Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

cześć dziewczyny; faktycznie coraz mniej nas na forum, widać że obowiązków więcej...
co do zagęszczania to przy pierwszym dziecku, gdy karmiłam nutramigenem pediatra polecił zagęszczać kleikiem ryżowym - teoretycznie po 4 miesiącu ale pediatra powiedział, że jest tak delikatny że na pewno nie zaszkodzi. I to prawda, nie zaszkodził

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, dawno się nie odzywałam, bo nie mogłam się zalogować, ani dodać postu bez logowania.

U nas wszystko spokojnie, Mały grzeczny, sporo śpi, chodzimy na spacerki, ale Stasiowi nie zawsze się to podoba. Zwykle akurat jak wyjdziemy to robi się głodny i domaga się mleka, mimo, że chwilę wcześniej go karmiłam :)
Stasiu ładnie przybiera na wadze, dwa tyg. temu wychodziliśmy ze szpitala to ważył 3060g, a dziś waży już 3900g :D jestem z niego i z siebie dumna. Pije tylko mleko z piersi i na razie tak zostanie skoro tak ładnie rośnie.

Ja czuję się OK. Jeszcze 6kg na plusie, ale mam nadzieję, że w kilka miesięcy się tego pozbędę. W tyłku mi zostało i w udkach :/ no i w biuście, ale to zniknie dopiero jak przestanę karmić.

Przesyłam aktualne fotki :)

monthly_2014_04/marcowe-cudenka-2014_10334.jpg

monthly_2014_04/marcowe-cudenka-2014_10335.jpg

Odnośnik do komentarza

Magda! Super zdjęcia! Zwłaszcza to w podwójnym składzie :)

U nas wszystko ok. Radzio ślicznie rośnie, mało ulewa, sporo śpi. Dzis w sumie przespaliśmy 9 godzin :D nie pamiętam kiedy ostatnio tak się wyspałam ale od razu człowiek się lepiej czuje :) tak to wstaje o 6-7 i koniec spania.

Karmie go samym bebiko + rumianek od czasu do czasu (ale nie za wiele bo znacznie zwiększa częstotliwość kup ;)
Pieluszki dada2 bardzo nam pasują i są tansze od pampersow :)
Radek też ma małe krostki na twarzy ale to chyba ten trądzik niemowlęcy. Już jest ich troche mniej natomiast dzis odwiedziła mnie doświadczona kuzynka i stwierdziła, że na brwiach zaczyna mu się ciemieniucha. Mam nadzieje, że się nie rozwinie i nie przeniesie na główke. Smaruje oliwką.

Dziewczyny karmiące tylko mm- na ile Wam starcza jedno opakowanie? Bo mi się wydaje że młodzieniec sporo je ;) paczka 350g starcza na 3 dni. też macie podobnie?

Ogolnie jestem zakochana w naszym malenstwie i już sobie życia bez niego nie wyobrażam :) też dorzucam jakieś zdjątko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/211xe6ydgbjiep0h.png

Odnośnik do komentarza

Czesc;) u mnie maluch pochlania mnie coraz bardziej na nic nie ma czasu a od pn maz wraca do pracy i zostaje z maluszkiem sama...
Wczoraj mielismy pierwsza kolke... masakra jakas, przykro jest patrzec jak maluch sie tak meczy
Mamy niecale 3 tyg a moj Natus zjada za kazdym razem 90ml czasem 110ml wydaje mi sie ze jakos duzo ;p bo on taki malutki
Przy wyjsciu ze szpitala 2 tyh temi bylo 3100 a wczoraj bylismy na kontroli i maluch juz wazy 3620 ;)
No i pepuszek jeszcze nam nie odpadl.. wisi na wlosku ale jeszcze jest
Kupilam laktator elwktryczny , odciagalam nim 2 dni tylko i teraz wystawilam do sprzedania

monthly_2014_04/marcowe-cudenka-2014_10347.jpg

Odnośnik do komentarza

Mi w ciągu 5-7 dni schodzi puszka mleka 800 g.Każde jego karmienie to 120 ml mieszanki i bardzo rzadko się zdarza,że Np.nie zje całości...no po prostu nie ma takiej opcji:-)nawet jak flachę wypije,to domaga się więcej,ale nie dajemy mu już mleka,bo nie chcemy utuczyć.Ok.15 minut schodzi Nam na odbicie(masowanie brzuszka na leżąco,jego klatka leży na mojej i delikane masowanie).Zanim jednak podam mu mleko w ciągu dnia,to oszukuję go wodą,ok.80 ml i jak mu się wodą odbije,to wtedy leci butla.Zauważyłam dzisiaj,że nie za bardzo mu idzie picie rumianku...Kiedyś chętnie pil,a dzisiaj jak mu podałam,to wypić wypił,ale męczyło go tto później.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Malinowaaa,karmisz tylko mieszanką?Ja na początku kupilam ręczny laktator,ale mozolna praca z nim byla.Pozniej kupilam elektr.z Medeli.Ściągałam ponad 2. tyg.po czym maluch zajarzył,że z cyca też coś leci(Malo bo mało,ale jednak leci) i jak już jest mocno wnerwionu,to wystawiam dojarki...Jednak w naszym przypadku nie najada się i butla non stop jest.
Co do laktatora,to chcialam go sprzedać również,ale poczekM,aż pokarm całkowicie zaniknie,bo np.dzisiaj musiałam ściągać pokarm,bo mnie chce bolały,a malemu nie chcialam dać,bo jakieś uczulenie mu się pojawilo kilka dni temu.Nie wydaje mi się,aby z moim mlekiem cos dostal,bo naprawdę Malo tego mleka ciągnie.Poczekamy zobaczymy.Wlasnie leci 3 godzina jego snu...a ja mam mieszkanie ogarnięte przed weekendem,obiad ugotowany,pranie zrobione itp.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny jestem tu gościnnie podpytac tylko o czyszczenie laktatora. pewnie nie jedna z was już miała doczynienia z tym. w moim laktatorze LOVI Prolacis jest taki silikonowy wężyk, którego nie można gotować. jak go zatem wyczyścić dobrze? jest tak cienki, że pod bieząca wodą trudno. może któraś z was mi pomoże. dziękuję z góry!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7y8u2fhtnz.png

Odnośnik do komentarza

Julaaa od 3 dni dostaje tylko mieszanke bo z dnia na dzien mialam coraz mnie pokarmu pewnie przez to ze sciagalam tylko laktatorem, malemu piersi nie dawalam.,bo konczylo sie to moim placzem... tak mocno ssal. Na poczatku tez kupilam reczny za 50zl potem elektryczny za 219.. troche szkoda kasy. Dzis probowalam sciagnac to przez kilkanascie min 30ml z obu piersi tylko bylo

Odnośnik do komentarza

hej, ja też popieram system basi. Ściągałam tak synkowi. Najpierw 7-5-3 min a później jak już rozkręcona laktacja to ok 10 min jedna pierś i 10 min druga. Ściągałam tak 8 miesięcy:). Też z piersi nie dawało rady bo płakałam z bólu. Teraz też wiekszość ściągam ale i przystawiam do piersi. Moja księżniczka obecnie zjada mojego - ściagnietego 170-200 ml! Fakt, że często przesypia 4-5 godz. Jak pośpi 5 godzin to zje 200 ml. Niezła jest:). Już nawet zacz ęłam się zastanawiać czy to moje mleko wystarczajaco kaloryczne jest.
Malinowaa, przed dwoma tygodniami (moja córa ma obecnie miesiąc) ściagałam tylko 30 z jednej piersi, dzisiaj ściągam 60-90 z jednej. Tyle, że trzeba ściagać regularnie, co 3 godziny nawet jak dziecko nie je tak często. Wtedy sie rozkręci.

Odnośnik do komentarza

A jak sprawić by przy karmieniu z cyca ,piersi nie różniły się wielkością?mam problem bo ten jeden jest ciągle mniejszy o wiele od tego drugiego,i nie wiem czy przystawianie do tego mniejszego sprawi że w nim laktacja się zwiększy i "urośnie" do rozmiarów podobnych do tego drugiego?;p
Odnośnie laktatora ja mam ręczny tommy tippe,i pomógł mi przy nawalach pokarmowych ,ale teraz jak na bieżąco mała je z cyca to chyba nie da rady cokolwiek odciągnąć,żałuje ze tylko jedną buteleczkę małą sobie odciągniętego zamroziłam.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ulw29j0p.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o rozmiar piersi to niestety będą się one różniły rozmiarem. W moim przypadku różnią się bardzo. Jak skończysz karmić to powinno się to wyrównać choć nie koniecznie :-/
Natomiast jeśli chodzi o zamrażanie pokarmu to odradzam. Miałam zamrożone kilka litrów i ponad połowę byłam zmuszona wyrzucić, bo było zepsute. Żałuję że tak późno się zorientowałam. Oszczędzila bym Milenie bólów brzuszka.

Bartuś - 19.06.2009 Milenka - 7.02.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgta9wray4.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie,

Moj Franek je 120 do 200 ml mojego mleka ale sciagnietego z lektatora. Ja uzywam lektatora elek. avent i jestem bardzo zadowolona. Jest drogi ale odkupilam od innej kobiety. Na poczatku uzwalam innego lektatora na 2 piersi chyba firmy medela i pierwsze dni to byl wielki bol i sciagalam po 30 ml. Teraz sciagam po 160 z jednej piersi i mam tyle pokarmu ze kregoslop mi siada. Jednak obawiam sie ze nie jest pelnowartosciowy bo maluch nieraz sie domaga co godzinke w malych ilosciach. Przewaznie w nocy.
Jesli chodzi o wage to rosnie chyba mega szybko bo ma ponad 3 tygodnie i wage 4620 dwa dni temu. A urodzil sie 4065.
Malinowaaaa fajniutki ten twoj Natus...

Odnośnik do komentarza

aha zapomnialam wspomniec...tu macierzynski trwa 16 tyg. Czyli 6 przed terminem i 10 po..tak naprawde mam jeszcze 7 tygodni ale zaczynam moja dodatkowa prace tylko na pol etatu poki mam ze soba tesciowa...a potem trzeba bedzie pomyslec co dalej...czyli za 1,5 miesiaca. Malinowaaaa zazdroszcze ze tak chudniesz!!! ja przytylam 22 kg i stracilam 12 i jestem strasznie zla ze waga nie spada bo w kazdych spodnich sie ledwo dopinam a nogi jak balony...

monthly_2014_04/marcowe-cudenka-2014_10360.jpg

Odnośnik do komentarza

Monika,nawet nie wiedziałam,że w NL urlop macierzyński jest taki krótki.Ja od razu zdecydowałam się pójść na 52 tygodnie,bo po pierwsze nie mam z kim mojego szkraba zostawić,a po drugie póki co nie chcę wracać do pracy...
Ja mam tylko jedne spodnie w których chodzę,bo są ze strachu i się w miarę rozciągają i ukrywają moją oponkę i kg...a tak to mam chyba z 7 par różnych leginsów i w nich śmigam.Tak więc nie martw się,nie jesteś sama.Na rowerze możesz już jeździć?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magda_z_lasuuuu

cześć,
Było pięknie ale się skończyło :/ Staś co noc ma mega kolki. I to takie przez 3-5 godzin. Wczoraj o 21 się zaczęło, o 23 Staś zasnął ze zmęczenia, ale już o północy się obudził i do 3 nie spaliśmy. Espumisan nic nie pomaga. Kuzynka poleciła mi kropelki Biogaia. Stosowała je któraś z Was? To probiotyk.
Jakie macie rady na kolki? Staś w dzień pięknie śpi, a jak przychodzi 21 to się zaczyna :( I bez znaczenia co zjem w ciągu dnia, nawet jak piję samą wodę i jem bardzo delikatne rzeczy to i tak go łapie :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...