Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Julaa nasz maluszek w sumie od zawsze bardzo malo spi w dzien. Na noc kladziemy go ok 9.30-10 i wstaje tak o 1 i 4 na mleczko ale ok 5-6 juz sie budzi i jest gotow do zabawy. W dzien pospi tak moze ze trzy razy po 20-30 min albo takie 10 monutowe dzremki sobie ucina, a takie pelne godziny to tylko na spacerku, wtedy potraf przespac caly spacer i czasami nawet pore jedzonka przespi. Wczoraj np pobudka o 5 potem zasnal o 7 na prawie godz potem cos okolo 11 i dopiero po 2 na ogrodku i spal prawie 3 godz. Bylam w szoku normalnie ;) pytalam poloznej i powiedziala ze nie ma reguly z tym spaniem, niektore spia caly czas a niektore tyle nie potrzebuja poprostu.

Jezeli chodzi o ten niespokojny sen to nasz tak odd jakichs 2 tyg tez tak spi. I oczywiscie z tego machania rekami tez pcha je do buzi non stop i zaczelam zakladac mu skarpetki na raczki bo tylko to dziala, a niedrapki juz za male sa ;)

Odnośnik do komentarza

No i jesteśmy po szczepieniu.Bylo trochę płaczu,ale myślałam,że będzie gorzej i nastawiałam się,że ja razem z nim będę plakusiac....
Jest teraz bardzo spokojny i nawet jeść nie chce za bardzo,a to jego pora na mleko jest.Oby wszystko bylo dobrze.
Waży 6300( 4250 to waga urodzeniowa),mieści się w normach,ale niestety na samym końcu.Nie widać po nim,że jest parówczak,ale musimy uważać,aby go nie utuczyć.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

A my też już po szczepieniu, wziełam 5w1 (130) plus pneumokoki(300) i rotawirusy(300) - mega wydatek, ale wole chuchać na zimne... Troszeczkę tylko płakał przy wstrzykiwaniu i jakoś daliśmy rade, a dzieciątko przed naszym, tak bardzo płakało i sie nastresowałam, ze nasz tez tak bedzie.. Ogolnie dobrze znosi, miał tylko na drugi dzien podwyzszoną temp do 37,3 ale zbija sie od 38, wieczorem juz było ok, fakt, ze jest troszke bardziej marudny, nie wiadomo o co mu chodzi, bo kolek nie ma na pewno, a sobie marudzi bez powodu, na spacerkach ładnie nam śpi, jak siedze na ławce to tez;)

Byliśmy wczoraj w mojej pracy sie pokazać, wszystkie kobitki go otoczyły i sie smiały,ze któras na pewno go zauroczy hehe jak tak teraz marudzi to kto wie.. tfu tfu

Ja jeszcze okresu nie mam, a w sumie nie karmie piersią, tylko ściągam, no zobaczymy, podobno po ciąży brzuch juz tak nie boli jak przed, ja zawsze miałam mega bolesne, wiec mam nadzieje, ze faktycznie bedzie jakoś lżej.

Najbradziej to sie ciesze, że po 5 tygodniach przestało mnie ciągnąć i boleć po cesarce, taka ulgaaaaa, moge teraz robic wszystko przy małym z radością i siły mi wracają;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw9vvj4hc57w5x.png

Odnośnik do komentarza

A co do wagi:
jak sie urodził miał - 4060 (3700 jak wychodzilismy do domu), 54 cm
miał 1 m-c - 4690, 58 cm
1 m-c i 3 tyg. - 5380, 60 cm
Rośnie jak na drożdżach, ale co do mleka modyfikowanego to trzeba uważać, żeby nie przekarmiać, bo pozniej może miec problemy z otyłością, ale myślę, ze jak zaczną chodzić nasze dzieciaczki to fałdeczki szybko znikną;)

A i jeszcze mi moja gin. powiedziała, zeby bliznę po cc smarować żelem z heparyną, moze byc lotion 1000, zeby blizna sie ładnie goiła i nie było obrzęków, bo ja mam taką fałdę skóry nad blizną, troszke boli jak dotykam, no i smaruję.. zobaczymy czy da efekt. Czytałam tez o maści cepan - ale to na bazie cebuli i zeby stosować po zupełnym wygojeniu się, moze pozniej spróbuję.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw9vvj4hc57w5x.png

Odnośnik do komentarza

Kasyi g...o prawda z tym okresem. Ja nigdy nie mialam problemow z bolem brzucha zawsze plecy mi nawalaly a teraz nie dosc ze plecy to jeszcze brzuch mnie ciagnal i to tak dosyc dosyc ze bez tabletek w ciagu dnia nie dalo rady. Wczoraj byl 9 dzien ale wieczorem juz takie tesztki lecialy, po nocy wstalam i podpaska byla czysta...ale niestety popoludniu przywiezli nam pralke nowa i wynioslam z mezem ta stara, poszlam do kibelka i znow mi sie puscilo a rano wkladke se wlozylam, wkladka przeciekla, gatki brudne wiec dziewczyny niestety ale nie ma co szarzowac zbyt szybko ;(

Odnośnik do komentarza

A mnie w ogóle brzuch nie bolał tym razem a zawsze umieralam pierwszego dnia. Oby taj dalej ;) pierwsze dwa dni miałam Niagare ;) aż materac w łóżku zabrudzilam :/ po godzinie id zmiany podpaski. A po 2 dniach już takie resztki więc w sumie dość normalnie. Ostatnio mamy walkę z młodym żeby zasnął po kąpieli. Kapie o 19, a zasypia gdzieś o 21.30 po długich przeprawach. A tak to cały dzień grzeczny. Byliśmy u lekarza. Wymioty i biegunka same przeszły na szczęście. Powiedziała że to jakiś lekki wirus i jakby co smecta i kleik ryżowy. Wasze maluchy też już zjadają rękę :) ? Oboje z mężem jesteśmy leworeczni i Radek chyba też będzie bo ciągle na lewym boku by leżał, tylko lewą rękę zjada i jakoś ogólnie bardziej aktywna ma tą lewą stronę ;) będą 3 lewusy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/211xe6ydgbjiep0h.png

Odnośnik do komentarza
Gość Krejzolka

Maugosia ale masz dobrze tylko trzy dni okres, widzisz ja mialam wczoraj 9 dzien i niby koniec a dzisiaj przy wysilku znowu poszlo. Jak narazie jest czysto wiec mam nadzieje ze to tylko wynik tego podniesienia tej pralki ;(
Trzy lewusy ;) dobre
Moj Ksawcio tez wlasnie zaczal wpychac sobie lapska do buzi i zakladam mu skarpetki na lapki teraz i pomaga, widocznie jego pytki juz tak bardzo mu nie smakuja jak paluszki ;)

Odnośnik do komentarza

Witam z rana:-)Mamuśka od 6 na nogach,a synuś postanowil spać do 7.Powiem Wam,że odkąd urodzil się Feel,to jestem lepiej zorganizowana i mam tak poukładane,co mam zrobić w ciągu dnia,że w miarę ma to ręce i nogi.Dziecko szczęśliwe,najedzone,ja też po śniadaniu,kawce itp..Maluch w bujaczku grzecznie siedzi i rozmawiamy sobie nawzajem.Co chwilę gaworzenie słychać i uśmiechy :-) Jak długo Wasze pociechy siedzą w bujaczku?Bo gdzieś czytałam,że za długo nie mogą siedzieć ze względu na kręgosłup itp.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

A mój tygrys poszedł spać o 19tej, o 24tej zjadł, później o 2 w nocy i koniec spania!!! do 5 mękolił, jak go uśpiłam, to po 6tej znowu wstał. Teraz śpi. O matko! A ja nie śpię od 2giej, a w dzień nie umiem spać, bo mam trochę do zrobienia i jakoś tak szkoda mi dnia.
Pochwalę się, że 1 dzień z tymi robionymi maściami i Leoś ma dużo ładniejszą buzię i główkę. Ulżyło mi trochę. Ja okresu nie mam jeszcze. Po 1 ciąży miałam okres po 2 mcach po porodzie, pomimo że karmiłam 8 m-cy. A moja koleżanka przez cały okres karmienia (rok) nie miała okresu. Pozazdrościć. Teraz ciekawe jak będzie, jeszcze nie dostałam.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny ;) ale sie rano przestraszylam ;( maly dostal mleczko o 7 i wszystko zwymiotowal, poszlo z niego jak z fontanny, na szczescie nie plakal tulko sie smial, dobrze ze sie smial bo pewnie jego plac by mnie jeszcze bardziej zestresowal a dzieciaczki wyczuwaja takie rzeczy i pewnie by wyl ;( a najbardziej podobalo mu sie przebieranie bo to bylo juz drugi raz od czasu jak wstal (5)
Mam nadzieje ze to jednorazowy wypadek, ja rozumiem troche ulac ale nie az tak ;( zasnal mi biedak o 8 na kolanach ( naszej 8 czyli 9 w pl) i tak teraz z nim siedze bo zal go ruszyc ;(
Leosiowa nie zazdroszcze nocki tez tak mialam w zeszlym tyg, w dzien tez nie da rady odespac bo jest zawsze cos do zrobienia, szkoda tego dnia a maly tez malo spi w dzien ;(

Dzisiaj wazenie po 1 fazie dukana, ciekawe ile zeszlo a jutro ide na ultradzwieki zeby rozstepy troche wyjasnialy i sie zmniejszyly. Babeczka powiedziala ze jezeli sa rozowe to da rade cos z nimi zrobic, ide sprobowac a noz widelec sie uda ;)

Odnośnik do komentarza

Wreszcie udalo mi sie zalogowac... witam Mamusie :-) juz dawno nie pisalam ale systematycznie podczytuje.
U nas powoli jakos leci, Martinek rosnie szybko, wazy ok 5500 jak z nim wejde na wage, caly czas na cycu, czasem sa marudki ale raczej kolek nie mamy, tylko stekanie. Daje tylko espumisan. Ze spaniem roznie, pare dni temu 4 godz wyrwane ze snu ake to tyle, na razie... pozniej dokoncze bo marudki wrocily...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nlwdyvtylw.png

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jilg58sco.png

Odnośnik do komentarza
Gość Krejzolka

Leosiowa a jakie krostki mial na twarzy? Wiesz moj mial ten tradzik niemowlecy i smarowalam co 2 dni ale raz dziennie neomycynka i kupilam oilatum ale krem nie balsam i przemywalam mu twarz rano woda i tym oilatum smarowalam, na noc po kapieli tez i krostki znikly nawet te z klatki piersiowej ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Krejzolka

A taka robiona masc mialam od siostry na dupke i wtedy jak dostal to uczulenie na dupce i jaderkach od pampersow, zaraz po szpitalu co az mu ta skorka schodzila z jajeczek to zadzialala rewelacyjnie, trzy dni i bylo po klopocie ;)

Odnośnik do komentarza

Krejzolka, Leoś miał straszne te krostki, czerwone, szorstkie, po całej buzi, szyi i karku (prawdopodobnie uczulenie na coś), ciemieniuchę na głowie i nawet w uszach i na skroniach. I ta maść z hydrokortyzonem pomogła rewelacyjnie. Śmierdzi i tłusta, tak że podkłady daję na łóżka i do łóżeczka, sama chodzę w starych rzeczach, bo wszystko wytłuszczone. Moja córka miała burzę włosów na głowie i zero ciemieniuchy, Leoś ma niewiele włosów i taką masakrę.
Krejzolka zazdroszczę Ci tych zabiegów upiększających, ja jeszcze nie mogę, no bo karmię, planuję wybrać się na masaże (np. bańką chińską) ale zaczekam te 6 tygodni, bo mi nie pozwolą wcześniej, a jak skończę karmic to te "prądy", ale kurcze kiedy to będzie. Odchudzanie przy karmieniu też nie wchodzi w grę, ja lubię biegać, a jak się karmi, to nie wolno intensywnie ćwiczyć, bo się może mleko skwasić. Takie uroki karmienia cycem.
Za tydzień mam wesele brata, niby trochę schudłam, ale źle czuję się w swoim ciele :( niby w sukience ok, ale .... duże ale ...

Odnośnik do komentarza

leosiowa tak normalnie to tez bym odczekala troche dluzej bo troszke kasy mi szkoda ale nigdy nie bylam szczupla osoba i mialam rozstepy juz wczesniej ale byly jasne i niewidoczne tak bardzo a teraz ( do stycznia nie wyszedl zaden nowy a pozniej wszystkie na raz) mam brzuch caly pociachany i sa jeszcze rozowe ( siostra jest szczupla i jej zostaly takie rozowe na calym brzuchu, wiec sie boje ze moje tez nie zbledna) no i jestem na dukanie od 1-wszego wiec tez chce sie poradzic co moge zrobic zeby ta skora tak nie wisiala. A wesele mamy w sierpniu wiec mam nadzieje ze do tego czasu dojde do siebie ;)

Siunia ja ide na rozstepy narazie ale wiem ze sa takie zabiegi ktore rozbijaja te grudki pod skora i ujedrniaja skore, moja znajoma byla i efekty widac golym okiem ale 5 zabiegiw wziela, podejdz do jakiegos studia kosmetycznego i umow sie na konsultacje chociaz to ci doradza co i jak

Odnośnik do komentarza

leosiowa a jesli chodzi o te mascie to moj na szczescie ma dluzsze wloski i nie ma narazie nic na glowce, mial takie po boku jakby lupiez ale posmarowalam oliwka i przeczesalam szczotka i zniklo po jednym razie. A ta masc na dupke to zalatwiala siostrze znajoma bo niby juz jej nie zapisuja, tylko w szpitalu jej uzywaja bo jest robiona z lozyska prawdopodobnie ;( tez jest tlusta i trzeba w lodowce ja trzymac ale nie smierdzi ;( dobra jest cholera, zostala mi taka resztka i tak ja oszczedzam i trzymam na gorsze czasy ;) hi hi

No i sie ciesze bo zeszlo 3 kg z wagi

Odnośnik do komentarza

A moje dzieci wczoraj zrobiły mi niespodziankę i poszły spać o 20 :) a takie cuda to się u nas nie zdarzają. Potem Staś 3x mnie obudził na mleczko, a zwykle 5x w nocy go karmię, więc dziś mam siły i energię, że bym góry przeniosła. Tylko pogoda fatalna u nas, leje deszcz, więc ze spacerków nici. Teraz czekam aż Hania pójdzie spać i podłogi muszę umyć i łazienkę. Ale znając życie Hania zaśnie to Staś się obudzi :P Wesoło mam z tą dwójką :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj Leoś zasnął o 21 i obudził się o 2:30 !!! 5,5 h spał, cudownie, pierwszy raz tak długo. Później znowu zasnął i dopiero od 5 rano mękolił ;) Ale naprawdę fajnie spał, a w dzień jak zaczął marudzić, wsadziłam w wózek i na spacer. Dałam go na taras i 3 h spał, a ja poprasowałam zaległości. Super, naprawdę się cieszę. Jak skończymy 3 miesiące,to będzie już coraz lepiej. Tak sądzę ;) Kładziecie już dzieci, na maty edukacyjne, ja już tak, bo mały coraz bardziej zaczyna interesować się światem :)
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja tez was sie chcialam poradzic co do gubienia kilogramow..ja karmie piersia i jem prawie wszystko poza ciezkostrawnym i wzdymajacym..ale nie moge zrzucic kilogramow.Po porodzie minelo dzis 5 tyg a mi zostalo 9 kg na plusie..:( czuje sie z tym fatalnie..brzuch mi spadl tylko zostala tak jakby falda pod brzuchem ktora sie zwija przy siadaniu.
A co myslicie o bio oil na rozstepy?
Czy to pomaga?
Franek rosnie :) i spi jak spal co 3 h pobudka.
pozdrowka

Odnośnik do komentarza

Monika,ja też się zastanawiałam na Bio oil na rozstępy,bo mam ich mnóstwo,na brzuchu,na udach,na biodrach i do tego skóra jest bardzo wiotka i sflaczała.Od porodu waga stoi w miejscu,chociaż wolałabym aby zaczela spadać w,bo lato się zbliża ...
Nasz maluszek dzisiaj bardzo ladnie w nocy spal,kilka minut po 21 usnął,a obudził się na mleczko o 4 .Pierwszy raz tak długo spal.Chyba służy mu górskie -wiejskie powietrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...