Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Mój maluszek też ma pleśniawki i nieźle mu z buźki śmierdzi,szczególnie po mleczku,jak mu się porządnie odbije...Kupiłam mu w aptece taki płyn o konsystencji żelu i gazą mi w buźce smarujemy,ciamka przy tym jakby smoczka ssał :-) . Co do spania,bo widzę,ze Wasze maleństwa nieźle dają Wam w kość,to odpukać Nasz jest spokojny i całkiem nieźle śpi.Dzisiaj jest trochę marudny od rana,ale ostatnie dni były dla niego bardzo emocjonujące (dluga podróż autem,wesele,hałas)i potrzebuje trochę spokoju.Na weselej sprawował się bardzo grzecznie.Usnął Nam o 20 i do 2 godz.spal w pokoju hotelowym.Cały czas mieliśmy nianię eletr.przy sobie,więc bez stresu mogliśmy sobie posiedzieć,trochę potańczyć itp.
Od wczoraj mam lekkie plamienia czerwone,ale bardzo nieregularne w ciągu dnia.Być może okres się zbliża i jak mi chluśnie...Spokojnego dnia Nam wszystkim życzę.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki :)
Chyba kolki nam się skończyły. Nie wiem czy to zasługa kropelek Biogaia, czy może tego, że uważam co jem ale jak na razie jest dobrze i oby tak zostało. Na szczęście udało mi się włączyć do diety świeże warzywa (pomidor, ogórek, rzodkiewka, sałata, szczypiorek) i Małemu nic nie jest. Za to mi garściami zaczęły wypadać włosy. Biorę witaminy dla kobiet karmiących, ale włosy i tak wypadają. A jak jest u Was? Pamiętam, że jak Hanię karmiłam to włosy zaczęły mi tak mocno wypadać w 4 miesiącu karmienia, a tym razem już po 3 tygodniach :/
W środę mam wizytę u ginekologa, zobaczymy czy wszystko się tak dobrze wygoiło. No i muszę pomyśleć o jakiejś antykoncepcji, bo inaczej Staś z Hanią by zaraz mieli kolejne rodzeństwo, a na razie tego nie chcę. Czy któraś z Was miała spiralę domaciczną? Bo chyba właśnie na spiralę się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza

Magda z lasu ja wlasnie czekam az zaczna mi wypadac, jak narazie jest ok. W zeszlym tyg rozjasnialam wlosy i bylam pewna ze teraz zaczna leciec ale jak narazie jest spokoj. Za to wlosy rozjasnialam 2 godz a przez nastepne dwie probowalismy doprowadzic je do takiego odcienia jak zawsze jasnego , ale niestety wyszly takie pol na pol z zoltymi przeswitami, takie mam jeszcze hormony ze nie dalo sie inaczej ;(

Odnośnik do komentarza

Krejzolka,okresu brak...plamienia lekko czerwonawe zanikly i nie wiem do końca co one oznaczały.
Ból brzucha jak na okres mam tak z rana i od popołudnia do wieczora,a okresu brak...Lecę do domu,bo mlody budzi się po 2.5 godz.spacerze i zaraz będzie syrena na cale osiedle,bo glod go dopada...bo to jego pora.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Krugerka1989 Staś jutro kończy miesiąc, urodził się 3170g a teraz waży ok. 4,5 kg (jutro będę go ważyć to napiszę dokładnie). Jest na samej piersi, a przybrał ponad 1,3 kg.

Też pewnie zaraz okres dostanę, bo po poprzednim porodzie też szybko dostałam i potem miałam regularne jak nigdy :P

Wczoraj znowu z kolką walczyliśmy, ale tym razem nie mam pojęcia od czego, nic takiego nie zjadłam, a Mały wił się z bólu praktycznie pół dnia i cały wieczór :(

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny ;) oj ciezko dzisiaj ciezko, maly ryczy od rana i nie mozna go uspokoic, ani do gory ani na dol ani w bok ani na ramie nic nie pomaga. Juz mnie taki nerw bral o 9 ze go zostawilam i poszlam zalatwic poranna toalete, zrobilam se kawe a ten dalej ryczal na kanapie ;( wzielam go na rece to az sie zanosil ale tez nie pomagalo zadne przytulanie ;( cos mi sie wydaje ze mamy dzisiaj zly dzien ;(
Jezeli chodzi o wage malego to z 4260 przybral do 5670 w ciagu miesiaca ;) ale na butli jestesmy

Odnośnik do komentarza

Moje słoneczko wczoraj po 20 poszlo spać,o 3 pobudka na mleko i spanie do 8....Ja standardowo o 6.30 wstałam,naszykowałam mu wodę w podgrzewaczu na mleko,zrobiłam sobie kawki i lecę do niego do pokoju,no bo to to jego czas pobudki.Oczy jak 5 zeta,więc zaczelam z nim poranną konwersację ,naszykowałam pieluchę do przebrania,a ten cwaniak zamknął oczka i dalej w kimę i tak do 8. Pranie do 8 zrobione,zupa ugotowana,mięso zamarynowane na obiad,matka ogarnięta :-)Jutro idziemy na szczepienia i mam nadzieję,że potem będę miała również takie spokojne dziecię,chociaż wiem,że taki poranek jak dzisiaj to rzadkość.
Do mam po szczepieniu:jak Wasze maluchy reagowały po szczepieniu?Chodzi mi o apetyt,spanie itp.
A jak u Was ze spacerami?Nasz spi zawsze na zewn.ale kurna chata jest taki zawodnik,ze jak tylko matka tyłeczek na 5 min.usadzi,to następuje wiercenie i kręcenie.Generalnie każdy postój nie wchodzi w grę,więc popitalam 3 godz.dziennie gdzie nogi poniosą.Nawet do sklepu nie daję mi szansy wejść,bo też zaczyna stękać,a jak mi się uda,że ma gruby sen,to na szybko między regalami biegam.Teraz spaceruję po osiedlu i na stojąco piszę...:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Julaa u nas ze spacerami jest tak samo ;) nawet jak probuje go oszukac i klapne na lawce i bujam wozkiem to zaraz jest podglad jednym okiem i wiercenie, wiec, trzeba wstac i isc dalej. Tyle ze nie 3 gidz bo bym w plecy nie wyrobila ale te 1.5 godz zawsze, no a istatnio ten okres to tez bylo ciezko ;(

A propo okresu dzisiej 9 dzien ale na szczescie jest o wiele mniej tego niz wczoraj wiec chyba ma sie ku koncowi ;) maz napewno sie ucieszy ;)

Jezeli chodzi o szczepienie to mamy za tydzien wiec mam nadzieje ze dobrze bedzie ale na wszelki wypadek dobrze miec cos przeciwgoraczkowego bo roznie to bywa ;(

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj szczepiliśmy Leosia. Ma 1,5 m-ca, a waży 5500 ! Nieźle. Zapytałam p.pediatry czy cycem można utuczyć dziecko. Bo Leoś za miesiąc przybrał prawie 2 kg. Powiedziała, że można ale, że trzeba dawać cyca tak jak dziecko chce. Później się to wyrówna. Ciekawe kiedy? ja cały czas z cyckiem na wierzchu latam ;) Ale huraaa, w końcu chyba dopasowaliśmy smoczek, Leoś załapał ;)
Na ciemieniuchę (która wygląda masakrycznie i schodzi strupkami) dostaliśmy receptę na maść robioną na zamówienie, na krostki na buzi też (całe szczęście to nie skaza białkowa, tylko uczulenie na coś? a na co to nie wiadomo, może detergent do prania pomimo, że piorę w Loweli). Jutro zacznę smarować - zobaczymy.
Szczepionkę wybraliśmy 6 w 1 (210zł) oraz na rotawirusy dzisiaj (310zł) Ceny podaję orientacyjnie, bo kiedyś ktoś tam pytał.
Teraz czeka nas ciężka noc po tym szczepieniu, już to czuję, bo Leoś wyje od 18tej. Zasypia na chwilę i się budzi. Dobrej nocy dla Was.

Odnośnik do komentarza

A u mnie wczoraj caly dzien placz i dzis od 6 to samo ;( ledwo zyje. Czekam az maz wroci z pracy i klade sie spac o ile maluch na to pozwoli. Dzis dzwonilam do poloznej bo zaczal od wczoraj strasznie ulewac po kazdym jedzonku. Kazala kupic zageszczacz i chyba pomaga bo dzis juz jest wszystko ok ale mam pytanko bo ktos chyba pisal tutaj ze tez zageszcza
Ile miareczek sypac na 90ml ? Na opak. Jest ze 1 na kazde 30ml ale my sypiemy tylko 1 i wystarcza a malemu i tak ciezko pije sie takie gestsze , zmianiac buteleke na taka z wieksza dziurka ?

Odnośnik do komentarza

Mój maluszek coś ostatnio w nocy strasznie macha rączkami i śpi niespokojnie.Schowanie rączek nic nie daje,bo z becika się szybko wygrzebie.Nie placze w nocy,tylko się wierci i stęka,ale śpi przy tym.Ja natomiast cala noc do bani,bo nasłuchiwałem tego i jestem niewsypana...ehh,zaraz kawkę muszę sobię zrobić.
Jak w ciągu dnia śpią Wasze dziubki?Tzn.ile razy?Ja mam wrażenie,że Nasz śpi Malo.Od kilku dni śpi na spacerze 2.5 godz. i w sumie jeszcze raz w ciągu dnia z godzinkę.Martwię się,bo to mało snu jak na 1.5 msc dziecię.
Ja do spania wieczorem nie bujam go,tylko do lóżka klasę i smoka trzymam w jego buźce,aż uśnie.Suszarka oczywiście musi chodzić i tak pól godz.co wieczór.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Ale wasze maludy przybierają ładnie,co do spania to moja książkowo w nocy ok 3h,natomiast w dzień moze jeden raz takie dobre 3h a reszte dnia drzemki po 1h czasami 1,5h lub po prostu 30 min.
Ja natomiast ciągle się martwie laktacją i nierównymi piersiami;/
od pond tyg,strasznie zaznacza mi się różnica między nimi,dziś np z jednej piersi ściągnęłam 120ml a z drugiej ledwo 10ml ( oczywiście po niekarmieniu w nocy,bo ogólnie jak nie mam nawału to ręcznie nie sposób odciągać) jak to wyrównać?;/ juz próbuje ciągle przystawiać do tej marnej piersi częściej ale brak efektów -.-,pije karmi malinowe by laktacje pobudzić ale mam wrażenie że z jednej piersi się leje a w drugiej sahara...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ulw29j0p.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...