Skocz do zawartości
Forum

Najpiękniejsze imiona!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Moj syn ma na imię Aaronbo chcielismy malo spotykane z poprawna prawdziwa pisownia a nie spolszczone i nam wyszlo bo kto nas pyta o imie syna to jest zdziwiony bo juz dawno albo w ogole nie poznali nikogo o takim imieniu. Dziewczynke nazwalabym Kornelia.
Kazde imie dla rodzicow bedzie najpiekniejsze wazne by wam sie podobalo a nie innym ,mnóstwo osob odradzalo mi bym nie nazywala tak swojego syna(niby robie krzywde dziecku) ale ja mialam to w nosie ,jak skonczy 18lat najwyzej zmieni jak bedzie chcial, a ja przez 18lat bede miala pewnosc ze jak narozrabia to wlasnie mowa o tym Aaronie a nie innym bo innego nie bedzie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Mój synek będzie miał na imię Tymoteusz, czyli Tymuś / Tymek :)
Chcieliśmy imię nie najpopularniejsze, ale z drugiej strony nie dziwaczne, by każdy je znał. No i się udało :) 47 miejsce w rankingu GUSu.
Czy patrzycie w ogóle na te rankingi? Moim zdaniem warto, by nie było więcej Julii i Kubusiów, bo póki co jest 5 razy więcej niż innych, popularnych imion (to twarde dane). A to kłopot...

Odnośnik do komentarza

Elciaaa, to faktycznie teraz najpopularniejsze imiona. Czy na pewno chcesz, by dziecko nazywało się jak kilka innych dzieci w klasie? Są piękne i pewnie dlatego tak popularne. Ale ślicznych imion jest masa, nie warto iść za modą, która przecież tak się zmienia... Weź sobie z GUSU listę 100 imion dla chłopców i dla dziewczynek (np z ostatnich 5 lat) i przepatrz. Wybierz coś np. z drugiej czy trzeciej dziesiątki - będą znane, ale już nie oklepane.
Teraz jest modne nadawanie oryginalnych imion, w dodatku coraz więcej jest mieszanych małżeństw, więc dochodzi sporo zagranicznych nazw. Nasze dzieci nie będą się tego tak bały, jak my mieliśmy w zwyczaju. To już nie będzie obciach. Jednak w ostatnich latach tak wiele było Antosi, Stasiów, Julii, Kubusiów itp, że te imiona mogą już stanowić pewien problem.
Jeśli top 3 imiona w roku są 5 razy częściej nadawane niż np. te na 5-tym miejscy, to możecie sobie wyobrazić ich zagęszczenie, skoro na przestrzeni 3 lat ich kolejność się nie zmienia! W latach 2002-2009 (!) oraz 2012 dwa najpopularniejsze imiona dla chłopca to JAKUB i KACPER.
W 2010 i 2011 Kacpra wyparł SZYMON ;) Ale JAKUB przez 10 lat (!!!) jest najpopularniejszym imieniem męskim. Każdego roku jest go 2x więcej niż imienia z miejsca 9 i 10.

Jeśli chodzi o dziewczynki, to sytuacja ma się podobnie z JULIĄ. JULIA, WIKTORIA i NATALIA w latach 2002-2005 były niezmiennie na top3. W 2006 roku na 3-cie miejsce przeskoczyła OLIWIA, OLA z 4-tego spadła na 5, W 2007 do czołówki doszła ZUZANNA i MAJA. W 2009 dołączyła LENA i z MAJĄ (oczywiście po JULII) zajmują 2 i 3 miejsce.
JULIA i JAKUB nie zmieniają pierwszej pozycji w latach 2002-2012, nie wiem jak jest w 2013 :)

Serio warto to wziąć pod uwagę....... Świat nie kończy się na tych imionach. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny,mowa o imionach... Mi się kończy I trymestr,ale myślałam już nad imionami dla dziewczynki i dla chłopca. Sprawdzałam rankingi imion na stronie MSW, no i imiona jakie mi się podobają dla dziewczynki:Alicja- 12 miejsce,Zofia-5 miejsce,Helena-42 miejsce,Łucja-50 miejsce,Teresa-nie zostało sklasyfikowana
dla chłopca:Wojciech-8 miejsce,Oskar-23 miejsce,Miłosz-29 miejsce,Bartłomiej-37 miejsce,Ryszard-nie zostało sklasyfikowany. Jeszcze do końca nie wiemy z mężem jakie imię nadamy swojemu maleństwu,ale najważniejsze typy imion już mamy.

Odnośnik do komentarza

A u mnie w brzuszku siedzi Agatka :)
Jakby jednak urodzil sie chlopkczyk bedzie Kacper :) Znane ale jakos i mi się podoba :)
Myslalam tez o Emilce, Gabrysi i Denisie <-taki rozrabiaka by byl :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...