane, nie mam pojęcia dlaczego.. Inny kraj?? Hmm.. Napisałam meila z pytaniem to TVNu. Ciekawa jestem ocb:)
Piękne te Twoje zdjęcie maluszka. Zazdroszczę,ze jesteś po badaniu. Chciałabym mieć już moje za sobą.. :) ;p

Odnośnik do komentarza

WielkiZnakZapytania

A mnie kolejny dzień ściska ;/ nie wymiotuje ale ściska i odbija mi się na wymioty tylko. Jem jabłka i pije wode nic innego, brzuch ciągnie strasznie i musze leżeć ;/
Chyba sobie przecholowałam w poniedziałek bo ściągałam materac 30kg . żebra z łóżka i czyściłam cały pas żeber 20kg a dwa pasy na łóżu mam i okna myłam i podłoge 4 razy myłam i odkurzałam i skakałam po taborku więc sama sobie szkody narobiłam teraz tylko modlę sie aby kruszynka była zdrowa i czy jej nie zaszkodziło to :(
Czy tylko ja mam takiego lenia czy wy też ??? Nawet nie chce mi się iść zakupów zrobic bo gosci beda a najlepiej bym nie przymowala dzisiaj i do tego strzyzenia no masakra ;/;/;/

Normalnie ktoś powinien dać Tobie klapsa za to że się tak forsujesz,ciąża to nie choroba no ale dźwiganie takich ciężarów to przesada.Teraz nie ma się co modlić tylko przestać robić takie głupoty,proszę:)

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...