Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny, przyznam że nie chciało mi się wcześniej pisać, ale Was czytałam.
Leoś rośnie, jak na drożdżach i to tylko na piersi. Mleka mam dużo, problem jednak z karmieniem. Mały ma spore wzdęcia i rzuca się przy jedzeniu, bo w trakcie jedzenia chce zrobić kupę i purkać. Przez to mamy trochę chaos, nie wiem czy dojadł, wyciągam cyca kolejny raz, bulgocze mu w brzuszku i ogólnie nie jesteśmy jeszcze ogarnięci w tym temacie. Zdarza się, że zje spokojnie, to wtedy jestem uradowana.
Borykamy się z ciemieniuchą. Zwalczyłam ją na brwiach i na czubku głowy. Patrzę, a tu na uszach, za uszami i z boku głowy. Poza tym ma wysypkę na buzi, głowie i piersiach. Normalnie nie mam sił. Katar przeszedł, to inne g...o się zrobiło. Jeżeli wysypka to nie trądzik niemowlęcy, tylko skaza białkowa, to się zastrzelę, bo będę jadła chyba sam ryż z jabłkami, bo nawet w pieczywie jest mleko.
Leoś jest kochany, ma miesiąc i 9 dni, a tak mocno trzyma mi już głowę i jak mu się uda, to z brzuszka przewróci się na bok. Patrzy tak mądrze i szkoli matkę na wszystkie sposoby.
Nie chce smoczka, a bardzo ułatwiłby on mi życie. Zobaczymy.
Na spacery chodzimy. Leoś dzisiaj był 5 godzin na powietrzu. W wózku śpi się najlepiej :)
Pozdrowienia dla Was. Pewnie jeszcze się odezwę. Piszcie coś, bo straszna cisza tu.

Odnośnik do komentarza

leosiowa tak czytam co napisalas to jakbym opowiadala o moim Ksawciu ;) tez sie rzuca przy karmieniu, i jedzenie 120 ml zajmuje czasami 40 min no ale coz trzeba uzbroic sie w cierpliwosc.
Nawet wysypka sie zgadza :( najpierw te cycuszki napuchniete wrocily do normy tyle ze zaczelo mu wybijac na buzce i tak juz prawie 3 tyg walczymy z tradzikiem a od piatku ma wysypke jeszcze na klatce piersiowej i lekarz stwierdzil ze to nic oczywiscie ;( miejmy nadzieje ze to nic ;( kapie go w maczce ziemniaczanej i trz mu te krostki maczka zasypuje na noc ale poprawy nie widac, w ciagu dnia tylko sa nieco jasniejsze niz np rano czy po kapieli ;(
jutro mamy wazenie, ciekawe ile urosl przez ten miesiac ;)
dobranoc dziewczyny ;)

Odnośnik do komentarza

Glowke moj maluszek juz dawno dzwiga a dzisiaj mierzylismy czas, lezal na brzuszku ponad 8 min i ciagle glowa wysoko w gorze spadla mu dopiero jak przewrocil sie na bok ;) tak dlugo reke prostowal az w koncu sie przekrecil ;) taki z niego kombinator ;) a od dwoch tyg jakichs lezac na plecach przewraca sie na boki. Najpierw tylko na lewa strone a teraz juz na dwie sie giba ;) samego juz go nie zostawiam bo w koncu mi zleci z kanapy

Odnośnik do komentarza

Witajcie, podczytuje was ale czasu na pisanie brak:(
Dolegliwości mamy podobne- wysypka na twarzy, stekanie, prezenie się co rano od 4tej najczęściej. W ciągu dnia też Ale mniej. Dajemy espumisan, dicoflor, ale efekty marne. Typowej kolki nie ma tylko steka i pręży się.
W przyszłym tygodniu mamy szczepienia, bioderka. Idę też do homeopaty może coś zaradzi.
ją odstawiłam mleko i pochodne i dokarmiam bebilonem pepti. Najprawdopodobniej mamy skazę. Dieta już ponad 2 tygodnie i wysypka mniejsza.

Pochwalę się:) robiliśmy sesje niemowlęcą. Załączam jedną fotkę...jak mi się uda z telefonu.
pozdrawiam wszystkie mamy i spokojnej majówki!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgrl68xycg179d.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Nasz maluszek"guga" cały czas i też niezle minki strzela.
Bardzo polubił bujaka z Fishera,a szczególnie jak mu włączę wibracje,wtedy w kimono pada...śmieszny jest.
Jutri czeka Nas podróż ponad 300 km w jedną stronę i caly czas się zastanawiam,czy to byl dobry pomysł...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Mariposa ale slodka ta twoja Lucja ;) pielna pamiatka ;) my tez sie przymierzamy do takiej sesjii

Julaa bedzie dobrze ;) robcie czeste postoje zeby przewietrzyc maluszka i bedzie ok ;) mnie czeka wyprawa samochodowa z Anglii do Polski w lipcu to ok 1600 km ale maly bedzie starszy i mysle ze damy rade ( chcialam samolotem ale na 3 osoby bilety w dwie strony to ok 450 £ wiec zostaje samochod)

Odnośnik do komentarza

Mariposa śliczna ta Twoja córeczka. Powiedz mi, w którym momencie układa się tak dziecko, jak dopiero zaśnie? i wtedy ją rozbierasz, czy od razu usypia się takiego golaska. Chodzi mi o zdjęcia, bo chcemy sami coś wykombinować, ale się nie znam i mam obawy.
Krejzolka, no to witaj w klubie z atrakcjami dziecięcymi :) A ile Twoje dziecię już ma? że takie ruchliwe i samo się przewraca. Mój Leoś wydaje mi się taki silny już.
Uczycie smoczka? czy nie? i jak nauczyć?

Odnośnik do komentarza

leosiowa moj Ksawcio skonczyl we wtorek 6 tyg i dzisiaj bylismy na wazeniu. Ma juz 5670 i wszystko rozeojowo jest ok tylko niby glowka za duzo mu urosla bo o 3 jednostki a nie 2 jest w normie tyle ze w ciagu miesiaca za duzo urosla, ale ze jest duzy to moze tak poprostu miec, za miesiac mamy podjechac na kontrole ;) a wysypke moze miec nawet od tego mleczko ktore mu cieknie po brodzie jak uleje i nie widzi powodow do obaw a to charczenie przejdzie samo bo to moze byc katarek z powietrza, wiec zostajemy przy wodzie morskiej ;)

Aha a jesli chodzi o ta sesje to slyszalam ze dzieciaczki najlepiej sie nadaja tak w pierwszym miesiacu bo wtedy wlasnie daja sie ulozyc...chyba nie mieli jeszcze takiego Ksawcia na sesji bo ten to tal slodko spac nie bedzie ;)

Odnośnik do komentarza

A ja jak kłade mojego malca na brzuszek to po jakis 2 minutach dostaje czkawki i potem mu dlugo nie chce przejsc ;/ nie wiem czemu sie tak dzieje. Czy któraś z was tak może ma?

Nasz malec upodobał sobie lewą strone do leżenia i strasznie się wkurza jak chcemy go położyć na drugiej ale jak np. zasnie przy butelce to spokojnie spi i na prawym boku, czasem sam przekreci glowe na ta strone wiec to chyba nie jest zaden przykurcz miesni.

a co do jedzenia to czesto wlasnie przy nim zasypia i zje zaledwie 70-80 ml i za 2 godz znow wola ze glodny.
Pytanko do mam karmiacych mm: jaka macie ze tak powiem konsystencje kupki? Bo u nas jest dosc rzadka i zastanawiam sie tez czy to normalne? Bo czasem na poczatku robil bardziej geste i sie zastanawiam skad ta zmiana...

Mariposa - zdjęcie przecudne! pozazdrościć :)

http://www.suwaczki.com/tickers/211xe6ydgbjiep0h.png

Odnośnik do komentarza

Maugosia czkawka bym sie nie przejmowala, moj Ksawery ma bardzo czesto z reszta nawet w brzuszku lapal conajmniej dwa razy dziennie ;) wystarczy ze ktos z dworza wejdzie albo szybciej kolo niego ktos przejdzie i wiatr zrobi albo nawet jak sie cieszy strasznie i macha lapkami. A twoje dzieciatko lezac na brzuszku moze tez szybciej oddycha i poprostu nalyka sie powietrza i dlatego ma czkawke ;) tak mysle ze to moze byc to ;)

Odnośnik do komentarza

Aha leosiowa jezeli chodzi o smoczek to... Jak wrocilismy ze szpitala to bral, mialam tylko jeden wiec kupilam kolejne 3 bo takie bylo opakowanie i z tych trzech zuzylam jeden, tzn zuzylam...dalam mu jeden po czym nastrpnego dnia zaczal wypluwac a teraz nawet jak ssie palce i chce go oszukac( bo czasami ma oczy zamkiniete) i szybko mi wcisne tego smoka to pluje nim na kilometr ;) nie chce poprostu ;)
Jesli chcesz nauczyc to polozna pokazala mi zeby maly palec( pazokciem do dolu oczywiscie) wlozyc mu do buzki i przytknac do podniebienia i tak pare razy az zassie i zaczac na przemian dawac smoczek ;) powinien zalapac ;)

Odnośnik do komentarza

Sesje noworodkowa podobno najlepiej do 14dnia. My byliśmy 15dnia. Fotografka układa dziecko jak spi, no chyba ze jakis megaspokojny egzemplarz sie trafi i da sie układać na żywca :) jak odbiore zdj to wrzuce kilka.

Mój Adaś okazał sie dzieckiem trudnoodkladalnym i ciagle u mnie na brzuchu jest. Tak spi, je i leniuchuje. Do karmienia dobra pozycja bo mam duzo pokarmu i mały sie zachlystuje.

A ja dostałam zapalenia pęcherza :( mam brać 10dni urosept i żurawinę i kontrola moczu. Karmie wiec antybiotyk odpada.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanlinoshatyb.png

Odnośnik do komentarza

Nasz maluszek ma czkawki po każdym karmieniu.U mnie w brzuszku też je czesto miewał.
My sesji nie robiliśmy,tak jakoś wyszło.

Jesteśmy wlaśnie 3 godziny w trasie i Junior cały czas śpi.Przed Nami dłuuuuugi dzień (wesele kolezanki.Mamy pokój zarezerwowany w miejscu gdzie jest wesele,więc mam nadzieje,ze damy radę.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Od niedzieli kiedy przeczytałam rade Basi o sposobie odciągania pokarmu, chyba pomału zwiększa mi sie laktacja. Bo juz od paru dni odviagalam bo 30 ml z dwoch cycków ściągałam a jak dostawialam młodego to po paru chagnieciach sie złościl bo nic nie leciało. Odciagam tym sposobem Basi co 3 godz i juz mi sie ściąga tak 55 ml. Mam ręczny laktator juz pomału ręce bola. Czy ma któraś zwas taki najtańszy laktator elektryczny sa na Allegro ok 100 zł. Nie chce wiecej wydawać bo nie wiem ile jeszcze poleci ten pokarm i juz na ten wydałam. Czy sa te laktatory cos warte?
Mój maluszek ma problemy z zasypianiem, jak nie uśnie przy butli to cieżko go uspac. W nocy spi ładnie pierwszy sen ma 5 godz potem budzi sie co 3 godz. Kolek nie mamy. Mielismy tez taka sesje ale fotograf chyba pierwszy raz robił taka sesje i jakoś średnio zadowoleni jestesmy, ale za to pstrykal tez fotki starszemu i te wyszły super. Cos z telefonu nie dodają mi sie fotki.

http://www.suwaczki.com/tickers/yuudyx8dwap5dajf.png]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbh371kg3s6bvu.png

http://s10.suwaczek.com/20081108560117.png

Odnośnik do komentarza

Julaa my tez wlasnie jedziemy do znajomych na wesele we wakacje i nie dosc ze z anglii do polski 1600 km to jeszcze my z pomorza a znajomi ze slaska ale malego zostawiamy u mojej mamy i siostr nie bede go kolejnych kilometrow ciagac, a siostry sie ciesza jedna nawet urlop wziela i zaraz dzwonila ze to ona z nom zostaje ;)

Odnośnik do komentarza

A nasz maluszek ma jakis strajk ze spaniem, nigdy chetnie w dzien nie spal ale dzisiaj to ani w nocy ani w dzien. W nocy spal ale jakby nie spal, oczy zamkniete a non stop rece i nogi w ruchu i marudzenie i tak cala noc, ja poszlam na sofe i poszlam po synka o 6 zeby tatus mogl chociaz troche pospac po takiej nocy wtedy oczywiscie zasnal ale mi na rekach a co go odlozylam to w ryk i rak caly dzien, spal pol godziny i godzinke na spacerze we wozku i to wszystko ;( nie wiem o co chodzi moze to ta pogoda ;) bo tutaj chlodno i pochmurno od 3 dni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...